איך מונעים מכלב לרדוף אחרי השואב?

הדרך הקלה ביותר למנוע מהכלב שלך לרדוף אחרי שואב האבק היא להכניס אותו לארגז שלו או להחזיק אותו בחדר נפרד בזמן שאיבת האבק. אתה יכול גם לתת לכלב שלך בחוץ לשחק, כך שהוא יישאר עסוק בזמן שאיבת האבק שלך. אם יש לך זמן, כדאי לך לשקול לנטרל את רגישות הכלב שלך לוואקום. לשם כך, החזיקו את הוואקום מול כלבכם ותגמלו את הגור שלכם כשהוא נשאר רגוע. ברגע שהכלב שלך מרגיש בנוח עם זה, אתה יכול להזיז את הריק לאט קדימה ואחורה, ובסופו של דבר להפעיל אותו, עד שכלבך יתרגל לתנועות ולא ירדוף אחריו. תהליך זה יכול לקחת מספר שבועות אז זכרו להיות סבלניים! לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הווטרינרי, כולל כיצד להשתמש בפקודות ציות בכדי להרחיק את כלבך משואב האבק, המשך לקרוא.

הכלב שלך לא יכול לרדוף אחרי שואב האבק
בדרך זו, כאשר אתה שואב אבק, הכלב שלך לא יכול לרדוף אחרי שואב האבק.

הכלב שלך עשוי למצוא את השואב שלך כיף לרדוף אחריו ולנבוח עליו. לעתים קרובות כלבים רודפים אחר שואב האבק כי הם סקרנים לגביו או שהם רואים בו צעצוע. אתה עלול להיות מתוסכל מכך שהכלב שלך ממשיך לרדוף אחר שואב האבק, מכיוון שהוא יכול להקשות על ניקוי הבית שלך. כדי למנוע מכלבך לעשות זאת, הרחיק אותם משואב האבק בזמן שהוא נמצא בשימוש. אתה יכול גם להשתמש באימון ציות ולעבוד על רגישות כלבך לשואב האבק, כך שתוכל לנקות את ביתך בצורה יעילה יותר.

שיטה 1 מתוך 3: הרחק את כלבך משואב האבק

 1. 1
  שים את הכלב שלך בארגז שלו. כדי למנוע מהכלב שלך לרדוף אחרי השואב, ארגז את הכלב שלך. שים אותו בארגז וסגור את הדלת. בדרך זו, כאשר אתה שואב אבק, הכלב שלך לא יכול לרדוף אחרי שואב האבק.
  • אתה עלול להרגיש יותר בנוח לארגז את הכלב שלך בזמן שאתה שואב אבק אם אתה רגיל להחזיק אותו בארגז שלו. כלבים שרגילים להיות בארגז שלהם הם לעתים קרובות יותר נוחים לארגז שלהם בזמן שאתה שואב אבק.
 2. 2
  תן לכלב שלך לשחק בחוץ בזמן שאתה שואב אבק. אם יש לך גישה לחצר קדמית או אחורית, תן לכלב שלך בחוץ בזמן שאיבת האבק. שים כמה צעצועים בחצר או תן לכלב שלך עצם ליהנות בחצר כדי שהם לא יהיו בבית. זה יכול להקל עליך לשאוב מבלי שהכלב ירדוף אחריו.
  • הפוך את זה להרגל כך שבכל פעם שאתה שואב אבק, הכלב שלך יודע שהגיע הזמן שהם יצאו החוצה לשחק. זה יהפוך את היציאה החוצה בזמן שאתה שואב אבק לחלק מהשגרה שלהם.
  כדי למנוע מהכלב שלך לרדוף אחרי השואב
  כדי למנוע מהכלב שלך לרדוף אחרי השואב, ארגז את הכלב שלך.
 3. 3
  השתמש בשער כדי להחזיק את הכלב שלך בחדר נפרד. אם אינך יכול לתת לכלב שלך בחוץ או רוצה להחזיק אותם בבית, השתמש בשער כלבלב כדי לאבטח אותו בחדר נפרד בזמן שאיבת האבק. זה יכול להיות חדר אחורי בבית שלך או אזור ליד הדלת האחורית. ודא שהשער או הגדר מאובטחים לפני שתתחיל לשאוב.
  • אתה יכול גם להחזיק את הכלב שלך בחדר נפרד עם הדלת סגורה אם אין לך גישה לשער מקורה או לגדר.
  • אתה יכול לשמור את האזור המגודר לסוף האחרון ולתת לכלב שלך בחוץ בזמן שאתה שואב את האזור. בדרך זו הם אינם מסוגלים לרדוף אחר שואב האבק בזמן שהוא פועל.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש באימון ציות

 1. 1
  אמור לכלב שלך "להישאר" בחדר אחר. השתמש באימון ציות כמו פקודת "הישאר" כדי לגרום לכלב שלך להפסיק לרדוף אחרי השואב. אמור לכלב שלך להישאר בחדר אחר. גמל אותם בפינוק כשהם יושבים ונשארים. תשאיר אותם בזמן שאתה שואב אבק. תגמול אותם שוב אם הם נשארים במקום ולא רצים או רודפים אחרי השואב.
  • אתה יכול לנסות שהכלב שלך "יישאר" בחוץ עם פינוק או מאחורי שער או גדר בתוך הבית. זה עשוי להפחית את הפיתוי לרדוף אחרי שואב האבק בזמן שהוא פועל, גם בזמן שהוא יושב ונשאר.
 2. 2
  תני לכלב שלך "לשכב" בחדר אחר. דרך נוספת לנטרל את הכלב שלך ולגרום להם להישאר רגועים בזמן שאתה שואב אבק היא להורות להם "לשכב" בחדר אחר. גמל להם פינוק כשהם נשכבים ואמר להם "להישאר". זה יבטיח שהם לא יקומו וירדפו אחרי השואב.
  • אתה יכול גם לתת לכלב שלך עצם ללעיסה בזמן שהם נשכבים כדי שלא יתפתו לקום ולרדוף אחרי השואב.
  גמל להם פינוק אם הם נשארים רגועים ולא רודפים אחרי השואב בזמן שהוא דולק
  גמל להם פינוק אם הם נשארים רגועים ולא רודפים אחרי השואב בזמן שהוא דולק.
 3. 3
  הורה לכלב שלך "ללכת למקומם" בזמן שאתה שואב אבק. אם הכלב שלך יודע את הפקודה "לך למקום שלך", השתמש בה כשאתה שואב אבק. לכלב שלך יכול להיות מקום או נקודה ייעודיים שאליהם הם הולכים להירגע ולהירגע כשמישהו בפתח או מהומה בחוץ. זו יכולה להיות המיטה שלהם, מקום על הרצפה או מקום ליד הדלת. תגמל את הכלב שלך בפינוק ברגע שהם הולכים למקום שלהם והורה להם להישאר שם עד שתתקשר אליהם.
  • טריק הציות הזה הוא אפשרות טובה אם לכלב שלך כבר מרגיש בנוח עם הפקודה "לך למקום שלך" ואתה רוצה להרחיק אותם משואב האבק בזמן שהוא פועל.

שיטה 3 מתוך 3: הרגיש את רגישות הכלב שלך לשואב האבק

 1. 1
  שים את הכלב שלך ברצועה. רגישות עם כלבך לשואב האבק היא תהליך הדורש סבלנות ועקביות. התחל בלשים את הכלב שלך ברצועה והחזק את הרצועה ביד שלך. זה ייתן לך שליטה על הכלב שלך בזמן שאתה עובד על רגישות שלהם למראה ולצליל הוואקום.
  • אם הכלב שלך ממש קופצני או נרגש אפילו למראה שואב האבק, אתה יכול לשים אותם ברצועה בחדר סמוך כדי שיוכלו להתרגל לקול האבק ממרחק בטוח.
  • אתה יכול לבקש מחבר או בן זוג לעזור לך על ידי החזקת הכלב שלך ברצועה בזמן שאתה מחזיק את שואב האבק. זה יכול להקל עליך לשמור על הכלב שלך תחת שליטה.
 2. 2
  הרגל את הכלב שלך לנוכחות השואב. קח את האבק ופרש את הכבל. הכלב שלך עשוי להגיב לקול הכבל. דבר אליהם בקול רגוע והורה להם להירגע. גמל להם פינוק אם הם לא רצים או רודפים אחרי הריק לאחר שראו אותו.
  • החזיקו את הריק ועמדו מול כלבכם. אמור להם להישאר רגועים ולתגמל אותם שוב בפינוק אם הם נשארים רגועים בנוכחות הוואקום.
  • המשך לעשות זאת עד שכלבך רגוע, נוח וכבר אינו מגלה פחד מהשואב. לאחר מכן תוכל לעבור לשלב הבא.
  אתה עלול להיות מתוסכל מכך שהכלב שלך ממשיך לרדוף אחר שואב האבק
  אתה עלול להיות מתוסכל מכך שהכלב שלך ממשיך לרדוף אחר שואב האבק, מכיוון שהוא יכול להקשות על ניקוי הבית שלך.
 3. 3
  הפעל את שואב האבק קדימה ואחורה מול כלבך. התחל עם הוואקום מנותק כדי להרגיל את הכלב שלך לראות את הוואקום נע קדימה ואחורה לפניהם. ואז חבר אותו והעבר אותו קדימה ואחורה מול כלבך. המטרה היא להרגיל את הכלב שלך לתנועות הריק מבלי לרדוף אחריו או לרוץ אחריו.
  • אם הכלב שלך מגיב על ידי נביחות בוואקום או רדיפה אחריו, כבה את הוואקום וחזור פשוט לעמוד מול הכלב שלך עם הוואקום ביד. ברגע שהם נרגעים, גמל להם פינוק. לאחר מכן, הפעל את הריק בהדרגה והפעל אותו כמה פעמים מול כלבך.
 4. 4
  לחזק התנהגות חיובית באמצעות פינוקים ושבחים. כאשר אתה עובר תהליך של רגישות רגישות לכלבך לשואב האבק, המשך לחזק את התנהגותם החיובית. תנו להם פינוקים ושבחים מילוליים כמו " עבודה טובה!" או "נהדר!" כאשר הם נשארים רגועים סביב שואב האבק.
  • אם הכלב שלך לא מגיב בצורה חיובית לתהליך, אל תכעס עליהם או צועק עליהם. זה רק יגרום להם להיות יותר מפוחדים וחרדים סביב שואב האבק. במקום זאת, הישאר רגוע ושהכלב שלך ינסה שוב.
 5. 5
  חזור על הפעולה עד שהכלב רגוע סביב שואב האבק. חזור על שלבים אלה מספר פעמים עד שכלבך נראה רגוע סביב שואב האבק כשהוא דולק ומסתובב בחדר. ברגע שהם נראים רגועים סביב שואב האבק, הורידו אותם מהרצועה. תנו להם לשבת בחדר בזמן שאיבת האבק. גמל להם פינוק אם הם נשארים רגועים ולא רודפים אחרי השואב בזמן שהוא דולק.
  • יתכן שתצטרך לעבוד על רגישות של הכלב שלך לשואב לאורך תקופה של כמה ימים עד כמה שבועות, תלוי עד כמה הכלב שלך מסובב סביב הריק. היה סבלני ועקבי עם תהליך זה. עם הזמן הכלב שלך צריך ללמוד להישאר רגוע ונייח סביב הריק.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לחיות עם טרייר היפר ג'ק ראסל?
 2. איך לטפל בתחש?
 3. כיצד לטפל בכלב עם אגן שבור או שבור?
 4. איך לבחור אוכל עבור הגבול קולי שלך?
 5. איך לטפל בקולי?
 6. איך מזהים קולי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail