איך לאמן את הדגים שלך לעשות טריקים?

כדי לאמן את הדגים שלך לבצע טריקים, התחל על ידי הנחת האצבע על החלק החיצוני של המיכל ותגמל את הדג במזון כאשר הוא שוחה אליו. לאחר מכן, הזז את האצבע קדימה ואחורה ותן לדגים גלולה בכל פעם שהיא הולכת אחרי האצבע שלך. אתה יכול גם ללמד את הדגים שלך לקפוץ על ידי החזקת מעט אוכל בקצות האצבעות והנחתם במים. ברגע שהדג שלך שוחה לעבר היד שלך, משוך את קצות האצבעות שלך ממש מעל לפני המים כדי לעודד את הדגים שלך לקפוץ לאוכל. לאחר מכן, גמל אותו בתענוג מיוחד לחיזוק ההתנהגות החיובית. לקבלת עצות כיצד לגרום לדגים לשחות דרך חישוק, המשך לקרוא!

כדי לאמן את הדגים שלך לבצע טריקים
כדי לאמן את הדגים שלך לבצע טריקים, התחל על ידי הנחת האצבע על החלק החיצוני של המיכל ותגמל את הדג במזון כאשר הוא שוחה אליו.

בעל דג מחמד אולי לא נראה כמו כיף או מרגש כבעל כלב מחמד או חתול. עם זאת, עם הכשרה מתאימה, ניתן ללמד את הדגים שלך לקיים איתך אינטראקציה ולעשות טריקים - בדיוק כמו כל חיית מחמד אחרת! גזעי הדגים הקלים ביותר לאילוף כוללים אוסקרים, דג זהב ובטאס. דגי בטא זכר נשמרים בדרך כלל לבד בקערה, מה שהופך אותם לממוקדים והקלים ביותר לאילוף.

שיטה 1 מתוך 4: ללמד את הדגים לעקוב אחרי האצבע שלך

 1. 1
  שים את האצבע על החלק החיצוני של מיכל האקווריום שלך ליד הדגים שלך. המטרה שלך היא למשוך את תשומת לב הדגים שלך, וברגע שתשיג את תשומת ליבו, גמל אותו במזון. אם הדג שלך מגיב לאצבע שלך מיד, הענק לו אוכל. אם הדג שלך לא מגיב מיד, לחץ את האצבע עד שהוא שם לב.
  • אתה יכול לשקול לשים את האצבע במיכל הדגים כדי שהדגים שלך יוכלו לעקוב גם כן. סוגים מסוימים של דגים נוטים לנשוך, כולל בטאס, אז יש לערוך מחקר על דגי הגזע שלך לפני שתשים את האצבע במיכל שלהם.
 2. 2
  תביא לדגים שלך ללכת אחרי האצבע שלך. העבירו את האצבע קדימה ואחורה על פני המכל ותגמלו את הדגים שלכם בכל פעם שהוא עוקב אחרי האצבע שלכם. לגרום לדג שלך להגיע לאצבע שלך הוא הצעד הראשון, אבל לגרום לדגים שלך לעקוב אחרי האצבע שלך בזמן שהוא נע עשוי להיות קצת יותר קשה. הזז את האצבע למעלה ולמטה, מצד לצד וכו 'אל תגמול את הדג שלך עד שהוא עוקב אחרי האצבע שלך.
 3. 3
  השתמש בחזרה ובתגמולים כדי לאמן את הדגים שלך במהירות. הדרך המהירה והיעילה ביותר לאמן את הדגים שלך היא באמצעות מזון כדי לתגמל את התנהגותו. עם חזרה, הדגים שלך ילמדו להתרכז בעקבות האצבע שלך עם האכלה. ברגע שהדגים שלך מבינים שהם מוזנים על מנת לעשות את מה שאתה מורה להם לעשות, תוכל ללמד אותם מגוון טריקים אחרים.
  • אם יש לך כדורים, השתמש בהם לאימון שלך במקום אוכל דגים רגיל. אם אתה משתמש בכדורים לאימון ולא בהאכלה רגילה, הדגים שלך יראו בהם תענוג מיוחד.
אתה יכול לשקול לשים את האצבע במיכל הדגים כדי שהדגים שלך יוכלו לעקוב גם כן
אתה יכול לשקול לשים את האצבע במיכל הדגים כדי שהדגים שלך יוכלו לעקוב גם כן.

שיטה 2 מתוך 4: ללמד את הדגים שלך לשחות דרך חישוקים

 1. 1
  השג חישוק לדגים שלך לשחות דרכם. תזדקק לחישוק גדול מספיק כדי שהדגים שלך יוכלו לשחות בקלות. עבור דגים קטנים יותר, שימוש בעגיל חישוק גדול יותר או צמיד יכול לעבוד כחישוק. אם אתה רוצה חישוק גדול יותר, אתה יכול בדרך כלל להכין אחד מניקוי צינורות.
  • הקפד לשטוף את החישוק כדי שלא יביא חיידקים או חומרים מזיקים למיכל הדגים שלך.
  • חבר את החישוק שלך לחזקה או למוט אם לא נעים לך להכניס את היד למיכל הדגים שלך.
  • התחל בחישוק גדול יותר כדי להקל על הדגים שלך לשחות דרכו.
 2. 2
  תקעו את הטבעת במים. החישוק שלך צריך להיות מאונך לצד האקווריום וליד הכוס, מכיוון שהדבר יקל עליך לכוון את הדגים לשחות דרכו. ייתכן שהדג שלך מתעניין בחישוק מיד, או שהוא פשוט יתעלם מהחישוק.
 3. 3
  תן לדג שלך לעקוב אחר האצבע שלך דרך החישוק. ללמד את הדגים לעקוב אחרי האצבע שלך יועיל לטריק זה. פשוט הזז את האצבע על פני כוס מיכל הדגים כך שהדג שלך ילך אחריה. העבר את האצבע לאורך הזכוכית במקום שבו החישוק נמצא, והדגים שלך צריכים לשחות דרכו. זה עשוי לקחת כמה ניסיונות, אבל הדגים שלך צריכים להתחיל לתפוס.
 4. 4
  גמל את הדג שלך עם פינוק בכל פעם שהוא שוחה דרך החישוק. זה יעזור ללמד את הדגים ששחייה באמצעות חישוקים תביא להזנתם. תרגל את הטריק הזה עם הדגים שלך מדי יום, כך שהוא יהפוך לטריק קבוע.
  • לאחר שהדג שלך שולט בשחייה באמצעות חישוקים גדולים, הקטן את גודל החישוק כדי להפוך את הטריק למאתגר יותר.
  • התחל להוסיף חישוקים נוספים עבור הדגים שלך לשחות דרכם לטריק מרשים יותר.
  • לקבלת הוראות מפורטות וטיפים כיצד ללמד את הדגים שלך לשחות באמצעות חישוקים, עיין בלמד את דגי הבטה שלך לשחות דרך חישוק.
פשוט הזז את האצבע על פני כוס מיכל הדגים כך שהדג שלך ילך אחריה
פשוט הזז את האצבע על פני כוס מיכל הדגים כך שהדג שלך ילך אחריה.

שיטה 3 מתוך 4: יצירת מסלול מכשולים לדגים שלך

 1. 1
  קשט את מיכל הדגים שלך כמו מסלול מכשולים. השתמש בחישוקים, קשתות, צמחים וכו 'כדי להפוך את מיכל הדגים שלך למסלול מכשולים. ברגע שלימדתם את הדגים שלכם כיצד לשחות דרך חישוקים, הם אמורים להיות מסוגלים לשחות דרך וסביב כל דבר עם הדרכה כלשהי. היה סבלני כאשר אתה מלמד את הדגים שלך כיצד לשחות במסלול מכשולים, מכיוון שזה עלול לקחת זמן מה.
 2. 2
  הובילו את הדגים שלכם לאורך המסלול בעזרת האצבע או עם פינוק. קרוב לוודאי שהדג שלך ילך אחרי האצבע שלך ברגע שהוא שולט בטריק הזה, אז הוביל את הדג שלך דרך המכשול שלו. התחל במסלולי מכשולים פשוטים, והקשה עליהם ברגע שהדגים שלך מתחילים לשלוט במכשולים.
  • השתמש בכיבוד על חוט או מכסה המנוע כדי להוביל את הדגים שלך במקום האצבע שלך. אם אתה רוצה שהדגים שלך יעקבו אחריך מסביב למיכל, יכול להיות שקשה לך להשתמש באצבע שלך. הדביקו פינוק על וו, מקל או חוט והעבירו אותו לאורך המסלול כך שהדג ילך אחריו. וודא שהדג לא מקבל את הפינוק עד שהוא מסיים את המנה.
 3. 3
  גמל את הדג שלך בפינוק לאחר שהוא משלים את מסלול המכשולים. בדיוק כמו כל הטריקים האחרים, חיזוק חיובי יעזור לאמן את הדגים שלכם במהירות. תנו להם פינוק בכל פעם שהם מסיימים את מסלול המכשולים. אם היה לך פינוק על וו, דאג להסיר אותו מהוו לפני שתאכיל אותו לדג.
כי אני מרגיש שאם אני מתאמן אחד
אני לא יודע איזה מהם להתאמן, כי אני מרגיש שאם אני מתאמן אחד, השני יקנא.

שיטה 4 מתוך 4: לימוד הדגים שלך לקפוץ

 1. 1
  האכילו את הדגים ביד בכל יום. זה ילמד את הדגים שלך שלראות את היד שלך פירושו שהם יאכילו. הפוך זאת לשגרה רגילה, כך שהדגים שלך יכירו את היד שלך וידעו למה לצפות כשמגיע זמן האכלה. זה גם יעזור לדגים שלך להתחיל לפתח איתך אמון.
 2. 2
  אימן את הדגים שלך לשחות אל פני השטח לצורך האכלה. התחל על ידי משיכת תשומת לב הדגים על ידי הנחת קצות האצבעות במים. זה אמור לגרום להם לשחות אל פני השטח. אם זה לא מושך את תשומת ליבם, החזיקו מעט אוכל בקצות האצבעות בזמן שאתם מניחים אותם במים. אל תשחרר את המזון למים, מכיוון שלא כדאי להאכיל אותם עד שביצעו את הטריק.
 3. 3
  החזיקו את אוכל הדגים שלכם בדיוק מעל המים. לאחר שקיבלתם את תשומת ליבם, השתלשלו במזון שלהם ממש מעל המים. אם הדג שלך לא קופץ לאוכל מיד, תצטרך לעודד אותם. הניחו את קצות האצבעות שלכם מלאים על פני המים ומשכו אותם מהמים כשהדגים שלכם מתקרבים. זה אמור לעודד את הדגים שלכם לקפוץ מהמים כדי לאכול את האוכל שלהם.
 4. 4
  תגמלו את הדגים שלכם בכמה פינוקים ברגע שהם קופצים מהמים. זה חיזוק חיובי יראה אותם כי קפיצה למים תקבל להם פינוק נוסף, להבדיל מסתם המזון הרגיל שלהם.

שאלות ותשובות

 • יש לי שני דגים. אני לא יודע איזה מהם להתאמן, כי אני מרגיש שאם אני מתאמן אחד, השני יקנא. מה עליי לעשות?
  לאמן את שניהם! פשוט להפריד ביניהם ולהכשיר אותם במקביל, לסירוגין לסירוגין. זכרו לתת להם פינוקים!
 • האם אוכל לאמן את הדגים שלי? במיכל שלי יש שמונה דגים.
  אתה יכול, אבל אתה צריך להפריד את זה שאתה רוצה להתאמן בטנק אחר.
 • מה אני יכול לעשות אם הדג שלי לא מבין מה אני רוצה?
  יתכן שתצטרך להיקשר יותר ולעזור לדגים שלך לסמוך עליך יותר.
 • כמה זמן לאחר הרכישה אוכל להתחיל לאמן את הדגים שלי?
  המתן מספר ימים עד שהדג שלך יסתגל לסביבתו החדשה ויתחיל להכיר אותך. אז התחל!
 • מה עלי לעשות אם דג אחר מסיח את דעתי?
  הנח את הדג שלך בקערה או במיכל נפרדים בזמן שאתה מאמן אותו כדי שלא יסיח את דעתך.
 • מה אם אתה לא יכול לשים את האוכל על המיתר או על הוו?
  נסה להשתמש באצבע כדי להחזיק אותה במקום זאת, מכיוון שאתה צריך להסיר אותה ממחרוזת או וו בכל מקרה.
 • איך הדגים שלי יידעו לעשות את הטריק?
  הם אינטליגנטים מספיק ורק רוצים פינוקים. הם יעשו כמיטב יכולתם בכדי לטפל.
 • מה יכול לגרום לבטה שלי לפחד מהחישוק?
  זה יכול להיות בהיר מדי, או שהוא לא יודע מה זה. העבר אותו לאט לטווח הראייה שלו כדי שיתרגל לזה.
 • איזה סוג של דגים יש בתמונה?
  בעיניי זה נראה כמו ציקליד, אבל אתה יכול לאמן סוגים רבים ושונים של דגים, לא רק ציקלידים. הנפוצים ביותר ששמעתי עליהם הם בטות ודגי זהב.
 • מה אם הדג שלי לעולם לא עובר דרך החישוק?
  אולי הדג לחוץ ולא מבין מה לעשות. תן לה מנוחה של כמה ימים לפני שתנסה שוב.

תגובות (17)

 • grimesjohanna
  אני אוהב את זה אבל הדגים שלי לא יכולים לעשות אותם. ניסיתי את זה
 • yvonnecarter
  אני אוהב דג זהב. קיבלתי אחת ורוצה ללמד אותה.
 • juliegutkowski
  המאמר הזה עזר לי מאוד, פעם חשבתי שדגי בטה משעממים.
 • damien11
  זה גרם לדג שלי להיות סופר שמח ופעיל.
 • lednerodessa
  קניתי דג ואני מנסה לאמן את הדגים שלי.
 • leschnathaniel
  הופתעתי לטובה לדעת שאני יכול ללמד את דגי הזהב שלי לעשות טריקים! בדרך כלל אנשים חושבים שדגים משעממים, אבל זה רק מוסיף לשמחה שיש להם. וזו דרך נהדרת ליצור קצת יותר קשר משמעותי!
 • ndaugherty
  לימדתי את הדגים שלי הרבה טריקים אז זה כבר לא משעמם לשחק איתו.
 • muhammadharris
  פשוט ניסיתי ועקבתי אחר כל המאמר וחיכיתי וזה עבד
 • frank21
  למדתי מה לתגמל את הדגים שלי.
 • donnyzemlak
  זה עזר לי כל כך הרבה שאני והדגים שלי כמו חברים טובים עכשיו. אם כי אם בני דודי מנסים לעשות זאת אני כועסים ומקנאים. אני אוהב אותך מדריך.
 • rachelmraz
  הדג שלי היה משעמם, ועכשיו הוא לא!
 • ryanndavis
  קורס הכשרת דגים מיוחד במיוחד! אהבתי את זה, תודה.
 • lacy15
  אני אוהב מדריך.
 • dylanlee
  בדיוק יש לי דגים מחמד. רציתי שהם יעשו כמה טריקים מגניבים כדי להרשים את הורי ולכן אני לא משתעמם איתם יותר מדי.:)
 • makayla19
  הדגים יודעים לעבור דרך חישוקים בצורה מושלמת.
 • vgulgowski
  זה עוזר לי להבין איך להפוך את אימון הדגים למהנה!
 • walsharchie
  הדגים שלי כל כך שמחים עכשיו. מבחינתי, שמחתי מאוד.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail