כיצד למנוע מהצ'יוואווה שלך להתנהג רע?

אולי לא תרצה לתת לצ'יוואווה שלך צעצועי קטיפה
אם יש לך ילדים קטנים בבית עם פוחלצים, אולי לא תרצה לתת לצ'יוואווה שלך צעצועי קטיפה.

לצ'יוואווה יש מוניטין של כלבים טעימים ומותחים, אך הם יכולים להיות חיות מחמד אוהבות ונאמנות. כל עוד אתה מקדיש זמן לעבודה עם הצ'יוואווה שלך בנושאים שלה, אתה אמור להיות מסוגל לתקן את רוב הבעיות שיש לך איתו, כגון בעיות לעיסה, שעמום או שירותים. אתה החבר הכי טוב של הצ'יוואווה שלך, ועל ידי כך שאתה ממלא את צרכיו, אתה יכול לקבל חיית מחמד שמחה ובריאה.

שיטה 1 מתוך 4: עבודה בנושאי לעיסה

 1. 1
  תן לצ'יוואווה שלך צעצועים מתאימים כאשר הוא לועס על הרהיטים. השיניים הקטנות האלה יכולות לגרום נזק משמעותי לבית שלך אם הן לא נבדקות! הפתרון פשוט למדי. כשאתה רואה את הכלב שלך לועס משהו שהוא לא אמור, להציע לו צעצוע מהנה במקום. זה בדרך כלל יבחר בזה וישאיר את הרהיטים שלך לבד.
  • ברגע שהצ'יוואווה שלך תופס את הצעצוע, אמור לו איזה כלב טוב זה! ככל שתציעו יותר שבחים, כך הכלב שלכם יקבל את הרעיון שמשחק עם הצעצוע הוא רעיון טוב.
  • דאג להשיג צעצועים קטנים מספיק לפיו של הצ'יוואווה שלך. חפש צעצועים לכלבים קטנים. צעצועי חבל, צעצועי קטיפה העשויים מחומרים קשים וצעצועי חריקת גומי הם כל האפשרויות הטובות. הקפד לפקח תמיד על הכלב שלך עם צעצועי לעיסה, מכיוון שהוא יכול ללעוס חתיכה גדולה מספיק כדי להיחנק ממנה.
  • גורים יכולים להיות כאבי חניכיימיים מן השיניים הקרובות ב. הציעו להם מטלית רטובה, קפוא, שאמורה לעזור להקהות את הכאב. עקוב אחר הגור שלך כך שהוא לא יבלע כל מטלית הכביסה.
 2. 2
  פינוקי סחר בפריטים לא הולמים. כאשר לצ'יוואווה שלך יש משהו בפה אתה רוצה שהוא יירד, הסיח את הדעת עם פינוק במקום. לעתים קרובות, הכלב שלך ישליך את הנעל או כל מה שיש לו בפה כדי לקחת את הפינוק.
  • ככל שהכלב שלך תופס את הטריק הזה, הוסף פקודה כמו "תן" או "זרוק".
  • וודא שאתה נותן לכלב שלך פינוק רק כשהוא מרפה מהחפץ. בדרך זו, הכלב שלך ילמד שזה משתלם על שהפיל את החפץ ולא מתוגמל על הלעיסה עליו.
 3. 3
  הימנע מלתת פריטים לכלב שלך לדברים שאינך רוצה ללעוס. במילים אחרות, אל תתן לצ'יוואווה שלך נעל ישנה ללעיסה ואז צפה שהיא לא תלעוס את הנעליים האחרות שלך. עשו הבחנה ברורה בין צעצועים ללא צעצועים.
  • באופן דומה, אל תציעו לצ'יוואווה שלכם דברים כמו גרביים. אם יש לך ילדים קטנים בבית עם פוחלצים, אולי לא תרצה לתת לצ'יוואווה שלך צעצועי קטיפה.
 4. 4
  העבר חוטים וחפצי ערך אחרים מחוץ לטווח הלעיסה. מכיוון שכלבים אלה כל כך קטנים, קל יחסית להניח את רוב הדברים מחוץ להישג ידם. בחר נעליים מהרצפה, למשל, והעביר חוטים מעל האדמה כדי להרתיע את הצ'יוואווה שלך מללעוס עליהם.
  • כדי להתמודד עם חוטים, הסתר אותם מתחת למגיני כבלים או חבר אותם לקיר עם ערכה. אתה יכול גם לחסום אזורים עם חוטים באמצעות רהיטים. לדוגמה, אתה יכול לשים כונניות בכל צד של מרכז הבידור שלך כדי למנוע מהצ'יוואווה שלך להגיע מאחורי זה לחוטים.
  • כמו כן, עקוב אחר צ'יוואווה כשהם צעירים, מכיוון שהם נוטים יותר ללעוס כשהם גורים.
 5. 5
  ריססו תפוח מריר על דברים שלא תרצו ללעוס. כלבים לא אוהבים את הטעם של התרסיס הזה והוא לא רעיל. פשוט שפריץ אותו על דברים כמו רהיטים, חוטים ופריטים אחרים שהצ'יוואווה שלך נוטה ללעוס עליהם. ייתכן שיהיה עליך למרוח תרסיס זה לעתים קרובות פעם ביום עד שכלבך ילמד לא ללעוס את הפריט הזה.
  • אתה יכול למצוא תרסיס תפוחים מריר ברוב חנויות החיות.
  • רוטב חם עשוי גם לעבוד, ותוכלו להזליף אותו באמצעות בקבוק מים. יתכן שתצטרך למרוח שכבה עבה ולתת לה להתייבש לפני שמורחים שכבה שנייה.
חילצתי צ'יוואווה בן חודשיים וכל מה שהיא רוצה לעשות זה לנשוך הכל ולנשוך לי את היד
חילצתי צ'יוואווה בן חודשיים וכל מה שהיא רוצה לעשות זה לנשוך הכל ולנשוך לי את היד.

שיטה 2 מתוך 4: להציע לכלב שלך חלופות להתנהגות רעה

 1. 1
  תן לכלב שלך חלק מהחצר כדי למנוע ממנו לחפור את הגינה שלך. צ'יוואווה, כמו כלבים רבים, נהנים לחפור והם יחפרו את ערוגת הפרחים שלכם בהינתן מחצית הסיכוי. הניחו בצד פינה בחצר שלכם בה תוכלו לתת לכלב שלכם לחפור. סמן את זה בבירור עם גדר קטנה או מחסום אחר סביב האזור עם פתח קטן עבור הכלב שלך לעבור ושם בו צעצועים כדי למשוך את הכלב שלך לשם. אתה יכול גם להשתמש בעצמות כדי להראות לכלב שלך לאן הוא אמור להגיע.
  • ניתן גם להשתמש בארגז חול למטרה זו.
  • כאשר אתה רואה את הכלב שלך מתחיל לחפור במקום אחר, הפנה אותו לחלקו בגינה. אתה יכול אפילו להרים אותו ולהעביר אותו לשם.
 2. 2
  למדו את הצ'יוואווה שלכם לא להתחנן בכך שלא האכילו אותו שאריות במהלך ארוחת הערב. אם אתה מאכיל את שאריות שולחן הכלב שלך בזמן שאתה עדיין אוכל, הכלב שלך ילמד להסתובב ולחכות לתגמול. אפילו מעת לעת משולחן האוכל יגיד לכלב שלך שהוא יכול לקבל תגמול. עקביות היא המפתח, אז וודאו שכולם מקפידים על הכללים!
  • אם אתה חייב להאכיל את הכלב שלך בחטיף קטן, המתן עד שכולם יסיימו לאכול.
  • אתה יכול גם להאכיל את הצ'יוואווה שלך במזון שלו במהלך ארוחת הערב או להציע לו צעצוע מהנה לכבוש את עצמו.
 3. 3
  עצור צ'יוואווה משתין והוצא החוצה. אם אתה תופס את הכלב שלך במעשה, אמור "לא!" ואז הרם אותו והוציא אותו החוצה כדי לסיים. כאשר הוא עושה פיפי בחוץ, אמור לו איזה כלב טוב זה! אם אתה לא תופס את זה במעשה, פשוט תנקה את הבלגן. אין טעם לשפשף בו את אפו של כלבך, מכיוון שהוא לא יבין.
  • דאג לנקות את כל כתמי השתן באמצעות תרסיס אנזימטי, כך שכלבך לא ירצה לסמן באותה נקודה. אתה יכול למצוא תרסיסים אלה ברוב חנויות הקופסאות הגדולות ובחנויות לחיות מחמד.
  • אם יש לך כלבים מבוגרים עם בעיות בריחת שתן, אתה יכול גם להשתמש ברפידות פיפי בבית. אימן את הכלב שלך פשוט לעשות פיפי על הכרית כדי שלא ישתינו בכל הבית.
 4. 4
  למדו את הצ'יוואווה שלכם לשבת על מחצלת במקום לנבוח על פעמון הדלת. כמו כלבים רבים, גם צ'יוואווה אוהבת לנבוח כשפעמון הדלת מצלצל. השתמש באימון קליקים כדי ללמד את הכלב שלך לשבת ולהישאר, ואז עבוד על כך שהוא ישב כשהוא שומע את צליל פעמון הדלת.
  • אימן את הכלב שלך לשבת על מחצלת ליד הדלת ולתת לו שם ספציפי, כמו "מחצלת". כדי לעבוד על הטריק הזה, אמור "מחצלת" ואז קרא לכלב שלך אל המזרן ואמר לו לשבת. אם הוא נוחת על המזרן, תנו לו לחיצה ופינוק. עבוד על הטריק הזה עד שהכלב שלך מבין שאתה רוצה שהוא יגיע למזרן כשאתה אומר את המילה.
  • לאחר מכן, עבוד על השימוש בפעמון הדלת כרמז. בקש ממישהו לצלצל לפעמון הדלת ואז אמור לצ'יוואווה שלך ללכת למזרן ולשבת. תגמלו את הכלב שלכם אם הוא בכלל הולך למזרן, ואז עבדו עד לשבת ולהישאר.
  • לאחר שעבדתם על הצ'יוואווה שלכם לשבת ולהישאר, תוכלו גם לעבוד עד שלא נובחים.
כאשר לצ'יוואווה שלך יש משהו בפה אתה רוצה שהוא יירד
כאשר לצ'יוואווה שלך יש משהו בפה אתה רוצה שהוא יירד, הסיח את הדעת עם פינוק במקום.

שיטה 3 מתוך 4: שעמום מייאש

 1. 1
  קח את הצ'יוואווה שלך לטיולים כדי להרתיע את השעמום. כמו רוב הכלבים, צ'יוואווה נהנה מטיולים כדי להפיק מעט מהאנרגיה שלהם. עם זאת, מכיוון שהצ'יוואווה הם כל כך קטנים, הם נוטים להתעייף מהר יותר מכלבים אחרים, לכן הקפידו לפקוח על גורכם בזמן שאתם הולכים. אם אתה מבחין בכך שהוא מתחיל להתנשנש ולפגר מאחור, יתכן שתצטרך לסחוב אותו הביתה, מכיוון שהליכת יתר על הגור שלך עלולה להוביל לפציעה. לאורך זמן, אתה אמור להיות מסוגל לקבל מושג כמה זמן הצ'יוואווה שלך יכול להימשך בהליכה, אך רוב הצ'יוואווים אוהבים כ 30 דקות פעילות גופנית בכל יום.
  • שימו לב לירידת סוכר בצ'יוואווה בזמן שאתם הולכים. צ'יוואווה קטנות עשויות לרדת בירידה ברמת הסוכר בדם אם הם עוסקים בפעילות גופנית, ואתה עלול לראות את הכלב שלך הולך לזגוגיות, מתעלף או נופל. זה יכול גם פשוט להזיז את הרגליים הקדמיות בזמן שהוא כורע. אם אתה מבחין באחד או יותר מהתופעות הללו אצל כלבך, סחט בפיו כ- 0,5 כפית (3,5 גרם) דבש, מכוון לגג הפה והלשון. סחבו איתכם חבילות דבש למטרה זו.
  • הכלב שלך יוכל לבלוע כל עוד הוא נושם.
 2. 2
  שחק משחקים עם הצ'יוואווה שלך כדי לשבור את היום. נסה להביא בכדור קטן, והצ'יוואווה שלך כנראה יהנה לרוץ אחריו ולהחזיר אותו אליך! לחלופין, נסה למשוך מלחמה. קבל צעצוע חבל המיועד לכלבים קטנים. עודד את הצ'יוואווה שלך לתפוס קצה אחד בזמן שאתה תופס את השני.
  • אם הכלב שלך לא משיג מיד, התחל לזרוק את הכדור. כאשר הכלב שלך מרים אותו, עודד אותו לחזור אליך על ידי קריאת שמו וטפיחת רגליך.
 3. 3
  בקרו בכלבכם במהלך היום במידת האפשר. צ'יוואווה אוהבים לבלות עם בעליהם, כך שכשאתה לא יכול להיות בסביבה, הכלב שלך יהיה עצוב. אם אתה יכול, בקר את הכלב שלך בארוחת הצהריים והניח לו בחוץ, כך שייקבל כמה דקות לבלות איתך באמצע היום!
  • אם אינך יכול לחזור הביתה, שקול להזמין הליכון או שומר כלבים שיבוא לעסוק עם כלבך בצהריים. נסה להשתמש באתר מהימן של חיות מחמד שמסקר את עובדיו כדי לבחור שומר כלבים אמין.
  • אתה יכול גם לנסות מעונות יום לכלבים במקום. עיין בביקורות באינטרנט כדי למצוא מעון יום כלבלב אמין או שאל את חבריך עם כלבים לאן הם לוקחים את חבריהם הפרוותיים.
 4. 4
  הצע צעצועי פאזל מהנים שיעודדו את הצ'יוואווה שלך לבדר את עצמה. אתה לא יכול לשחק עם חיית המחמד שלך כל היום, אבל צ'יוואווה אוהבת להיות עם בני האדם שלהם. כשאתה לא יכול לשחק, הציע צעצועי פאזל, כמו לטפל בצעצועים עם חורים בתוכם שמעודדים את הכלב להזיז אותם בכדי להוציא את הפינוקים.
  • צעצועים אלה יעזרו לך לשמור על הכלב שלך מכל צרה! הם יכולים גם לעזור לכלב שלך לשמור על משקלו או אפילו לרדת במשקל אם הוא מעט שמנמן.
לאחר שעבדתם על הצ'יוואווה שלכם לשבת ולהישאר
לאחר שעבדתם על הצ'יוואווה שלכם לשבת ולהישאר, תוכלו גם לעבוד עד שלא נובחים.

שיטה 4 מתוך 4: עבודה על נשיכות ותוקפנות

 1. 1
  בחר צ'יוואווה חברתית. צ'יוואווה עושה הכי טוב כאשר הם מתקשרים עם בני אדם מגיל צעיר. כמה מגדלים חסרי מזל שנמצאים לא מכובדים אינם מציעים סוציאליזציה נכונה, לכן הכינו תמיד את שיעורי הבית. וודא שאתה קונה ממגדל מכובד אם אתה קונה, כזה שמקיים את כלביו. אם אתה מקבל אחד ממקלט, אין לך כל כך הרבה אפשרויות, אבל אתה יכול לנסות לבחור כלב ידידותי וחברותי.
  • אם אתה מקבל כלב מתחת לגיל 3 חודשים, דאג להתרועע עם כמה שיותר בני אדם וכלבים אחרים. אצל בני אדם, אנשים שונים מחזיקים את הגור בתנוחות נוחות, ומלטפים אותו כשהם אוחזים בו. החזק וטיפל ככל האפשר בגור שלך כדי להרגיל אותו לתחושה.
  • תצטרך להתרועע עם הגור שלך עם כלבים אחרים. הדרך הטובה ביותר לכלבים להיפגש זה עם זה היא על קרקע ניטראלית עם שני בעלי החיים ברצועה. בדרך זו, תוכל לפרק אותם ביתר קלות אם תצטרך. קרקע ניטרלית חשובה מכיוון שאף כלב לא ירגיש שהוא צריך להגן על שטחה.
 2. 2
  קח את הצ'יוואווה שלך לעיקור או לסירוס. כלבים שעדיין שלמים נוטים יותר לנשוך או ללגום בך. קח את הצ'יוואווה שלך לווטרינר או למרפאה בעלות נמוכה כדי לתקן אותם, וייתכן שתבחין בפחות תוקפנות מחברך הזעיר.
  • השינוי בהתנהגות מלהיות קבוע נובע ככל הנראה מאיך שהוא משפיע על רמות ההורמונים.
 3. 3
  הימנע מלצעוק על הצ'יוואווה שלך או להכות אותה בגלל התנהגות רעה. בשל גודלם, צ'יוואווה נבהלים בקלות. כשאתה צועק או מכה את הצ'יוואווה שלך על מנת לסתום, זה עלול לעצור את ההתנהגות כרגע אבל זה לא יפסיק את זה לגמרי. במקום זאת, הצ'יוואווה שלך ילמד לפחד ממך.
  • כאשר הכלב שלך לוגם או נושך, קם ואמר "לא!" העבירו את כלבכם לאזור "פסק זמן" ייעודי, שאמור להיות אזור מגודר או לול כלבלב בו הוא עדיין יכול לראות אתכם. השאירו את הכלב שם למשך חמש דקות לאחר הזמן בו הבחין שהוא הושם בזמן קצוב; כלומר, 5 דקות אחרי שזה מתחיל לצעוד ולייבב. חזור על תהליך זה בכל פעם שהכלב שלך מנסה ללגום; תגמלו את הגור בפינוק כאשר הוא נמצא במצב דומה אך הוא לא נשמע.
 4. 4
  עבוד עם מומחה התנהגות. אם הצ'יוואווה שלך כל הזמן נוגם או מגלה תוקפנות, עדיף להזמין איש מקצוע. איש מקצוע יכול לעזור לך להתאים את ההתנהגות שלך, אשר בתורו תתאים את התנהגות הצ'יוואווה שלך.
  • בקש המלצה מהווטרינר שלך.
 5. 5
  פיקוח על כל הילדים סביב הצ'יוואווה. צ'יוואווה לרוב אינם אוהבים יותר מדי ילדים קטנים, ככל הנראה משום שילדים יכולים להיפגע מהם בקלות. לכן, עדיף לפקוח עין על הילדים וגם על הכלב כשהם ביחד. אם הילדים נהיים רעבניים מדי, הצ'יוואווה עלול להתפרץ כדי להגן על עצמו.
  • אם הכלב הוא חיית מחמד משפחתית ויש לכם ילדים קטנים, סביר להניח שהצ'יוואווה יבוא אליהם כל עוד תעזור לילדיכם ללמוד להיות עדינים עם הצ'יוואווה. עליכם לעבוד עם ילדים מתחת לגיל 8 כדי לעזור להם ללמוד להתייחס לכלב בכבוד.
 6. 6
  יש לבדוק צ'יוואווה פתאום על ידי הווטרינר. אם הכלב שלך מתחיל לנשוך ולנמוע מן הכחול, ככל הנראה זה נובע מבעיה בריאותית או מפציעה. אם הצ'יוואווה שלך סובל מכאבים, זה יתפרץ על אנשים מכיוון שהוא עשוי לראות בך איום.
  • לדוגמא, לכלב שלך יכול להיות מורסה בשן, רגל פצועה, או אפילו זיהום בשתן.

טיפים

 • בעת הליכה בצ'יוואווה, השתמש ברתמה להגנה על צווארו העדין של הצ'יוואווה.
 • צ'יוואווה רגישים לקור ואין להחזיק אותם בחוץ. בימים קרירים, שים מעיל כלבים על הגור שלך. אם אתה יודע לסרוג, לסרוג או לתפור, אתה יכול ליהנות מאוד מהפיכת הכלב שלך למעיל או סוודר מיוחד.

שאלות ותשובות

 • הכלב שלי קורע את כרית הסיר שלו. מה עליי לעשות?
  נסה לתת לו משהו אחר לשחק איתו בלילה, כמו עצם או צעצוע, כדי לשמור עליו מוסחת. אתה יכול גם לנסות לתפוס אותו במעשה ולומר 'לא'.
 • הכלב שלי כל הזמן מנסה להזדווג עם הכלב השני שלי. מה אני עושה?
  האם שני הכלבים שלך מסורסים או מעוקרים? אם אתה לא רוצה חבורת גורים, תקן אותם. אם הם מקובעים, זו בעצם רק התנהגות משחק וכנראה לא מזיקה. אם הכלב האחר שלך לא אוהב את זה, אמור לצ'יוואווה "לא!" בקול תקיף והפריד ביניהם. תגמלו לו פינוק כשהוא נמצא סביב הכלב השני ומתנהג בעצמו.
 • חילצתי צ'יוואווה בן חודשיים וכל מה שהיא רוצה לעשות זה לנשוך הכל ולנשוך לי את היד. היא רוצה לנשוך גם את הפנים אם נתקרב אליה מספיק. מה עליי לעשות?
  נסה להשיג משהו כמו בקבוק ריסוס ולמד אותו שההתנהגות אינה מקובלת.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail