איך מכינים דלי עץ?

שום דבר לא מוסיף קצת מגע כפרי לחדר כמו דלי עץ תוצרת בית עם אביזרי הנחושת הקלאסיים
שום דבר לא מוסיף קצת מגע כפרי לחדר כמו דלי עץ תוצרת בית עם אביזרי הנחושת הקלאסיים.

שום דבר לא מוסיף קצת מגע כפרי לחדר כמו דלי עץ תוצרת בית עם אביזרי הנחושת הקלאסיים. יצירת דלי מקורי מעץ היא די מסובכת מכיוון שקשה ליצור צורה של דלי באמצעות חומרים שטוחים. זה הופך את התהליך למאתגר למדי אם אתה לא עובד עצים מנוסה עם גישה למספר מסורי חשמל. למרבה המזל, אתה יכול להקל על העניינים על ידי רכישת לוחות טרומיים שכבר נחתכו לגודל במקום לחתוך אותם בעצמך.

חלק 1 מתוך 4: חיתוך הלוחות והתבניות

 1. 1
  רכשו לוחות או גזרו 12 לוחות עץ כדי ליצור את הדקים שלכם. פסיס כל חייב להיות בעל עובי של 3/4 ב (1,9 ס"מ) ורוחב של 21/2 ב (6,4 ס"מ). אתה יכול לרכוש לוחות מפוברקים מראש מחנות לאספקת בנייה, או לחתוך נתח גדול יותר של עץ לחתיכות בודדות. כדי לחתוך אותם, שלפו סרט מדידה והשתמשו בעפרון נגרות כדי לסמן את האורכים בסימני חשיש. השתמש בקצה ישר כדי להוסיף את קווי החיתוך. הפעל את מסור השולחן שלך וקצץ כל לוח באורך 30 ס"מ.
  • הממדים המפורטים במאמר זה יגרום דלי עם 12 קרשים כי הוא 30 ס"מ (30 ס"מ) גבוה 113/8 אינץ '(29 ס"מ) רחב. אתה יכול להתאים את המידות כפי שתרצה, אך עדיף שלא תתאים את מספר הלוחות. שימוש במספר אלטרנטיבי של לוחות מחייב התאמה מחדש של הזוויות עבור פערים בין לוחות, אשר יכול להיות קשה לחישוב.
  • אתה מתכוון למסמר תבנית לתוך הלוחות כדי לרווח אותם בזמן שאתה בונה את הדלי. יהיה הרבה יותר קשה להסיר תבנית זו אם אתה משתמש בעץ קשה, כמו אלון או אגוז. במקום זאת, בחר עץ רך, כמו אורן או ארז.

  אזהרה: אתה הולך להשתמש במגוון מסורי חשמל במהלך הפרויקט. ללבוש תמיד כפפות, מסכת אבק ומשקפי מגן בעת הפעלת מסור כוח. עבוד באזור מאוורר היטב והרחק את הידיים שלך לפחות 15 ס"מ (15 ס"מ) מהלהב.

 2. 2
  קנו או גזרו 2 תבניות עבור הדקים בעזרת רצועות עץ שאורכן 100 ס"מ. אתה יכול לרכוש רצועות אלה או לחתוך אותן לגודל בעזרת מסור שולחן. שתי חתיכות התבנית הולכות להיות מהודקות לתוך הלוחות כדי לעזור לרווח את הפערים בין הדקים. אם אתה חותך את התבניות בעצמך, השתמש במסור שולחן לחיתוך 2 תבניות שאורכן 102 ס"מ (100 ס"מ) ורוחב 1-5 ס"מ (2,5-5,1 ס"מ).
  • מכיוון שיהיה קל יותר לצרף תבניות אלה אם הן דקות, נצמד עם רצועות עץ שעוביהן או פחות מהן (1/2 ס"מ).
 3. 3
  סמן 1 אינץ '(2,5 ס"מ) מהחלק העליון והתחתון של כל לוח. השתמש בקלטת מדידה כדי למדוד 1 אינץ '(2,5 ס"מ) מהקצה העליון של כל לוח ולהכין סימן חשיש אופקי. חזור על תהליך זה מהקצה התחתון של כל לוח.
  • אתה מתכוון להתקין את התבנית לאורך סימני החשיש האלה כדי להחזיק את הדקים במקומם בזמן שאתה מתקין את טבעת הנחושת שמסתובבת סביב הדלי ומחזיקה את הדקים יחד. לאחר מכן, תסיר את התבנית לפני שתחבר את הלוחות לבסיס הדלי.
אתה מתכוון למסמר תבנית לתוך הלוחות כדי לרווח אותם בזמן שאתה בונה את הדלי
אתה מתכוון למסמר תבנית לתוך הלוחות כדי לרווח אותם בזמן שאתה בונה את הדלי.

חלק 2 מתוך 4: הרכבה וריווח של הלוחות

 1. 1
  שורות את הדק בשורה אחת זו לצד זו. הניחו כל אחד מהדקים שלכם על משטח עבודה שטוח עם הצד הרחב יותר שטוח. השתמש בפלס כדי ליישר את הדקנים לאורך החלק העליון. דחפו כל אחד מהדקים יחד כך שייראה שיש לכם גוש עץ מלבני יחיד.
  • בדוק פעמיים את סימני החשיש שלך כדי לוודא שהם מקבילים לאורך החלק העליון והתחתון של הלוחות. אם הם לא, עכשיו זה הזמן המושלם לצייר אותם מחדש.
 2. 2
  צור 3/8 ב (0,95 סנטימטר) מרווח בין פסיס עם מפרידים. סד את החלק העליון והימני של סט הדקים המלבני עם מפלסים או לוח רזרבי. ואז, להפיץ כל פסיס החוצה כדי ליצור פערים בין כל פסיס באמצעות טרומיים 3/8 ב (0,95 סנטימטר) מפרידים. החליק רווח בין כל מערכת לוחות בחלק העליון והתחתון, 1-5 ס"מ (2,5-5,1 ס"מ) מסימני החשיש, קרוב יותר למרכז.
  • אתה יכול לעשות מפרידים עצמך על ידי חיתוך פיסת גרוטאות של עץ לתוך 20 בלוקים כי הם 3/8 ב (0,95 סנטימטר) כל אחת.
  • הפערים חייב להיות 3/8 ב (0,95 ס"מ) אם אתה משתמש 3/4 על ידי 21/2 ב (1,9 ידי 6,4 ס"מ) לוחות. אם אתה משתמש בלוחות שונים, חלק את העובי של לוח יחיד ב -2 כדי לקבוע כמה הפערים חייבים להיות גדולים.
 3. 3
  נייל את התבניות בלוחות בעזרת סימני החשיש כמדריך שלך. הגדר את לוח התבניות הראשון שלך בעדינות מעל סימני החשיש שיצרת למעלה. קו את הלוח כלפי מעלה כך שהקצה התחתון של התבנית יונח לאורך הקו המיוצר על ידי סימני החשיש. תפוס סט ציפורניים דקות ופטיש. מסמר בעדינות את התבנית בכל לוח. חזור על תהליך זה על הסט התחתון של סימני hash שביצעת.
  • הציפורניים צריכות להיות לא יותר מ 1/2 ב (1,3 סנטימטר) באורך. כמה שיותר קטן, יותר טוב! עליך להסיר תבנית זו לאחר חיבור הרצועות, והתבנית תהיה קשה להסרה אם תשתמש בציפורניים ארוכות.
  • בדוק מחדש כל פער בין הדק לפני שתנע את התבנית למקומה כדי לוודא שהמרווחים לא זזו.

  אזהרה: מסמר בעדינות רבה. אם תטרוק כל מסמר, קשה להסיר את התבנית ואתה עלול להפיץ את הלוחות מהרטט הכבד.

יצירת דלי מקורי מעץ היא די מסובכת מכיוון שקשה ליצור צורה של דלי באמצעות חומרים שטוחים
יצירת דלי מקורי מעץ היא די מסובכת מכיוון שקשה ליצור צורה של דלי באמצעות חומרים שטוחים.

חלק 3 מתוך 4: הוספת רצועות הנחושת

 1. 1
  הפוך את הדקים וחתוך 2 רצועות נחושת לגודל. רכישת 2 רצועות נחושת גמישה כי הם לפחות 40 ב (100 ס"מ) ארוך נע בין 7/8 -5 סנטימטרים (2,2-5,1 ס"מ) רחב. חותכים את הרצועה לגודל בעזרת סט גזירי פח במידת הצורך. הפוך את הלוחות כך שהתבנית תהיה בתחתית.

  טיפ: אתה יכול למצוא את רצועות הנחושת האלה במעבר האינסטלציה בחנות לאספקת בנייה. יתכן שתוכל להחזיר כמה גזרי נחושת מאינסטלטור או מעובד מתכות אם אתה מעדיף. וודא כי ניתן לכופף את הנחושת בקלות לפני רכישתו. ציפוי נחושת מחוזק לא יעבוד בשביל זה.

 2. 2
  צרף את רצועת הנחושת הראשונה לדקים ממש מתחת לתבנית העליונה. תפוס כמה מסמרים כי הם 1/2 ב (1,3 ס"מ) באורך או קצר יותר. הגדר את רצועת הנחושת הראשונה שלך מתחת לתבנית בחלקה העליון. לאחר מכן, ננעץ מסמר דרך הפס מעל כל לוח שהוא מכסה. השתמש בתבנית בצד הנגדי של הלוחות כמדריך שלך ליישור הרצועה ישר.
  • אינך צריך לדאוג שהלסטות יסתובבו בזמן שאתה מכה את הציפורניים פנימה. התבנית תחזיק את הדקיקים במקום.
 3. 3
  הוסף רצועת נחושת נוספת לאורך התבנית השנייה בתחתית. קח רצועת נחושת שניה וזהה והחזק אותה במקביל מעל התבנית בתחתית הדקים. מרפדים את קצה רצועת הנחושת כלפי מעלה עם התבנית בצד השני כך שהקצה התחתון של רצועת הנחושת תואם את החלק העליון של התבנית. מסמר את הרצועה הזו בסלילים כך ששתי הרצועות יהיו מקבילות.
  • על כל רצועת נחושת אמור להישאר מעט מקום נוסף אם הם באורך של לפחות 102 ס"מ (100 ס"מ). זה לא משנה אם הנחושת הנוספת סימטרית משני הצדדים, או אם יש מעט נחושת נוספת שתלויה בקצה אחד בלבד.
 4. 4
  הסר את התבניות וחלץ בזהירות את שאריות הציפורניים. לבש זוג כפפות עבות ומשקפי מגן. משוך בזהירות את התבנית הראשונה על ידי קרע אותה מהדקים. השתמש באיזמל כדי להיכנס בין התבנית לבין הלוחות במידת הצורך. השתמש במנעולי תעלה או צבת כדי להסיר מסמרים שלא יוצאים. חזור על תהליך זה בתבנית השנייה.
  • חורי הציפורניים הדקים לא נראים בקלות מכיוון שהם יושבים בצד שיהיה בתוך הדלי.

חלק 4 מתוך 4: התקנת בסיס הדלי

 1. 1
  מגלגלים את הדלי לגליל ומסמרים את קצוות הנחושת יחד. הגדר את הדפים אנכיים וגלגל אותם בעדינות למעגל עם רצועות הנחושת מבחוץ. התאם את צורת הלוחות כך שהקצוות הפנימיים של כל לוח נוגעים זה בזה. בנקודות שבהן הנחושת חופפת, הוסף עוד מסמר אחד כדי לאבטח את הרצועה במעגל סביב הדלי.
 2. 2
  מתאר את הקצוות הפנימיים של הדקים על גיליון דיקט. הגדר את הדפים המגולגלים על גבי יריעת דיקט. לתפוס עפרון נגרות ולהושיט יד אל תוך הדלי. מתאר בזהירות את הבסיס הפנימי של הדלי על דיקט. שואף לסמן בדיוק בנקודה בה הדיקט פוגש את הדקים, כדי להימנע מהשארת פער גדול בבסיסך. צייר לאורך כל לוח לפני שתסיר את גוף הדלי והניח אותו בצד.
  • אינך צריך להשתמש בדיקט אם אינך רוצה בכך, אך זו אפשרות טובה לתחתית הדלי מכיוון שהוא זול וקל לחיתוך.
 3. 3
  גזור את המתאר בעזרת פאזל ליצירת בסיס הדלי. חתוך את הצורה הכללית שתיארת כדי להקל על העבודה עם הלוח. הגדר את הדיקט על סוסי מסור והשתמש בפאזל כדי לחתוך קצה אחד לגודל. לאחר מכן השתמש בלחצני יד כדי לאבטח את הצד שחתכת לשולחן מסור. חתוך כל צד נוסף של המתווה שלך בעזרת הפאזל שלך.
  • הרכיב משקפי מגן, מסכת אבק וכפפות בעת הפעלת הפאזל שלך.
  • אתה עושה זאת ביד ללא כל הנחיות, לכן היזהר בעת ביצוע כל חתך.
  • אתה יכול להשתמש במסור שולחן או במסור מיטר ולקצץ כל קצה בצורה מושלמת, אבל זה ממש זמן רב והבסיס לא צריך להיות מושלם כדי לשבת בתחתית הדלי.
 4. 4
  כונן מהדק או בורג לכל לוח אחר בקרבת תחתית הדלי. הושיבו את הדקים אנכיים. על כל לוח אחר, בחלקו הפנימי של הדלי, הניחו סימן חשיש 1 אינץ '(2,5 ס"מ) מהקצה התחתון. ואז, להשתמש אקדח סיכות או מברג להפעיל 3/8 ב (0,95 סנטימטר) מצרך ניגר או 1/2 ב (1,3 סנטימטר) בורג עץ באמצע כל סימן חשיש.

  אזהרה: אל תנהג את מצרכים כל הדרך לתוך הדקים. הבסיס ינוח על גבי הברגים או המהדקים שבהם הם יוצאים מהדקים, כך שהם לא יוכלו לשטוף את העץ.

 5. 5
  החלק את הבסיס דרך החלק העליון של הדלי כדי לתת לו לנוח על המהדקים או הברגים. הניחו את הדלי עם הברגים או המהדקים בתחתית. הניחו את בסיס הדיקט שחתכתם על גבי הדלי וסובבו אותו לאורך הדקים בחלקו העליון עד שהוא מחליק למטה לדלי. המהדקים או הברגים יתפסו את הבסיס ויחזיקו אותו בתחתית.
  • לאחר שתחליק את הבסיס דרך הדלי, תוכל להוסיף שכבת דבק עץ לאורך השפה הפנימית מבפנים אם ברצונך לכסות פערים כלשהם.
 6. 6
  הוסף ידית בעזרת מוט מתכת רך וסיבוב טייס אם תרצה. אתה יכול להוסיף ידית אם אתה רוצה דרך קלה יותר לסחוב את הדלי שלך! השג מוט מתכת גמיש ומקדחה. קדח חורי טייס התואמים את רוחב המוט משני צדי הדלי. כופף את מוט המתכת לצורתו ביד או בעזרת צבת והחליק כל קצה לחורי הטייס.
  • לקבלת ידית בטוחה יותר, מלא את חורי הטייס בדבק עץ לפני שתחליק את מוט המתכת לחורים.
הניחו את בסיס הדיקט שחתכתם על גבי הדלי וסובבו אותו לאורך הדקים בחלקו העליון עד שהוא מחליק למטה לדלי
הניחו את בסיס הדיקט שחתכתם על גבי הדלי וסובבו אותו לאורך הדקים בחלקו העליון עד שהוא מחליק למטה לדלי.

אזהרות

 • ללבוש תמיד מסיכת אבק, כפפות ומשקפי מגן בעת הפעלת מסור כוח. יש להרחיק את הידיים לפחות 15 ס"מ (15 ס"מ) מהלהב בכל עת. נתק תמיד את מסורי החשמל שלך כאשר אינך משתמש בהם.

דברים שתזדקק להם

 • לוחות עץ
 • רצועות עץ
 • רצועות נחושת
 • דיקט
 • מסור שולחן או מיטר
 • סרט מדידה
 • כיכר מהירות
 • עפרון נגרות
 • חיתוכי פח
 • ציפורניים
 • משקפי מגן
 • כפפות
 • מסכת אבק
 • אזמל
 • ברגים או סיכות
 • מוט מתכת (אופציונלי)
 • סיבוב פיילוט (אופציונלי)
 • דבק עץ (אופציונלי)
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לסרוג תפר צלעות סלסלה?
 2. איך מכינים שמיכת טלאים?
 3. איך לסרוג מחממי רגליים?
 4. איך לסרוג תיק גב?
 5. איך מטפחים במבוק?
 6. איך מכינים קשיות במבוק?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail