איך להשיג ניסיון בעיתונות?

קבלת תואר עיתונאות ממכללה או אוניברסיטה היא דרך נהדרת לרכוש ידע מעשי וניסיון
קבלת תואר עיתונאות ממכללה או אוניברסיטה היא דרך נהדרת לרכוש ידע מעשי וניסיון.

עיתונות היא קריירה קשה לפרוץ אליה, אך רכישת ניסיון יכולה להעניק לך יתרון על פני המתחרים. למרות שתרצה להתמחות בסוג מסוים של עיתונאות בשלב כלשהו, התנסות במגוון רחב של סביבות עיתונאיות היא למעשה שימושית למדי. קח סטאז 'או צל על עיתונאי ותיק. צור פרסום משלך או כתוב עבור הוקמה. רשת כל הזמן ואל תפחד לקבל הזדמנויות מחוץ לאזור הנוחות שלך.

שיטה 1 מתוך 4: קבלת השכלה בעיתונות

 1. 1
  הסתבך בפרסומי סטודנטים. זוהי הזדמנות ראשונה ברורה לסטודנטים המעוניינים בקריירת עיתונאות. בשנת חטיבת ביניים, תיכון, ואפילו במכללה, לחפש הזדמנויות לפרסום שלך במסגרת ביה"ס. התחל לקחת את כל המטלות הפתוחות ולעבוד את דרכך לתפקיד עורך. אל תרגיש כאילו אתה צריך להתמקד רק בפרסום אחד.
  • לדוגמא, עיתוני בתי ספר, כתבי עת ספרותיים או ספרים שנתיים מספקים הזדמנויות למידה נהדרות לעיתונאים מתחילים.
 2. 2
  להמשיך לתואר עיתונאות להכשרה מעמיקה. קבלת תואר עיתונאות ממכללה או אוניברסיטה היא דרך נהדרת לרכוש ידע מעשי וניסיון. מרבית תכניות התואר ידרוש ממך ללמוד שיעורים ולהשלים לפחות סטאז 'אחד. בחלק מהתוכניות יש אפילו מערכות השמה אצל חברות עיתונות.
 3. 3
  השתתף בשיעורים מחוץ למגמה שלך. הירשמו לקורסי מדעים, מתמטיקה או עסקים. חפש נושא אחר שמעניין אותך. צבירת ניסיון אקדמי נוסף תהפוך אותך לעיתונאי טוב יותר מכיוון שתוכל להבין ביתר דיוק על מה אתה מדווח.
 4. 4
  כתוב לפרסומים מקומיים בזמן שאתה עדיין בבית הספר. בדקו אילו ארגונים באזורכם מדפיסים ניוזלטרים או אפילו עיתונים. לאחר מכן, השתמש בפרטי יצירת הקשר שנמצאו בפרסום כדי לפנות לעורכי. שלח להם דוא"ל מקצועי או התקשר לטלפון כדי לברר לגבי ההזדמנויות הזמינות.
  • לדוגמה, אם קבוצת כנסיות בעיר שלך מדפיסה עלון שבועי, היא עשויה לקבל בברכה את עזרתך וניסיונך.
תזדקק להתייחסויות אמינות עם ניסיון בעיתונות
כדי לנחות אפילו עמדת היכרות, תזדקק להתייחסויות אמינות עם ניסיון בעיתונות.

שיטה 2 מתוך 4: צבירת ניסיון בעבודה

 1. 1
  התחל כפקיד או איש צוות במשרד. קבלת עבודה ברמת בסיס בלשכת עיתונאות או חברה היא דרך נהדרת להכניס את הרגל לדלת ולצבור ניסיון. חפש משרות בהן תכיר כיצד פועל המשרד. יתכן גם שאתה בר מזל מספיק כדי להתקדם בזמן.
  • לדוגמה, עיתונאים רבים מתחילים ככתבים קהילתיים בפרסומים מקומיים. לאחר זמן מה הם עולים לתפקידי דיווח מיוחדים יותר.
 2. 2
  בצע התמחות כדי להתחיל לחוות בעבודה. זוהי נקודת כניסה ברורה לקריירת עיתונאות. חפש מודעות המתפרסמות באתרי עיתונאות, באתרי דרושים ובאמצעות תכניות אוניברסיטאיות. חלק מהטירונות משולמים, ואילו אחרים לא. משך הזמן להתמחות משתנה לא מעט גם כן. שימו לב גם לדרישות ההתמחות, מכיוון שהמשימות שאתם מבצעים עשויות להשתנות במידה רבה.
  • כמתמחה יתכן שתתבקש לעשות מחקר רקע לסיפור. לחלופין, תוכל ליצור קשר עם אנשים שהוזכרו בסיפור כדי לאמת הצעות מחיר או הצהרות אחרות.
  • יש בתי ספר שגם נותנים אשראי להתמחות. שוחח עם יועצי בית הספר שלך אם התמחות יכולה לסמוך על אשראי.
 3. 3
  צל על עיתונאי עובד. פנה לעיתון המקומי או לתחנת הטלוויזיה שלך ושאל אם הם מאפשרים הצללה. ואז, בדוק אם הם יכולים להפנות אותך לעיתונאי מסוים שעשוי להיות פתוח לאפשרות זו. הצללה תדרוש שתעקוב אחרי עיתונאים אחד או יותר ושתנסה להתבונן בפעילות העבודה שלהם ובשיטות העבודה היומיומיות שלהם. אתה יכול להצליל אדם במשך שעות או אפילו חודשים, תלוי מה הכי מתאים לכולם.
  • כדי לנצל את ההזדמנות במלואה תרצו לשאול המון שאלות. חשוב גם שתקשיב ותספוג כמה שיותר.
 4. 4
  התחל פרסום מודפס משלך, פודקאסט, בלוג או אתר. אם אינך רואה הזדמנות לעבוד לפרסום סטודנטים או אם אינך מבית הספר ואתה זקוק לניסיון נוסף, שקול לצאת לבד. לרדוף אחר תחומי העניין האישיים שלך. צור רישומים ופרסם אותם באתר או בבלוג. לחלופין, קרא אותם בקול רם לפודקאסט. השתמש באפיקי מדיה חברתית, כמו טוויטר, כדי לפרסם את הסיפורים שלך.
  • כדי לפתוח אתר או בלוג, יהיה עליך למצוא אתר מארח. אתה יכול גם לפרסם את הפודקאסטים שלך באתר אישי או להעלות אותם ליוטיוב.
אם קבוצת כנסיות בעיר שלך מדפיסה עלון שבועי
לדוגמה, אם קבוצת כנסיות בעיר שלך מדפיסה עלון שבועי, היא עשויה לקבל בברכה את עזרתך וניסיונך.

שיטה 3 מתוך 4: יצירת קשרים מקצועיים

 1. 1
  עקוב ולמד ממודלים לחיקוי בתעשייה. השקיעו זמן בקריאה, האזנה או צפייה בז'אנר העיתונאות שמעניין אתכם. חפש אנשים מסוימים שאת גישתם אתה מעריץ ושאתה רוצה לדגמן בעצמך. שלחו אליהם מייל מהיר ומקצועי. אתה עלול ליצור קשר מקצועי עם עיתונאי מנוסה שיוכל לספק לך המון הדרכה.
  • לדוגמא, בדוא"ל ההיכרות שלך אתה עשוי לכתוב, "אני סטודנט לעיתונות בניו יורק והתפעלתי מהעבודה שלך בארבע השנים האחרונות."
  • יתכן שהעיתונאים שאיתם אתה פונה לא יוכלו להגיב מיד (או לעולם). אל תתייאש אם אתה לא שומע כלום.
 2. 2
  אבטח אזכורים חזקים של פרופסורים או מפקחים לשעבר. כדי לנחות אפילו עמדת היכרות, תזדקק להתייחסויות אמינות עם ניסיון בעיתונות. אם אתה בבית הספר, הפרופסורים שלך ישמשו לרוב כהפניות שלך. שוחח עם הפניות שלך לגבי תחומי העניין המקצועיים שלך ובדוק אם יש להם לידים שיעניקו לך ניסיון רב יותר.
  • הפניות יכולות להגיע גם ממפקחים ממשרות אחרות, גם אם הם לא קשורים ישירות לעיתונות.
 3. 3
  רשת כל הזמן. כשאתם יוצאים לסיפור, העבירו את כרטיסי הביקור שלכם בחופשיות. שמור על קשר עם עיתונאים אחרים מהתכנית שלך ותראה היכן הם נחתו. שוחח עם עיתונאים מנוסים יותר ו'בחר את המוח 'לעצות. רואים בכל אדם מקור פוטנציאלי לידע.
  • ניתן גם לרשת באופן מקוון דרך אתרים מקצועיים, כגון לינקדאין.
  • לדוגמה, התחל שיחה עם מכר חדש על ידי שאל על הפרויקטים הנוכחיים שלהם. אתה יכול גם למצוא היכרות משותפת ולהשתמש בחיבור זה כדי לפתוח שיחה. אם נהנית לדבר עם אדם, עקוב אחריו באמצעות דוא"ל או טלפון.
 4. 4
  עבור לכנסים מקצועיים. התערב בקבוצה, כמו החברה לעיתונאים מקצועיים. בחר בקפידה את החברות והנוכחות שלך בכנס, מכיוון שפעילויות אלה יכולות להיות יקרות. אבל, הן גם הזדמנויות בעלות ערך לרשת ולשמוע על הזדמנויות מקצועיות חדשות, כגון התמחות.
  • אתה יכול למצוא קבוצות מקצועיות על ידי שיחה עם המנטורים שלך ותשומת לב לקבוצות שעיתונאים אחרים משתייכים אליהם. רוב הקבוצות הן חברות פתוחות ואינן דורשות הזמנות.
 5. 5
  צור תיק כדי להראות למעסיקים את נקודות החוזק שלך. תיק עבודות הוא אוסף של עבודותיך שתוכל להראות לאחרים. רוב העיתונאים יוצרים תיקי דיגיטלי ונייר. הם ידפיסו קליפים מהמאמרים שלהם ו / או יפרסמו אותם בלינקדאין או באתר אישי. התיקים הטובים ביותר כוללים מגוון מאמרים, תוך הוכחת היכולת שלך להתמחות בנושא או תחום מסוים.
  • אם אין לך הרבה קליפים שפורסמו, זה בסדר. מלא את תיק העבודות שלך במאמרים משלך המציגים את סגנון הכתיבה והגישה שלך.
קבלת עבודה ברמת בסיס בלשכת עיתונאות או חברה היא דרך נהדרת להכניס את הרגל לדלת ולצבור ניסיון
קבלת עבודה ברמת בסיס בלשכת עיתונאות או חברה היא דרך נהדרת להכניס את הרגל לדלת ולצבור ניסיון.

שיטה 4 מתוך 4: פיתוח מערך המיומנויות שלך בעיתונות

 1. 1
  לפתח מומחיות. התמקדו בנושא שמעניין אתכם ודווחו עליו בהרחבה. נסו ללמוד את האזור המסוים הזה מלמעלה למטה. אם אתה בבית ספר, קח עיסוק נוסף מחוץ לעיתונות, כמו מדע. זה ייתן לך מומחיות בתחום הדיווח ויתרון שאולי לא יהיה לאחרים.
  • לדוגמה, תוכל להתמקד בדיווח על מלחמה או סכסוך. כדי להתמחות עוד יותר, אתה יכול למקד לאזור או אוכלוסייה מסוימים.
 2. 2
  עבוד מחוץ לאזור הנוחות העיצובי שלך. בשלב מסוים, כל חוויה היא ניסיון טוב. אם אתם רק מתחילים, אל תפחדו לקחת משימות שידרשו לכם קצת יותר מאמץ. תיצור תיק מגוון יותר, תרשים אחרים עם נכונותך להסתעף, ואולי תמצא אזור מיוחד שאתה נהנה ממנו.
  • לדוגמא, אם אתה כתב עסקי, פירוש הדבר שלוקח סיפור על יזם בעיר קטנה במקום לכסות את כל התאגידים הלאומיים.
  • התנדבות לסיפורים מחוץ לתעריף הרגיל שלך עשויה לזכות אותך בהערכה של העורך או המפיק שלך.
 3. 3
  קח את הזמן שלך עם כל סיפור. יתכן שאתה להוט להטביע את חותמך, אך אל תמהר לעבוד על סיפורים. הקדישו את הדקות הנוספות לחקר פרטי הרקע. כתוב שאלות נוספות למקרה שנושא הראיון שלך מוכן מאוד לדבר. אל תתעלם מהפרטים הקטנים, מכיוון שזה יעזור לך להתבלט.
 4. 4
  שפר את המומחיות שלך באמצעות מצלמה או וידאו. השתתף בשיעורים לפיתוח מיומנויות המצלמה או הווידיאו שלך באופן מקוון או אישי. קבלו תוכנה עדכנית במחשב ותרגלו עריכת תמונות בזמנכם הפנוי. אתה יכול גם להתנסות בשיתוף הסרטונים או התמונות שלך ברשתות החברתיות.

טיפים

 • היה סבלני בזמן שאתה צובר ניסיון. ייתכן שייקח זמן עד שתרגישו מוכנים להמשיך בקריירה בעיתונות.
 • אתה באמת נתון לחסדי הסיפורים שלך כשאתה בונה את קריירת העיתונאות שלך. כאשר אתה צובר את הניסיון שלך, עדיף להשאיר את לוח הזמנים שלך פתוח ככל האפשר.

אזהרות

 • וודא שאתה ברור לגבי התנאים של כל התמחות או תוכניות עיתונאיות שאתה נרשם אליהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail