איך לשמן מנעול?

כגון סיכה יבשה למנעול 3 באחד
ריסס חומר סיכה למנעול יבש, כגון סיכה יבשה למנעול 3 באחד, לתוך חור המנעול.

מנעולים נמשכים בדרך כלל כשבע שנים. כדי למקסם את אורך חיי המנעול שלך, עליך לבצע ניקוי ושימון קבוע. ניתן להשתמש באוויר דחוס לניקוי מנעולים, כמו גם בחומרי ניקוי רטובים כמו WD-40. חומרי סיכה יבשים נהדרים למנעולים מכיוון שהם דורשים פחות שימון מעקב.

שיטה 1 מתוך 3: ביצוע תחזוקה שוטפת

 1. 1
  נשף אבק מחור המנעול. השתמש בפחית אוויר בלחץ או במדחס אוויר כדי לפוצץ את האבק מהמנעול. כוון את זרבובית התזה קרוב לחור המנעול ולחץ כלפי מטה על כפתור הלחץ כדי להפיץ אוויר דרך מנגנון הנעילה.
 2. 2
  ריסס את גליל הנעילה והפתח. השתמש בניקוי ריסוס, כגון WD-40, לניקוי גליל הנעילה והפתח. מרססים את המנקה לחור המנעול.
 3. 3
  סיכה את המנעול עם חומר סיכה יבש. על מנת למנוע הצטברות אבק בתוך המנעול, אתה רוצה להשתמש בחומר סיכה יבש. ריסס חומר סיכה למנעול יבש, כגון סיכה יבשה למנעול 3 באחד, לתוך חור המנעול. הכניסו את המפתח והזיזו אותו לפיזור הסיכה במנעול.
 4. 4
  השתמש ב- wd-40 כפתרון לטווח קצר. אם אתה מצומצם ורק צריך להניע את נעילתך במהירות, תוכל לנסות את WD-40. ריסס את WD-40 לתוך חור המנעול. הכנס את המפתח לחור המנעול ופתח וסגר את המנעול על מנת להעביד את ה- WD-40 לבורג המת.
  • זכור כי WD-40 ימשוך חלקיקי אבק ובסופו של דבר מסטיק את המנעול שלך. יש להשתמש בו רק כפתרון לטווח קצר.

שיטה 2 מתוך 3: התמודדות עם עבודת ניקיון עמוקה

 1. 1
  תפרק את המנעול. הסר את הברגים המחזיקים את המנעול לדלת. שחרר את שני הברגים שמתחת לכפתור הדלת, כמו גם את הברגים המחזיקים את לוחית הצד לצד הדלת. משוך את ידית הדלת ואת לוחית הפנים. שים את כל החלקים על דף עיתון או קרטון כדי שלא תאבד את העקבות אחרי שום דבר.
 2. 2
  נקה את כל חלקי המנעול בעזרת wd-40. השתמש בניקוי ריסוס או WD-40 לניקוי כל חלקי המנעול. נגב כל לכלוך או לכלוך מכפתור הדלת, הצילינדר, לוח הפנים וחלקים אחרים. הורד את כל שואב הנוזלים שנותר או WD-40 מהנעילה.
  • אם לכלוך או לכלוך מטפטף מהמנעול, ודא שיש לך סמרטוט לתפוס טפטפות כלשהן.
  • הקפד לנקות כראוי את חור המנעול ואת כל החלקים הנעים.
 3. 3
  החל חומר סיכה גרפיט על כל חלקי הבריח. וודא שכל חלקי המנעול יבשים. לאחר מכן, מרחו חומר סיכה גרפיט על כל חלקי המנעול. סחט מעט גרפיט לתוך חור המנעול, כמו גם על הגליל וחלקים נעים אחרים.
  • פחות חומר סיכה גרפיט ידרוש שימון מעקב.
 4. 4
  שים את המנעול מחדש. שים את הבריח ואת לוחית הפנים חזרה בצד הדלת. שים את ידית הדלת החיצונית. ואז שים את ידית הדלת הפנימית. שים את לוחית הפנים. הדק את כל הברגים. סובב את ידית הדלת כדי לוודא שהכל מסתובב בצורה חלקה.
זכור לעקוב אחר כל החלקים
אם אתה מנקה את נעילת הדלת שלך, זכור לעקוב אחר כל החלקים.

שיטה 3 מתוך 3: שימון תפס לילה ומנעול

 1. 1
  משמנים את התפס הפנימי ומתג. הוסף כמה טיפות שמן לתפס הפנימי של תפס הלילה. לאחר מכן, הוסף טיפת שמן למתג הצלף ולבסיס הכפתור.
  • יש למרוח גם כמה טיפות שמן על בריח ההזזה.
 2. 2
  סיכה את החלק החיצוני של תפס הלילה. השתמש בחומר סיכה יבש לסיכה החיצונית של תפס הלילה, שימנע הצטברות אבק ולכלוך במנגנון הנעילה. תפיחו מעט אבקת גרפיט לתוך חור המנעול בחלקו החיצוני של תפס הלילה. הכנס את המפתח וסובב אותו מספר פעמים, מה שיעזור בהפצת הגרפיט במנגנון הנעילה.
 3. 3
  סיכה למנעול. תפיח חומר סיכה גרפיט לתוך חור המנעול במנעול. הכנס מפתח והזז אותו לפיזור הגרפיט ברחבי הגליל. לאחר מכן, מרחו מעט שמן על האגמון ועל חור האזיקים במנעול.

אזהרות

 • אין להשתמש ב- WD-40 עודף או כתחליף לחומר סיכה תקין. זה נהדר לניקוי אך נוטה לצבור אבק אם משתמשים בו יתר על המידה.
 • אם אתה מנקה את נעילת הדלת שלך, זכור לעקוב אחר כל החלקים.

שאלות ותשובות

 • WD-40 הסתיים בעיניי, ואני לא יכול לראות ממנו שום דבר. זה קרה לפני 6 ימים; האם אני עיוור לנצח בעין אחת?
  עליך לבקר מיד אצל רופא עיניים או בחדר המיון; הם צריכים להיות מסוגלים לעזור לך.
 • האם WD-40 טוב להפסקת בחירת נעילה?
  לא, שימון מנעול עם WD-40 לא יפסיק את בחירת המנעול. זה בעצם עשוי להקל על כך מעט.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail