כיצד לטפל בטופר הטל של הכלב?

כדי לטפל בטופר הטל של הכלב שלך, שהוא הטופר בחלק התחתון של הרגל, בדוק אותו כל שבוע בערך אם יש בו סדקים, שברים או קרעים. אם אתה מוצא פגיעה בטופר, עליך לקחת את כלבך לווטרינר. עם זאת, אם הפציעה לא הגיעה למהירה, עליכם לנקות ולחבוש אותה בבית. אם אתה מגלה שטופר הטל של הכלב שלך מתחיל להתכרבל לכיוון רגלו, עליך לקצץ אותו, מכיוון שהדבר עלול לגרום לכאב ואי נוחות, אך היזהר לא לקצר אותו מדי, דבר שעלול לפגוע בכלבך. לדוגמה, אם ציפורני הכלב שלך כהות ואטומות, סביר להניח שתשאיר את גזיזתן לאיש מקצוע, מכיוון שאתה עלול להסתכן בחיתוך במהירות. אם אינך בטוח לעשות זאת בעצמך, עליך ללכת למספרה. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו הווטרינרי, כולל אופן הטיפול בטופר טל פגום או נגוע, המשך לקרוא!

אם אינך מרגיש בנוח לחתוך לבד את טופר הטל של כלבך
אם אינך מרגיש בנוח לחתוך לבד את טופר הטל של כלבך, קח את כלבך לטיפוח המקומי שלך.

לכלבים רבים יש טפרים של טל, הטפרים ממש מעל לכפות בחלק התחתון של הרגל. טפרים של טל הם חלק מהביולוגיה הרגילה של הכלב, ובדיוק כמו שאר הציפורניים של הכלב שלך, הם דורשים טיפול זהיר בכדי להבטיח שהם בריאים ולא גורמים לכלב שלך כל כאב או צרה. בדיקות וקישוטים קבועים, כמו גם תשומת לב מיידית לכל פגיעה או זיהום בבלול, ישמרו על הבריאות של הכלב לטווח הארוך.

חלק 1 מתוך 3: איתור טופר הטל ושמירה עליו

 1. 1
  מצא את טופר הטל. טופר הטל הוא הטופר שיש לרוב הכלבים בחלק הפנימי של הרגל התחתונה, דרכים קטנות מעל שאר הכף. באופן טבעי לכל הכלבים יש טפרים של טל על רגליהם הקדמיות, וישנם גם על הגב.
  • יש בעלי כלבים שבוחרים להסיר את ציפורני הטל של הכלב שלהם כשהם עדיין גורים כדי למנוע פציעה או קריעה. אם יש לך כלב הצלה או כלב ממגדל ידוע, יתכן שלא יהיו להם טפרים של טל לפי בחירת בעליהם הקודמים.
 2. 2
  בדוק אם טופר טל בריא. טופר הטל נוטה לסדקים, להישבר ולקריעה, לכן חשוב לבדוק באופן קבוע על מנת לוודא כי הטופר בריא ולא גורם לכלבכם לכאבים. הסתכל היטב בטופר אחת לשבוע בערך כדי לראות אם יש סתתים, קילופים, סדקים מורחבים או תסמינים אחרים של טופר טל פצוע.
  • טופר טל בריא צריך להיות חלק וצבע אחיד יחסית. שונות מסוימת של צבע לאורך הטופר היא נורמלית, אך שינוי צבע כמו אדום או חום בתוך הטופר עשוי להצביע על דימום או פציעה אחרת.
 3. 3
  להחליט אם לפסול. אמנם אין הנחיות וטרינריות מחמירות בנוגע לשאלה אם ניתן להסיר את ציפורני הטל של הכלב שלך, אולם האסכולה הכללית בנושא משאירה אותו שם אלא אם כן נדרש אחרת. עקירת המיטה מתרחשת בדרך כלל כאשר הכלב עדיין קטן ועליו להיעשות על ידי וטרינר מאומן.
  • דקולינג עשוי להועיל לכלבים שעובדים, צדים או אחרת, מבלים זמן רב בפעילות בחוץ או בסביבות משתנות. כלבים חווים, כלבי ציד, כלבי שירות, וכן כלבי המשטרה נמצא וציפורניים קרובות כדי לעזור למנוע את הציפורן מושכת או פציעה.
  • אם הכלב שלך לא מתכוון לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית ויחיה יותר כמו חיית מחמד ביתית, זה בדרך כלל נחשב קל יותר לשמור על הטופר ולתחזק אותו כמו שצריך.
אם אינך בטוח לגבי גיזום טופר הטל של הכלב שלך
אם אינך בטוח לגבי גיזום טופר הטל של הכלב שלך, בקש מהטיפוח שלך טיפים או הדרכה.

חלק 2 מתוך 3: חיתוך טופר הטל

 1. 1
  בחן את טופר הטל של הכלב שלך. חיתוך טופר הטל של הכלב שלך חשוב להמשך בריאותם ורווחתם. חיתוך קרוב מדי או עם כלים לא נכונים עלול לגרום לפציעה בכלב שלך. החלט אם אתה מסוגל ונוח לחתוך את טופר הכלב שלך.
  • אם לכלב שלך יש טפרים כהים ואטומים, ככל הנראה עדיף לקצץ אותם לבעל מקצוע. לטפרים יש מיטה בשרנית הנקראת המהיר המשתרעת בחלקו התחתון של הטופר. חיתוך במהירות הוא כואב ועלול לפגוע ברצינות בכלב שלך. אם אינך יכול לראות את המהיר, עדיף שלא לחתוך ציפורניים בעצמך.
  • וודא שיש לך גוזם ציפורניים המיועד במיוחד לציפורניים של הכלב. סוגי גוזז הציפורניים שבני אדם משתמשים בהם עלולים לגרום לסדקים ופיצולים על ציפורני הכלב. עבור לחנות החיות המקומית שלך כדי להשיג גוזמים שישמרו על בריאות הטופר.
 2. 2
  בקר אצל החתן שלך. אם אינך מרגיש בנוח לחתוך לבד את טופר הטל של כלבך, קח את כלבך לטיפוח המקומי שלך. מטפחים רבים מציעים גימור או טחינת ציפורניים בסגנון א לה קארט. באופן כללי, המטפח שלך יהיה מהיר יותר, בטוח יותר ופחות טראומטי עבור הכלב שלך מאשר לנסות לקצץ את הציפורניים בעצמך.
  • שאל את המטפח שלך לגבי אפשרויות השחזת ציפורניים, כמו גם על גזירת ציפורניים. השחזה משתמשת בקובץ ציפורניים סיבוביות כדי לטחון את הטופר באיטיות לאורך מתאים. זה לא רק חותך את הציפורן, אלא מעוגל אותו כדי למנוע תפיסה, פיצוח ופיצול.
 3. 3
  מצא את האורך הנכון. אם תחליט לקצץ את ציפורני הכלב שלך, עליך לקבוע את אורך הציפורן הנכון. הציפורן ארוכה מדי וזקוקה לחיתוך אם היא מתחילה להתכרבל ולהתעטף כלפי מעלה ובחזרה לכיוון רגלו של הכלב. חתוך את הציפורן לאורך הקוצץ את התלתל, אך משאיר מקום גלוי בין המהיר לחיתוך.
  • חובה לא לחתוך את טופר הכלב מדי. בחר תמיד זמן רב יותר אם אינך בטוח. אתה יכול לחזור ולקצץ יותר במידת הצורך, אך גזירה קרובה מדי עלולה לגרום לכאב ולפציעה חמורים בכלבך.
  טיפ מומחה

  אזהרת מומחה: תפסו את טפרי הטל של הכלב שלכם ממש מתחת לוריד, ואל תחכו עד שהם יגדלו זמן רב מאוד כדי לקצץ אותם. טפרי הטל של הכלב לא מתייצבים כשהכלב הולך כמו ציפורניו האחרות. אם מותר להם לגדול, הם יכולים למעשה להתעקם לאחור ולחתוך לעור, וזה מכאיב מאוד לכלב.

 4. 4
  חתוך את המסמר. לאחר שמצאת את האורך הנכון, גזרי את הציפורן בעזרת קוצץ ציפורניים המיוצר במיוחד לקיצוץ טפרי הכלב. שלא כמו גוזז ציפורניים המיועד לשימוש אנושי, אלה מפעילים לחץ על דפנות הציפורן, במקום החלק העליון והתחתון, מה שמסייע במניעת סדקים ופיצולים כואבים ועלולים להיות מסוכנים.
  • רצוי להשתמש במספרות לכלבים בבית במקום להשתמש במטחנה. מי שלא מנוסה במטחנות עלול לגרום לפציעה מקרית בציפורן או במיטת הציפורן.
טופר הטל של הכלב שלך עלול להידבק בגלל טראומה או פציעה סביב הטופר
טופר הטל של הכלב שלך עלול להידבק בגלל טראומה או פציעה סביב הטופר, או בגלל זיהומים פטרייתיים.

חלק 3 מתוך 3: נטייה לטופר טל פצוע

 1. 1
  לך לווטרינר. אם לכלב שלך יש פציעה בציפורן שחתכה אותם במהירות, פנה מיד לכלב שלך לווטרינר שלך או לבית החולים הקרוב לבעלי חיים. זו פציעה כואבת עבור כלבך, ודורשת טיפול מקצועי ולעיתים קרובות הרגעה.
  • אם הכלב שלך יאפשר לך, לטפל בדימום באמצעות גזה או פלסטר. לאחר מכן, ממהרים את כלבכם לווטרינר להמשך הערכה וטיפול.
 2. 2
  טפל בשבר או סדק. אם הכלב שלך סובל מפגיעת טופר טל שלא חתך אותם במהירות, התייחס לשבר או לסדק בציפורן במהירות כדי למנוע נזק נוסף. במקרים אלה, עדיין מומלץ להתקשר לווטרינר שלך לקבלת ייעוץ ומידע נוסף.
  • הסר את החלקים השבורים. אם הכלב שלך נשבר או שובר חלק מהציפורן, הסר את החלקים השבורים בעזרת גוזמי הטופר שלך כדי למנוע פציעה נוספת.
  • עצור כל דימום על ידי כיסוי הפציעה באמצעות גזה נקייה והפעלת לחץ על האזור למשך מספר דקות.
  • נקה את הפצע על ידי רחצה בכף במים חמים כדי להסיר לכלוך או פסולת מיידית. לאחר מכן, השתמש בתרסיס חיטוי או נגב רק על הבוהן שהושפעה כדי למנוע זיהום פוטנציאלי.
  • חבשו את הפצע עם גלישת גזה או תחבושת המיועדת לעבוד על כף הרגל של חיית המחמד, זמינה אצל הווטרינר או בחנויות חיות מחמד מקומיות. החלף את התחבושת מדי יום בכדי לשמור על ניקיון הפצע עד להחלמתו.
  • התייעץ עם הווטרינר שלך כדי להבטיח שלא צריך להביא את כלבך ולקבל המלצות נוספות לטיפול.
 3. 3
  לטפל בזיהום. טופר הטל של הכלב שלך עלול להידבק בגלל טראומה או פציעה סביב הטופר, או בגלל זיהומים פטרייתיים. טפל בזיהום של טופר הטל במהירות באמצעות הערכה וטיפול של הווטרינר שלך.
  • תסמינים של זיהום בטל טל כוללים כאב ודלקת סביב טפר הטל, צמיחת יתר של הציפורניים, קילוף בלתי צפוי וסתת של הציפורן, ושינוי צבע.
  • אם אתה מאמין שלכלב שלך יש טופר טל נגוע, פנה מיד לווטרינר שלך לתאום פגישה. הווטרינר שלך יוכל להמליץ לך בצורה הטובה ביותר על טיפולים פיזיים ורפואיים מתאימים.
  • הטיפול עשוי לכלול תרופות אנטיביוטיות או אנטי פטרייתיות, כמו גם אמבטיות כף רגל או ספוג. בנסיבות קיצוניות, ייתכן שיהיה צורך בהסרת לוחית הציפורן.
אם הכלב שלך סובל מפגיעת טופר טל שלא חתך אותם במהירות
אם הכלב שלך סובל מפגיעת טופר טל שלא חתך אותם במהירות, התייחס לשבר או לסדק בציפורן במהירות כדי למנוע נזק נוסף.

טיפים

 • אתה יכול להשתמש בעיפרון סטיפטי כדי לסייע במניעת דימום של כלב במהירות.
 • כלבים יכולים לעיתים קרובות להגן כשמדובר בהונותיהם. בקש מחבר או בן משפחה לעזור לך על ידי ריסון הכלב והרגעתו בזמן גזירת האצבעות.
 • אם אינך בטוח לגבי גיזום טופר הטל של הכלב שלך, בקש מהטיפוח שלך טיפים או הדרכה.

אזהרות

 • חיתוך קרוב מדי למהיר עלול לגרום לפציעות חמורות מאוד עבור הכלב שלך. אם אינך מצליח לזהות כראוי את המהיר, עבור אל החותך שלך לגיזום ציפורניים.

שאלות ותשובות

 • מצאתי ציפורני טל בשתי כפות הגב הטבועות ונדבקות. כיצד אוכל להימנע מכך שזה יקרה שוב עם המטפלת שלי?
  עבור למספר אחר והשאיר ביקורת באופן מקוון כדי שאנשים אחרים יהיו מודעים לנושא.

תגובות (1)

 • jgreenholt
  חיתוך וטיפוח לדווקלו היו מועילים במיוחד!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail