איך מגדלים בולדוג אירופי?

כדי לגדל בולדוג אירופי, האכילו אותו במזון גור איכותי המיועד לגזעים גדולים עד שמגיע לגיל 18 חודשים. לאחר מכן, העבירו את הבולדוג שלכם למזון לכלבים שמופיע בו בשר כמרכיב הראשון בתווית. כדי למנוע נפיחות, מצב מסכן חיים שהבולדוגים רגישים אליו, האכיל את הבולדוג שלך 2 או 3 ארוחות קטנות יותר ולא שומניות ביום, והגביל את פעילות הכלב שלך לאחר אכילה של שעה לפחות כדי שלא ישתה הרבה מים בבת אחת. לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הווטרינרי, כמו כיצד להכשיר ולחבר את הבולדוג האירופי שלך, המשך לקרוא!

האכילו גור כלבי בולדוג אירופי במזון גורים איכותי המיוצר במיוחד לגורי כלבים גדולים
האכילו גור כלבי בולדוג אירופי במזון גורים איכותי המיוצר במיוחד לגורי כלבים גדולים.

הבולדוג האירופי הוא זן נאמן, מגן, נמרץ ובטוח. כלבים אלה ידועים ברצונם החזק ועליהם להשתייך לאדם שמוכן לעבוד איתם קשה כדי לבסס תפקיד דומיננטי במערכת היחסים. גזע זה ידוע ככלב משפחתי מצוין, ובאמצעות סוציאליזציה נכונה עם אנשים, כלבים וחתולים, הם יהיו ידידותיים ביותר לכל מי שיפגשו. אם בולדוג אירופי מכבד אותך ורוצה לרצות אותך, יעמוד לידך כלב מאוד נאמן. לא משנה מה האישיות של הבולדוג האירופי שלך, גזע זה מגן מאוד ויהיה ככל הנראה מערכת אבטחה מצוינת לביתך ולמשפחתך.

שיטה 1 מתוך 4: שמירה על בריאות הבולדוג האירופי שלך

 1. 1
  וודא כי לכלבך היו כל החיסונים הדרושים. לחיסונים תפקיד חשוב בבריאותו של כל כלב, כולל הבולדוג האירופי שלך. החיסונים הסטנדרטיים לכלבים כוללים כלבת, אשר ניתנת בגיל 12 שבועות ומעלה ואז כל שנה עד 3 שנים בהתאם לחוקים המקומיים שלך ולהמלצות הווטרינר שלך. Distemper, Parvovirus, Hepatitis ו- Parainfluenza ניתנים בדרך כלל יחד.
  • גורים צריכים לקבל סט של ארבע זריקות כל שלושה שבועות החל מגיל שישה שבועות ואז מדי שנה, כמבוגרים, שוב על סמך המלצות הווטרינר שלך.
  • הווטרינר שלך ימליץ גם על פריטים כגון פרוטוקולי מניעה של תולעי לב חודשית, מניעת פרעושים וסימני תולעת, בהתבסס על העונה והאזור הספציפי שאתה גר בהם. בדיקות גופניות שגרתיות, שיכולות לכלול בדיקות צואה, בדיקת תולעת לב ודם שגרתי. העבודה תסייע באיתור בעיות בריאותיות שיש לטפל בהן על מנת לשמור על הבריאות ארוכת הטווח של הבולדוג האירופי שלך.
 2. 2
  קבל את הבולדוג האירופי שלך מעוקר או מסורס. עיקור וסירוס הם הליכים המונעים הריונות לא רצויים ויכולים לסייע בבעיות בריאות והתנהגותיות רבות. סירוס יכול למנוע סרטן האשכים, בעיות בערמונית, סימון שתן, והתנהגויות אגרסיביות אצל גברים. אצל נקבות מעוקרות יש שכיחות מופחתת מאוד של גידולים בחלב ואין אפשרות לזיהומים ברחם או לסרטן הרחם.
  • באופן אידיאלי כלבלב בולדוג אירופי צריך לעשות זאת בסביבות גיל חצי שנה. שוחח על הליך זה עם הוטרינר במהלך ביקורי הגורים הרגילים שלך או בביקור הראשון לאחר אימוץ כלב בוגר.
 3. 3
  הבן כי בולדוגים אירופאים מועדים למצבים בריאותיים מסוימים. חלק מהשכיחות יותר כוללות, אך אינן מוגבלות, תסמונת ברכיצפלית, שיתוק בגרון, דיספלסיה בירך, חירשות, תת פעילות של בלוטת התריס, אנטרופיה וצניחת העפעף השלישי. ניתן לטפל ברוב החששות הבריאותיים הללו. חלקם עשויים להזדקק רק לתרופות פשוטות בעוד שאחרים יתכן ויהיה צורך לתקן באמצעות הליך כירורגי.
  • התייעץ עם הווטרינר שלך אם יש לך חששות בריאותיים לגבי הבולדוג האירופי שלך. אם אתה רואה את הסימנים לאחד מהתנאים הללו, למשל, אם אתה חושד שהכלב שלך לא יכול לשמוע אותך או שהכלב שלך סובל מכאבים בזמן הליכה (סימן להתפתחות דיספלסיה של מפרק הירך), עדיף שתבדוק את הכלב שלך וטרינר.
  • אחת הדרכים להימנע מרבות מהבעיות הללו היא להשיג כלבלב אירופאי בולדוג שגדל היטב. מגדלים מנוסים וטובים לוקחים את הזמן לגדל כלבים כך שיש פחות סיכוי למצבים בריאותיים אלה. לעומת זאת, לכלבים שהשתרעו יש סיכוי גבוה יותר לרשת בעיות בריאות תורשתיות.
שמור על הבולדוג האירופי שלך ברצועה כאשר אתה מציג אותו בפני אנשים חדשים
שמור על הבולדוג האירופי שלך ברצועה כאשר אתה מציג אותו בפני אנשים חדשים, כגון שכנים.

שיטה 2 מתוך 4: האכלה וטיפוח הבולדוג האירופי שלך

 1. 1
  האכילו גור כלבי בולדוג אירופי במזון גורים איכותי המיוצר במיוחד לגורי כלבים גדולים. זה עוזר להבטיח שהוא שומר על עצמות ומפרקים בריאים בזמן שהוא גדל. הגור צריך להישאר בתזונה זו עד לגיל 18 חודשים. לאחר מכן ניתן להחשיב אותו כמבוגר ובהדרגה לעבור לאוכל למבוגרים.
 2. 2
  מצא מזון באיכות גבוהה הכוללת בשר כמרכיב הראשון שרשום על תווית השקית. זה ייתן לבולדוג האירופי את החלבון שהוא צריך וזה יגביל את מספר הפחמימות שהוא צורך. חלבון גולמי צריך להיות לא פחות מ -30 אחוז ושומן גולמי לא פחות מ -20 אחוז. תכולת הסיבים צריכה להיות 4 אחוזים או פחות.
 3. 3
  הפחת את הסיכון להתרחבות קיבה- volvulus, המכונה גם נפיחות, באמצעות דיאטה. בולדוגים אירופאים הם כלבים מגזע גדול ולכן הם רגישים ל- GDV. זהו מצב מסכן חיים ודורש טיפול וטרינרי מיידי. כדי למנוע את התרחשות זה ישנם מספר דברים הקשורים להאכלה שניתן לעשות. האכילו שתיים או שלוש ארוחות קטנות יותר ולא שומניות ביום, לא בקערות מוגבהות, ואל תערבבו אוכל יבש ומים.
  • כמו כן, הגבילו את פעילות הכלב שלכם לפחות שעה לאחר האכלה והרתיעו מהם לשתות כמויות גדולות של מים בו זמנית.
 4. 4
  ספק גישה בלתי מוגבלת למים. חשוב תמיד לאפשר לכלב שלך גישה למקור מים טריים ונקיים. גזע זה יצטרך לשתות לפי הצורך. שמור מגבת יד בקרבת מקום לניגוב ריר מוגזם או סליבה שלמרבה הצער, היא תופעה שכיחה עבור גזע זה.
 5. 5
  לרחוץ את הבולדוג האירופי שלך רק במידת הצורך. לבולדוגים אירופיים יש שיער קצר וחלק שלעתים רחוקות דורש רחצה. באופן כללי, המעיל שלהם קל לתחזוקה. פשוט תן לגור שלך אמבטיה אם הוא מתגלגל במשהו מסריח או מלוכלך פיזית.
 6. 6
  צחצח את הבולדוג האירופי שלך על בסיס קבוע. בולדוגים אירופיים אכן משילים הרבה יותר ממה שהייתם חושבים. השקיעו בגלילי מוך לריהוט ולבגדים שלכם אם נשירה הופכת להיות נושא עבורכם.
 7. 7
  נקה את הקפלים סביב פני הבולדוג האירופי שלך באופן קבוע. מכיוון שלבולדוגים אירופיים יש חרטומים קצרים, מה שמעניק לפנים מראה "מרוסק", יש כלבים שנוטים להיות בעלי עודפי קפלי עור בין העיניים והאף. קל ללכלוך ולחות להיתקע בקפלי הפנים הללו ולגרום לגירוי וריח. הקפידו לנקות או לנגב בין קיפולי העור באופן קבוע עם מגבת נייר לחה או מטלית וסבון עדין.
  • נסו להימנע מכניסת סבון לעיני כלבכם. אם זה קורה, שטפו את עיניו היטב במים נקיים.
  • ברוב משרדי הווטרינריה יש מגבונים בטוחים לשימוש בפנים ובקרבת העיניים, במיוחד למטרה זו.
  • לאחר ניקוי בין קפלי הפנים של הכלב, השתמשו במגבת נייר חדשה או נקייה בכביסה לייבוש האזור. זה יעזור למנוע כל לחות עודפת מלהתפתח לבעיית עור מגרה הנקראת דרמטיטיס קפל.
התייעץ עם מאמן מקצועי או התנהגות כלבים אם אתה מתקשה עם הבולדוג האירופי שלך
התייעץ עם מאמן מקצועי או התנהגות כלבים אם אתה מתקשה עם הבולדוג האירופי שלך.

שיטה 3 מתוך 4: להתרועע ולהכשיר את הבולדוג האירופי שלך

 1. 1
  חבר את הבולדוג האירופי שלך עם אנשים ובעלי חיים אחרים כשהוא צעיר. המטרה היא להראות לכלב שלך שעל כל האנשים וחיות המחמד להיות מעורבים איתם ברוגע ובכבוד. קח אותו לשטחים ציבוריים, והעניק לאנשים זרים אפשרות ללטף ולשחק איתו. זהו זן מאוד דומיננטי ולכן כדאי שתקדיש את הזמן להתרועע איתו מוקדם כדי להימנע ככל האפשר מהתנהגות זו. סוציאליזציה תעזור לכלב לפתח מזג אחיד.
  • זהו חלק חשוב בגידול בולדוג אירופי. ללא סוציאליזציה, הכלב החדש שלך עלול להיות חשדן בכל האנשים ובעלי החיים החדשים, דבר שעלול להוביל להתנהגויות לא רצויות, כגון נשיכה.
  • אתה יכול להתרועע עם הכלב שלך על ידי לקיחתו לשטחים ציבוריים ומאפשר לו לחוות חוויות חיוביות עם אנשים וחיות מחמד חדשים. אם בפארק כלבים, הכירו את כלבכם לאט לאט עם כלבים אחרים ואנשים סביבכם כשהם עדיין ברצועה. אם נראה כי הכלב שלך ידידותי, נוח ומקבל בברכה את האינטראקציה, שבח אותו על התנהגותו הטובה ובהדרגה אפשר יותר אינטראקציה מחוץ לרצועה ובאזורים גדולים יותר.
 2. 2
  בחר גור שכבר מתחבר לו חברתית. אם אתה מבקר אצל מגדל כדי לבחור גור, יש לחפש כמה דברים ספציפיים שיכולים להצביע על שהסוציאליזציה כבר החלה. שימו לב כיצד הגור מתקשר עם חבריו המלטים כמו גם עם הוריו. גור ביישן, נסגר או זהיר מדי הוא כנראה לא חברתי היטב ולא נחשף להרבה מצבים שונים. גורים חברתיים היטב רגילים לצלילים ולמעשים רבים ושונים שמתרחשים סביבם, ונוכחותכם לא אמורה להיות הפתעה גדולה. גור פחות חברתי עשוי לעשות חיית מחמד טובה כמו מי שאינו, זה יכול פשוט לדרוש יותר זמן באימונים.
  • זכור שכשאתה מקבל כלב אתה רוצה להימנע ממצבי רבייה גרועים, למשל טחנות גור. לא רק שמגדלים לא אתיים תנאים לא אנושיים לכלביהם ובדרך כלל מגדלים אותם, אלא שהם לא עושים אילוף מוקדם וחיברות של כלביהם הכרחי לגידול כלב מותאם היטב.
 3. 3
  חברו את הכלב שלכם במהירות שלו. כל כלב יפתח את כישוריו החברתיים במהירות שלהם, לכן אלך לאט ככל שיידרש. ככל שהכלב שלך נהיה יותר חברתי ונוח עם דברים חדשים, תראה שהוא מפתח מזג טוב יותר באופן כללי.
  • אל תשכח להציג חתולים, ילדים וכל דבר אחר שתרצה שגם הכלב שלך יהיה מוכר ונוח. קח את ההקדמות שלך לאט!
  • כשאתה מציג את הכלב שלך לחתול, אל תתנו לחיות להתראות מיד לפני העטלף. שמור אותם בחדרים נפרדים ואפשר להם להריח אחד את השני מתחת לדלת הסגורה. אחרי שהם מתרגלים זה לריח של השני, תנו להם להתראות מרחוק. במשך מספר ימים מאפשרים להם להתקרב זה לזה באופן קבוע, והכל תוך כדי אחיזה בשניהם.
 4. 4
  שמור על הבולדוג האירופי שלך ברצועה כאשר אתה מציג אותו בפני אנשים חדשים, כגון שכנים. כמו כן, דעו כי באזורים מסוימים קיימות התחייבויות משפטיות הקשורות לבעלות על גזע מסוים זה. היו גם מקרים של פוליסות ביטוח בעלי בתים שנדחו והגזע למעשה נאסר על בעלות באזורים מסוימים. חקרו את המצב באזורכם לפני שאתם מתחייבים לגזע זה.
 5. 5
  התחל באימון ציות מוקדם ככל האפשר. בולדוגים אירופאים הם זן אינטליגנטי מאוד, בעל רצון חזק ולעיתים קרובות עקשן. זה יכול להפוך אותם לאתגר להכשרה, במיוחד לבעלי כלבים ראשונים. הם יצטרכו לדעת שאתה הדומיננטי במערכת היחסים והכשרתם תדרוש הרבה מסירות וסבלנות.
 6. 6
  התאמן עם פקודות יד וקול. זה יהיה מועיל עבורך ועבור הגור החדש שלך להתאמן באמצעות פקודות קוליות וכן אותות ידיים. החסרון באימון בשתי הפקודות הללו הוא שאם אתה נמצא במצב בו הכלב שלך לא יכול לשמוע אותך, הם עדיין יכולים לראות מה אתה מבקש מהם לעשות ויכולים להגיב בהתאם.
 7. 7
  השתמש בחיזוק חיובי עם הכלב שלך. חיזוק חיובי עובר דרך ארוכה עם גזע זה, מכיוון שהם נהנים לרצות את בעליהם. מכיוון שגזע זה אוהב תשומת לב מצד האנשים שהם קשורים אליהם, התעלמות מהכלב שלך כשהם מפגינים התנהגות רעה תעבוד טוב יותר מאמצעי משמעת אחרים.
  • כאשר מאומנים ומתאגדים היטב, לבולדוגים האירופאים יש את הכלים הדרושים להם כדי לשפוט מצב ולהחליט מתי הכל בסדר או מתי הם עשויים להזדקק לפעול על פי האינסטינקטים השמירה הטבעיים שלהם.
 8. 8
  התייעץ עם מאמן מקצועי או התנהגות כלבים אם אתה מתקשה עם הבולדוג האירופי שלך. במהלך אימון כלשהו, אם אתה מרגיש מוצף או שנראה כי כלבך לא לומד בקצב סביר, התייעץ עם איש מקצוע. הם יוכלו לענות על כל שאלה או דאגה שיש לכם בנוגע לתהליך או לטכניקות בהן אתם משתמשים.
  • בתי ספר לצייתנות יכולים להיות אפשרות טובה כבר מההתחלה או לתקן התנהגויות לא רצויות.
כדי לגדל בולדוג אירופי
כדי לגדל בולדוג אירופי, האכילו אותו במזון גור איכותי המיועד לגזעים גדולים עד שמגיע לגיל 18 חודשים.

שיטה 4 מתוך 4: התעמלות בבולדוג האירופי שלך

 1. 1
  תן לבולדוג האירופי שלך תרגיל יומיומי קבוע. גזע זה נוטה להיות בצד האנרגטי והאתלטי ובדרך כלל יציג מזג אחיד הרבה יותר כאשר הם מקבלים כמויות נכונות של פעילות גופנית. ללא פעילות גופנית, ייתכן שיש לך כלב משועמם ועלול להרוס על הידיים.
  • פעילות גופנית יומית צריכה להיות מורכבת מ-30-40 דקות של פעילות מגוונת שיכולה לכלול, אך אינה מוגבלת, ריצה, טיולים רגליים, שחייה, משיכת משקל וזריזות.
 2. 2
  זכור כי הבולדוג שלך מתקשה לנשום יותר מגזעים רבים אחרים. בגלל מבנה הפנים של גזע זה, פרצופם "המרוסק" פירושו שיש להם מעברי אף צרים. זה יכול להקשות עליהם יותר מאשר גזעים רבים אחרים לנשום ולהישאר קרירים. זכור זאת כאשר אתה מתאמן על כלבך ביום חם או לפרקי זמן ארוכים. הקפידו לאפשר מספר הפסקות מים והתקררות.
  • אם אתה חושב שהבולדוג האירופי שלך מתחמם יתר על המידה או לא מצליח לנשום את נשימתו, זה יכול להיות מצב חירום שיזדקק לסיוע רפואי מהווטרינר שלך.
 3. 3
  שקול מחדש לבחור בולדוג אירופי אם אתה רוצה כלב עצלן. בולדוג לא ישמח להתרווח על הספה כל היום ללא פעילות גופנית. במצב מסוג זה קל לבולדוג אירופי לעלות בעודף משקל, מה שעלול להוביל למגוון בעיות בריאותיות, כמו סוכרת ופציעות בברכיים ובירכיים.
 4. 4
  הבן כי בולדוגים אירופאים אוהבים לשחק מחוספס. יש להם נטייה טבעית לשחק מחוספס, אז אל תתפלאו אם הבולדוג שלכם משחק ומשתולל במרץ ומדי פעם שולח דברים לטוס, כולל אנשים. תיהני עם הגור שלך במהלך האימון, אך היזהר גם!

טיפים

 • ידוע כי הבולדוגים האירופיים חיים 8-15 שנים וגדלים עד 22-86 ס"מ (55,0-86,4 ס"מ). משקל המבוגר הממוצע לבולדוג אירופי זכר הוא בין 100-68 ק"ג ולנקבה הוא בין 65-41 ק"ג.

אזהרות

 • בולדוגים אירופאים הם תוספת נפלאה ואוהבת לכל בית, אך הם מגיעים עם רשימה כבדת מה לעשות ואסור לעשות בגלל גודלם, רמות האנרגיה והסטריאוטיפים שלהם. חנכו את עצמכם לפני שתכניסו לביתכם גור בולדוג אירופי חדש. עבודתך תיחתך עבורך, אך בתמורה יהיה לך חבר נאמן ומסור לחלוק איתו את ביתך וחייך.

שאלות ותשובות

 • האם בולדוגים אירופאים נאמנים?
  כן, כשהוא חיבר כראוי כגור וגדל היטב, הבולדוג האירופי נאמן להפליא. הם ידועים במסירותם לבעליהם ויכולים להעניק נאמנות זו לשאר בני המשפחה.
 • איך אני מאמן בולדוג ללחימה?
  לחימה בכלבים אינה חוקית ואתה עלול לקבל קנס כבד ולהכניס לכלא אם תעשה זאת.
 • הבריון שלי נמצא בחום הראשון שלה. אני לא מצליחה להשיג שום חיתול לכלבים להתאים או להישאר עליו. מה עליי לעשות?
  השתמש בחיתול של ילד גדול וגזור חור לזנב. שים נייר דבק סביב החור שחתכת מהחיתול, כך שלא ייפול שום מוך כשאת מניחה עליו את החיתול.
 • כמה פעמים ביום כדאי להאכיל גור בולדוג אירופי?
  האכילו בולדוג אירופי בארבע ארוחות ביום כשהם מתחת לגיל שלושה חודשים. בגיל שלושה עד שישה חודשים, צמצמו את זה לשלוש פעמים ביום. לאחר מכן, האכיל פעם או פעמיים ביום.
 • האם קל להכשיר בולדוגים אירופאים?
  קשה להתאמן על בולדוגים אירופאים. למרות שהם כלבים מענגים, הם חזקים וגם נוטים לרצות את דרכם. זה הופך את ההדרכה ממטפל כלבים מנוסה לחיונית, על מנת להניע את הכלב בטכניקות מבוססות תגמול.
 • כמה זמן לוקח לבולדוג אירופי להיות בוגר?
  הבולדוג האירופי הוא זן גדול. ככאלה, הם מגיעים לגודל הבוגר בין גיל 12-15 חודשים. עם זאת, הם יתבגרו עוד יותר ויגדלו עד גיל 18 חודשים.
 • מה עלי לעשות עם גור הבולדוג האירופי שלי?
  תשמור עליו, תשחק איתו הרבה, ותאהב אותו כדי שהוא יאהב אותך בחזרה.
 • איך אני יודע מתי לאמן את הבולדוג הבוביק שלי?
  אימון לגורים צעירים תמיד הכי טוב להתחיל צעירים. התחל עם פקודות פשוטות, כגון לשבת ולעבוד משם. גורים הם כמו ספוגים והם לומדים מהר מאוד. אם הכלב שלך קצת יותר מבוגר אז אל תדאג, אבל עדיף להתחיל מיד.
 • כיצד אוכל לאמן את הבולדוג האירופי שלי לציית לילדי?
  תנו לילדיכם לבלות יותר זמן עם הכלב שלכם. בקרוב הכלב ילמד להקשיב להם. זה לא משהו שקורה בן לילה. אתה צריך לתת לכלב זמן.
 • אני מנסה לאמן את ארגז הבולדוג האירופי שלי, אבל הוא נכנס לנייר הטואלט. איך אראה לו שזה לא בסדר?
  עליכם לתפוס אותו במהלך המעשה ולנזוף בו באומרו "לא" בתקיפות, אך אל תצעקו. אתה יכול גם לתת משיכה חדה בצווארון או ברצועה בו זמנית. לאחר מכן תוכלו לתת לו צעצוע שמותר לו ללעוס עליו, ואם הוא לועס עליו, שבחו ולטפו אותו כדי שילמד מה זה / לא בסדר ללעוס עליו.
שאלות ללא מענה
 • איך אני מלמד את הבולדוג האירופי שלי כללים בסיסיים?
 • מה עלי לעשות אם הבולדוג האירופי שלי מתחיל לקרוע את הרהיטים שלי?

תגובות (10)

 • keon50
  אני בעל כלב בפעם הראשונה של בולדוג אירופאי בן 9 שבועות. פוסט זה עזר לי מאוד לבצע חלק מהתנהגות הגור שלי. תודה!
 • lewvon
  האימון והנשימה. ידעתי שדחפורים צרפתיים יכולים לעבור ניתוח אף. לא היה בטוח לגבי הבולדוגים האירופיים.
 • tauer
  קיבלתי כלבלב אירופאי לבולדוג שיאמן אותו ככלב השירות הבא שלי. אני מעריך את הטיפים לגידול תינוק בריון שמח.
 • helenthompson
  ידע מעמיק יותר על אימונים ממה שהיה לי בעבר, אבל הרבה יותר ללמוד!
 • ycarter
  זה באמת עוזר, מכיוון שלא היה לי מושג מה לעשות.
 • elroy75
  לשכן יש בולדוג אירופי. המאמר שלך עזר לי להבין את הגזע. אני לא חושב שהשכן משקיע את הזמן עם הגור בכדי לאמן ולרקום אותו כראוי.
 • josie71
  לאחר שהייתי בעל בולדוג אירופי במשך כמעט שנתיים מגור, אני עושה כל מה שהמאמר הזה אומר לי ועכשיו הוא כוכב.
 • theo14
  מידע נהדר להתחיל עם הגור הגדל שלך. ככל שתדע יותר, כך תהיה מוכן יותר!
 • adrianreid
  למד על הקפלים סביב הפנים.
 • vanessasimpson
  בני ואני פשוט אימצנו בולדוג אירופאי בן 4, והיא נהדרת. יש לנו אותה רק 4 ימים עכשיו ואני יכול לומר לך שאתה צודק עם הגזע. אנחנו מנסים לראות איך היא מסתדרת עם כלבים אחרים ואתה כל כך מעניין לאט לאט סביב כלבים אחרים. לקחנו אותה לווטרינר והיא הייתה טובה יותר ממה שציפינו. המידע שלך מדהים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail