איך להוסיף כותרת לקורות החיים שלך?

כותרת קורות חיים מעורפלת מאוד לא תגיד עליכם דבר
כותרת קורות חיים מעורפלת מאוד לא תגיד עליכם דבר, ותואר שאינו תואם את התואר עשוי להבטיח דחייה.

כתיבת קורות חיים היא עסק רציני ויש שם מידע רב על מה צריך לכלול ואיך כדאי לארגן את המידע. היבט חשוב אחד שלעתים קרובות מתעלמים ממנו בתהליך הכתיבה הוא הוספת כותרת טובה לקורות החיים שלך. זה חשוב במיוחד עבור אנשים עם יותר ניסיון, אם כי זה יכול לעבוד גם עבור אנשים בתחילת הקריירה שלהם. כותרת קורות חיים מציגה את היכולות שלך ולוכדת את תשומת לב המגייס מיד. זה מגדיל את הסיכויים שלך להיחשב לתפקיד.

חלק 1 מתוך 3: כתיבת כותרת קורות חיים טובה

 1. 1
  היו ספציפיים ותמציתיים. מכיוון שיש לך רק כמה מילים לכלול בכותרת קורות החיים שלך, זה הכרחי שתעשה את הכותרת ספציפית ורלוונטית ליכולות שלך, כמו גם לתפקיד שאתה פונה אליו.
  • כותרת קורות חיים מעורפלת מאוד לא תגיד עליכם דבר, ותואר שאינו תואם את התואר עשוי להבטיח דחייה. קחו בחשבון שעדיף שלא יהיה כותרת בכלל מאשר שיהיה כותרת שאינה רלוונטית.
  • זכור שכותרת קורות חיים או כותרת חייבים להיות רק ביטוי ואפילו לא משפט מלא וחייבים לתקשר את הערך שלך כמועמד. אם אתה הופך את הכותרת לזמן ארוך מזה, הוא יאבד מערכו או מטרתו, וזה לא רצוי.
 2. 2
  וודא שכותרת קורות החיים תואמת לתיאור התפקיד. חשוב מאוד שתואר קורות החיים שלך יתאים למשרה שאתה מבקש להגיש.
  • אחת הדרכים הטובות להבטיח שהדבר נעשה היא להשתמש במילות מפתח ישירות מהצעת העבודה. כך המגייס יכיר מיד כי היכולות שלך תואמות באופן מושלם לתיאור התפקיד.
  • זכור כי ייתכן שיהיה עליך לכתוב או לשנות את כותרת התפקיד שלך כדי להבטיח שהוא תואם לכל משרה שאתה פונה אליה. זה אולי אומר עבודה נוספת, אבל המאמץ יהיה שווה אם בסופו של דבר תקראו לראיון או אפילו תגיעו לתפקיד.
  חלק 1 מתוך 3: כתיבת כותרת קורות חיים טובה
  חלק 1 מתוך 3: כתיבת כותרת קורות חיים טובה.
 3. 3
  להבין שלא תמיד יש צורך בתואר קורות חיים. כשאתה מכין או עורך את קורות החיים שלך לקבלת מועמדות לעבודה, זכור תמיד שהתואר הוא חלק רצוי ולא חלק חובה מקורות החיים שלך.
  • למעשה, יתכן שזה לא מתאים לתפקיד הספציפי שלך, למצב שלך ואפילו לא למשרה שאתה פונה אליה. לפעמים זה יכול אפילו להזיק לבחירתך.
  • לדוגמא, יש לך חוויה מגוונת שכותרת קצרה יכולה להיות מגבילה למדי. במקרים אלה תוכלו להחליט להוריד את הכותרת ולשלוח את קורות החיים בלעדיה. זה יכול לעבוד גם יחד, עם זאת, הקפד לנתח את המצב היטב לפני שתקבל את החלטתך.
 4. 4
  עיין בדוגמאות לכותרות יעילות לקורות החיים. כשאתה יוצר כותרת קורות חיים משלך, זה עשוי להיות מועיל לבחון כמה דוגמאות לכותרות ספציפיות ומושכות את העין, כגון:
  • "קצין משאבי אנוש מוכוון מטרה עם ניסיון של טיפול בכוח העבודה העולמי במשך שלוש שנים "
  • " מנהל שיווק מצליח עם השקת מוצרים מרובים"
  • " סופר עצמאי בתחום הטכנולוגיה"
  • " חינוך לגיל הרך עם ניסיון בטיפול בסוגיות התנהגות בעייתיות "
  • "עוזרת מזכירות דו-לשונית ומכוונת לפרטים"

חלק 2 מתוך 3: הבנת כותרות קורות חיים

 1. 1
  להבין מה הכוונה במושג "כותרת קורות חיים". כותרת קורות חיים היא ביטוי קצר המתאר במדויק את התאמתך לתפקיד המדובר. החלק בקורות החיים שלך הוא שתופס את תשומת ליבו של המגייס וקובע האם הוא ימשיך לקרוא או לא. זהו חלק חיוני ברזומה טוב שכן הוא עוזר להבדיל אתכם כמועמד משאר המועמדים.
  חשוב מאוד שתואר קורות החיים שלך יתאים למשרה שאתה מבקש להגיש
  חשוב מאוד שתואר קורות החיים שלך יתאים למשרה שאתה מבקש להגיש.
 2. 2
  דע מה צריך לכלול כותרת טובה לקורות החיים. חשוב שכותרת קורות החיים שלך תהיה כתובה היטב ולהבטיח שהיא אטרקטיבית ורלוונטית. כותרת קורות חיים היא ביטוי קצר המתאר את יכולת המפתח שלכם, ורצוי שיהיה מתאים למשרה אליה אתם מגישים מועמדות. זה צריך להיות רק כמה מילים, אפילו לא משפט מלא - כמו שורת תגים.
  • כמה דוגמאות לכותרות קורות חיים טובות כוללות: 'רואה חשבון ממוקד מטרה עם ניסיון חשבונאי גלובלי' או ' מנהל שיווק בכיר עם ניסיון רב בקמפיין שיווקי מקוון '.
  • כמובן, חשוב להדגיש רק את היכולות התואמות מקרוב את ציפיות המגייס לתפקיד אליו אתה מבקש, מכיוון שזה יהיה קריטי לרשימה הקצרה של קורות החיים שלך.
 3. 3
  שים לב כיצד כותרת קורות החיים יכולה להועיל לבקשתך. הסיבה החשובה ביותר לכלול כותרת קורות חיים היא לתפוס את תשומת ליבו של המגייס ולגרום להם לזהות את התאמתך כמועמד.
  • עם זאת, כותרת קורות החיים הופכת את קורות החיים לחיפוש (במיוחד בבסיסי נתונים מקוונים ובאתרי דרושים) ומבדיל אותו מערימת קורות החיים הדומים הטמונה במאגר. לכן, חשוב לכלול בקורות החיים מילות מפתח רלוונטיות.
  • בהיעדר כותרת קורות חיים מעניינת, קיים סיכוי משמעותי שקורות החיים שלך יתעלמו או יודחו. על ידי שימוש בכותרת קורות החיים כדי להציג את כישוריך או ניסיונך, אתה מראה למגייס שאתה כשיר לתפקיד, לפני שהם בכלל קוראים את קורות החיים המלאים.

חלק 3 מתוך 3: לדעת מתי לשנות את כותרת קורות החיים שלך

 1. 1
  הבן כי יהיה צורך לשנות את כותרת קורות החיים שלך לאורך זמן. כותרות קורות חיים ממלאות תפקיד חשוב בקביעת הצלחתך כמועמד כשאתה מגיש מועמדות לתפקיד, מכיוון שהם מציגים את יכולותיך כבר ממבט ראשון. עם זאת, חשוב ביותר לעדכן את כותרת קורות החיים שלך, כך שהיא תשקף את יכולותיך הגוברות בצורה יעילה ומדויקת ככל האפשר.
  קיים סיכוי משמעותי שקורות החיים שלך יתעלמו או יודחו
  בהיעדר כותרת קורות חיים מעניינת, קיים סיכוי משמעותי שקורות החיים שלך יתעלמו או יודחו.
 2. 2
  שנה את כותרת קורות החיים שלך כשתקבל קידום. יתכן שיהיה צורך לשנות את התואר שלך לאחר קידום מכירות, שכן עמדת התפקיד שלך כמו גם האחריות שלך עשויים להשתנות.
  • לתפקיד החדש שלך עשויות להיות קבוצות של אחריות שמעולם לא טיפלת בהם, או שתקבל מיומנויות מיוחדות שיקחו את הפרופיל שלך לרמה חדשה לגמרי.
  • במקרה כזה, הזנחת שינוי כותרת קורות החיים שלך עלולה לגרום לך להתעלם מהזדמנויות שאולי תוכל להתמודד איתן ביעילות רבה.
 3. 3
  עדכן את קורות החיים שלך לאחר שתקבל על עצמך אחריות נוספת. כאשר ניתנות לך אפשרויות חדשות בעבודה, חשוב לעדכן את הכותרת שלך כדי להציג את היכולות המשופרות האלה.
  • יתכן שתקבל מוצר חדש לטיפול או גיאוגרפיה חדשה שתפקח עליה, דבר שיכול לשפר משמעותית את הפרופיל האישי שלך.
  • בכל פעם שאתה צובר ניסיון שעשוי לשפר את הסיכויים שלך להשיג את עבודת החלומות שלך, פשוט קדימה ותציג. עם זאת, עליכם להימנע מלהגזים בשינויים קלים יחסית.
 4. 4
  עבדו מחדש את כותרת קורות החיים שלכם כאשר הנוכחי מאבד משמעות. בעת הגשת מועמדות למשרה המשתמשת במיומנויות או במילות מפתח ספציפיות מאוד, כדאי לתאם את הכותרת שלך כדי להציג את ההתאמה שלך לתפקיד זה.
  • כאמור בסעיף לעיל, חשוב להשתמש במילות מפתח וביטויים הרלוונטיים למגייס ביחס לתפקיד הנדון.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail