איך לשלוט בקולות צרחות?

אחרי שהקלטת את השירה הצרחת שלך חזור והתקרב למסלול והשתק את כל נשימותיך
אחרי שהקלטת את השירה הצרחת שלך חזור והתקרב למסלול והשתק את כל נשימותיך.

עם כמות ההולכת וגדלה של חומרים באינטרנט וביוטיוב הנוגעים לביצוע קולות צרחות קשים למוסיקת מטאל והארדקור רבים רוצים להקליט את עצמם. מאמר זה יראה לך כיצד להשיג צליל אולפן קרוב ואיכותי יותר עם הצרחות שלך.

צעדים

 1. 1
  תזדקק לתחנת עבודה דיגיטלית לשמע. או DAW. המפורסם שבהם כולל Pro Tools. עם זאת כמעט כל DAW שתוכלו לשים עליו יד יעבוד בדרגות שונות. Adobe Audition, Cubase, Loops Fruity, אפילו Audacity (שזה בחינם).
 2. 2
  תזדקק למיקרופון. אלא אם כן אתה מבצע צעקה שקטה מוזרה, תזדקק למיקרופון שיכול להתמודד עם כמויות נפח גבוהות (או SPL) בבטחה. ה- Shure SM 51,67 הן בחירות אמינות והן טובות מאוד בתקציב, אולם רוב הצרחות המקצועיות נוטות להשמיע מילים או ה- Shure SM7b או מיקרופון מעבה Audio Technica בקצה גבוה יותר.
 3. 3
  מעמד מיקרופון ומסנן פופ. יש צרחים שמתעקשים לא להשתמש באלה, בוחרים להחזיק את המיקרופון ולהתמודד עם פלוזיבים (צלילי P ו- S מוגזמים) בתערובת. כמו פיל בוזמן מויטצ'אפל או רוני קניזרו מ נולד מאוסיריס. עם זאת, אם אתה יכול לאמן את עצמך להשתמש בשני פריטים אלה תוכל להשיג רצועות ווקאליות טובות הרבה יותר ולהימנע מהסיוט של שחזור הקליפים בתמהיל.
  אל תשתמש בעיוות בסגנון גיטרה מרושל
  אל תשתמש בעיוות בסגנון גיטרה מרושל, תצטרך למצוא רוויה המיועדת לשירה.
 4. 4
  ממשק אודיו. תזדקק למכשיר שיכול לחבר את המיקרופון שלך למחשב שלך. בחיפוש אמזון אפשר למצוא כמה ממשקי שמע USB. זה בהחלט משהו שאתה צריך להשליך קצת כסף אם אתה יכול לקבל תוצאות בסוף גבוה יותר.
 5. 5
  הקלטה. ברגע שיש לך את כל החומרים שלך אתה מוכן להקליט. הגדר את המסלול שלך ב- DAW שלך והפעל כמה "אתה יכול לשמוע אותי" בסיסי. בודק אם הכל מחובר נכון. אם תקבל שמע במסלול אז אתה מוכן להקלטה.
 6. 6
  דחוס מעט בזמן ההקלטה. בהתחשב בכך שאתה יודע איך עובד מדחס, תן דחיסה קלה 2: 1 כדי להעניק גוף כללי ונוכחות למסלול הצרחות שלך. אל תשתמש בהרבה יותר מכניסה זו.
 7. 7
  ערבב את המסלול שלך לעריכה קולית סטנדרטית. אלה כוללים De-essing, שער רעש ו- EQ. כל שלוש אלה יצטרכו להיעשות לפי הטעם. אם אינך יכול לפקח על מסלולך באמצעות ה- VST בזמן אמת, תצטרך להחיל את האפקט ואז "לבטל" אם אינך אוהב אותו ולנסות שוב.
 8. 8
  שוויון. EQ הוא ללא ספק משהו שאף אחד לא יכול לעשות בשבילך מלבד עצמך. כלל אצבע בסיסי עם EQ בכל שמע שאתה מקליט הוא אם אתה צריך להשתמש ביותר ממעט, אז הבעיה היא במקור. בצרחות אתה עלול לגלות שאתה זקוק למעט יותר מסולן נקי (צרחות אינן טבעיות ולכן ניתן להבין כי ייתכן שיהיה צורך במעט יותר). אמנם אין כללים קבועים לגבי אופן הקוליות הצרחות של EQ (או כל דבר לצורך העניין), אך פופולרי לגלגל בעדינות איזה קצה נמוך כדי להפחית את ה"גרגור "בצרחות. בערך 400 התחל להוריד אותו באקולייזר הגרפי. זה לעולם לא אמור לרדת מתחת ל -2. ואז פשוט לשחק עם כמה התאמות פופולריות אחרות של EQ, כגון ביצוע שקע קטן באמצע העליון או בקושי להעלות את הקצה הגבוה בין 6K-12K.
  בנקודת זמן זו יהיה לכם מסלול ווקאלי צרח מאוד נחמד
  בנקודת זמן זו יהיה לכם מסלול ווקאלי צרח מאוד נחמד, שמן, מקצועי.
 9. 9
  דחיסה! דחיסה היא כנראה החלק החשוב ביותר. אתה תעשה את זה כמה פעמים מלבד הדחיסה הקלה שהשתמשת בה. המדחס הראשון שאתה משתמש בו יוסיף גוף ו"עורף "למסלול. אתה יכול לעשות זאת עם כל מדחס אבל מדחס נשמע מאוד מפורסם ונפלא לזה (וחופשי אגב) נקרא Block Fish. כל שעליך לעשות הוא לחפש בגוגל כדי להוריד אותו. יש לו הגדרה קבועה מראש המכונה "Close Up Vocals" שתעניק לך גוף וטון מדהימים מהצרחות שלך. יהיה עליך לשחק עם כמה מהפרמטרים הבסיסיים כדי להפוך אותו לאידיאלי.
 10. 10
  רוויה / עיוותים בצינור. זה אופציונלי. זהו פופולרי הרבה סוף גבוה להקות באולפן אתה שומע היום. אל תשתמש בעיוות בסגנון גיטרה מרושל, תצטרך למצוא רוויה המיועדת לשירה. תקע נשמע נפלא לכך הוא אנטארס "חם". ל- Warm יש אמולטור כונן ומגביל, בשילוב ליצירת צליל רוויה מדהים. לך על זה בקלות.
 11. 11
  שוב דחיסה! הפעם לשטוח דברים. המסלול הקולי שלך צריך להיראות כמו לבנה שמנה נחמדה בגרף אחרי זה. יהיה עליך לטרוק את המדחס שלך בחוזקה. 7: 1 עם התקפה מיידית ושחרור לבבי יעשה את העבודה אבל יתכן שתצטרך להתחזק עוד יותר עם 9: 1.
 12. 12
  הדהוד. צלילים מרווחים מהדהדים יעזרו להחליק את המסלול הקולי. תצטרך לשחק כאן הרבה. אם החדש שלך לשליטה באודיו פשוט פתח הגדרה מוגדרת מראש של הדהוד ב- DAW שלך ושחק עם הרמות הרטובות והיבשות. זה בשום פנים ואופן לא "מקצועי" אבל זה בהחלט יעבוד אם אתה חדש.
 13. 13
  מקהלה. לך קל מאוד עם אפקט הפזמון ואולי אפילו אל תשתמש בו, אולם אם נעשה נכון פזמון יכול להעניק למסלול הווקאלי שלך צליל עשיר ויפה שהוא המפתח באותו צליל "אולפן יקר".
  עם כמות ההולכת וגדלה של חומרים באינטרנט וביוטיוב הנוגעים לביצוע קולות צרחות קשים למוסיקת מטאל והארדקור רבים
  עם כמות ההולכת וגדלה של חומרים באינטרנט וביוטיוב הנוגעים לביצוע קולות צרחות קשים למוסיקת מטאל והארדקור רבים רוצים להקליט את עצמם.
 14. 14
  הגדל את עוצמת הקול. בנקודת זמן זו יהיה לכם מסלול ווקאלי צרח מאוד נחמד, שמן, מקצועי. עם זאת הנפח עשוי להיות די נמוך בגלל כל הדחיסה. כל שעליך לעשות הוא להניח את המסלול בעורך רב מסלולים של ה- DAW שלך (אם אפשר) ולהגדיל את עוצמת המסלול עד שהוא מתאים למכשירי הנגינה.

טיפים

 • כשמדובר בשימוש באפקט כלשהו כמו ריוורב, עיכוב, מקהלה, רוויה וכו 'וכו', פחות טוב יותר. הימנע מכל ערבוב משטף נקי.
 • אחרי שהקלטת את השירה הצרחת שלך חזור והתקרב למסלול והשתק את כל נשימותיך. הם אולי לא נראים כמו עניין גדול בהתחלה, אבל אחרי כל הדחיסה הם יהיו חזקים ולא נשמעים. המסלול שלך יישמע כנראה מביך כשהנשימות מושתקות כשאין מאחוריו שום כלי אינדיבידואלי בעורך הרצועות היחיד.
 • בעת הקלטת צרחות גבוהות מדי מופשטות יותר על דה-אסר מכיוון שהן יכולות להשפיל את הצווחני בצרחות הגבוהות.

אזהרות

 • אם אתם מקליטים צרחן שמתעקש להחזיק את המיקרופון או לחפות את המיקרופון כשהם נוהמים, התכוננו לסיוט של פלוזיבים וקוצים בתערובת. אם צרחות כוסות ולא כוסות נמצאות באותו מסלול הנוכחות והנפחים יהיו שונים מאוד בין השניים. השתמש במדחס ללא ריסון בניסיון להשוות אותו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail