איך לחנות בבטחה בחלל קטן?

אם אתה צריך לחנות בבטחה בחלל קטן, קח את הזמן ופעל לפי כמה טיפים פשוטים כדי להימנע מלהטות את המכוניות סביבך. לפני שאתה נכנס למקום צמוד, כוון את הפגוש שלך באמצע החלל מיד לפני זה שאתה חונה בו. סובב את ההגה לכיוון החלל שאתה רוצה לחנות בו ולאט לאט למשוך פנימה ברגע שאתה מקביל לרכבים. או רווחים ליד שלך, יישר את הגלגל שלך כשאתה ממשיך להיכנס פנימה. אם אתה יכול, קפל את מראות הצד שלך לפני שתתחיל למשוך לחלל כדי להימנע מלהשחיל אותם אל מול המכוניות השכנות. כדי ללמוד כיצד לחזור ממקום חניה קטן, המשך לקרוא!

אם יש רכב החונה בחלל לצד צד הנהג של מכוניתך ורכב זה קרוב מאוד לקו שבין מקומות חניה
אם יש רכב החונה בחלל לצד צד הנהג של מכוניתך ורכב זה קרוב מאוד לקו שבין מקומות חניה, החנה את מכוניתך קרוב יותר לצד השני של מקום החניה שלך.

חניה נראית כמשימה פשוטה, אך היא לא תמיד קלה. חלק ממקומות החניה קטנים וצרים, מה שמקשה על הכניסה בבטחה מבלי לטעות בטעות את המכוניות משני צידי החלל שלך. חניה יכולה להיות מאתגרת במיוחד כשנוהגים ברכב גדול. על ידי כך שתקדיש את הזמן שלך ועקוב אחר כמה טיפים מועילים תוכל לחנות בבטחה בחללים קטנים.

חלק 1 מתוך 2: משיכה לחניה

 1. 1
  אתר מקום חניה פנוי. לקבלת חנייה קלה יותר, חפש מקום חניה עם לידו ריק נוסף כדי שלא תצטרך לדאוג להתקרב יותר מדי למכונית חונה אחרת. אם זה לא אפשרי, בחר את מקום החניה הריק הראשון שתמצא.
  • אם אתה נוהג ברכב שטח, משאית גדולה או רכב גדול מדי, אל תנסה לחנות בחלל קטן. מקומות חניה קטנים יותר מוגבלים בצורה הטובה ביותר לרכבים קטנים יותר, כגון מכוניות קומפקטיות.
  • ניסיון להחנות רכב גדול בחלל קטן מסתכן בהיתקלות או בגרידה ברכב חונה אחר מכיוון שאין מקום להתנועע, כביכול.
 2. 2
  עצור את הרכב לפני החלל שאתה מתכנן לחנות בו. יש להתאים את הפגוש של הרכב שלך באמצע מקום החניה מיד לפני זה שתחנה בו.
 3. 3
  הפעל את איתותך. זה מאפשר לנהגים אחרים לדעת שאתה עומד לחנות. כאשר הם יודעים שאתה מתכנן לחנות, הם יכולים לעצור ולתת לך מקום להחנות את הרכב שלך בבטחה.
 4. 4
  בדוק את המראות שלך. למרות שאינך מתהפך, מומלץ לבדוק את המראות שלך לפני שאתה נכנס לחניה. אתה רוצה להיות בטוח שכל כלי רכב מאחוריך נעצרו.
  • אם אתה מתבונן ברכב שמנסה לחלוף על פניך, המתן עד שיעבור לפני שתמשיך לחנות.
  הם יכולים לעצור ולתת לך מקום להחנות את הרכב שלך בבטחה
  כאשר הם יודעים שאתה מתכנן לחנות, הם יכולים לעצור ולתת לך מקום להחנות את הרכב שלך בבטחה.
 5. 5
  קפל את מראות הצד שלך פנימה, אם אפשר. לאחר שבדקתם את המראות שלכם כמתואר בשלב הקודם, אם יש לכם מראות מתקפלות, רצוי לקפל פנימה את מראות הצד של הנהג ושל הנוסע לפני שאתם נכנסים לחניה.
  • במקומות חניה קטנים, כלי רכב החונים זה ליד זה מסתכנים בכך שמראות הנהג ו / או הנוסע יתנגשו זה בזה.
  • קיפול מראות הצד של הנהג והנוסע שלך יגן עליהם מפני ניתוק מכלי רכב אחרים שייתכן שהנהג שלהם לא יחנה בזהירות כמוך.
 6. 6
  סובב את ההגה לכיוון החלל שאליו ברצונך להחנות והתחל לאט לאט להיכנס פנימה. איתות הפנייה שלך אמור להיות דולק בשלב זה. סביר להניח שהוא יכבה את עצמו בקרוב לאחר שתמשיך לסובב את ההגה.
 7. 7
  המשך לסובב את הגלגל תוך כדי נסיעה קדימה אל מקום החניה. קח את הזמן ומשוך לאט. תמיד להיות זהיר במיוחד כאשר חונים במקומות קטנים וצרים.
  • אם יש רכב החונה בחלל לצד צד הנהג של מכוניתך ורכב זה קרוב מאוד לקו שבין מקומות חניה, החנה את מכוניתך קרוב יותר לצד השני של מקום החניה שלך. זה ישאיר יותר מקום בצד הנהג, כך שתוכל לפתוח בבטחה את הדלת מבלי לפגוע ברכב השני בעת היציאה ממכוניתך.
  • אם הרכבים החונים משני צידיכם ממוקמים במרכז החללים שלהם, תוכלו גם להחנות את רכבכם באמצע המקום במקום להשאיר מקום נוסף בצד הנהג.
 8. 8
  יישר את ההגה ברגע שאתה מקביל לרכבים או לחללים לידך. כשאתה נמצא לגמרי במקום החניה אתה רוצה להיות בטוח שההגה שלך מיושר בחזרה למקומו המקורי. זה יקל על היציאה מהחלל מאוחר יותר כשתעזוב.
 9. 9
  המשך למשוך קדימה לאט עד שהרכב שלך נמצא לגמרי בחניה, ואז בלם. אם יש רכב שחונה ישירות מול החלל שלך (הוא כנראה יפנה לכיוון הרכב שלך, אלא אם כן הוא היה מגובה), היזהר לא להיתקל בו כשאתה מושך עד הסוף.
 10. 10
  הכניס את מכוניתך לפארק וכבה את ההצתה. בעת היציאה מהרכב, היזהר בעת פתיחת הדלת. במקומות חניה קטנים לא תמיד יש מספיק מקום לפתוח את דלת הרכב עד הסוף מבלי לפגוע ברכב שליד שלך.
אל תנסה לחנות בחלל קטן
אם אתה נוהג ברכב שטח, משאית גדולה או רכב גדול מדי, אל תנסה לחנות בחלל קטן.

חלק 2 מתוך 2: גיבוי ממקום חניה

 1. 1
  בדוק את המראה האחורית שלך והסתכל מאחורי הרכב שלך לפני שאתה חוזר ממקום החניה. אתה רוצה להיות בטוח שאין הולכי רגל שחולפים על פניהם וששום כלי רכב אחר לא נמצא בדרך.
  • אם קיפלתם את מראות הצד בזמן החניה, פתח אותם לפני נסיעה לאחור אם יש לך מספיק מקום לעשות זאת.
  • אם הצלחת לפתוח את מראות הצד או אם הן כבר היו פתוחות, בדוק את שתיהן כדי לוודא שהחוף ברור לפני הפוך.
 2. 2
  שים את הרכב לאחור והתחל לגבות לאט כשהוא בטוח. עדיין תצטרך לשמור על הולכי רגל ורכבים אחרים כל הזמן שאתה מסתובב מחוץ למקום החניה.
 3. 3
  סובב את ההגה לכיוון שאתה רוצה שאחורי הרכב שלך ילך תוך כדי נסיעה לאחור. זכור להמשיך לשמור על אנשים ורכבים אחרים כשאתה מגבה.
 4. 4
  הפעל את הבלמים ויישר את ההגה ברגע שהרכב שלך יוצא מכל מקום החניה. אל תשחרר את הבלמים עד לשלב הבא. אינך מעוניין שרכבך יתגלגל בטעות לאחור ברגע שתהיה חופשי לחלוטין ממקום החניה.
  • אם היית מראות צד מקופלות ולא הצלחת לפתוח אותן לפני הגיבוי, קדימה ופתח אותן לפני שתמשיך.
 5. 5
  הכניסו את רכבכם לנסיעה, שחררו את הבלם ונסעו לאט קדימה. כעת נכנסת בהצלחה וחזרתם ממקום חניה קטן.
אם אתה צריך לחנות בבטחה בחלל קטן
אם אתה צריך לחנות בבטחה בחלל קטן, קח את הזמן ופעל לכמה טיפים פשוטים כדי להימנע מלהטות את המכוניות סביבך.

טיפים

 • קח את הזמן שלך והלך לאט כשאתה חונה במקומות קטנים.
 • במקום חניה קטן יתכן שלא יהיה מספיק מקום לפתוח את דלתך עד ליציאה מהרכב.
 • שקול להחנות את רכבך מעט לצד הנוסע של מקום החניה על מנת להשאיר יותר מקום לפתיחת דלת צד הנהג.
 • הקפד לבדוק את המראות שלך מספר פעמים כשאתה חוזר מחוץ למקום החניה כדי לוודא שלא עוברים הולכי רגל או כלי רכב אחרים.
 • תלו כדור טניס מהתקרה במוסך שלכם כדי לציין היכן עליכם לבלום. כשהכדור פוגע בשמשה הקדמית שלך, עצור.
 • מראות אחוריות או מראות גיבוי יכולות לעזור לך לחנות בבטחה. אם ברכבך חסרה מצלמה כזו, שקול להתקין לרכב שלך.

שאלות ותשובות

 • איך אני יכול לצאת בבטחה בחלל מוסך צר?
  חפש מאחוריך מכוניות או הולכי רגל כלשהם. שימו את מכוניתכם לאחור, עלו על הגז לאט וחזרו ישר אחורה עד שיהיה לכם מספיק מקום לפנות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail