איך תולעים סוס?

כדי לתזול סוס, התחל בהגשת דגימת צואה לווטרינר שלך, כדי שיוכלו להבין איזה סוג של תולעים יש לסוס שלך. בנוסף, חפש באינטרנט כדי למצוא את משקל הסוס המשוער שלך על סמך מדידת החזה שלו, ומסור את המידע לווטרינר שלך כדי שיוכל לרשום את מזרק המינון הנכון. ברגע שהווטרינר נותן לך את התרופות, הכנס את המזרק לפה של הסוס שלך בין השיניים החותכות ושיניים הכלביות הקדמיות והטוחנות מאחור. לאחר מכן לחץ את הבוכנה כלפי מטה והחזק את ראש הסוס שלך כך שהוא לא ירק את התרופות. לקבלת מידע ממבקר הווטרינריה שלנו כיצד לתולם את סוסך בתולעי גלולה, המשך לקרוא!

כדי שיוכלו להבין איזה סוג של תולעים יש לסוס שלך
כדי לתזול סוס, התחל בהגשת דגימת צואה לווטרינר שלך, כדי שיוכלו להבין איזה סוג של תולעים יש לסוס שלך.

אם אתה מבחין בתסמינים של כאב או אי נוחות בסוס שלך, ייתכן שיהיה עליך לבדוק אם יש תולעים. תולעים, טפילים פנימיים, עלולים לגרום לקוליק, לשלשול, לירידה במשקל, לכיבים, לפצעים בפה או לבטן העציצים. למרבה המזל, קיימות מגוון אפשרויות טיפול. אם אתה חושד שתולעים הן הגורם לכך, הצטרף לווטרינר שלך כדי שתוכל לקבל טיפול יעיל לסוס שלך.

שיטה 1 מתוך 3: הכנה לתולעת הסוס שלך

 1. 1
  קבע אם הסוס שלך זקוק לתילוע. מכיוון שהדבר יהיה תלוי לחלוטין בסוס שלך, יהיה עליך להגיש דגימת צואה לווטרינר שלך. הווטרינר יערוך בדיקת ספירת ביציות צואה כדי לברר אם לסוס שלך יש תולעים ואיזה סוג הם. זה מאפשר לווטרינר שלך לבחור את התולעת היעילה ביותר לאותה נגיעה מסוימת ובאיזו תדירות צריך להסיר את הסוס שלך.
  • לדוגמה, סוס עם נטל תולעים כבד עשוי להזדקק לתילוע חודשי, אך אחד עם מעט תולעים יכול להיעשות רבעונית או אפילו פעמיים בשנה.
 2. 2
  שוחח עם הווטרינר על התנגדות תולעים. תולעת את הסוס שלא לצורך עלולה להוביל להתנגדות מוגברת לתולעים. מסיבה זו, הווטרינר שלכם עשוי להמליץ מסתובב תרופות תלוע (נותנים ארבעה כדי שישה dewormers שונים) לפני ההתחלה בחזרה על טיפול ההתחלה. מכיוון שיש סוסים שיכולים לפתח עמידות טבעית לתולעים, יתכן שהם אינם זקוקים כלל לתילוע, ולכן חשוב לבצע ניתוח צואה.
  • אם לסוס שלך יש נטל תולעי כבד, תולעת תולעת יומית עשויה לסייע במניעת נגיעות תולעת כבדה בין תולעת רגילה. אך, תולעים יומיומיות אינן צריכות להיחשב כאסטרטגיית תולעת תולעים מלאה בפני עצמה מכיוון שיעילותן מוגבלת כנגד טפילים מסוימים ונדרש טיפול תולעי תולעת מוחלט לפני תחילתם.
 3. 3
  דון בתרופות. הווטרינר שלך ידבר איתך על תרופות להסרת תולעים. אלה כוללים fenbendazole, ivermectin, moxidectin, pyrantel ו- praziquantel. מכיוון שלכל תרופה יש ספקטרום שונה של פעילויות, הווטרינר שלך יחליט איזו תרופה תעבוד הכי טוב עבור הסוס שלך. להלן שיעורי סמים שיש לקחת בחשבון:
  • בנזימידאזולים (כגון פנבנדזול) יכולים להרוג ביצי נמטודות, בניגוד לסוגי תרופות אחרות, והם זמינים כגרגירים, משחות ופורמולות ההשעיה. תרופות אלו ניתנות בדרך כלל מספר ימים ברציפות.
  • לקטונים מקרוציקליים (כמו איברמקטין ומוקסידקטין) הם מהתרופות היעילות ביותר ויכולים, בנוסף, להרוג טפילים חיצוניים כמו כינים וקרדית. הם אכן לוקחים 3 עד 4 ימים לפני שהטיפול יעיל.
  • איזוקווינולין-פיראזינים (כגון פראזיקוונטל) יעילים רק כנגד צסטודים (אצל סוסים, Anoplocephala spp., המכונה גם תולעי סרט.) באירופה, תרופה זו זמינה רק בשילוב עם לקטונים מקרוציקליים.
 4. 4
  מינון נכון של הסוס שלך. יהיה עליך לדעת את משקל הסוס שלך מכיוון שהתרופות מנוהלות לפי משקל גוף ונקבעות על ידי הווטרינר שלך. הטיפול לא יהיה יעיל אם לא תינתן מספיק תרופות, מה שיכול גם לעודד עמידות לתרופות. רוב תולעי התולעים בטוחים מאוד, ולכן עדיף לזלזל בכמות ולא לזלזל, במיוחד אם הסוס שלך לא אוהב תולעים ונוטה לירוק אותם. מתכננים לתת תוספת לקראת הסוס שיורק חלק מהמינון.
  • שים לב כי מזרקי מינון רבים של תולעת סוסים מכילים מספיק לסוס של 1200 ק"ג. אם יש לך סוס גדול, ייתכן שתצטרך שתי מזרקים. יש וטרינרים שמציעים להוסיף את הסכום הדרוש לעוד £ 250 (סימן אחד על מזרק המינון) ללא קשר לגודל הסוס שלך.
  • כדי לברר את משקל הסוס שלך, קנה סרט מדידה מסוחר הזנות או מחנות תיק. מדדו סביב חזה הסוס וראו כיצד המשקל תואם בקנה מידה שנותן אומדן למשקל הסוס.
שים לב כי מזרקי מינון רבים של תולעת סוסים מכילים מספיק לסוס של 1200 ק"ג
שים לב כי מזרקי מינון רבים של תולעת סוסים מכילים מספיק לסוס של 1200 ק"ג.

שיטה 2 מתוך 3: תילוע באמצעות מזרק מינון

 1. 1
  הכינו את הסוס והתרופות. הפה של הסוס שלך צריך להיות ריק, ואין בו מעט קש או קש. אלה עשויים להקל על הסוס לירוק את הדבק התרופתי החוצה. הסוס שלך צריך גם ללבוש הלטר שייתן לך משהו להחזיק אותו בעת מתן התולעת. הכינו את המזרק על ידי הסרת המכסה והחזרת טבעת המינון בחזרה לסימן המתאים בקנה המזרק.
  • ייתכן שתרצה להאכיל ולהשקות את הסוס שלך לפני מתן התרופות, מכיוון שטעמם של תולעי תולעים עשוי למנוע מהסוס שלך לאכול או לשתות זמן מה. זה חשוב במיוחד אם הסוס שלך התאמן והוא חם או צמא מהרגיל.
 2. 2
  הכנס את המזרק. כוון את הזרבובית על לשון הסוס שלך על ידי הרמת השפתיים והטייתו לכיוון החלק האחורי של הפה. המקום הטוב ביותר להניח את המזרק הוא הפער בין החותכות והכלבים בקדמת הפה והטוחנות מאחור. וודא שאתה מסוגל להחזיק את הבוכנה בצורה כזו שתוכל ללחוץ בקלות על הבוכנה.
  • אל תדאג יותר מדי לגבי המיקום המדויק של הזרבובית. כל עוד הוא נמצא בתוך הפה, רוב הסיכויים שתולעת התולעת תצפה את הלשון, השיניים או רירית הלחי ורובו ייבלע.
 3. 3
  לנהל את התולעת. לחץ כלפי מטה על הבוכנה כדי לסחוט את התרופות לפה של הסוס שלך. היה מהיר כדי לא להרגיז את הסוס שלך. לאחר הכנסת כל התרופות, הסר את הבוכנה והחזק את ראש הסוס שלך לכמה שניות. זה ימנע ממנו מלירוק את דבק התולעים.
  • אם הסוס שלך בדרך כלל יורק את התרופות, נסה להכניס כמויות קטנות יותר בכל פעם או ערבב את הדבק למזון שלו.
לקבלת מידע ממבקר הווטרינריה שלנו כיצד לתולם את סוסך בתולעי גלולה
לקבלת מידע ממבקר הווטרינריה שלנו כיצד לתולם את סוסך בתולעי גלולה, המשך לקרוא!

שיטה 3 מתוך 3: תילוע באמצעות תולעת גלולה

 1. 1
  קנו תולעת גלולות. תולעי גלולה מעורבבים בתבואה של הסוס שלך. בקש מהווטרינר שלך להמליץ על מותג ומינון תולעי גלולות מסוימים. החבילה שתבחר צריכה לומר גם באיזו תדירות להאכיל את הסוס שלך, על בסיס משקל.
  • רשמו לוח זמנים לטיפול בתולעת תולעת לפי המלצת הווטרינר. יהיה עליך להאכיל את הסוס שלך במינון הנכון של תולעת גלולות כל עוד הוצע.
 2. 2
  מדוד את הכדורים. השתמש בכדור הכלול בחבילה כדי למדוד את המינון הנכון של מעצב גלולות. מערבבים זאת להזנת התבואה של הסוס שלכם. מערבבים רק מספיק להאכלה אחת, לא לכל היום. הימנע מערבוב הכדורים למטעמים ולא לדגן.
  • דגנים מבטיחים שכל המינון נצרך, בעוד שהסוס שלך יכול להסתובב בכדורים או לסרב להם לחלוטין אם תכלול אותם עם פינוקים.
 3. 3
  האכילו את הסוס שלכם בכדורים. הציעו לסוסכם את מזון התבואה המעורבב עם כדורי התולעת. וודא שהוא מסיים את האוכל, כך שאתה יכול להיות בטוח שכל התרופות אכלו. אם הסוס שלך לא אוכל את כל הכדורים והתבואה, הוסף מעט מולסה נוזלית כדי לעודד אותו לסיים אותה.
  • אם אתה מתכנן להאכיל את חציר הסוס שלך, הקפד לחכות עד שאכל את כל הזנת התבואה שלו עם הכדורים המעורבים.
משיכה קשה עלולה לגרום לעיתים קרובות לפגיעה בציוד או לפגיעה בסוס
משיכה קשה עלולה לגרום לעיתים קרובות לפגיעה בציוד או לפגיעה בסוס, במיוחד אם הסוס קשור.

טיפים

 • למרות שאינם שכיחים כמעט כמו בוכנות או כדורים, קיימים גם חיסונים נגד תולעים. רק וטרינר או פרש מנוסה או סוס מנוסה צריכים לתת את החיסון ולהכניס אותו למקום בו הורה.
 • היו מוכנים ל"תגובות נסיגה "קשות שיש לסוסים מסוימים כאשר הם מתמודדים עם תנועה לא מוכרת או מחומרים את הראש. משיכה קשה עלולה לגרום לעיתים קרובות לפגיעה בציוד או לפגיעה בסוס, במיוחד אם הסוס קשור.

אזהרות

 • סוסים גדולים ויכולים להגיב באלימות למצבים לא נוחים. אם אינך בטוח בעצמך, בקש מווטרינר להראות לך כיצד לנהל את התולעת.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לחשב את משקל הסוס שלי?
  אתה יכול לרכוש קלטת משקל בחנות המקצועים המקומית שלך ופעל לפי ההוראות. למדידה המדויקת ביותר, הסוס שלך צריך להיות במשקל שבו הצלעות שלו אינן נראות, ובכל זאת אתה אמור להיות מסוגל להרגיש אותן בידך.
 • האם ניתן לערבב את משחת התולעת בתזונת הסוס בניגוד לשימוש במזרק בפה?
  כן, אבל תלוי בתולעת התולעים ובאיזה מידה בררן הסוס שלך, הוא אולי לא אוכל אותו. יש תולעים שנמצאות בכדורים שתוכלו להוסיף להאכיל של הסוס שלכם.

תגובות (1)

 • eduardomorar
  באמת התקשיתי להשתמש במזרק! זה עזר כל כך הרבה!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail