איך מכינים פנסי שמיים?

כדי להכין פנס שמיים, התחל בהכנת גליל מנייר שעווה, שיהיה המעטפת החיצונית של הפנס. לאחר מכן, הדביקו פיסת נייר שעווה על אחד מקצות גליל הנייר. לאחר שסיימתם את הקליפה, כופפו חוט מתכת כלשהו למעגל, שיהווה המסגרת המחזיקה את מקור הדלק של העששית. כשתסיים עם המסגרת, הדבק אותה בתוך הקצה הפתוח של מעטפת הנייר. כדי ללמוד כיצד להכין את הדלק לפנס שלך ולשחרר את הפנס לשמיים, המשך לקרוא!

פנס שמיים הוא פנס עם מעטפת נייר ומסגרת תיל המחזיקה במקור דלק
פנס שמיים הוא פנס עם מעטפת נייר ומסגרת תיל המחזיקה במקור דלק.

פנס שמיים הוא פנס עם מעטפת נייר ומסגרת תיל המחזיקה במקור דלק. כאשר מקור הדלק דולק, העששית מתמלאת באוויר וצפה לשמיים. במקור שימש הצבא הסיני העתיק, פנסי שמיים פופולריים כיום בפסטיבלים, בחתונות ובחגיגות אחרות ברחבי העולם. אתה יכול בקלות להכין פנס שמיים משלך בבית בעזרת כמה כלים פשוטים. רק וודאו שפנסי שמיים חוקיים באזורכם וכי תדליקו אתכם במקום חיצוני בטוח.

חלק 1 מתוך 4: הכנת מעטפת הנייר

 1. 1
  קנו גליל נייר שעווה. נייר שעווה הוא נייר דקיק שקוף המשמש לבישול ואומנות ומלאכה. נייר שעווה אידיאלי להכנת פנסי שמיים מכיוון שהוא קל משקל ושקוף. חפש גליל נייר שעווה שאורכו לפחות 15 מטר (4,6 מ '). זה צריך לומר ממש על האריזה כמה זמן זה.
 2. 2
  מרדדים וחותכים 2 חתיכות נייר שעווה בגודל זהה. הפוך את החלקים ליותר מ -2 מטר (0,61 מ ') כך שפנס השמים שלך לא יהיה קטן מדי. זכור שככל שהחתיכות ארוכות יותר, כך פנס השמים שלך יהיה גדול יותר.
  • היזהר בחיתוך הנייר כדי שלא תיקרע אותו בטעות.
 3. 3
  הדביקו את חלקי הנייר יחד לאורך אחד הקצוות הארוכים. הניחו את 2 פיסות הנייר על משטח ישר כך שהן חופפות מעט לאורך. לאחר מכן, השתמשו במקל דבק כדי להצמיד את פיסות הנייר במקום בו הן חופפות. כשתסיים, עליך לקבל פיסת נייר אחת גדולה.
 4. 4
  הדביקו את הקצוות הקצרים של הנייר יחד ליצירת גליל נייר. תפסו קצה אחד של הנייר וקפלו אותו כך שהוא חופף מעט את הקצה השני. מרחו דבק על קצות הנייר ולחצו אותם יחד כך שהם יחוברו במקום שהם חופפים זה לזה. כעת אמור להיות לך גליל נייר גדול.
 5. 5
  גזרו פיסת נייר מרובעת שגדולה מעט מהקצוות הפתוחים. פיסת הנייר המרובעת תהיה החלק העליון של פנס השמים שלך. וודא שהריבוע גדול מספיק כדי לכסות לחלוטין את אחד הקצוות הפתוחים, ואז חלקם.
 6. 6
  הדבק את הריבוע מעל אחד הקצוות הפתוחים של גליל הנייר. מקם את הריבוע ליד אחד הקצוות הפתוחים של הגליל. לאחר מכן, הדביקו את שולי הריבוע לשולי הגליל כך שהקצה הפתוח יהיה מכוסה.
רק וודאו שפנסי שמיים חוקיים באזורכם וכי תדליקו אתכם במקום חיצוני בטוח
רק וודאו שפנסי שמיים חוקיים באזורכם וכי תדליקו אתכם במקום חיצוני בטוח.

חלק 2 מתוך 4: בניית המסגרת

 1. 1
  קנו גליל של חוט מתכת כדי להפוך את המסגרת לפנס השמים שלכם. חוט מתכת יתכופף בקלות ויחזיק את צורתו, מה שהופך אותו לחומר אידיאלי לבנות איתו את המסגרת לפנס שלך.
  • אתה יכול להשיג גליל של חוט מתכת באינטרנט או במרכז השיפור הביתי המקומי שלך.
 2. 2
  צרו טבעת עם החוט שהיקפו זהה למעטפת הנייר. כדי למצוא את היקף מעטפת הנייר, הניחו אותה על משטח ישר כך שהקצה הפתוח יהיה שטוח לחלוטין. לאחר מכן, מדדו את אורך הקצה הפתוח בעזרת סרט מדידה והכפלו את האורך כדי להגיע להיקף. ברגע שיש לך את ההיקף, למדוד ולחתוך פיסת חוט שאורכה 2,50 ס"מ (2,5 ס"מ). כופף את החוט לצורת טבעת וסובב את הקצוות יחד.
 3. 3
  הפעל 2 רצועות חוט במרכז הטבעת כך שיהיו בניצב. פיסות החוט האלו יחזיקו את הדלק שתשתמש בו כדי להדליק ולשגר את פנס השמים שלך. סובב את הקצוות של שתי רצועות החוט סביב טבעת החוט כך שהן יישארו במקומן.
 4. 4
  הדבק את טבעת החוט בקצה הפתוח של מעטפת הנייר. קח את מעטפת הנייר והחזק אותה כך שהקצה הפתוח פונה כלפי מעלה. לאחר מכן הכנס את טבעת החוט בתוך מעטפת הנייר כך שהיא תהיה כ -1 / 2 אינץ '(1,3 ס"מ) מקצה הקצה הפתוח. עבד סביב הטבעת, קפל את שולי הנייר כלפי מטה מעל הטבעת והדבק אותם למטה כדי להדק את הטבעת במקומה.
כדי להכין פנס שמיים
כדי להכין פנס שמיים, התחל בהכנת גליל מנייר שעווה, שיהיה המעטפת החיצונית של הפנס.

חלק 3 מתוך 4: הכנת הדלק

 1. 1
  ממיסים שעוות נרות בתבנית מעל הכיריים. שעוות נרות תשמש כחלק מהדלק לפנס השמים שלך. השאירו את שעוות הנרות המומסת על הכיריים המוארות עד שתהיו מוכנים להשתמש בה כדי שלא תתקשה.
 2. 2
  טובלים רצועת בד בשעוות הנרות המומסת עד שהיא מכוסה לחלוטין. כל סוג של בד בד יעבוד. השתמש ברצועה באורך של מטר אחד (0,30 מ ') ורוחב של 1-5 ס"מ (2,5-5,1 ס"מ). לאחר שהכיסוי מכוסה בשעווה, השתמש בזוג מלקחיים כדי להרים אותו מהתבנית. תנו לרצועת הבד להתייבש במשך 2 דקות.
 3. 3
  קושרים את רצועת הבד המכוסה בשעווה על מרכז מסגרת התיל. הפוך את פנס השמים שלך כך שמסגרת החוט פונה כלפי מעלה. לאחר מכן, עטוף את רצועת הבד באמצע מסגרת התיל וקשור כמה קשרים. המשך לקשור קשרים עד שהרצועה כולה צרורה במרכז המסגרת והקצוות כבר לא מבצבצים החוצה.
פנסי שמיים פופולריים כיום בפסטיבלים
במקור שימש הצבא הסיני העתיק, פנסי שמיים פופולריים כיום בפסטיבלים, בחתונות ובחגיגות אחרות ברחבי העולם.

חלק 4 מתוך 4: הדלקת פנס השמים שלך

 1. 1
  הדליקו את פנס השמים שלכם במקום חיצוני בטוח. פנסי שמיים עלולים להוות סכנת שריפה אם הם לא מוארים במקום בטוח בתנאים הנכונים. לעולם אל תדליק את פנס השמים שלך בבית, ותמיד בדוק את מזג האוויר לפני שתדליק את הפנס שלך. אם יהיה סוער או גשום, המתן והדליק אותו ביום אחר.
  • אל תדליק את פנס השמים שלך ליד עצים גבוהים או מבנים.
 2. 2
  אחז בפנס השמיים שלך ליד החוט והדליק את הבד המכוסה שעווה. החזיק מצית לבד עד שהוא עולה באש. המשך להחזיק אותו ברגע שהוא דולק. אתה לא רוצה לשחרר את זה עדיין.
 3. 3
  המשך להחזיק את העששית בצד ימין כלפי מעלה עד שתרגיש שהוא מושך כלפי מעלה. יידרשו כמה שניות עד שהאש על הבד המכוסה שעווה תמלא את מעטפת הנייר באוויר. ברגע שזה קורה, אתה צריך להרגיש את הפנס נמשך כלפי מעלה.
 4. 4
  שחרר את העששית שלך. ברגע שאתה מרגיש שהפנס נמשך כלפי מעלה, הוא מוכן להפעלה. שחרר בעדינות את העששית שלך וצפה כשהוא מתנשא לאוויר.
  • אם אין רוח כאשר אתה משגר את פנס השמים שלך, ייתכן שתוכל לאסוף אותו כאשר הוא צף מהשמיים. אם זה יום סוער, פנס השמים שלך כנראה יעבור רחוק מכדי שתמצא אותו.

אזהרות

 • פנסי שמיים אסורים בערים מסוימות. לפני שתדליק את פנס השמים שלך, וודא שהוא חוקי באזור שלך.

דברים שתזדקק להם

 • נייר עפיפון או נייר חמאה
 • סרט מדידה
 • מספריים
 • דבק
 • חוט ברזל
 • שעוות נר
 • מגבת נייר
 • קל יותר

שאלות ותשובות

 • האם פנסי שמיים חוקיים?
  זה תלוי במדינתך. נכון לעכשיו, 29 מדינות אסרו עליהן בשל חשש להתלקחות שריפות ופגיעה בבעלי חיים. הם לא חוקיים גם במדינות רבות אחרות.
 • האם אוכל להכין אותו ללא ספריי חסין אש?
  במקום ספריי חסין אש ניתן להשרות את הנייר בתערובת של סודה לשתיה ומים ולתת לו להתייבש למשך יממה.
 • האם פנס קטן אך כבד מעט יכול לעוף?
  לא, מכיוון שזה יהיה כבד מדי. כמו כן, נייר טישו יתלקח.
 • האם אוכל להשתמש בנייר חמאה להכנת זה?
  כן. אתה יכול להשתמש בנייר חמאה, אך עליך להשתמש בתרסיס הגנה מפני אש.
 • האם אוכל להשתמש בעיתון כדי להכין פנס שמיים?
  אם כן, העיתון עלול להתלקח, ולכן לא הייתי מציע זאת. משתמשים בנייר שעווה מכיוון שהוא פחות דליק.
 • איזה קלטת או דבק חסין אש?
  אתה יכול לקנות דבק מעכב בעירה או דבק לכל היותר בחנויות חומרה או יצירה.
 • האם עששיות שמיים בטוחות?
  מכיוון שידוע היה שפנסי שמיים מפעילים שריפות חמורות, פוגעים בבעלי חיים שמנסים לאכול אותם ואף גרמו לבעיות בשדות תעופה, הייתי אומר שהם לא מאוד בטוחים, אם כי אפשר להשתמש בבטחה אם זה קשור, נשמר באזור כלול וצפה מקרוב בזמן שהוא מואר.
 • האם אוכל פשוט להשתמש בנר קטן רגיל?
  לא, כי הלהבה שלה קטנה מדי למשקל שלה. אתה רוצה מקור דלק המספק חום טוב תוך כדי קל מאוד.
 • האם עששית קטנה יכולה לעוף?
  כן, כן! עשויה להיות קלה עוד יותר לעשייה קטנה מכיוון שהם קלים יותר.
 • איך אוכל להכין את אלה ללא תרסיס חסין אש?
  השרו אותם בסודה לשתייה ובמים, ואז הניחו להם להתייבש במשך 24 שעות. אתה יכול להשתמש בזה במקום להשתמש בתרסיס חסין אש.
שאלות ללא מענה
 • נאמר לי שתיק אחסון יעבוד אם הסרת Ziploc והפינות יוסרו. ואז הדבקות בפתחי ההסרה בפינה מודבקות זו בזו והיא מתהפכת כלפי חוץ. האם זה יצליח?

תגובות (3)

 • yhall
  מאמר זה עזר לי להגשים את מטרות חיי להפוך לפלאייר פנסים מקצועי. עזבתי את השנה השלישית שלי בלימודי רפואה ואת חסכוני בחיים כדי לחלום על חלומי לעוף עששיות. תודה על השראתי.
 • rosalind04
  הטיפים שלב אחר שלב להכנת עששיות מעופפות מאוד שימושיים.
 • butlerhelena
  הכל היה נהדר. התרשמתי במיוחד מדברים אחרים לשימוש בהחלפת פריטים שאולי אין לך בבית בפריטים שיש לרוב האנשים לשימוש יומיומי. תודה על ההודעות שלך לציבור. אני אעלה תמונות לאחר שנסיים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail