איך להיפטר מגזזת אצל כלבים?

כדי להיפטר מגזזת בכלב שלך, התחל לקחת את הכלב שלך לווטרינר, מכיוון שתזדקק לתרופות אוראליות ומקומיות לטיפול בזיהום. כשאתה חוזר הביתה, שמור על הכלב שלך בהסגר בחדר מרוצף שיש בו מעט מאוד ריהוט, כך שהוא קל לניקוי. פעמיים בשבוע, נגבו את משטחי החדר בתמיסת אקונומיקה מדוללת לחיטוי האזור כולו. בנוסף, הקפד לשטוף את הידיים לפני ואחרי שאתה נוגע בכלב שלך כדי להימנע מפיזור הגזזת לעצמך ולאנשים אחרים. לקבלת ייעוץ ממחברנו הווטרינרי כיצד לזהות את הסימפטומים של גזזת, המשך לקרוא.

הכלב שלך יצטרך ליטול את התרופה דרך הפה במשך שישה שבועות לפחות כדי שהגזזת תיעלם בהצלחה
הכלב שלך יצטרך ליטול את התרופה דרך הפה במשך שישה שבועות לפחות כדי שהגזזת תיעלם בהצלחה.

גזזת היא פטרייה מדבקת מאוד שעלולה לגרום לנשירת שיער אצל כלבים. גורים רגישים במיוחד לגזזת, אם כי כלבים שסובלים מתת-תזונה או לחצים נוטים יותר לקבל זאת. אם אתה מבחין שהבעיה שלך מציגה תסמינים של גזזת, כמו נגעים אדומים או קרחות על גופה, הביא אותה מיד לווטרינר. לאחר מכן יכול הווטרינר לרשום תרופות דרך הפה ואקטואליה לטיפול בנושא. אתה יכול גם לנקות את הבית שלך ולהרחיק אחרים מהכלב שלך, כך שהוא יכול להחלים בהצלחה מגזזת.

שיטה 1 מתוך 3: קבלת טיפול מהווטרינר שלך

 1. 1
  בקש מהווטרינר שלך תרופות דרך הפה. הווטרינר שלך ימליץ על תרופה נגד פטריות כמו griseofulvin, itraconazole או terbinafine. הכלב שלך יצטרך ליטול את התרופה דרך הפה במשך שישה שבועות לפחות כדי שהגזזת תיעלם בהצלחה.
  • תרופת הפה מומלצת בדרך כלל במקרים קלים של גזזת אצל כלבים. יהיה עליך לתת לכלב שלך את התרופות בכדור או בצורת נוזל דרך הפה.
  • הווטרינר שלך צריך לתאר את תופעות הלוואי של התרופה דרך הפה. בדרך כלל, תופעות הלוואי של תרופות אלו קלות.
 2. 2
  קבל משחה תרופתית, שמנת או שמפו. אפשרות נוספת היא משחה או קרם תרופתי שמורחים על פצעי גזזת על מעיל הכלב שלך. הווטרינר שלך עשוי גם להמליץ על שמפו תרופתי שבו אתה משתמש לרחצה של הכלב שלך פעמיים בשבוע. יתכן שיהיה צורך למרוח משחות, קרמים ושמפו רפואיים במשך מספר שבועות או חודשים כדי להיות יעילים.
  • השתמש רק במשחות, קרמים או שמפו רפואיים המומלצים על ידי הווטרינר שלך.
  • במקרים חמורים של גזזת, הווטרינר שלך עשוי לרשום תרופה דרך הפה ותרופה אקטואלית.
  כך שהוא יכול להחלים בהצלחה מגזזת
  אתה יכול גם לנקות את הבית שלך ולהרחיק אחרים מהכלב שלך, כך שהוא יכול להחלים בהצלחה מגזזת.
 3. 3
  עקוב אחר הוראות הווטרינר לגבי מינון ושימוש. הווטרינר שלך יגיד לך כמה זמן ובאיזו תדירות אתה צריך לתת לכלב שלך את התרופות שנקבעו. יש להשתמש ברוב התרופות לגזזת במשך שישה שבועות עד מספר חודשים לפחות. אל תפסיק לטפל בכלב שלך בגזזת אם התסמינים שלהם מתבהרים. זה יכול לגרום לתולעת הטבעת לחזור.
  • לאחר סיום מהלך הטיפול, הווטרינר שלך יבצע בדיקות מעקב על כלבך כדי לוודא שגזזת איננה.
 4. 4
  דן בגזירת שיער כלבך. הווטרינר שלך עשוי גם להמליץ לך לקצץ את שיער הכלב שלך כדי להפחית את התפשטות גזזת ולהאיץ את החלמתה, במיוחד אם יש לך כלב ארוך שיער. עם זאת, גזירה צריכה להיעשות רק אם הזיהום חמור. זה גם מעמיד את הכלב שלך בסיכון לחלות בזיהום חמור יותר אם עורו נקלע במהלך הגזירה.
  • אתה יכול גם לשאול את הווטרינר שלך על הדרך הטובה ביותר לקצץ את שיער הכלב שלך בלי לכרוך את עורו.
  • במקרים מסוימים, הווטרינר שלך עשוי להציע לגלח את האזור הנגוע על מעיל הכלב שלך כדי לזרז את הריפוי. שאל אותם על הדרך הטובה ביותר לעשות זאת כדי שהכלב שלך לא יהיה בסיכון להיחתך או להתכווץ.

שיטה 2 מתוך 3: ניקיון הבית

 1. 1
  לנגב ולשאוב את הבית שלך. גזזת חיה בעור ובשיער של הכלב שלך, כך שתצטרך לנגב ולשאוב את כל המשטחים שכלבך היה בקשר איתם. שטיח ואקום רהיטים. לשטוף את הרצפות, לוחות הבסיס, חדרי המדרגות ואדני החלונות. בצע ניקוי יסודי של הבית שלך כדי להכיל את הגזזת.
  • לאחר מכן עליכם לנגב ולשאוב את ביתכם פעם בשבוע בזמן שכלבכם מחלים מגזזת.
  אם כי כלבים שסובלים מתת-תזונה או לחצים נוטים יותר לקבל זאת
  גורים רגישים במיוחד לגזזת, אם כי כלבים שסובלים מתת-תזונה או לחצים נוטים יותר לקבל זאת.
 2. 2
  חטא את ביתך בתמיסת אקונומיקה. שלב חלק אקונומיקה אחד עם 10 חלקי מים. השתמש בתמיסת האקונומיקה על רצפות, לוחות בסיס, אדני חלונות וריהוט בטוח לאקונומיקה כדי לחטא אותם. האקונומיקה תעזור להרוג את הפטרייה ולמנוע התפשטות גזזת.
 3. 3
  הסגרו את הכלב שלכם בחדר שקל לנקות אותו. בחר חדר שיש בו מעט מאוד ריהוט ורצפת אריחים או עץ, במקום שטיח. זה יקל עליכם לנקות את החדר מדי יום ולתחזק אותו בזמן שכלבכם מחלים מגזזת.
  • הקפד לנגב ולשאוב את החדר שהסרת את הכלב שלך לפחות פעמיים בשבוע.

שיטה 3 מתוך 3: מניעת התפשטות גזזת

 1. 1
  שטפו את הידיים לפני נגיעה בכלב שלך ואחריו. השתמש בסבון אנטיבקטריאלי עדין. אל תכניס את היד לפה, תאכל אוכל או אלך לשירותים בלי לשטוף ידיים קודם.
  • אתה יכול גם ללבוש כפפות כשאת נוגעת בכלב שלך כדי שלא תבוא במגע עם גזזת.
  כדי להיפטר מגזזת בכלב שלך
  כדי להיפטר מגזזת בכלב שלך, התחל לקחת את הכלב שלך לווטרינר, מכיוון שתזדקק לתרופות אוראליות ומקומיות לטיפול בזיהום.
 2. 2
  הרחק חיות מחמד ובני אדם אחרים מכלבך למשך שלושה שבועות לפחות. אל תתנו לילדים או לבני משפחה אחרים לגעת בכלב שלכם או ללטף אותו. ודא שחיות מחמד אחרות לא משחקות או מתקשרות עם כלבך במשך שלושה שבועות לפחות, כך שהן אינן בסיכון להידבק בגזזת.
  • אם אתה חושד שחיות המחמד האחרות שלך עשויות להיות גזזת, ודא שאתה מביא אותן לווטרינר לבדיקה. לאחר מכן יהיה עליכם להסגר את כל חיות המחמד האחרות שיש להן גזזת, ולהשאיר אותן בחדרים או באזורים נפרדים.
 3. 3
  פנה לרופא אם אתה חווה תסמינים של גזזת. גזזת יכולה להיות מועברת בקלות לבני אדם, במיוחד לילדים צעירים, אנשים מבוגרים או אנשים עם מערכת חיסון מוחלשת. אם אתה שם לב כתמים קטנים של עור אדום עם עלה, קצות קשקשים על הגוף שלך, ללכת לראות את הרופא מייד. לאחר מכן הרופא שלך יכול להמליץ על טיפול בנושא.
  • הקפד לקחת את הטיפול שנקבע במשך כל הזמן, גם אם הסימפטומים שלך מתבהרים. גזזת יכולה להישאר רדומה עד 18 חודשים בבני אדם ולהישנות אם לא מטפלים בה באופן מלא.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail