איך להתרועע עם ילדים צעירים כשאתה מופנם?

התרחיש הטוב ביותר עבור הורים מופנמים המקווים להתרועע עם ילדיהם הצעירים הוא על ידי מציאת הורים אחרים בעלי
התרחיש הטוב ביותר עבור הורים מופנמים המקווים להתרועע עם ילדיהם הצעירים הוא על ידי מציאת הורים אחרים בעלי תכונות מופנמות.

כהורה מופנם, אתה עלול להיאבק במודל סוציאליזציה בריאה כאשר הנטייה שלך היא להימנע מפעילויות חברתיות מסוימות כמו מפגשים גדולים או מסיבות. עם זאת, ניתן לגדל ילדים חברתיים כמופנמים. אינטרוציונות אינה שם נרדף להיות אנטי-חברתית. זה פשוט אומר שאתה מרוויח יותר אנרגיה מבדידות או מפגשים קטנים ואינטימיים. תוכלו לעזור לילדים שלכם ביעילות להכיר חברים על ידי מתן הדרכה מתאימה לפיתוח מיומנויות חברתיות, יצירת הזדמנויות לסוציאליזציה המתאימות לאישיותכם ובקשת עזרה ממשאבים חיצוניים.

שיטה 1 מתוך 3: בניית כישורים חברתיים אצל ילדים צעירים

 1. 1
  עודדו שיתוף פעולה. בבסיס החיברות עומדת היכולת להיות מסוגלת לעבוד ולשחק עם אחרים. אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא ללמד את ילדיך הצעירים כיצד לחלוק ולתור. תכונות אופי אלה הן בבסיס ליבן של להיות חביב על ילדים אחרים, וליצור חברות חדשה כילד. מה גם ששיתוף פעולה הוא גם איכות טובה שיש להצטיינות בבית הספר.
  • שיתוף פעולה כרוך בהקשבה בזמן שאחרים מדברים, נותן לכולם הזדמנות להשתתף במשחק או בפעילות, לכבד אחרים כשמגיע תורם, לעבוד עם אחרים לקראת מטרה משותפת ולפתור בעיות.
  • תוכלו לעזור לילדכם הצעיר ללמוד כיצד לשתף פעולה על ידי משחקים פשוטים עם מספר שחקנים. אדמו אותם באמירה "זכרו, כולם מקבלים תור" כאשר הם לא משתפים פעולה. שבחו אותם ב"עבודה נחמדה בתור! "פשוט. כאשר הם מפגינים יכולת זו.
 2. 2
  תקן שפה או התנהגויות בלתי הולמות. בדיוק כמו שילדכם אמור להיות מסוגל לעבוד טוב עם אחרים, חשוב להם גם להימנע מלהתנהגויות המזיקות לאחרים או שאינן מתאימות לגילם.
  • עזור לילדך להתרועע כראוי על ידי הזכרה נחרצת של הדרך הנכונה לדבר או לפעול במצב נתון. עליכם לעשות זאת מיד לאחר שהם מדגימים את ההתנהגות הבלתי מקובלת כדי שיבינו מדוע הם מתוקנים.
  • אתה יכול לומר, "לא, ג'ארד. אין לדחוף בתור!" להזכיר לבנך לשמור את ידיו לעצמו.
  • דאגו להעניק לילדכם יותר שבחים מאשר ביקורת. יותר מדי ביקורת עלולה לפגוע בהערכה העצמית של ילדכם לאורך זמן.
 3. 3
  קבעו תאריכי משחק קצרים אחד על אחד. בשלב מוקדם זה יכול להיות מכריע גם עבורכם וגם עבור ילדכם הצעיר להתקדם לסוציאליזציה קבוצתית מהר מדי. תתחיל בקטן. קבעו ביקור קצר עם ילד של השכן או עם חבר מבית הספר. בשלב זה יש לוודא ששני ההורים נוכחים. עקוב אחר התנהגות הילד שלך עם הילד האחר מבחינת שיתוף, עבודה משותפת והימנעות מהתנהגויות בלתי מקובלות. הישאר קרוב כדי שתוכל לסיים את הביקור אם הילדים משתעממים או נסערים.
  • כאשר לילד שלך נעים לשחק עם הילד השני, אתה עלול להתחיל להוריד אותו או לאפשר לילד השני לבקר מבלי שההורה יהיה נוכח. כשילדכם מתרגל בביקורים אישיים, ראוי לאט לאט לסיים מועדי משחק בקבוצות קטנות שבהם מספר ילדים נמצאים בבת אחת.
  בניית כישורים חברתיים אצל ילדים צעירים
  שיטה 1 מתוך 3: בניית כישורים חברתיים אצל ילדים צעירים.
 4. 4
  שקול מעונות יום. הורים רבים נזהרים מלהשאיר את ילדיהם עם זרים יחסית במהלך היום. אבל אם אתה מופנם שלעתים רחוקות מאוד מחפש מעורבות חברתית, זה יכול להועיל לילד שלך להשתתף במעון. ילדכם לומד סוציאליזציה באמצעות מעונות יום מכיוון שהוא צריך להתרגל להיות נפרד ממך ולנהל את הרגשות שלהם.
  • יתרונות אחרים של סוציאליזציה של מעונות יום כוללים למידה לעבודה בקבוצות, לימוד שיתוף ולמידה כיצד לפתור בעיות. בנוסף לעזור לילדים שלך להיפגש ולשחק עם ילדים אחרים, מעונות יום יכולים גם להפחית את הלחץ שלך.
  • יתרונות אלה מתרחשים בתוכנית איכותית. מעונות יום איכותיים מוגדרים על ידי משך הזמן שמספקים האינטראקציה עם הילדים בנוסף לרמת התמיכה, החום והגירוי הקוגניטיבי שהתקבלו בתכניות.
 5. 5
  דגם התנהגויות חברתיות בריאות לילדים צעירים. אולי אתה לא אוהב את הרעיון, אך לעזור לילדך לפתח כישורים חברתיים נאותים דורש שתהיה מודע יותר להרגליך החברתיים שלך. ילדכם צופה בכם, ולעיתים הם קולטים מיומנויות חברתיות לא רצויות מהורים ביישנים או מופנמים. כדי לעזור לילד שלך לקלוט הרגלים טובים, שים לב יותר משלך.
  • דבר בבירור ובביטחון כשאתה פונה לאחרים ולא לוחש או ממלמל במילים שלך.
  • צור קשר עין מדי פעם כשאתה מתקשר עם אחרים.
  • ברך אחרים כראוי, תלוי במערכת היחסים שלך, בין אם בלחיצת יד איתנה וחיוך או חיבוק ידידותי.

שיטה 2 מתוך 3: איזון בין סוציאליזציה למופנמות

 1. 1
  תן לילד שלך לדבר. אם הרעיון להתמודד עם קבוצת ילדים והורים גורם לך להזיע, תן לילד שלך להחליט על רמת האירוסין שהם רוצים. במקום להניח שאתה לא מספק הזדמנות נאותה להתרועעות, חפש את מעורבות ילדך.
  • עבוד עם אישיותו והעדפותיו כדי לקבוע את רמת ההתקשרות הנכונה. יתכן שילדך אינו בהכרח מוחצן, אז אל תניח שהם רוצים אינטראקציה ללא הפסקה עם ילדים אחרים.
  • אתה יכול לעשות משפט ולקחת אותם למסגרת בה ילדים אחרים משחקים בקרבת מקום. ואז שאל, "האם אתה רוצה ללכת ולהצטרף אליהם?" בדקו אם ילדכם מעוניין. אולי אתה יכול לעזור בהכרות או אולי הם מעדיפים להתחמם תחילה על ידי משחק לבד לפני שאתה מכיר חברים חדשים. אינך רוצה להכריח את ילדך לקיים אינטראקציה, אך אינך מעוניין להתנהג ביישן או לא נוח בעצמך ובלי כוונה לכבות אותם מהאינטראקציה.
 2. 2
  לכו לפארק או למגרש המשחקים. ללכת לפארק המקומי מציע לילדכם הזדמנות נפלאה לשחק עם ילדים אחרים. עם זאת, פשוט בגלל שהילד שלך חפץ באינטראקציה חברתית אין פירושו שאתה נאלץ לזייף שיחות חולין. אם אתה רוצה לשלוח את ההודעה לאחרים שאתה מעדיף פשוט לצפות בהם, הביא ספר או פרויקט יצירה.
  תוכלו לעזור לילדכם הצעיר ללמוד כיצד לשתף פעולה על ידי משחקים פשוטים עם מספר שחקנים
  תוכלו לעזור לילדכם הצעיר ללמוד כיצד לשתף פעולה על ידי משחקים פשוטים עם מספר שחקנים.
 3. 3
  קשר עם אמהות מופנמות אחרות. התרחיש הטוב ביותר עבור הורים מופנמים המקווים להתרועע עם ילדיהם הצעירים הוא על ידי מציאת הורים אחרים בעלי תכונות מופנמות. באופן זה, תוכלו למלא את הצורך שלכם בקשר חברתי אינטימי, אחד על אחד, תוך מתן אפשרות לילדכם להיפגש ולהיקשר עם ילדים אחרים.
  • לא בטוח איך לזהות הורים מופנמים אחרים? תמיד תוכל להתחיל מפגש להורים מופנמים. פתח את הקבוצה להורים אחרים באזורך וראה מי מצטרף. ההורים יכולים להשתתף במפגשים של אחד על אחד או על קבוצות קטנות המאושרים באופן מופנם כמו מועדוני ספרים, ביקורות סרטים או אפייה. בינתיים, הילדים חופשיים להתרועע כרצונם. זה win-win לכולם!
 4. 4
  עשה משהו מרגיע לפני החברות. אם להגשים את התיאבון החברתי של ילדכם הצעיר פירושו לרוקן את הסוללות המופנמות שלכם, דאגו לטעון באופן מלא לפני הבילוי. צור טקס מרגיע לביצוע לפני היציאה מהבית לפגוש חברים או לפני שתעבור חברה למשחקי תאריך.
  • קח קצת זמן לבד להירגע לפני כניסה לסיטואציות חברתיות מנקזות. אולי תקרא פרק מהרומן הנוכחי שלך. נשום עמוק. היכנס לאימון כדי לשחרר אנדורפינים ולהגביר את מצב הרוח שלך. לחלופין, פשוט צפה בפרק של תוכנית הטלוויזיה האהובה עליך.

שיטה 3 מתוך 3: קבלת עזרה חיצונית

 1. 1
  בקש שבן / בת הזוג / הורה משותף שלך יתלווה על כמה אירועים. אם אתם הורים משותפים לילדיכם, זה עשוי לעזור להאציל חלק מהפעילויות החברתיות אליהם. אולי לבן / בת הזוג, בן / בת הזוג או ההורה האחר של הילדים לא מפריע להשתתף במסיבות יום הולדת או בפסטיבלים בבית הספר. כאשר הם מוציאים אותם לאירועים מתוכננים, יהיה לכם זמן השבתה נוסף כדי להטעין את הסוללות ולהתארגן מחדש.
  • שב איתם ואמר, "אני יודע שהילדים צריכים סוציאליזציה, אבל כל האירועים החברתיים האלה יותר מדי בשבילי. אכפת לך לקחת אותם לחלקם בכל שבוע כדי לתת לי הפסקה?"
 2. 2
  רשמו את ילדכם ללימודי חוץ מסודרים. פגישות הפגישה והתכנסויות בהורים שמתארחים הם לא הדרך היחידה לעזור לילדכם ללמוד מיומנויות חברתיות נאותות. פעילויות אחר הצהריים בצורת ספורט, דרמה, מוסיקה או מועדונים וארגונים שונים יכולים לעזור לילדכם להרגיש מחובר יותר לילדים אחרים בבית הספר. בנוסף, קבוצות אלו עוזרות לילדים לפגוש ילדים בעלי תחומי עניין דומים ולפתח יכולות חדשות.
  • רשמו את ילדכם הצעיר לתכנית מוזיקה או ספורט בה תוכלו להוריד אותם. זה נותן לך הפסקה נחוצה ומאפשר להם לפתח מערכות יחסים מחוץ למשפחה.
  אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא ללמד את ילדיך הצעירים כיצד לחלוק ולתור
  אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא ללמד את ילדיך הצעירים כיצד לחלוק ולתור.
 3. 3
  נצלו אירועים קהילתיים לילדים. אירועים המתקיימים בקהילה המקומית שלך משמשים גם כפלטפורמה ליצירת חברות. האם באזור שלך יש מועדון 4-H, נערים או צופים, או מגוון ארגונים אינטראקטיביים אחרים? האם אתה משתתף במפגשים דתיים או רוחניים?
  • הכנסת ילדך למעורבות באירועים קהילתיים באמצעות ארגונים שונים מסייעת להם ללמוד את ערך ההתנדבות והנהגת המשרתים תוך הצגת מגוון הזדמנויות ללמוד, להכיר חברים חדשים ולבנות הערכה עצמית.
 4. 4
  חבר את ילדך עם ילדי השכנים או קרובי משפחה רחוקים. לפעמים, חבר פוטנציאלי קרוב הרבה יותר ממה שאתה חושב. אם הרעיון לצאת לקהילה ולארגן תאריכי משחק גורם לך לרצות לטפס חזרה למיטה, תוכל לשקול להכיר את ילדיך לחברים שהם יכולים להסתובב איתם באופן טבעי. בני משפחה כמו ילדי אחיך או בני דודיך, ילדי חותנים וילדי השכנים הם כולם שקעים אפשריים לחיברות.
  • היתרון בקשרים אלה הוא שאתה באמת לא צריך לסטות רחוק מדי מאזור הנוחות שלך כדי שהילד שלך יתארס. היכנסו והציגו את ילדכם בפני ילדי השכנים ותכננו תאריך משחק. לחלופין, הזמינו את המשפחה המורחבת שלכם לארוחת ערב ראשון וודאו שהם מביאים את ילדיהם.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail