איך מזהים חתול קצר שיער אקזוטי?

אם אתה לא בטוח אם החתול שלך הוא קוצר שיער אקזוטי, בחן את פרוותו ובדוק אם הוא קצר, צפוף וקטיפה, כמו של דובון. בדוק אם עיניו ירוקות או חומות ועגולות מאוד כדי להשלים את פניה העגולות. עליכם גם לבדוק האם פניו שטוחים וגדולים ביחס לגופם, דבר האופייני לחתולי קצרים אקזוטיים. אם אוזניו קטנות, מתפשטות זו מזו ונשארות נעוצות, ייתכן שהחתול שלך הוא קוצר שיער אקזוטי. עם זאת, הדרך היחידה להיות בטוחה היא למצוא חברת בדיקות DNA באינטרנט ולשלוח דגימה של הרוק של החתול שלך להיבדק. לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הווטרינרי, כולל כיצד לזהות התנהגויות נפוצות של חתולי קצרים אקזוטיים, המשך לקרוא!

אתה יכול לזהות חתול קצר שיער אקזוטי
אם אתה מצליח לזהות את שני סוגי המאפיינים, אתה יכול לזהות חתול קצר שיער אקזוטי.

קוצר שיער אקזוטי הוא זן של חתולים שידוע שיש לו פנים שטוחות כמו חתול פרסי, אבל יש לו שיער קצר שדורש הרבה פחות טיפוח מפרסי. אלה הם חתולים מאוד מזמינים שנראים כמו חתול פרסי מכל הבחינות למעט המעיל. אם ברצונך להיות מסוגל לזהות אותם, עליך להכיר את התכונות הפיזיות שלהם, כגון מעילם העבה, הצפוף והקטיפה, כמו גם את אישיותם המובהקת. אם אתה מצליח לזהות את שני סוגי המאפיינים, אתה יכול לזהות חתול קצר שיער אקזוטי.

חלק 1 מתוך 3: זיהוי מאפיינים פיזיים

 1. 1
  חפש מעיל קצר וקטיפה. הפרווה על חתול קצר שיער אקזוטי עבה וצפוף כמו קרוב משפחתו הפרסי. עם זאת, בניגוד לפרסי, הפרווה קטיפה וקצרה. זה כמעט נותן לחתול את המראה הכללי שיש לו מעיל של דובון.
  • מעיל זה הופך את הקצר האקזוטי להרבה יותר קל לטיפוח מאשר פרסי. בניגוד לפרסי, שצריך לטפח אותו מדי יום, לעתים רחוקות צריך להבריש קוצר שיער אקזוטי. זו הסיבה שקצר האקזוטי מכונה "הפרסי של העצל".
  • האזור היחיד בחתול שעשוי להיות בעל פרווה ארוכה יותר הוא הזנב, אך זה לא תמיד המקרה.
 2. 2
  קבל כל צבע פרווה. הקצר האקזוטי מגיע במגוון רחב של צבעי פרווה. צביעה יכול להיות כל דבר מלבן עד שחור וכל צבע שביניהם, כולל וריאציות של חום, כתום ואפור. זה מקשה מאוד על אנשים שאינם מקצוענים להשתמש בצביעת המעיל כדרך לזהות את הגזע.
  • זה לא אומר שאין תקן לצביעה של קוצר שיער אקזוטי. זה רק אומר שהתקן הוא מגוון ומורכב ביותר.
 3. 3
  הביטו בעיני החתול. עיניו של קוצר שיער אקזוטי מאוד מובחנות. הם צריכים להיות רק בצבע ירוק או כחול ירוק, או בצבע נחושת מבריק. הם גם עגולים מאוד, מה שמשלים את העגלגלות של גופו ושל צורת הפנים של החתול.
  הפרווה על חתול קצר שיער אקזוטי עבה וצפוף כמו קרוב משפחתו הפרסי
  הפרווה על חתול קצר שיער אקזוטי עבה וצפוף כמו קרוב משפחתו הפרסי.
 4. 4
  הכירו את הפנים השטוחים והעגולים המיוחדים. כמו קרוב משפחתו, הפרסי, גם לקצר האקזוטי פנים שטוחות להפליא, חמות ומזמינות. עיניו מרוחקות זו מזו ופניה עגולות מאוד וגדולות ביחס לגופו. יש לו אף סתום במיוחד שמתאים לעיניו, וזה המפתח למראה הייחודי שלו.
  • אפו של החתול כמעט סומק לראשו, מכיוון שלוע החתול קצר מאוד.
 5. 5
  הכירו באוזניו הקטנות אך הייחודיות של הקצר האקזוטי. לקוצר שיער אקזוטי אוזניים קטנות לגודל ראשו אך קטנות זו מבליטה את ראשו העגול והרך של החתול. האוזניים הקטנות והקצרות פרושות זו מזו, ולמרות שהן נעוצות, הן נמוכות לראש.
  • האוזניים מעוגלות בקצותיהן ומוטות מעט קדימה, מה שמגביר גם את מראה המעוגל של ראש החתול.
 6. 6
  חפש מבנה יציב אך פרופורציה טובה. חתול הקצר האקזוטי נראה בדרך כלל עצמות גדולות אך פרופורציונליות. המראה הכללי של פרופורציות גופו תואר כ"מעוגל ". ניתן לתאר את חוזק הבנייה הזה כ"חסון "אך לא גדול או שמנוני.
  • רגלי החתול קצרות מעט לגודל גופו. זה מוסיף גם לעיגול הנתפס של החתול.
  • חלק מהסיבה לחתול זה מראה זה הוא קטיפת המעיל שלו. מלאות הפרווה מוסיפה לעגללות מראה החתול.

חלק 2 מתוך 3: הכרה בהתנהגות קצרת שיער אקזוטית

 1. 1
  וודא שהחתול קל לנוח. ידוע שחתולי קוצר שיער אקזוטיים קלים ורגועים. הם אוהבים להתארגן ולהתכרבל בחיק בעליהם. הם גם לא מופרעים מרוב, ולכן אינם נועדים לברוח ולהסתתר אם אדם חדש נכנס לביתך או שמשמיע רעש חזק.
  יש אנשים שטוענים כי חתולי קצרים אקזוטיים גברים הם חיבוקים וחיבה יותר מנקבות קצרות אקזוטיות
  יש אנשים שטוענים כי חתולי קצרים אקזוטיים גברים הם חיבוקים וחיבה יותר מנקבות קצרות אקזוטיות.
 2. 2
  חפשו עניין בבני אדם. האופי הנינוח של הקצר האקזוטי אומר שהם אוהבים אינטראקציה עם בני האדם שלהם, אבל הם לא זקוקים לתשומת לב כל הזמן. לדוגמה, תלוי בחתול הספציפי, הם עשויים לישון איתך או לנמנם על הברכיים שלך, או שהם עשויים להעדיף לבלות את זמן השינה לבד.
  • יש אנשים שטוענים כי חתולי קצרים אקזוטיים גברים הם חיבוקים וחיבה יותר מנקבות קצרות אקזוטיות. זה עשוי להיות תלוי לחלוטין בחתול הספציפי שלך.
 3. 3
  חפש יותר חיות מאשר בפרסי. בניגוד לפרסי, הידוע כצייתני מאוד, לקצר אקזוטי יכול להיות יותר חי. הם אוהבים לשחק ולהתרוצץ יותר מאשר פרסי והם נוטים להישאר פעילים גם בבגרותם.
  • הקצר האקזוטי הבוגר שלך עשוי ליהנות מהנאות פשוטות בחייו של חתול, כמו לשחק עם ברז מטפטף או לטפס אל תוך קופסת קרטון ומחוצה לה.
 4. 4
  העריך את השקט של החתול. חתולים קצרים אקזוטיים הם חתולים שקטים מאוד. לעתים רחוקות הם משמיעים את קולם והם אינם מיהלים ללא הרף כאשר הם מתחננים כמו גזעים אחרים. אמנם תמיד יש יוצאים מן הכלל, אך אם החתול שלך שקט מאוד מאוד, זה עשוי להיות קצר שיער אקזוטי.
  • במקום לזוז לאוכל או לתשומת לב, קצר שיער אקזוטי עשוי לשבת ממש מולך וליצור איתך קשר עין עז עד שתתן לו את מה שהוא רוצה.

חלק 3 מתוך 3: קבלת אימות גזע

 1. 1
  שוחח עם הווטרינר שלך. אם אינך בטוח לגבי גזע החתול שלך, דון בכך עם הווטרינר שלך. סביר להניח שהם בקיאים בגזעי חתולים פופולריים וסביר להניח שהם יראו מגוון רחב בעבודתם.
  • דיון בגזע החתול שלך עם הווטרינר שלך יכול גם לאפשר לך לקבל מידע על בעיות בריאותיות אפשריות הנפוצות עם זן החתול המסוים שלך. לאחר שהווטרינר שלך מזהה איזה גזע החתול שלך, שאל אותו על כל נושא שעלול להיות נפוץ אצל סוג זה של חתול.
  קוצר שיער אקזוטי הוא זן של חתולים שידוע שיש לו פנים שטוחות כמו חתול פרסי
  קוצר שיער אקזוטי הוא זן של חתולים שידוע שיש לו פנים שטוחות כמו חתול פרסי, אבל יש לו שיער קצר שדורש הרבה פחות טיפוח מפרסי.
 2. 2
  התייעץ עם מומחה. אם אינך יכול לזהות את המאפיינים הפיזיים או ההתנהגות בעצמך, התייעץ עם מומחה. זה יכול להיות התנהגות חתולית או מאמן, או מישהו שמכיר את תקני הגזע של הקצר האקזוטי, כמו מגדל או חבר במועדון גזעי חתולים.
  • אם ברצונך למצוא מגדל או מועדון לגזעי חתולים, היכנס לאתר של ארגון חתולים לאומי, כגון עמותת חובבי החתולים. עליהם להיות זמינים לרשימות של מגדלים ומועדונים מקומיים.
 3. 3
  ערכו בדיקת DNA. אם אתה רוצה אימות מוחלט לגבי סוג החתול שיש לך, בצע בדיקת DNA על זה. יהיה עליך לפנות לחברה שעושה בדיקות DNA של חתולים ולשלוח לך ערכת דגימה. לאחר שאספת דגימה מרוק החתול שלך, תשלח אותו בחזרה לחברה לשם ניתוח ואז החברה תשלח לך את התוצאות.
  • יש מגוון רחב של מעבדות שעושות בדיקות DNA על חיות מחמד. חלקן מעבדות פרטיות וחלקן מעבדות המחוברות לארגונים, כמו בתי ספר וטרינרים או ארגונים להערכת בעלי חיים.
  • בדיקת DNA נעשית בתשלום, כך שתרצה לחנות ולראות איזו חברה תעשה את בדיקות ה- DNA של החתול שלך בזול ביותר. עם זאת, ייתכן שתרצה גם לחפש ביקורות מקוונות של חברות כדי לוודא שהן מספקות שירות איכותי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail