איך להכניס גור לכלב?

לפני שתציג גור חדש לכלב שלך, קח את שניהם לאזור ניטרלי, כמו פארק או בית של חבר, במכוניות נפרדות. בדרך זו, הכלב שלך לא יגיע לטריטוריאלי. ברגע שהגעת, הצג את הכלב שלך עם הגור החדש במרחק בזמן ששניהם נמצאים ברצועה. שמור על פינוקים על מנת לתגמל התנהגות טובה, ופקח מקרוב על האינטראקציה שלהם כך שתוכל להפריע אם הדברים מתחממים. אם שני הכלבים נראים נוחים, קצר את המרחק ביניהם כדי שיוכלו לרחרח זה את זה. לאחר מכן, צעדו קצת זה לצד זה בכלבים כדי שיהיה להם זמן להרגיש בנוח אחד עם השני. גם אם הדברים הולכים כשורה, עדיין עליך להסיע את שני הכלבים בנפרד הביתה שכן היותם מרותקים במרחב קטן יחד עלולים לגרום לבעיות. לקבלת טיפים מאת מחברנו הווטרינרי, כמו כיצד לעזור לגור שלך להתמקם בביתו החדש, המשך לקרוא!

לכו עם הכלב למקום בו הגור היה בזמן שחברכם מטייל בגור למקום בו היה הכלב הבוגר
לכו עם הכלב למקום בו הגור היה בזמן שחברכם מטייל בגור למקום בו היה הכלב הבוגר.

הצגת גור לכלב יכולה להיות מסובכת, אבל זה לא חייב להיות! התחל בהצגתם על שטח ניטרלי. אם הפגישה תעבוד כשורה, הם יוכלו להיפגש מחדש בבית. גם אם האינטראקציה בין הכלב הבוגר והגור היא בדרך כלל חיובית, עדיין תצטרך לפקח על האינטראקציות שלהם בשבועיים הראשונים. אם הכלב הבוגר אינו מקבל את הגור, יתכן שתצטרך לפנות לקבלת ייעוץ של התנהגות וטרינרית מוסמכת על ידי הלוח, או לשקול למסור את הגור לאימוץ.

חלק 1 מתוך 3: החל בקרקע ניטרלית

 1. 1
  זכרו שגם הגור יכול להיות התוקפן. למרות שבעלים בדרך כלל מניחים שהכלב המבוגר יהיה האגרסיבי יותר, זה לא תמיד נכון. היו מוכנים שגם הגור יציג נטיות אגרסיביות, והתייחסו לשני הכלבים בזהירות ובקשב זהה.
 2. 2
  קח את שני הכלבים לפארק סמוך במכוניות נפרדות. תצטרך חבר או בן משפחה שיסיע את הגור לפארק בזמן שאתה נוהג עם הכלב הבוגר. אם אתה והכלב שלך פוקדים פארק סמוך, בחר במקום נייטרלי יותר שבו הכלבים ייפגשו, כמו חצר ביתית של חבר או פארק אחר.
  • אתה יכול גם לגרום לגור ולכלב לפגוש אחד את השני במקלט או בחנות המקומית לחיות מחמד.
 3. 3
  ללכת עם הכלבים ברצועה רפויה. צריך להיות ברצועה ברצועה. עם זאת, אל תחזיק את הרצועה מתוחה מכיוון שמתח ברצועה יכול לאותת על חרדה או פחד. במקום זאת, צעדו עם הכלבים ברצועה רפויה במרחק בטוח אחד מהשני, בערך 10 עד 20 מטר (3,0 עד 6,1 מ ') ומעלה. בדרך זו, הכלבים יוכלו להתראות.
  • הכן שקית של פינוקים כלבלבים בהישג יד. תגמלו את הכלבים שהם פשוט מתראים מבלי להראות שום תוקפנות או התנהגות שלילית.
  • אם הכלב הבוגר שלך אינו מאומן ברצועה, כדאי לך לחכות עד שיהיה לפני שתאמץ גור.
 4. 4
  הובילו את הכלבים זה ליד זה. תנו לכלבים לחצות זה את זה בדרכים תוך שמירה על מרחק בטוח. לכו עם הכלב למקום בו הגור היה בזמן שחברכם מטייל בגור למקום בו היה הכלב הבוגר. זה יאפשר לכלבים להריח במקום שהאחר הלך.
  • תגמלו את הכלבים בכל פעם שהם מסתכלים אחד על השני בצורה לא תוקפנית.
  הבנו שזו הדרך שלו להעביר את גבולותיו לגור
  אם הכלב הבוגר נוהם או מצמיד את הגור, הבנו שזו הדרך שלו להעביר את גבולותיו לגור.
 5. 5
  קוטע את האינטראקציה אם כלב כלשהו הופך מתוח או זהיר. אם הכלב או הגור נועצים מבט אגרסיבי, נוחמים, נהם, חושפים את שיניו או שיש להם שער בעל נוקשות רגליים, הוא מגלה התנהגות הגנתית או תוקפנית. כל שעליך לעשות הוא להסיח את דעת הכלב על ידי מעניין אותו במשהו אחר כמו כדור, או לקרוא לשמו כמו "היי באד!" ניתן גם להסיח את דעת הכלב האגרסיבי על ידי עמידה מולה כדי לחסום את ראייתו על הכלב האחר.
  • הימנע מהסיחות דעת של הכלב האגרסיבי עם פינוקים מכיוון שהדבר עשוי לחזק את ההתנהגות השלילית.
  • בנוסף, הפר את האינטראקציה אם הכלב הבוגר מגלה התנהגות נרגשת מדי כמו קפיצה או משיכה ברצועה.
 6. 6
  קצר את המרחק בין הכלבים אם הם נראים נוחים. אם שני הכלבים מכשכשים בזנבם ומרחרחים, קירב אותם זה לזה. אם נראה שהם מעוניינים להיפגש זה עם זה, תנו להם לפגוש זה את זה בתנאים שלהם. לאחר ההרחה החובה, הגור עשוי להתגלגל על גבו ולחשוף את בטנו להפגנת כניעה.
  • הימנע מהחזקת הגור בזרועותיך כדי "להגן" עליו. זה עלול לגרום לגור להרגיש פגיע ומאופק. תן לגור לברך את הכלב הבוגר על הקרקע. אם הוא מרגיש מפוחד או מאוים, הוא יעבור בין הרגליים להגנה.
  • אם הכלב הבוגר לא נראה מעוניין, אל תכריח את הפגישה. תנו לכלב הבוגר לפגוש את הגור בתנאים שלו.
 7. 7
  צעדו עם הכלבים זה לצד זה אם האינטראקציות בין הכלבים חיוביות. האם הגור והכלב מתחלפים בין הליכה זה מול זה. תנו לכלב הבוגר ללכת מול הגור. ואז תן לגור ללכת מול הכלב הבוגר. אם כל כלב מראה סימני תוקפנות כלשהם, משוך אותו משם או קרא בשמו.
  • אל תציעו לכלבים תוקפניים או לדבר אליו בצורה מרגיעה, מכיוון שזה מחזק ומעודד את ההתנהגות התוקפנית.
 8. 8
  הסיע את הכלבים הביתה במכוניות נפרדות, גם אם הפגישה עברה כשורה. ברגע שהכלבים סובלים זה את זה ללא התנהגות מאיימת או מפחדת, הגיע הזמן לקחת אותם הביתה. בקש מחברך או בן המשפחה להסיע את הגור שלך חזרה לביתך בזמן שאתה מסיע את הכלב הבוגר.
  • קיומם של הכלבים בחלל סגור כמו מכונית עשוי לגרום לכלבים להרגיש כאילו הם נאלצים לסבול זה את זה, דבר שעלול להוביל לסכסוך ביניהם.

חלק 2 מתוך 3: הצגתם בבית

 1. 1
  שים את רכושו של הכלב הבוגר. מכיוון שרכושו של הכלב הבוגר עשוי להיות מקור לסכסוך, אבטח את הצעצועים שלו, קערות המזון, המצעים והחפצים האחרים שלו בארון. בדרך זו תוכלו למנוע מהגור להשיג אחד מחפציו, ולהרגיז את הכלב הבוגר.
 2. 2
  הגדר שער תינוקות גבוה וחזק שישמש מחסום. מקם את שער התינוק בפתח בין 2 חדרים שונים, כמו המטבח וחדר הכביסה. בדרך זו, כאשר הכלבים נפגשים מחדש בבית, יהיה מחסום להגן על הגור אם הכלב הבוגר יגיב בצורה שלילית.
 3. 3
  טיילו בכלבים ברחבי השכונה לפני שאתם נכנסים פנימה. בזמן שאתה הולך עם הכלב הבוגר, חבר שלך יטייל עם הגור לצידו. זה ייתן לכלבים הזדמנות נוספת להתרגל אחד לשני לפני שאתה נכנס לבית. אם כל אחד מהכלבים מתוח, קראו לשמו או משכו אותו.
  זה גם מראה לכלב הבוגר שהאהבה והטיפול שלך בו לא פחתו מאז הגעתו של הגור החדש
  זה גם מראה לכלב הבוגר שהאהבה והטיפול שלך בו לא פחתו מאז הגעתו של הגור החדש, מה שמסייע בהפחתת מאבקי הכוח בין הגור לכלב הבוגר.
 4. 4
  קח את הכלבים בתוך הבית בנפרד. קח תחילה את הכלב המבוגר בתוך הבית ושחרר אותו. הניחו אותו בצד אחד של שער התינוק, רצוי בצד שיש לו גישה פתוחה לבית. תוך כדי הרצועה, הכניסו את הגור פנימה והניחו אותו בצד השני של שער התינוק.
 5. 5
  התבונן באינטראקציות שלהם דרך השער. אם האינטראקציה בין הכלב הבוגר לגור חיובית, גמל את שני הכלבים בתענוג ובשבחים מילוליים. אם הכלב הבוגר מגלה התנהגות מאיימת, משוך אותו ואומר, "לא, חלוד!" אם הכלב הבוגר נרגע, תנו לו פינוק.
  • אם הכלב הבוגר לא נרגע, הוביל אותו לחדר אחר כדי להרגיע אותו.
 6. 6
  הסר את שער התינוק אם יחסי הגומלין שלהם חיוביים. אם האינטראקציות בין הכלבים חיוביות במשך יותר מחמש דקות, זה בסדר להסיר את שער התינוק. לפני שתסיר את השער, הרצועה על הגור. ברגע שאתה מסיר את שער התינוק, הרשה לכלבים לתקשר ללא התערבותך. המשך להתבונן בהם בזמן שהם מתקשרים ללא שער התינוק.
  • זכרו להימנע מלהחזיק את הגור בזרועותי כדי "להגן" עליו. אם הוא מרגיש מאוים או מפוחד, הוא יעבור בין הרגליים להגנה.
 7. 7
  הימנע מהענשת הכלב הבוגר אם הוא נוהם או מצמיד. בניגוד לכלבים מבוגרים, הכישורים החברתיים של הגור אינם מתקדמים כל כך. גורים נוטים לדחוף את הגבול בכל הנוגע למשחק, מה שעלול לסכל או לעצבן כלבים בוגרים. אם הכלב הבוגר נוהם או מצמיד את הגור, הבנו שזו הדרך שלו להעביר את גבולותיו לגור.
  • אם הגור נסוג לאחר הנהמה והכלב הבוגר מפסיק את ההתנהגות האסרטיבית, זהו סימן חיובי.
  • אם הכלב הבוגר ממשיך בהתנהגות מפחדת או מאיימת, התערב. הסיח את דעתך באמירת שמו בקול רם.
 8. 8
  לצעוק באוויר אם מתפתח קרב בין הכלבים. התערב מיד אם מתפתח קרב בין הכלבים. צעק "היי" באוויר, או השתמש בצופר אוויר כדי להסיח את הדעת מהכלבים מהקרב. לאחר שהכלבים מוסחים, הניחו אותם בארגזים שלהם, או הניחו את הגור מאחורי שער התינוק.
  • למען ביטחונך, הימנע מפירוק קרב כלבים בידיים, והישאר רגוע. אם אתה משתמש בידיים שלך כדי להפריד בין כלבי לחימה, אתה עלול לקבל קצת.
 9. 9
  ארגז את הכלבים. אל תעמיס על הכלב הבוגר בכך שהוא גורם לסבול את הגור כל הזמן. ברגע שאתה רואה את הכלב הבוגר מתעייף או מתעצבן מהגור, תן הפסקה לשני הכלבים על ידי ארגז אותם למשך 30 דקות בערך. ברגע שהוא בארגז שלו, תנו לו פינוק וצעצוע כפרס.
  • אם הכלב שלך אינו מאומן בארגזים, הפרד את הכלבים לאזורים שונים בבית.
  • זו הזדמנות נהדרת לארגז את הגור. תנו לו פינוק משלו וצעצוע בתוך הארגז שלו.

חלק 3 מתוך 3: התמקמות בבית

 1. 1
  פיקוח על האינטראקציות שלהם בשבועיים הראשונים. עדיין תצטרך לפקח על האינטראקציות שלהם במשך השבועיים הראשונים, גם אם נראה שהם מסתדרים. בדרך זו תוכלו להתערב אם הכלב הבוגר מגלה התנהגות מאיימת, הכלבים מתרגשים מדי ואינם יכולים להרגיע את עצמם, או אם הכלב הבוגר זקוק להפסקה מהגור.
  • דאגו לתגמל את הכלבים בפינוקים ושבחים על אינטראקציות חיוביות.
  • אם אתה צריך לצאת מהבית, ארגז את הכלבים או הניח אותם בחדרים נפרדים.
  בדרך זו תוכלו להתערב אם הכלב הבוגר מגלה התנהגות מאיימת
  בדרך זו תוכלו להתערב אם הכלב הבוגר מגלה התנהגות מאיימת, הכלבים מתרגשים מדי ואינם יכולים להרגיע את עצמם, או אם הכלב הבוגר זקוק להפסקה מהגור.
 2. 2
  האכילו אותם בנפרד בשבועות הראשונים. אוכל עדיין יכול להוות מקור לסכסוך, גם אם הכלבים פיתחו קשר טוב. כאשר הגיע הזמן להאכיל את הכלבים, הניחו את קערות המזון והמים שלהם בחדרים נפרדים, כמו המטבח וחדר האוכל או הכביסה. לאחר שתם זמן האכלה, הרימו את קערות המזון והמים והניחו אותם בארון.
  • לאחר שבועיים, התחל להאכיל אותם יחד על ידי הנחת קערותיהם 8 עד 10 מטר (2,4 עד 3,0 מ ') באותו חדר. במשך שבוע עד שבועיים, הציבו את הקערות בהדרגה זו לזו עד שנוח לאכול זו לצד זו.
 3. 3
  ארגז את הכלבים במרווחים של 30 דקות לאורך כל היום. זה לא רק יעזור באילוף ארגזים עבור הגור, אלא גם נתן לכלב המבוגר הפסקה מהגור לאורך כל היום. הכלב הבוגר יתחיל לצפות להפסקות אלו ואף עשוי ללמוד לארגז את עצמו ברגע שהוא זקוק להפסקה מהגור.
  • לחלופין, תן לכלב הבוגר לצאת החוצה כדי לקחת הפסקה מהגור אם הוא לא מאומן בארגזים.
  • גמל את שני הכלבים בפינוק ושבח ברגע שאתה ארגז אותם.
 4. 4
  תן לכלבים את הצעצועים והפינוקים שלהם בזמן שהם נמצאים בארגזים שלהם. כמו אוכל, צעצועים עדיין יכולים להוות מקור לסכסוך. תנו לכלבים את הצעצועים שלהם לשחק איתם בזמן שהם נמצאים בארגזים שלהם במשך השבועיים הראשונים. הקפד לשים את הצעצועים בתוך ארון ברגע שאתה מסיר את הכלבים.
  • לאחר שבועיים השאירו את צעצועיהם בתוך ארגזיהם או בסמוך למצעיהם. הקפד להשתמש בצעצועים המיועדים לכל כלב כשאתה משחק איתם.
 5. 5
  הקפידו על לוח הזמנים הקבוע של הכלב הבוגר. אתה והכלב הבוגר שלך הקמת שגרות, אשר סיפקו מבנה לחיי הכלב שלך. דאגו להאכיל, ללכת ולשחק עם הכלב הבוגר שלכם בשעות הרגילות. בדרך זו, במקום להסתכל על הגור כהפרעה, הכלב הבוגר יכול לבוא לקבל את הגור כתוספת חדשה למשפחה.
 6. 6
  תן לכל כלב תשומת לב אישית. קח כל כלב הצידה בנפרד כדי לשחק, להתאמן ולבלות איתו זמן איכות. זה ייצור קשר בינך לבין הגור, ויחזק את הקשר בינך לבין הכלב הבוגר שלך.
  • זה גם מראה לכלב הבוגר שהאהבה והטיפול שלך בו לא פחתו מאז הגעתו של הגור החדש, מה שמסייע בהפחתת מאבקי הכוח בין הגור לכלב הבוגר.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail