איך מנקים מיכל שממיות נמר?

כדי לנקות את הטנק של שממית נמר, נקו כל יום כדי להסיר צואה ומזון מת. לאחר מכן, תכנן לנקות עמוק את המיכל פעם בחודש ולהעביר את השממית שלך לכלוב אחזקה לפני שתתחיל. לאחר מכן, הוציאו הכל מהמיכל ושפשפו את הפריטים ואת פנים המיכל במים וסבון. לבסוף, יש לרסס את המכל והמבנים בחומר חיטוי בטוח לזוחלים לפני שטיפת הכל ביסודיות. לקבלת טיפים על הוספת מצע טרי, המשך לקרוא!

שמירה על ניקיון המיכל תוודא ששממיות הנמר שלכם בריאות ובאושר
שמירה על ניקיון המיכל תוודא ששממיות הנמר שלכם בריאות ובאושר.

שממיות נמר הן חיית מחמד מהנה וקלה, והן דורשות מעט תחזוקה. נסה לנקות את הכלוב שלהם פעם ביום כדי למנוע מהכלוב להתלכלך מדי. בערך פעם בחודש, הוציאו הכל, זרקו את המצע, וקרצפו וחיטאו את הכלוב ואת כל הפריטים בו כדי לסייע בהפחתת הצטברות החיידקים. שמירה על ניקיון המיכל תוודא ששממיות הנמר שלכם בריאות ובאושר.

חלק 1 מתוך 3: ניקוי אקווריום חדש

 1. 1
  חפש אקווריום עם סורג או חורים בחלקו העליון כדי לספק אוורור. אוורור חשוב, מכיוון שהוא מאפשר לאוויר נקי להסתובב לכלוב. הכלוב שלך חייב לאפשר לשממית שלך לקבל אוויר צח, אך וודא שהחלק העליון יציב, במיוחד אם יש לך חיות מחמד אחרות בבית. אתה רוצה לשמור על השממיות שלך ושאר חיות המחמד שלך בחוץ!
  • אתה יכול אפילו להשתמש בקופסאות אחסון מפלסטיק לכלוב, אך הקפד לקדוח חורי אוורור בחלקו העליון.
 2. 2
  שטפו היטב את האקווריום במים וסבון. אמנם ניקוי נקודתי יספיק לרוב, אבל זה עובד רק כשיש לך כלוב נקי מלכתחילה. הקפד לשטוף היטב את האקווריום כאשר אתה מקבל אותו עם מים וסבון. שפשפו אותו עם התערובת ואז שטפו אותה מספר פעמים עם מים נקיים.
  • השתמש במים חמים לקבלת כוח הניקוי הרב ביותר.
 3. 3
  חיטוי הכלוב לאחר ייבושו במגבות נייר. השתמש בחומר חיטוי הבטוח לזוחלים, אותו תוכל למצוא בחנות החיות, או הכין פתרון משלך מאקונומיקה. החל את הפתרון על החלק הפנימי והחיצוני של הכלוב, וודא שאתה משרה אותו ביסודיות. השאירו אותו למשך 30 דקות לפני שטיפת האקווריום מספר פעמים.
  • בעת שימוש באקונומיקה, הקפד לדלל אותו במים כך שהאקונומיקה תהיה לא יותר מ -10% מהתמיסה.
 4. 4
  יש לשטוף ולחטא את כל הפריטים שנכנסים לכלוב. יתכן שיש לך נקודות מסתור, סלעים או חפצים אחרים לכלוב. שטפו אותם במים וסבון ואז מרחו את תמיסת החיטוי. תנו להם לשבת 30 דקות לפני שטפו אותם ביסודיות.
  באיזו תדירות אני מנקה עמוק מיכל שממיות מנומר
  באיזו תדירות אני מנקה עמוק מיכל שממיות מנומר?
 5. 5
  שטפו והתנו את המצע אם אתם משתמשים בחול. כדי לשטוף את החול, שופכים אותו לקערה ומעבירים לתוכו מים חמים. מערבבים אותו ואז נותנים לחול להתייצב. שופכים את המים וחוזרים על עצמם כמה פעמים.
  • בסיבוב האחרון השתמש במרכך מים במים ששוטפים איתם, כזה שנועד להסיר כלור ומתכות כבדות. תוכלו למצוא מזגני מים באזור האקווריום ברוב חנויות החיות, וזהו אותו סוג שתשתמשו במי השתייה של השממית שלכם. אתה פשוט מוסיף טיפות למים ביחסים שנתנו היצרן.
  • לייבוש החול יש למרוח אותו בשכבה אחת בתנור בטמפרטורה של 107 מעלות צלזיוס למשך 30 דקות.
 6. 6
  וודאו שהכל יבש לפני שאתם מרכיבים אותו. לחות מהווה קרקע רבייה לחיידקים ומחלות. נגב הכל עם מגבות נייר, והשאיר אותו לייבוש באוויר. תנו לכלוב וכל החפצים בו להתייבש בנפרד עד שתהיו בטוחים שהם יבשים לחלוטין. הרכיבו את הכלוב עם המצע בתחתיתו.

חלק 2 מתוך 3: ביצוע ניקוי במקום

 1. 1
  לבש כפפות לפני שאתה מנקה את הכלוב. שממיות נמר, כמו סוגים רבים של שממיות, יכולות לשאת מגוון רחב של חיידקים. עדיף להגן על עצמך על ידי לבישת כפפות חד פעמיות שתוכל לזרוק מיד לאחר הניקוי, תוך השלכת החיידקים.
  • זוחלים יכולים לשאת סלמונלה אז אתה רוצה להקפיד להגן על עצמך. המזון שלהם עשוי לשאת גם מחלות.
 2. 2
  חפש את הפינה ששמאותיה עושים בהן את צרכיה. בדרך כלל השממיות שלך יבחרו פינה אחת בכלוב וישתמשו בנקודה זו שוב ושוב כדי ללכת לשירותים. אם אתה מזהה את זה בשלב מוקדם, זה יקל על הניקוי במקום.
 3. 3
  השתמש במגבת נייר כדי להסיר פסולת מהמיכל כל יום. בדוק את מיכל השממית שלך מדי יום, וכשאתה רואה פסולת, פשוט השתמש במגבת נייר כדי לגרוף אותו החוצה. זה בעצם יבש, אז להרים אותו לא כל כך מבולגן.
  • אתה יכול גם לעשות זאת כל יומיים במקום זאת, אך אינך רוצה לתת לזה להצטבר, מכיוון שהכלוב יתבלגן במהירות רבה.
  • אם אתה משתמש במגבות נייר כמצע, עליך להחליף את מגבת הנייר באותה פינה מדי יום או בכל פעם שאתה מוצא עליה צואה.
 4. 4
  הוציאו גם אוכל מת. רוב השממים אוכלים אוכל חי, כמו צרצרים. לפעמים, עם זאת, אחד ימות ואז השממית שלך לא תרצה לאכול אותו. כשזה קורה, השתמשו במגבת נייר נקייה כדי להסיר את הטרף המת.
יתכן שלא תצטרך לבצע ניקוי מלא של טנק ופשוט לנקות את הגללים
יתכן שלא תצטרך לבצע ניקוי מלא של טנק ופשוט לנקות את הגללים.

חלק 3 מתוך 3: ניקוי עמוק של הכלוב

 1. 1
  ללבוש כפפות לטקס או ניטריל לניקוי המיכל. מכיוון ששממיות נושאות חיידקים, עדיף ללבוש כפפות בעת ביצוע משימה זו. בדרך זו, אתה יכול פשוט לזרוק את הכפפות בסוף פגישת הניקיון.
  • אתה יכול לאסוף את הכפפות האלה ברוב החנויות, כולל חנויות בתי מרקחת, חנויות לחיות מחמד וחנויות מכולת רבות.
 2. 2
  העבר את השממית שלך לכלוב אחיזה. אתה יכול להשתמש בכלוב נסיעות, למשל, או אפילו רק בפח פלסטיק קטן עם חורים בתוכו כדי שהשממית שלך תוכל לנשום. אתה זקוק לשממית שלך מחוץ לכלוב כדי שתוכל לנקות אותה ביסודיות.
  • וודאו כי לפח הפלסטיק בו אתם משתמשים יש מכסה צמוד כך שהקריפט הקטן שלכם לא יכול לברוח!
 3. 3
  הוציאו הכל מהכלוב. הסר פריטי העשרה, כגון סלעים, מקומות מסתור או צעצועים. קחו את קערת המים החוצה גם כן. ברגע שכל האובייקטים בחוץ, זרקו את המצע לפח.
  • יהיה עליך להחליף את המצע באצווה נקייה. עבור שממיות, זה בדרך כלל חול משחק דק מאוד עם גודל גרגר של 0,5 מילימטרים (0,020 אינץ ') או פחות. על החבילה להיות גודל הגרגיר, אך ניתן להשתמש בסרגל בכדי לבחון את גודל הגרגיר ולוודא שהוא מספיק טוב. לשממיות מתחת לגיל 6 חודשים, השתמשו במגבות נייר והחליפו אחת לשבוע.
 4. 4
  נקו הכל בסבון ובמים תחילה. לשפשף את הכלוב במים חמים וסבון. אתה יכול להשתמש בחומר ניקוי לשטיפת כלים למשל, או בסבון המיועד לכלובי שממית. שוטפים אותו ביסודיות כדי להסיר את סבוני הסבון. חזור על התהליך עבור כל האובייקטים בכלוב.
  • תהליך זה מסייע בפינוי פסולת אורגנית, כגון צואה או מזון.
 5. 5
  ייבש הכל ביסודיות. לפני שמורחים חומר חיטוי, עליכם להשתמש במגבות נייר כדי לייבש את הכלוב ואת הפריטים לכלוב. בדרך זו לא תדלל את חומר החיטוי בו תחליט להשתמש בכלוב.
 6. 6
  חיטוי הכלוב והחפצים. השתמש בחומר חיטוי הבטוח לזוחלים, אותו תוכל למצוא ברוב חנויות החיות. יש לרסס או לנגב את המנקה ואז להשאיר אותו לפרק הזמן המומלץ על ידי היצרן. יתכן שתצטרך להשאיר את זה עוד 30 דקות.
  • אם אינך רוצה להשיג חומר ניקוי מיוחד, נסה אקונומיקה מדוללת (אקונומיקה אחת לחלק 9 מים) או חלופה אקונומיקה. עם זאת, עליך לשטוף את הפריטים ביסודיות רבה לפני שתחזיר את השממית לכלוב.
  • אפשרות נוספת היא שימוש בקיטור לחיטוי הכלוב. ניתן למצוא חומרי ניקוי אדים במיוחד לניקוי כלובי זוחלים, ואדים יעיל בהריגת חיידקים.
  כדי לנקות את הטנק של שממית נמר
  כדי לנקות את הטנק של שממית נמר, נקו כל יום כדי להסיר צואה ומזון מת.
 7. 7
  שוטפים הכל ביסודיות. לאחר שחומר החיטוי ישב על הכלוב ופריטים אחרים למשך הזמן המומלץ, השתמש במים נקיים כדי לשטוף הכל. הקפד לתת לו שטיפה יסודית, מכיוון שאדים עלולים להזיק לזוחל שלך.
 8. 8
  ייבש הכל עם מגבות נייר. השלב האחרון הוא לוודא שהכל יבש ביסודיות כדי לא לעודד צמיחה של חיידקים. לאחר ייבוש הכל, הניחו לו לשבת לייבוש מלא באוויר. ברגע שזה יש להכניס מצע חדש (נקי) ולהוסיף את הפריטים חזרה לכלוב. החזירו את השממית לביתו הנקי כעת.
  • חזור על תהליך זה פעם בחודש.
 9. 9
  שטוף את הידיים ביסודיות כשתסיים. נקו את הידיים במים וסבון, וודאו לקרצף לפחות 20 שניות לפני השטיפה. גם אם אתה לובש כפפות, אתה יכול לבוא במגע עם חיידקים, לכן עדיף לשטוף את הידיים בסוף ניקוי המיכל.

טיפים

 • השתמש תמיד במגבות נייר או בעיתון כמצע לשממיות מתחת לגיל 6 חודשים. החלף אותם לפחות פעם בשבוע.

שאלות ותשובות

 • בן כמה אני צריך להיות כדי לקבל שממית נמר?
  אין גיל חוקי להחזיק שממית נמר, אפילו ילד קטן יכול להיות שממית נמר כל עוד הוא / היא מוכנים לאחריות. ילדים צריכים לזכור ששממיות נמר אינן חפצים, הם יצורים חיים ויש להתייחס אליהם ככאלה. אבל הן גם אחת הלטאות המתוקות והקלות ביותר לטיפול!
 • יש לי חול מהחנות שקניתי אותה. האם עלי להסיר חול ולהחליף בשטיח שהחנות מוכרת?
  כדאי להסיר את החול ולהחליף אותו בשטיח זוחלים. חול עלול לגרום לדחיפה, שעלולה לגרום למוות.
 • באיזו תדירות אני מנקה עמוק מיכל שממיות מנומר? פעם בשבוע?
  פעם בחודש. כל חצי שנה השתמש באדמה אקולוגית ולעולם לא ישתמש במצעים ביו-אקטיביים.
 • איך אוכל להוציא שממית קטנה מהטנק שלי?
  לבישת כפפות, אתה יכול להרים אותה על בסיס זנבה, או להרים אותה בשתי ידיים. אל תרים אותה אך ורק על ידי צלעותיה. הם מצליחים בקלות.
 • איך אני מנקה את השטיח במיכל הזוחל שלי?
  הפעל אותו מתחת למים חמים, ושפשף אותו בעזרת ספוג עד לנקותו. ואז תן לזה להתייבש באוויר למשך חצי שעה.
 • האם ניתן להשתמש במגבונים של קלורוקס, או שהם רעילים לשממיות?
  אתה צריך להיות בטוח לשמור כל דבר עם כימיקלים הרחק לטאות, כי הם אוהבים ללקק דברים. אם אתה משתמש במשהו כמו מגבונים של Clorox, הקפד לשטוף את המיכל היטב לפני שאתה מחזיר את השממית.
 • איך אני מסיר את הקקי מבלי לנקות את כל העניין?
  אתה יכול להשתמש ברקמה או בספוג.
 • באיזו תדירות עלי לנקות את הכלוב?
  באופן אישי, אני בדרך כלל נוטה לנקות את המיכל כשיש מעט צואה של הלטאה. יתכן שלא תצטרך לבצע ניקוי מלא של טנק ופשוט לנקות את הגללים. מכיוון ששממיות נמר נוטות ללכת לאותו אזור, הם זקוקים לאזור נקי, אחרת לא יהיה להם מקום להשתמש בחדר האמבטיה. זה מועיל פשוט לנקות את כל העניין בכל פעם שיש גללים.
 • האם אני צריך לנקות טרריום חדש לגמרי לפני שאשים את השממית שלי בתוכו?
  אתה בטח רוצה לשטוף אותו. לא תצטרך להשתמש בשום דבר נרחב עבור טנק חדש, אבל זה מועיל לנקות אותו כך שאין סיכוי לחיידקים שעלולים לחלות את השממית שלך.
 • האם עלי להרים את שממית הנמר עם כפפות?
  לא אם תוודא שהידיים שלך נקיות לפני הטיפול בו ואחריו.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לטפל בסטומטיטיס בצבים?
 2. כיצד לטפל בקיעת איגואנה ירוקה?
 3. איך קונים איגואנה?
 4. איך לטפל בשממית גרגויל?
 5. איך לבחור שממית נמר?
 6. איך מכינים מתחם שממית נמר פשוט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail