כיצד להחליף נורות זנב?

בצד האחורי של מכלול תאורת הזנב תראה את החלק האחורי של שקע האור עם חוטים המחוברים אליו
בצד האחורי של מכלול תאורת הזנב תראה את החלק האחורי של שקע האור עם חוטים המחוברים אליו.

תוכלו להחליף בקלות את נורות הזנב שלכם בכמה כלים פשוטים ובנורה הנכונה. התחל בגישה אל החלק האחורי של אור הזנב מאחור על ידי מעבר לתא המטען או על ידי הסרת המכלול כולו. לאחר מכן תוכלו לאחוז בחלק האחורי של שקע האור מאחורי פנס הזנב, לסובב אותו שמאלה ולשלוף אותו החוצה כדי שתוכלו להחליק את הנורה הישנה ולהכניס תאורה חדשה שתואמת לה. לאחר מכן, החלף את כל מה שהיית צריך להסיר כדי לגשת לחלק האחורי של האור. בקש מחבר להתניע את הרכב שלך ולחץ על בלם הרגל והניח את הרכב לאחור כדי לבדוק את הנורה החדשה והמבריקה שלך!

חלק 1 מתוך 2: הוצאת הנורה הישנה

 1. 1
  פתח את תא המטען או הדלת האחורית של הרכב שלך. משוך את כפתור שחרור תא המטען מצד הנהג ברכב כדי לפתוח אותו או משוך את הידית על דלת האחורית שלך כדי להפיל אותה כך שתוכל לגשת לחלק האחורי של מכלול תאורת הזנב שלך.
  • בחלק מהרכבים יש כפתור שתוכל ללחוץ על תא המטען עצמו כדי לפתוח אותו.
  • יתכן שתצטרך להרים את הדלת האחורית כשאתה מושך בידית על מנת להוריד אותה.
 2. 2
  הזז את בטנת הבד או את הפאנל המכסה את החלק האחורי של אור הזנב. כאשר תא המטען פתוח או שמא בדלת האחורית שלך למטה, חפש בתוך הרכב שלך תוחם בד יציב או לוח פלסטיק המכסה את החלק האחורי של אור הזנב שלך. מצא את הקצה שבו הבד או הפאנל פוגש את קישוט הפלסטיק של הרכב שלך והשתמש בידיים שלך כדי למשוך את הבד לאחור או הסר את הפאנל כדי לחשוף את החלק האחורי של אור הזנב שלך.
  • אל תסיר לחלוטין את הבד כדי שתוכל להחזיר אותו מתחת לקישוט לאחר שתסיים.
  • יתכן שיהיה צורך להסיר חלק מפלסטיק מפלסטיק, אך יהיו עם סוגריים קטנים המאפשרים לך להחזיר אותו למקומו בקלות.
  תוכלו להחליף בקלות את נורות הזנב שלכם בכמה כלים פשוטים ובנורה הנכונה
  תוכלו להחליף בקלות את נורות הזנב שלכם בכמה כלים פשוטים ובנורה הנכונה.
 3. 3
  משוך את כל מכלול האור אם אינך מצליח לגשת לחלק האחורי. אם ברכבך אין בטנה או לוח בד שמאפשר לך לגשת לאחור של פנס הזנב שלך, חפש ברגים או ברגים בצד העדשה המכסה את אור הזנב. השתמש במברג כדי להסיר את הברגים או מפתח ברגים כדי להסיר את הברגים והחלק בעדינות את כל מכלול התאורה כדי שלא תנתק את החוטים המחוברים לגבו האחורי.
  • הניחו את המחברים בשקית ניילון והניחו אותם בצד כדי שתוכלו להחליף אותם אחר כך.
 4. 4
  תפס את החלק האחורי של שקע האור, סובב אותו שמאלה והחלק אותו החוצה. בצד האחורי של מכלול תאורת הזנב תראה את החלק האחורי של שקע האור עם חוטים המחוברים אליו. אתר את השקע המחזיק את הנורה השרופה ואחז בחלקה האחורי. סובב את השקע שמאלה ושלף אותו מאחורי האור.
 5. 5
  לחץ כלפי מטה על הנורה בשקע ואז החלק אותה החוצה. אחז בעדינות את הנורה בחלק המתכתי של התקע ולחץ אותה מעט לתוך השקע כדי לשחרר אותה. ואז, החלק אותו משקע האור.
  • נורות מסוימות עשויות לדרוש ממך לפתוח אותן כדי להסיר אותן מהשקע.

  אזהרה: אל תתפוס את הנורה בזכוכית, אחרת אתה עלול לשבור אותה, מה שמקשה מאוד על ההסרה שלה.

הכניס את השקע חזרה למכלול תאורת הזנב מאחור
עם הנורה החדשה בשקע, הכניס את השקע חזרה למכלול תאורת הזנב מאחור.

חלק 2 מתוך 2: התקנת הנורה החדשה

 1. 1
  לבש זוג כפפות ניטריל בכדי למנוע נזק לנורה. לבש זוג כפפות ניטריל כדי למנוע מהשמנים הטבעיים שעל הידיים שלך לעלות על הנורה. כאשר הנורה מתחממת משימוש, השמנים עלולים לפגוע בה ולגרום לה להישרף בטרם עת.
  • אתה יכול למצוא כפפות ניטריל בחנויות כלבו רבות, בחנויות חלפים לרכב ובאינטרנט.
 2. 2
  החלק גרסה חדשה של אותו סוג נורה בעדינות לשקע. בחר נורה חלופית בגודל ובספק זהה לנורה הישנה. בדוק את המסופים בקצה הנורות כדי לוודא שהם תואמים. יישר את המסוף בקצה הנורה עם התקע בשקע והכנס בעדינות את הנורה החדשה לשקע עד שהיא נקישה למקומה.
  • הביאו איתכם את הנורה הישנה להשוואה, כך שתוכלו להיות בטוחים שתקבלו נורה תואמת.
 3. 3
  החזר את השקע וסובב אותו ימינה כדי לאבטח את הנורה. עם הנורה החדשה בשקע, הכניס את השקע חזרה למכלול תאורת הזנב מאחור. ברגע שהוא במקום, סובב אותו ימינה עד שייכנס למקומו כך שהוא מוחזק היטב.
  • נפנף בעדינות את השקע כדי לוודא שהוא מוחזק היטב במכלול.
  אם ברכבך אין בטנה או לוח בד שמאפשר לך לגשת לאחור של פנס הזנב שלך
  אם ברכבך אין בטנה או לוח בד שמאפשר לך לגשת לאחור של פנס הזנב שלך, חפש ברגים או ברגים בצד העדשה המכסה את אור הזנב.
 4. 4
  הכנס את תוחם הבד או את הלוח למקומו מעל גב העדשה. אם ניגשת לחלק האחורי של תאורת הזנב שלך דרך תא המטען או הדלת האחורית שלך, כסה את החלק האחורי של מכלול תאורת הזנב בתוחם הבד ששלפת לאחור או התקן מחדש את לוח הפלסטיק שבו הסרת אותו. אם ללוח שלך יש סוגריים להחזיקו במקומם, קו אותם עם החיבורים שלהם ברכב ודחף את הלוח עד שתשמע אותם נצמדים למקומו.
  • יתכן שיהיה צורך לתחום את תוחם הבד מתחת לקישוט הרכב כך שהוא מוחזק היטב.
 5. 5
  חבר מחדש את מכלול המנורה או מכסה ומחברים אם הסרת אותם. אם היית צריך לשלוף את כל המכלול, החלק אותו בחזרה למקום ממנו הסרת אותו. החזר את הברגים או הברגים שהסרת והדק אותם היטב כך שאור הזנב שלך יהיה מאובטח.
  • הקפד להחליף את כל המחברים ולהדק אותם לחלוטין כדי שאור הזנב שלך לא יינזק מתנועת הרכב שלך.
 6. 6
  סגור את תא המטען או הדלת האחורית והפעל את הרכב לבדיקת הנורה. סגור את תא המטען שלך או הרם את הדלת האחורית ושים לב היטב כדי לוודא שהנורה לא נופלת או משקשקת. בקש מחבר להתניע את רכבך ולחץ על דוושת הבלם כדי שתוכל לבדוק את האור כדי לוודא שהוא פועל. ואז, כשרגלם על הבלם או הבלם האלקטרוני מופעל, יש לשים את הרכב לאחור כדי לוודא שכל האורות עובדים.
  • אם התקנתם את הנורה כראוי אך היא עדיין לא עובדת, יתכן שיש לכם נתיך פוצץ או בעיה חשמלית שיש לבחון על ידי מכונאי מורשה.

  טיפ: אם הנורה נושרת, יתכן שלא חיברתם אותה לשקע כמו שצריך. אם הוא משקשק, בדוק פעמיים את המחברים כדי לוודא שהם צמודים או בדוק את השקע כדי לוודא שסיבבת אותו למקומו כהלכה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail