כיצד לצבוע כסאות מתכת?

אתה יכול למרוח שכבת צבע נוספת לאחר שהשכבה השנייה יבשה
אם אתה עדיין יכול לראות את המתכת שמתחת לצבע הגיר, אתה יכול למרוח שכבת צבע נוספת לאחר שהשכבה השנייה יבשה.

אם יש לכם כסאות מתכת שרוצים להחיות אותם, תוכלו לצבוע אותם בכדי שיתאימו לסגנון שלכם ויחסכו כסף. צביעת מתכת עובדת בצורה הטובה ביותר עם צבע ריסוס מכיוון שהוא יכול להיצמד למתכת ומעניק לך גימור חלק. לחלופין, אתה יכול להשתמש בצבע גיר אם אתה מעוניין בכסאות שלך כדי שייראה אופנתי ועתיק. לא משנה באיזו דרך תצבעו את הכיסאות שלכם, דאגו לנקות אותם ככל שתוכלו כך שהצבע נדבק אליהם. כשתסיים הכיסאות שלך ייראו חדשים ומסוגננים!

שיטה 1 מתוך 3: ניקוי המתכת

 1. 1
  הנח את הכיסא על מטלית טיפה בחוץ או באזור מאוורר היטב. עדיף לעבוד באזור פתוח וחיצוני, כמו בחניה או במדשאה, בזמן שאתה מנקה ומורח את הצבע כדי שלא יהיה הצטברות של אדים. אחרת, עבוד בחדר שיש בו מספר חלונות שתוכל להשאיר פתוחים כדי לאוורר את החלל. הניחו מטלית טיפה על הרצפה כדי שהצבע שלכם לא יטפטף או יכתים שום דבר.
  • אל תעבוד בחדר שאינו מאוורר שכן אדי הצבע עלולים להצטבר ולהזיק לנשימה.
 2. 2
  לשפשף את הכיסא בעזרת מברשת תיל כדי להסיר את כל הצבע הישן וכל חלודה. הפעל לחץ יציב בזמן שאתה מקרצף את הכיסא בעזרת המברשת. הקפידו לעבוד בכל פינות הדוקות או קישוטים על הכיסא כדי שהחלודה או הצבע יתקלפו. המשך לעבוד על פני כל הכיסא עד שהוא מרגיש חלק והסרת כמה שיותר חלודה וצבע.
  • אתה יכול לקנות מברשות תיל בחנות החומרה המקומית שלך.
  • צבע חדש אינו נדבק היטב לחלודה ולכן הוא עלול לגרום לטפטפות או סתתים אם אינו מטופל.

  אזהרה: צבע קיים על כיסאות ישנים יותר עשוי להכיל עופרת, לכן יש ללבוש מסכת פנים ומשקפי בטיחות אם אינכם בטוחים.

 3. 3
  שטפו את הכיסא עם חומר ניקוי TSP ומברשת לשפשף להסרת לכלוך. TSP, או פוספט טרי-נתרן, הוא חומר ניקוי כבד שתוכלו לקנות בחנויות לחומרי בניין. לבש כפפות, מסיכת פנים ומשקפי בטיחות בזמן הטיפול ב- TSP מכיוון שהוא עלול לגרום לגירוי. שלב 0,25 כוס (56 גרם) מנקה TSP עם 2 גלונים (7,6 ליטר) מים ובחוש אותו ביסודיות. טבלו את זיפי מברשת השפשוף בתמיסת TSP ואז השתמשו בה כדי לסרוק את פני המתכת כדי להסיר לכלוך או צבע שיורי. עבוד על הכיסא כולו כדי לנקות אותו בצורה הטובה ביותר.
  • ללבוש שרוולים ארוכים ומכנסיים בזמן העבודה עם מנקה TSP, כך שלא תעלו בטעות על העור.
  • אם הפתרון עדיין לא מנקה את הכיסא היטב, ערבב עוד 0,25 כוס (56 גרם) TSP לתמיסה שלך.
  יש למרוח שכבה נוספת של צבע ריסוס בכיוון ההפוך
  לאחר שכבת השכבה הראשונה יבשה, יש למרוח שכבה נוספת של צבע ריסוס בכיוון ההפוך.
 4. 4
  נגבו את הרהיטים בסמרטוט ניקוי רטוב ותנו לו להתייבש. הרטיב סמרטוט ניקוי במים חמים או קרים, ושפשף את כל שטח הכיסא כדי לנגב כל חומר ניקוי. הקפד להתמקד בפינות הדוקות או בקורות קטנות מכיוון שהמנקה עלול להיתקע שם. שמור את הכיסא באזור מאוורר היטב או בחוץ כדי לתת לו להתייבש לחלוטין לפני שמור צבע, אחרת הוא עלול להחליד לאחר מריחת הצבע.
  • אתה יכול גם לרסס את הכיסא בצינור כדי לשטוף אותו. הימנע משימוש במכשיר שטיפת לחץ מכיוון שהוא עלול לפגוע במתכת אם הלחץ גבוה מדי.

שיטה 2 מתוך 3: ריסוס הכיסא שלך

 1. 1
  החל שכבה דקה של פריימר מתכת ריסוס על הכיסא. ללבוש מסכת פנים כדי לא לשאוף אף אחד מאדי הצבע. קבל פח ריסוס של פריימר מתכת לשימוש בכיסא שלך מכיוון שהוא נצמד בצורה הטובה ביותר לפני השטח. החזק את הפחית של פריימר 15 ס"מ (15 ס"מ) מהכיסא ולחץ על ההדק כדי למרוח אותה. עבד במשיכות ישרות קדימה ואחורה, תוך שימוש בהתפרצויות קצרות של הפריימר כדי לא לרסס אותו יתר על המידה. התחל ליד החלק העליון של הכיסא ועבר מטה לכיוון הרגליים כדי שתוכל לקבל יישום אחיד.
  • אתה יכול להשיג פריימר מתכת מחנויות הצבע או החומרה המקומיות שלך.
  • פריימר מסייע בשמירה על צבע הצבע ומקל על ההדבקה לכיסא.
 2. 2
  תן לשכבה הראשונה של פריימר להתייבש למשך שעה. השאירו את הכיסא באזור מאוורר היטב או בחוץ בזמן שכבת הפריימר הראשונה מתייבשת. בעוד שהפריימר יהיה יבש למגע תוך כ- 15 דקות, המתן שעה אחת לפני הטיפול בכיסא כדי שהפריימר יספיק להתייצב. לאחר שעברה שעה תוכלו להמשיך לעבוד.
  • זה בסדר אם אתה עדיין יכול לראות חלק משטח המתכת דרך שכבת הפריימר הראשונה מכיוון שתצטרך למרוח שכבה נוספת.
 3. 3
  יש לרסס שכבה נוספת של פריימר על הכיסא ולתת לו להתייבש עוד שעה. החל את שכבת הפריימר השנייה בכיוון ההפוך מהמעיל הראשון שלך, כך שתקבל כיסוי אחיד. לדוגמא, אם השתמשת תחילה במשיכות אופקיות, ואז ריסס את הפריימר במשיכות אנכיות למעיל השני. שים שכבה דקה נוספת של פריימר על הכיסא עד שהוא מכסה את משטח המתכת לחלוטין. תנו לפריימר להתייבש עוד שעה לאחר שתסיימו את המעיל השני.
  • אם אתה עדיין יכול לראות את המתכת שמתחת לשכבה השנייה, ייתכן שיהיה עליך למרוח שכבה שלישית של פריימר לאחר שהשני יבשה.
 4. 4
  מצפים את המתכת בצבע הריסוס שלכם במשיכות ישרות ואחידות. טלטלו את פחית הצבע ריסוס ביסודיות לפני שתתחילו למרוח אותו כדי שייצא בצורה חלקה. החזק את הפחית כ- 15 ס"מ (15 ס"מ) מהכיסא ולחץ על הכפתור למעלה כדי לרסס אותה. עבוד במשיכות ישרות קדימה ואחורה על פני הכיסא כדי לקבל יישום אחיד, החל מראש הכיסא ועובד לכיוון התחתון. כשאתה מגיע לקצה הכיסא, שחרר את הכפתור כדי לא למרוח יותר מדי את הצבע.
  • בחר צבע שתואם לשאר חלקי הרהיטים שלך או בחר גוון ייחודי בכדי שהכיסא שלך יבלוט מכל השאר.
  • בדוק את צבע התרסיס על פיסת קרטון לפני שאתה מרסס את הכיסא שלך כדי לוודא שאין קבקבים ושיש לו יישום אחיד.

  טיפ: אם אתה מצייר רהיטי חוץ ממתכת, ודא שאתה משתמש בצבע ריסוס המיועד לשימוש חיצוני, אחרת הוא עלול להסתבך או לדעוך בתנאי מזג אוויר קשים.

  צביעת מתכת עובדת בצורה הטובה ביותר עם צבע ריסוס מכיוון שהוא יכול להיצמד למתכת ומעניק לך גימור חלק
  צביעת מתכת עובדת בצורה הטובה ביותר עם צבע ריסוס מכיוון שהוא יכול להיצמד למתכת ומעניק לך גימור חלק.
 5. 5
  תן לצבע להתייבש במשך 15 דקות. צבע ריסוס מתייבש במהירות, כך שתוכלו למרוח מספר שכבות תוך זמן קצר. לאחר השלמת המעיל הראשון, אפשר לו לשבת במשך 15 דקות לפחות או עד שהוא יבש למגע. לאחר שהמעיל הראשון יבש, תוכלו להתמודד עם הכיסא כך שתוכלו למרוח את המעיל השני.
 6. 6
  מרחו שכבת צבע שנייה לסיום הכיסא והניחו לו להתייבש במשך 24 שעות. לאחר שכבת השכבה הראשונה יבשה, יש למרוח שכבה נוספת של צבע ריסוס בכיוון ההפוך. לדוגמה, אם ביצעת קו אופקי בפעם הראשונה, השתמש במשיחות אנכיות בפעם השנייה. עבוד מצד אחד של הכיסא למשנהו, וודא שאתה מתמקד בכל פינות או כרכרות שעדיין חשפו פריימר. לאחר שתסיים את המעיל השני, תן לצבע להתייבש במשך 24 שעות כך שיהיה לו זמן להתייצב לחלוטין.
  • אתה יכול למרוח שכבות נוספות של צבע ריסוס אם אתה צריך כל עוד אתה מאפשר לצבע להתייבש לחלוטין בין המעילים.
 7. 7
  ריססו שכבה של מעיל שקוף על הכיסא כדי להגן עליו. קבל פחית שכבת ריסוס שקופה ונער אותה כך שהיא תתערבב היטב לפני שתמרח אותה. הרחק את הפחית לפחות 15 ס"מ (15 ס"מ) מהכיסא ועבוד מלמעלה למטה, תוך שימוש בהתפרצויות קצרות קדימה ואחורה מהפחית. תנו למעיל השקוף להתייבש לפחות יום אחד לפני השימוש ברהיטים כדי שהמעיל השקוף יספיק להתייצב.
  • וודא שאתה מקבל מעיל שקוף לריהוט פנים או חיצוני, תלוי היכן אתה משתמש בכיסא שלך.

שיטה 3 מתוך 3: רהיטים מציקים עם צבע גיר

 1. 1
  מרחו שכבה דקה של צבע הגיר בעזרת זיפים או מברשת קצף. מערבבים את פחית צבע הגיר עם מקל ערבוב לפני שמורחים אותו כדי לוודא שהוא משולב היטב. טובלים קצה של מברשת זיפים עגולה בגודל 2 אינץ '(5,1 ס"מ) או מברשת קצף שטוחה בצבע הגיר ומורחים אותה בשכבה דקה על הכיסא שלך. זה בסדר אם אתה יכול לראות את משיחות המכחול או את המתכת דרך הצבע מכיוון שהוא יכוסה לאחר השכבה השנייה.
  • אתה יכול לקנות צבע גיר מחנות אספקת הצבע המקומית שלך או באינטרנט.
  • אינך צריך למרוח שום פריימר על הכיסא שלך אם אתה משתמש בצבע גיר.
  • בחר צבע שתואם או משלים את האזור שבו אתה שם אותו. אתה יכול גם להשתמש בצבע מבטא בכדי להבליט את הכיסא שלך משאר הרהיטים שלך.
 2. 2
  תן לשכבה הראשונה להתייבש לפחות 15 דקות. צבע הגיר מתייבש במהירות לאחר החלתו, כך שבדרך כלל תוכלו למרוח את המעיל השני לאחר כ- 15 דקות. בדוק שהצבע יבש למגע לאחר 15 דקות, ואם הוא עדיין דביק, המתן 15-30 דקות נוספות לפני שתבדוק שוב. לאחר שהמעיל הראשון יבש, תוכלו להמשיך ולצבוע את המעיל השני.

  טיפ: זמן הייבוש עשוי להיות מושפע ממזג האוויר. אם הוא חם או לח, יתכן שייקח יותר זמן לייבוש הצבע מהרגיל.

  דאגו לנקות אותם ככל שתוכלו כך שהצבע נדבק אליהם
  לא משנה באיזו דרך תצבעו את הכיסאות שלכם, דאגו לנקות אותם ככל שתוכלו כך שהצבע נדבק אליהם.
 3. 3
  מצפים את הכיסא בשכבה נוספת של צבע הגיר ונותנים לו להתייבש במשך יום שלם. החל שכבה דקה יותר של צבע על הכיסא שלך, והעבד את המברשת בכיוון ההפוך כשכבתך הראשונה. מכסים את כל המשטח כך שלא תוכלו לראות את המתכת שמתחת וכך צבע הגיר נראה מט. עבדו את הצבע בפינות הדוקות כדי שלא תפספסו אף איזור. לאחר החלת השכבה השנייה, תן לה להתייבש לפחות יום אחד לפני שתמשיך הלאה.
  • אם אתה עדיין יכול לראות את המתכת שמתחת לצבע הגיר, אתה יכול למרוח שכבת צבע נוספת לאחר שהשכבה השנייה יבשה.
  • הקפד שלא למרוח שכבה עבה של צבע לשכבה השנייה, אחרת היא תיצור טפטפות ותהרוס את הגימור על הכיסא שלך.
 4. 4
  חול אזורים בהם אתה רוצה שגימור המתכת יגיע דרך הצבע. צבע גיר יורד בקלות מהכיסא אם אתה מעוניין במצוקה באזורים מסוימים. השתמש בסדין של נייר זכוכית 220 גרגרים או כרית קרצוף, והפעל לחץ בעדינות על הנקודות בהן אתה רוצה להסיר את הצבע. עבוד באזורים בהם הצבע יישחק באופן טבעי לאורך זמן, כמו פינות, רגליים ופרטים מעוטרים שעל הכיסא.
  • אינך זקוק למצוקה על הרהיטים אם אינך רוצה בכך.
 5. 5
  אטום את צבע הגיר בשעווה גימור. קבל שעוות גימור המיוצרת לשימוש מעל צבע גיר מחנות אספקת צבע או באינטרנט. הצבע על הכיסא שלך יכול להסתבך בקלות או להתקלף אם הוא לא מטופל. טבלו זיפים בגודל 2 אינץ '(5,1 ס"מ) או מברשת קצף במיכל שעוות הגימור ובחשו אותו כך שהוא יתערבב היטב. מרחו כמות קטנה על הכיסא שלכם וצבעו אותו על פני השטח בשכבה דקה. מורחים את השעווה על פני השטח עד שהיא בהירה ויש לה יישום אחיד.
  • תן לשעווה להתייצב למשך 24 שעות לפני השימוש בכיסא.
  • אינך צריך להשתמש בשעוות גימור אם אינך רוצה בכך, אך ייתכן שהצבע שלך לא יחזיק מעמד כל כך הרבה זמן.

אזהרות

 • צבע על כסאות ישנים עשוי להכיל עופרת, לכן הקפד ללבוש מסכת פנים ומשקפי בטיחות בעת הסרתו אם אינך בטוח.
 • לבש כפפות, משקפי בטיחות ומסכת פנים בעת שימוש במנקה TSP מכיוון שהוא עלול לגרום לגירוי בעור כאשר אתה בא במגע איתו.

דברים שתזדקק להם

ניקוי המתכת

 • מברשת תיל
 • מסיכת פנים
 • משקפי בטיחות
 • כפפות מגן
 • מנקה TSP
 • מברשת לשפשף
 • מים
 • סמרטוט ניקוי
 • זרוק בד

ריססו את הכיסא שלכם

רהיטים מציקים עם צבע גיר

 • צבע גיר
 • זיפים או מברשת קצף
 • נייר זכוכית או כרית קרצוף
 • גימור שעווה

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לצבוע כיסא בד?
  השג צבע בד לסוג הבד הספציפי הזה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים קיר לבנים?
 2. איך לרקוד מעיל?
 3. איך תחליבי קירות?
 4. איך לטייח קירות?
 5. איך מציירים קירות אומבר?
 6. איך זמש צובע קיר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail