איך מנעולים מחדש?

כדי לפתוח מחדש את מנעול הבית, הסר את ידית הדלת החיצונית על ידי הכנסת חוט לחור קטן בידית הדלת. לאחר מכן הוצא את גליל הנעילה מהכפתור באמצעות חסיד צילינדר, והסר את טבעת מחזיק הגליל כדי שתוכל להוציא את תקע הצילינדר. כעת תוכלו להשליך את סיכות הנעילה הישנות מהגליל, להכניס את המפתח החדש לצילינדר ולהכניס את הפינים החדשים לחריצים שלהם. לבסוף, הרכיבו מחדש והחליפו את המנעול. גלול מטה כדי ללמוד כיצד לנעול מחדש נעילת רכב!

חסיד תקע) להסרת גליל המנעול כדי שתוכל להחליף את סיכות המנעול
ערכות מסוימות כוללות סיכות נעילה בלבד, בעוד שאחרות כוללות כלים מיוחדים (חסיד צילינדר, מסיר טבעות, חסיד תקע) להסרת גליל המנעול כדי שתוכל להחליף את סיכות המנעול.

בדרך כלל תרצה לנעול מחדש את המנעולים לביתך או לרכבך בגלל פריצה, גניבה או מעשה וונדליזם. ייתכן שתרצה גם לחדש את המנעולים שלך אם אתה מאבד את המפתחות, אם אתה מרגיש שיש יותר מדי עותקים של המפתחות שלך או אם אתה רוצה את הנוחות של היכולת לנעול ולפתוח את הדלתות הקדמיות והאחוריות של הבית שלך עם אותו מפתח. אתה יכול ללכת למנעולן כדי לנעול מחדש את המנעולים שלך או שאתה יכול לעשות זאת בעצמך. עבור לשלב 1 למטה כדי ללמוד כיצד לנעול מחדש את הבית או את המכונית שלך.

שיטה 1 מתוך 2: מפתחות מחדש של מנעול הבית

 1. 1
  קבל ערכת מפתחות מחדש. נקרא גם ערכות הצמדה, ערכות מפתחות מחדש זמינות ברוב חנויות החומרה ובמרכזים הביתיים, וגם ברשת.
  • ערכות זמינות עבור מרבית מותגי המנעולים ומצוידות במנעולים מרובים, אך לעיתים קרובות עובדים רק על מנעולים מאותו המותג.
  • ערכות מסוימות כוללות סיכות נעילה בלבד, בעוד שאחרות כוללות כלים מיוחדים (חסיד צילינדר, מסיר טבעות, חסיד תקע) להסרת גליל המנעול כדי שתוכל להחליף את סיכות המנעול.
  • אתה יכול להזמין סיכות נוספות אם יש לך יותר מנעולים למפתח מחדש מאשר לערכה יש סיכות. אם יש לך מנעולים ישנים שקשוקים מכדי לשמור עליהם, הוצא את הפינים ושמור אותם לפני שאתה זורק את המנעול.
 2. 2
  הסר את ידית הדלת החיצונית או את נעילת הפנים. ידיות הדלתות מוחזקות במקומן בעזרת קליפ באמצעות גישה של חוט לחור זעיר. ערכת המפתחות מחדש עשויה לכלול כלי חוט למטרה זו, או שתוכלו לכופף מהדק ולהכניס אותו.
 3. 3
  הוציא את גליל הנעילה. בעזרת חסיד צילינדר (צינור פליז קטן), דחפו את הגליל דרך המכלול כדי להסיר את השרוול המכסה אותו ואז הסירו את הגליל.
  כדי לפתוח מחדש את מנעול הבית
  כדי לפתוח מחדש את מנעול הבית, הסר את ידית הדלת החיצונית על ידי הכנסת חוט לחור קטן בידית הדלת.
 4. 4
  הסר את טבעת מתקן הצילינדר. השתמש במסיר טבעות דמוי מפתח ברגים כדי להסיר את טבעת ההידוק מגליל הנעילה. שים את טבעת התומך במקום כלשהו שתמצא אותה אחר כך בעת הרכבת המנעול מחדש.
 5. 5
  הוציא את תקע הצילינדר. הכנס את המפתח לנעילה הנוכחית לצילינדר וסובב אותו כדי להפריד בין סיכות הנעילה העליונות והתחתונות. דחף את חסיד התקע דרך הגליל, תוך שימוש בלחץ קבוע להסרת התקע.
  • שמירה על לחץ קבוע תשמור על סיכות הנעילה העליונות וקפיצי השמירה שלהם כאשר תסיר את תקע הצילינדר. אם אתה צריך לתת לקפיצים לנשור, אתה עדיין יכול להרים אותם ולהכניס אותם מחדש, אך תצטרך פינצטה כדי להחזיר את הקפיצים והסיכות.
 6. 6
  הוציא את סיכות הנעילה התחתונות הישנות. סיכות המנעול התחתונות צורות כדור בערך, כאשר הקצוות המחודדים נוגעים במפתח ובאורכים משתנים.
 7. 7
  הכנס את מפתח הנעילה החדש לצילינדר. זה ידחוף את הקפיצים מהדרך וישמש כמדריך חלקי לסיכות הנעילה החדשות.
 8. 8
  הכנס את הסיכות החדשות למנעול. הפינים החדשים צריכים להיות מקודדים בצבע או מקודדים בצורה מספרית כדי להתאים לתרשים המראה איזה סיכה נמצאת היכן במנעול. תצטרך פינצטה או צבת קטנה עם מחט כדי לאחוז בסיכות ולהכניס אותם. הסיכות החדשות צריכות להתיישר עם המקש כאשר הוא מוכנס למנעול.
  • אם הפינים לא מקודדים, תצטרך להשתמש בניסוי וטעייה, בהכנסת המפתח וביטולו כדי לוודא שהוא מתאים למנעול עם הפינים החדשים המותקנים.
  הכנס את המפתח לנעילה הנוכחית לצילינדר וסובב אותו כדי להפריד בין סיכות הנעילה העליונות והתחתונות
  הכנס את המפתח לנעילה הנוכחית לצילינדר וסובב אותו כדי להפריד בין סיכות הנעילה העליונות והתחתונות.
 9. 9
  הרכיב מחדש את המנעול. החזר את תקע הצילינדר ואת טבעת התומך, ואז החזר את הגליל בפתח הדלת או בנעילה ופנה אותו מחדש לדלת. בדוק את נעילת המקשים המחודשת כדי לוודא שהיא ננעלת ונפתחת באמצעות המפתח החדש.

שיטה 2 מתוך 2: מפתחות נעילה לרכב מחדש

 1. 1
  הסר את המנעול מהמכונית. השיטה המדויקת תלויה ברכב והאם המנעול הוא דלת, תא מטען או נעילת הצתה. יתכן שתזדקק לציוד מיוחד בכדי להסיר את המנעול.
 2. 2
  הסר את כוס המנעול הפנימית. הסר את מצלמת הקצה והקפיץ הפנימי, ואז הכנס מפתח לכוס המנעול כדי להרחיק את הסיכות מקירות הגליל. לאחר מכן אתה אמור להיות מסוגל לדחוף את הכוס מאחור.
  • המפתח לא חייב להיות זה שמשמש בדרך כלל עם המנעול.
 3. 3
  החלף את הסיכות. סיכות כוסות חלופיות מגיעות בסטים. לכל סיכה אורך שונה והוא עשוי להיות מתויג במספר. הכנס את הסיכות החדשות במקום הסיכות הישנות, וודא שהסיכות החדשות נמשכות לא יותר מהחלק העליון של הכוס.
  • אם אתה מפתח מחדש יותר ממנעול רכב אחד, הקפד לסדר את הפינים החדשים באותו הסדר בכל מנעול, כך שתוכל להשתמש באותו מפתח עם כולם.
 4. 4
  הכנס את הכוס למנעול ובדוק אותו. אמנם החלפות, אך הסיכות החדשות עשויות להיות שחוקות מדי מכדי לעבוד. המנעול צריך להסתובב בצורה חלקה עם המפתח שישמש לנעילה ולנעילה.
  שמירה על לחץ קבוע תשמור על סיכות הנעילה העליונות וקפיצי השמירה שלהם כאשר תסיר את תקע הצילינדר
  שמירה על לחץ קבוע תשמור על סיכות הנעילה העליונות וקפיצי השמירה שלהם כאשר תסיר את תקע הצילינדר.
 5. 5
  החלף את המנעול ברכב. ייתכן שתרצה לבדוק את המפתח פעם נוספת כדי לוודא שהוא עובד.

טיפים

 • כדי למנוע איבוד קפיצים וסיכות עליונות אם הם נושרים בטעות, עבוד על משטח בעל ניגודיות גבוהה או מעל קערה או צלחת שתיתפוס את רכיבי המנעול אם הם נושרים.
 • ייתכן שתרצה לשמן מעט את המנעול כשאתה מחליף את הפינים מכיוון שהוא יפחית את החיכוך, יפחית את החמצון ויגרום למנעול להחזיק זמן רב יותר.
 • הקשה מחדש של המנעולים כדי שיהיה להם מפתח ראשי אינה טובה לביטחון מכיוון שמפתחות שונים יפתחו את אותה הדלת. במקום זאת מקש מחדש את כל המנעולים ליחידה אחת כדי לקבל את אותו מפתח ושמור מפתח אחד שונה לכל יחידה.

דברים שתזדקק להם

 • ערכת קידוח או הצמדה מחדש / סט פינים נעולים
 • חסיד צילינדר (עשוי להיכלל בערכה)
 • מסיר טבעות (עשוי להיכלל בערכה)
 • חסיד תקע (עשוי להיכלל בערכה)
 • מברג
 • פינצטה או צבת מחט

שאלות ותשובות

 • האם זה עדיין יכול להיעשות אם אין לי ערכת מפתח מחדש?
  ערכת המפתח מחדש מגיעה עם סיכות תחתונות חדשות בגודל משתנה להתאמה למפתח חדש. ללא ערכת מפתח מחדש, האפשרות היחידה שלך תהיה לסדר מחדש את הסיכות הקיימות. לאחר מכן יהיה עליך להגיש מפתח חדש.
 • האם אני עדיין יכול לעשות זאת אם אין לי את המפתח המקורי?
  כן, אתה רק צריך להבין אילו סיכות הולכות לאן. לפעמים ייתכן שתצטרך להגיש סיכה או שתיים כדי שזה יעבוד. המפתח (ללא משחק מילים) הוא שכל הפינים יישטפו כשאתה מכניס את המפתח שלך לחור.
 • אם אתה מפיל את הסיכות העליונות ועליך להחליף אותם, האם כולם באותו הגודל?
  בעת מפתחות מחדש של נעילת כוס סיכה, כן, בדרך כלל הסיכות העליונות כולן באותו גודל. אם מנעולן ניתח את המנעול בעבר, לעיתים הם יתאימו סיכות עליונות קצרות יותר לסיכות תחתונות ארוכות יותר. זה נכון במיוחד אם הנעילה היא חלק ממערכת מפתח ראשי מבוססת. אם כן, עליך להשתמש בסיכות עליונות בגדלים שונים בכדי להתחשב בשטח נוסף שנלקח על ידי פינים ראשיים בכל חור גליל. ראוי להזכיר שלמרות שבמנעול שאינו מקשי מפתח, הסיכות העליונות בדרך כלל זהות לגודלן, הגודל הנכון חשוב. עדיף ללכת קצת קצר מדי מאשר יותר מדי זמן.
 • בהקדמה שאתה מזכיר, ייתכן שתרצה להקיש מחדש אם איבדת את המפתחות. איך מסירים את תקע הצילינדר ללא המפתח?
  אם הדלת פתוחה, הברגים בדרך כלל נגישים. אז פתחו את המנעול ופירקו אותו להחלפת הצילינדר. אם הדלת נעולה, יהיה עליכם לפתוח אותה תחילה, בצורה הטובה ביותר על ידי מנעולן. אם יש לך את המיומנות, אתה יכול לבחור את המנעול פתוח גם כן. לאחר הפתיחה, פתחו את המנעול.
 • האם אני יכול פשוט להוציא את הפינים ולהרכיב מחדש את המנעול כדי שהברג עדיין יתפקד בפנים, אך האם המפתח לא יעבוד?
  אם אתה מוציא את הסיכות אז ניתן לסובב את המנעול עם כל דבר, כמו מברג שטוח, כל מפתח שמתאים, או אפילו ציפורן. אם ברצונך להשבית את צד המפתח של הבריח המת, ברצונך להכניס משהו לפחות לאחד החורים לסיכות כדי לנעול את הכוס במקום. סיכות פליז כמו אלה המשמשות לייצור סכינים לחיבור קשקשי ידיות עשויות לעבוד, אתה רק צריך למדוד. זה עובד רק אם אתה יכול להחזיר את המנעול מבלי להפוך את הכוס.
 • כיצד אוכל להחליף מפתח שאבד למנעול קיים?
  אתה יכול לבחור את המנעול בעצמך ואז לנעול אותו מחדש או לגרום למנעולן לעשות זאת עבורך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail