איך מודדים מוט קפיצים?

אם אין לך מוט קפיצי למדוד
אם אין לך מוט קפיצי למדוד, החזק את הסרגל או הקלטת שלך כנגד זיזים על מארז השעון.

סורגי קפיצים, המכונים גם סיכות קפיצים או סיכות שעון, הם סיכות מתכת זעירות המחברות את רצועת השעון שלך למארז השעון שלך ומאפשרות לה להתכופף ולנוע סביב פרק כף היד שלך. אם אתה צריך להחליף מוט קפיצים פגום, או שרכשת רצועת שעון שלא באה עם כל זה כדי להצמיד אותה למארז השעון שלך, תצטרך מדידות מדויקות כדי למצוא את מוט הקפיצים בגודל הנכון. למרבה המזל, עם מד דיגיטלי, אתה יכול בקלות לבצע מדידות כדי למצוא את הגודל המושלם, גם אם אין לך מוט קפיצים קיים למדידה. אם אין לך מד דיגיטלי, תוכל למצוא את אורך מוט הקפיצים בעזרת סרגל או סרט מדידה, אך לא תוכל למדוד במדויק את הקוטר.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש במד דיגיטלי

 1. 1
  פתח את לסתות המד הדיגיטלי מעט רחבות יותר ממוט הקפיץ. מד דיגיטלי, המכונה גם מחוגה דיגיטלית, משתמש בלסתות שנפתחות ונסגרות כדי לבצע מדידות ומסוגל למדוד בצורה מדויקת ביותר עצמים זעירים כמו מוטות קפיצים. קח את המד הדיגיטלי שלך ופתח את הלסתות כך שיהיו רחבות יותר מאורך מוט הקפיצים שלך כך שיתאים בין הלסתות.
  • כשמדובר בסורגי קפיצים לשעונים, אתה זקוק למדידות זעירות ומדוייקות כדי למצוא את ההחלפה המתאימה, מה שהופך מד דיגיטלי למכשיר המדידה הטוב ביותר לשימושך.
  • תוכל למצוא מדדים דיגיטליים בחנויות אספקת שעונים, בחנויות תכשיטים או על ידי הזמנתם באופן מקוון.
 2. 2
  מקם את מוט הקפיצים לאורך הדרך בין לסתות המד. כשהלסתות של המד פתוחות, הרימו את מוט הקפיצים והחזיקו אותו במרכז עם האגודל והאצבע המורה. החזיקו את המד הדיגיטלי ביד השנייה והזיזו את מוט הקפיצים כך שהוא ממוקם בין הלסתות.
  • שמור על הלסתות מספיק רחבות כדי לאפשר לך להתאים את מוט הקפיצים ביניהן בקלות.
  גם אם אין לך מוט קפיצים קיים למדידה
  למרבה המזל, עם מד דיגיטלי, אתה יכול בקלות לבצע מדידות כדי למצוא את הגודל המושלם, גם אם אין לך מוט קפיצים קיים למדידה.
 3. 3
  סגור את הלסתות כך שהן אוחזות במוט הקפיץ כדי למדוד את אורכו. שמור על מוט הקפיצים יציב בין הלסתות וסגר אותן לאט. יישר את הקצוות החיצוניים של מוט הקפיץ עם לסתות המד וסגר את הלסתות עד שהן מחזיקות את המוט היטב ביניהן. המד הדיגיטלי ייתן לך מדידה במילימטרים. כתוב את אורך המוט לעיון קל.
  • סגור את הלסתות מספיק כדי להחזיק את הבר. היזהר לא להדק אותם יותר מדי, או שאתה יכול לכופף את מוט האביב שלך.
 4. 4
  סובב את המוט כך שהוא ניצב וסגר את הלסתות סביבו. פתח מעט את הלסתות כדי לשחרר את מוט הקפיץ והשתמש באגודל ובאצבע המורה כדי להחזיק את המוט כשאתה מסיר אותו מביניהם. סובב את המוט לרוחב כך שיהיה בניצב למשטח העבודה שלך וסגור את לסתות המד עד שהן צמודות לקוטר המוט כדי לקבל את מדידת הקוטר שלך במילימטרים. כתוב את מדידת הקוטר כדי שתוכל להתייחס אליו בהמשך.

  טיפ: השתמש במדידות האורך והקוטר שלך כדי למצוא את מוט הקפיצים החלופי המושלם.

שיטה 2 מתוך 3: ביצוע מדידות ללא מוט קפיצים

 1. 1
  מקם את הלסתות הפותחות לאחור של מד דיגיטלי בין הזיזים. במד דיגיטלי, או מחוגה דיגיטלית, יש שתי קבוצות של לסתות למדידות: 1 שנסגר סביב אובייקט כדי למדוד אותו ו -1 שנפתח בתוך חלל כדי לבצע מדידה. הזיזים הם 2 חתיכות המתכת שבולטות מארז השעון כדי להחזיק את מוט הקפיץ והרצועה. הכנס את לסתות הפתיחה לאחור בין הזיזים.
  • שמור על לסתות סגורות כך שייכנסו בקלות בין הזיזים.
  • הרם מד דיגיטלי מתכשיטן או מחנות לאספקת שעונים. אתה יכול גם להזמין אחד באופן מקוון.
  החזק את הסרגל או הקלטת שלך כנגד מוט הקפיץ כדי למדוד את המרחק בין קצה הפיר לקצה הבר כדי למצוא את אורך
  החזק את הסרגל או הקלטת שלך כנגד מוט הקפיץ כדי למדוד את המרחק בין קצה הפיר לקצה הבר כדי למצוא את אורך.
 2. 2
  פתח את הלסתות עד שהן נשטפות נגד הזיזים כדי למדוד את האורך. החזק את מארז השעון יציב ביד אחת והמד הדיגיטלי ביד השנייה. השתמש באצבע המורה כדי להחליק לאט את הלסתות הפותחות לאחור של המד עד ששני הקצוות החיצוניים של הלסתות נלחצות על הקצוות הפנימיים של הלסתות כדי למצוא את אורך מוט הקפיץ שלך.
  • כתוב את מדידת האורך שלך כדי שיהיה לך כנקודת התייחסות כאשר אתה בוחר מוט קפיצים להחזיק את הרצועה שלך.
 3. 3
  הכנס את קצה הלסתות הסגורות לדיווה על הרצועה. הסר את הלסתות בין הזיזים וסגר אותם כך שיהיו סגורים לחלוטין. הכנס את קצה מלתעות הפתיחה לאחור לדיווה הקטנה בקצה רצועת השעון בה מוכנס מוט הקפיץ כדי לחבר אותו למארז השעון.
  • קוטרו של מוט קפיצים הוא סופר קטן, כך שבקצה המד לא יהיה הרבה מקום נוסף סביבו.

  טיפ: אם אתה מתקשה להכניס את קצה המידה לדיווה, נסה להחזיק את המידה בזווית שתתאים אותם לתוכה.

 4. 4
  החלק את הלסתות הפתוחות בתוך הדיו כדי למדוד את הקוטר. החזק את הרצועה ואת המד יציב והשתמש באצבע המורה של ידך המחזיקה במד כדי להחליק את הלסתות באטיות. המשך לפתוח אותם עד שהם נשטפים במלואם כנגד הדיו הקטן של הרצועה כדי למצוא את קוטר סיכת הקפיץ שלך.
  • כתוב את המדידה שלך והשתמש בה עם מדידת הקוטר שלך כדי למצוא סיכת קפיץ שתחבר את הרצועה שלך למארז השעון שלך בצורה מאובטחת.
תוכל למצוא את אורך מוט הקפיצים עם סרגל או סרט מדידה
אם אין לך מד דיגיטלי, תוכל למצוא את אורך מוט הקפיצים עם סרגל או סרט מדידה, אך לא תוכל למדוד במדויק את הקוטר.

שיטה 3 מתוך 3: מציאת האורך בעזרת סרגל או סרט מדידה

 1. 1
  השתמש בסרגל או סרט מדידה בעל מידות מילימטר. מוטות קפיצים משתמשים במדידות מילימטר ולכן כדי למצוא את ההתאמה הנכונה, יהיה עליכם לקחת את המידות גם במילימטרים. בחר סרגל או סרט מדידה הכולל את הקווים המצוינים הנמדדים במילימטרים.
  • אתה יכול למצוא שליטים רולטות ב חנויות כלבו, חנויות לחומרי בניין, או על ידי הזמנת אותם באינטרנט.

  הערה: תוכל למצוא את אורכו של מוט קפיצים רק באמצעות סרגל או סרט מדידה. כדי למצוא את הקוטר, תצטרך מד דיגיטלי.

 2. 2
  מצא את האורך על ידי מדידה מקצה פיר אחד לקצה הבר. מוט הקפיצים מורכב מציר מעט עבה יותר במרכז ובכל קצה 2 חלקים דקים יותר הנכנסים לזיזים. החזק את הסרגל או הקלטת שלך כנגד מוט הקפיץ כדי למדוד את המרחק בין קצה הפיר לקצה הבר כדי למצוא את אורך.
  • כתוב את המדידה שלך כדי שתוכל להתייחס אליה מאוחר יותר.
 3. 3
  מדוד את הרווח בין הזיזים אם אין לך מוט קפיצים. אם אין לך מוט קפיצי למדוד, החזק את הסרגל או הקלטת שלך כנגד זיזים על מארז השעון. מדוד את הרווח בין 2 הזיזים כדי למצוא את מדידת האורך שלך.
  • מכיוון ששני קצוות מוט הקפיצים ישתלבו בזיזים, מדידת הרווח ביניהם תעניק לכם מדידת מוט קפיצים מדויקת.

טיפים

 • הביאו את המידות שלכם לצורף או לחנות לאספקת שעונים כדי לבחור את סורגי הקפיץ הנכונים.

דברים שתזדקק להם

 • מד דיגיטלי
 • שליט או סרט מדידה, אם אין לכם מד דיגיטלי
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail