איך לערבב בסיס?

1 של בסיס כהה לתשתית בהירה לגוון כהה
מערבבים יחס של 3: 1 של בסיס כהה לתשתית בהירה לגוון כהה.

קרן היא הבסיס של כל פני האיפור שלך, ולכן חשוב כל כך למצוא את הגוון המתאים לך. אם אתה קונה בסיס באינטרנט או בבית מרקחת, זה יכול להיות קשה למצוא התאמה מדויקת לגוון העור, הצבע והגוון התחתון שלך. אתה יכול לנסות לערבב כמה גוונים של הבסיס שלך יחד כדי למצוא את ההתאמה המושלמת לעור שלך בכל חודש בשנה.

שיטה 1 מתוך 3: בחירת נוסחאות תואמות

 1. 1
  קבע את גווני העור שלך ובחר יסודות התואמים. מצא את הצלילים שלך על ידי הסתכלות על הוורידים בפרק כף היד שלך באור טבעי. אם הם ירוקים, יש לך נימות חמות. אם הם כחולים או סגולים, יש לך נימות מגניבות. אם אינך יכול להבדיל או שהם נראים ירוקים וכחולים, כנראה שיש לך נימות ניטרליות.
  • אם יש לך נימות ניטרליות, אתה יכול לשלוף גוונים חמים או קרירים של בסיס.
  • אתה יכול לערבב ביסוד גוון חם וקריר יחד אם אתה רוצה קצת משניהם.
 2. 2
  עבור עם יסודות בעלי גימור זהה. גימורים מטים וגליים אינם מתערבבים היטב ביחד מכיוון שאחד מהם שמן יותר מהשני. כשאתה בוחר את הבסיס שלך, נסה לבחור כאלה שיש להם נוסחאות דומות כדי למנוע תערובות לא אחידות.
  • גימורים מט הם נהדרים אם יש לך עור שמנוני, מכיוון שהם ידרדרו את הברק.
  • גימורים מטומטמים הם נחמדים אם יש לך עור יבש או מתקלף, מכיוון שהם יכולים להחזיר לחות קצת לפנים שלך.
 3. 3
  בחר יסודות ששניהם מכסים אותו. חלק מהיסודות נהדרים למראה גלאם מלא כיסוי, בעוד שאחרים מעניקים גוון עור עדין ואחיד יותר. אתה יכול לבחור בין בסיס קל, בינוני לכיסוי מלא כדי למצוא בסיס שמתאים לך. ודא שכל קרן שאתה קונה היא באותו הכיסוי, כדי להימנע מבסיס כתם למראה.
  • אם אינכם חובבי קרן נוזלית עם כיסוי מלא, תוכלו לבחור קרם BB לתחושה קלילה יותר.
 4. 4
  קנו תמצית נוזלית או שמנת במקום אבקה או מקל. למרות שיסודות אבקה ומקלות נהדרים, הם אינם מתערבבים היטב. היצמדו לתשתית נוזלית או שמנת אם תרצו לערבב את זה ביחד, ובחרו אבקה או קרן יסוד כדי להוסיף צבע על הפנים לאחר מכן אם תצטרכו.
  טפח כמה נקודות קטנות של תערובת הבסיס שלך על המצח
  טפח כמה נקודות קטנות של תערובת הבסיס שלך על המצח, הלחיים, האף והסנטר.
 5. 5
  רכשו בסיס בהיר לחורף ואפל כהה לקיץ. וודא כי לשניהם יש אותם גוונים כמו העור שלך, אך הפוך את הבהיר יותר ל -1 עד 2 גוונים בהיר יותר מזה הכהה יותר. תלוי באיזו שיזוף בקיץ, יתכן שתזדקק למגוון רחב עוד יותר של גוונים.

  טיפ: אם אינך בטוח איזה גוון של קרן לקנות, המתן עד כל עונה (קיץ וחורף) ואז התאמת צבע בדלפק איפור מקצועי.

 6. 6
  אדמומיות נכונה או כתמים כהים עם פיגמנטים ירוקים או כתומים. הכניסו 1 עד 2 טיפות צבע ירוק לתיקון נוזלים לבסיס שלכם כדי לנטרל כל אדמומיות או פגמים שיש לכם. הוסף 1 עד 2 טיפות של צבע כתום לתיקון נוזלים לבסיס שלך כדי לכסות את כל כתמי השמש או האזורים הכהים.

שיטה 2 מתוך 3: מיזוג בסיס קרם על הפנים

 1. 1
  שטפו את הפנים ומרחי לחות לעור שלך כמו שבדרך כלל היית עושה. השתמש בתכשיר ניקוי עדין ובמים חמים כדי להיפטר מפנים משמנים ולכלוך. לאחר מכן יש למרוח שכבה דקה של קרם לחות בכל רחבי המקום ולתת לו להתייבש כ- 15 דקות לפני שאתם שמים את הבסיס.
  • החל מבסיס נקי יעניק לך כיסוי אחיד יותר ויהפוך אותך פחות נוטה לפריצות.
 2. 2
  מרחו את הבסיס הבהיר יותר על הלחיים, האף והסנטר בעזרת מברשת איפור. השתמש באצבע שלך כדי להניח בעדינות נקודות בסיס קטנות על המצח, הלחיים, האף והסנטר. היצמד לפנים הפנים שלך לעת עתה כשאתה משתמש בתשתית הבהירה יותר.
  • הוספת בסיס בהיר יותר לפנים הפנים שלך מאירה אותו.
 3. 3
  מערבבים את הבסיס הקל יותר כלפי מעלה והחוצה עם ספוג מיזוג. השתמש בספוג מיזוג או מברשת כדי לטפוח את הבסיס הבהיר יותר לפנים שלך. זז החוצה לכיוון קו השיער וקו הלסת שלך בתנועות קטנות ומעגליות לקבלת הכיסוי הטוב ביותר.
  • אל תלך עד הסוף עד קו השיער או קו הלסת שלך, אלא קח את הבסיס עד כמה שהוא יגיע.
 4. 4
  טפח את הבסיס הכהה יותר סביב החלק החיצוני של הפנים שלך. הניחו נקודות קטנות של הבסיס הכהה יותר ליד קו השיער וקו הלסת על גבי כל אחד מהבסיס הבהיר יותר. אם זה החורף, שים 2 עד 3 נקודות של הבסיס הכהה משני צידי הפנים שלך כדי להתחיל. אם זה בקיץ, עבור עם 4 או 5 בכל צד של הפנים שלך.
  • אתה תמיד יכול להוסיף עוד בסיס כהה, אבל אתה לא באמת יכול להוריד אותו כל כך בקלות.
  אל תתסכל אם אתה צריך לערבב כמה סוגים של בסיס עד שתמצא את הגוון המושלם שלך
  אל תתסכל אם אתה צריך לערבב כמה סוגים של בסיס עד שתמצא את הגוון המושלם שלך.
 5. 5
  שלב את היסודות יחד עם מברשת איפור לכיסוי אחיד. תפוס את הספוג או המברשת שלך, וטפח בעדינות על הבסיס הכהה יותר בעור. לאחר מכן, משוך את שני גווני הבסיס יחד באמצעות הספוג שלך או מברשת על כל הפנים שלך כדי למזג אותם בתנועות מעגליות קטנות.

  טיפ: וודא שהכיסוי אחיד כולו כדי למנוע מראה מפוספס.

שיטה 3 מתוך 3: ערבוב תשתית נוזלית יחד

 1. 1
  ערבב את הבסיס שלך עם קרם כדי להקל על הכיסוי. טפח כמות קטנה של בסיס כיסוי מלא על צלחת פלסטיק. הוסיפו לבסיס בערך אותה כמות של קרם פנים ללא ניחוח, ואז ערבבו אותם יחד עם מברשת איפור נוקשה.
  • זה יהפוך את הבסיס שלך ליותר כמו קרם לחות כהה, כך שהכיסוי נראה ומרגיש קל יותר.
  • אתה יכול גם לשים כמה טיפות פיגמנט בבסיס כיסוי קל יותר כדי להפוך אותו לכיסוי מלא יותר.
 2. 2
  הפוך יחס של 3: 1 של בסיס בהיר לבסיס כהה לקבלת גוון בהיר. השתמש במשטח נייר פלסטיק, זכוכית או קלף כדי לשים את הבסיס שלך. כאשר העור שלך בהיר יותר, נסה להוסיף עוד הרבה מהבסיס הבהיר שלך ורק מעט מהבסיס הכהה כדי למצוא את הגוון המושלם שלך.

  טיפ: גוון בהיר יותר של בסיס הוא נהדר לחודשי החורף כשלא יצא לכם להיות הרבה בשמש.

 3. 3
  מערבבים יחס של 3: 1 של בסיס כהה לתשתית בהירה לגוון כהה. הניחו פיסת נייר קלף או מכסה פלסטיק, ואז שאבו או שפכו את הבסיס שלכם. השתמש הרבה יותר מהבסיס הכהה שיש לך כאשר העור שלך שזוף יותר.
  • אם לא היית הרבה זמן בשמש, ייתכן שלא תצטרך להחשיך כהה. התאם את היחס לפי הצורך.
  • בסיס כהה יותר עוזר כשמשזיפים יותר בקיץ.
 4. 4
  שלב יחס של 1: 1 של בסיס בהיר וחושך לתערובת מאוזנת. שים את הבסיס שלך על צלחת פלסטיק, מכסה זכוכית או פיסת נייר קלף. נסה להשתמש בכמות אחידה של כל בסיס ולהתאים את היחס ככל שעורך נהיה בהיר יותר או כהה יותר במהלך השנה.
  • בתחילת האביב, ככל הנראה העור שלך עדיין יהיה קרוב לגוון החורף שלך. בתחילת הסתיו, העור שלך עדיין יהיה קרוב לגוון הקיץ שלך.
 5. 5
  מערבבים את התשתית יחד עם מברשת איפור קטנה על צלחת פלסטיק. וודאו שהבסיס שלכם מעורבב בצורה אחידה וחלקה. השתמש במברשת במקום באצבע שלך כדי שלא תוסיף שמן או לכלוך לתערובת.
  • מברשת איפור נוקשה תעבוד טוב יותר מאשר רכה.
  • וודא שמברשת האיפור שלך נקייה לפני שתשתמש בה לערבוב כך שהיא לא מוסיפה שום בסיס שיורי.
  הניחו נקודות קטנות של הבסיס הכהה יותר ליד קו השיער וקו הלסת על גבי כל אחד מהבסיס הבהיר יותר
  הניחו נקודות קטנות של הבסיס הכהה יותר ליד קו השיער וקו הלסת על גבי כל אחד מהבסיס הבהיר יותר.
 6. 6
  בדוק את הצבע על צווארך כדי לראות אם הוא תואם. לפני שמורחים את הבסיס על כל הפנים, קחו ממנו נקודה קטנה והניחו אותו מתחת לקו הלסת על צווארכם. בדוק אם הגוון קרוב למה שצווארך כרגע.
  • הפנים שלך עשויים להיות בהירים יותר מהצוואר שלך אם לבשת בסיס כשאתה יוצא החוצה. לכן חשוב להתאים את הצבע לצוואר ולא לפנים.
 7. 7
  טפח על בסיס בהיר או כהה יותר אם אתה צריך. יתכן שתצטרך לשנות את יחס היסוד שלך, במיוחד באביב ובסתיו. המשך להוסיף בבסיס בהיר או כהה יותר במרווחים קטנים של נקודה אחת עד שתמצא את הגוון שמתאים לעור שלך עכשיו.
  • עדיף לערבב את הבסיס שלך בקבוצות קטנות כדי שלא תבזבז.
 8. 8
  מרחו את הבסיס בעזרת ספוג מיזוג. טפח כמה נקודות קטנות של תערובת הבסיס שלך על המצח, הלחיים, האף והסנטר. מערבבים את התשתית בתנועות קטנות ומעגליות כלפי מעלה והחוצה. הוסף עוד בסיס אם אתה זקוק למראה אחיד וללא רבב.

טיפים

 • גוון העור שלך משתנה מאוד על סמך כמה שמש אתה מקבל. אל תתסכל אם אתה צריך לערבב כמה סוגים של בסיס עד שתמצא את הגוון המושלם שלך.

דברים שתזדקק להם

מיזוג קרם קרם על הפנים שלך

 • ניקוי פנים
 • קרם לחות
 • בסיס קרם בהיר
 • בסיס קרם כהה
 • מיזוג מברשת או ספוג

ערבוב יסוד נוזלי יחד

 • תשתית נוזלית קלה
 • בסיס נוזלי כהה
 • צלחת זכוכית או פלסטיק
 • מברשת איפור נוקשה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail