איך לגרום לעורך להבחין בך?

בעוד שלפרסומים גדולים יותר עשוי להיות עורך לכל מחלקה בה הם מפרסמים
לפרסומים קטנים עשוי להיות עורך יחיד בלבד, בעוד שלפרסומים גדולים יותר עשוי להיות עורך לכל מחלקה בה הם מפרסמים.

פריצה לשוק כתיבה מסוים יכולה להיות קשה. דבר אחד שיכול לעזור לך לפרוץ הוא ליצור קשר טוב עם עורך. כדי לבנות מערכת יחסים כזו, אתה צריך לגרום לעורך להבחין בך מהסיבות הנכונות. הסיבות הנכונות כוללות יותר מסתם יכולת לכתוב טוב; הם כוללים מקצועיות ושיתופי פעולה בהתנהלות שלך עם עורכים. השלבים הבאים מציעים עצות כיצד ניתן לשים לב לעורך על תכונות אלה.

שיטה 1 מתוך 2: דרכים להרוויח הודעה חיובית מעורך

 1. 1
  קרא ועקוב אחר הנחיות הגשת הפרסום. פרסומים יוצרים הנחיות הגשה כדי להקל על כותבים ועורכים כאחד. על ידי קריאה והנחיות שאתה מבצע, אתה מייצר עבודות שהפרסום מחפש, מה שמקל עליך ככותב, במתכונת שעורכיה יכולים להטריד ביתר קלות את התאמתם ואיכותם.
  • רוב הפרסומים עם נוכחות באינטרנט מציעים את הנחיות ההגשה שלהם באתרי האינטרנט שלהם. למי שלא יכול לקבל את ההנחיות באמצעות כתיבה לפרסום בכתובת.
  • אם אתה בבלוג, שקול לכתוב את הודעות הבלוג שלך בהתאם להנחיות הפרסום שאתה מתכנן להגיש אליו. לאחר מכן תוכל להזמין את העורך לבדוק את ההודעות שלך בזמן שתיצור איתו קשר. לא רק שהפוסטים יראו את המומחיות שלך בנושא, אלא על ידי התאמת סגנון הפרסום, זה מקל על העורך לראות כיצד עבודתך תשתלב עם הפרסום.
 2. 2
  לפתח הבנת עבודה בקרב קהל הפרסום. בעוד שהנחיות ההגשה מספקות לעתים קרובות תיאור קצר של קהל היעד של הפרסום, עליכם לנסות להשיג הבנה טובה יותר על ידי קריאה של גיליון אחד לפחות של אותו פרסום ואולי גם גליונות של פרסומים מתחרים. אם אתה יכול להראות כיצד ההגשה שלך תועיל לקוראי הפרסום, יש לך סיכוי טוב יותר להבחין בעורך מאשר על ידי מילוי ההתכתבות שלך בחנופה או במילים גדולות.
  • הבנת עבודה זו צריכה לכלול גם הבנה של זמן ההובלה הדרוש לפרסום עבור חומר עונתי. תקבל הודעת עורך וכבוד אם תלמד לצפות מראש כאשר פרסום זקוק לחומר מסוים שיופיע בעונות האביב, הקיץ, הסתיו, החורף או החג.
  שיטה 1 מתוך 2: דרכים להרוויח הודעה חיובית מעורך
  שיטה 1 מתוך 2: דרכים להרוויח הודעה חיובית מעורך.
 3. 3
  לפתח ולהיות מסוגל להעלות מספר רעיונות בצורה יעילה. כדי לשים לב לעורך, עליך לפתח את המיומנות שלך בהצבת רעיונות לסיפור או מאמרים אליו. אתה יכול לעשות זאת באמצעות כל אחת מהשיטות המפורטות להלן, אך אם אתה יכול לשלוט ביותר מ -1 מהן, יש לך סיכוי טוב יותר שיבחינו לך ומקבלים אותך.
  • שאילתה: בטופס מכתב או דוא"ל זו השיטה הנפוצה ביותר ולעתים קרובות הטובה ביותר ליצור קשר עם עורך. השאילתה שלך צריכה להיות ממוקדת בסיפור או במאמר שלך, הרקע שלך שמסמיך אותך לכתוב אותו, וחווית הכתיבה הרלוונטית שלך בעבר.
  • מכתב הקדמה: מכתב הקדמה (LOI) שימושי ליצירת קשר עם פרסומים שעדיין לא הצלחתם לקבוע מהם צרכיהם. LOI צריך להיכתב באותה הטון של הפרסום שאליו אתה פונה לעורך, והוא צריך להזכיר משהו שהצלחת ללמוד עליו ועל הקהל שלו. עליו להתמקד במומחיות הכתיבה שלך ולסיים בהזמנה ליצור עמך קשר, כמו למשל להציע להם לשלוח להם דוגמאות כתיבה. במידת האפשר, כלול הפניה מסופר צוות או מעורך שעבדת איתו בעבר. (למרות שקוראים לך "מכתב" מבוא, אתה יכול גם לעשות LOI כדוא"ל.)
  • שיחות קרות: אם אתה מוחצן יותר ממה שרוב הכותבים הם בדרך כלל, אתה יכול להעלות את הרעיונות שלך בפני העורכים בטלפון. אתה עשוי למצוא את זה מתסכל לנווט בספריית הדואר הקולי של הפרסום, אך אם יש לך כמה רעיונות מוכנים, אתה יכול לצלצל 1 ואז את השני אם הראשון נדחה. אתה יכול גם להשתמש בטלפון כמעקב אחר שאילתה או מכתב מבוא.
  • נטוורקינג: תוכלו לפנות לעורכי עם רעיונותיכם ואישוריכם ישירות באירועי רשת. אתה עשוי לפגוש עורכי פרסומים מקומיים באירועים בחסות עסקים מקומיים או לשכות מסחר ואלה לפרסומים ארציים בכנסי סופרים וכנסים לחובבי ז'אנר מסוים, כגון רומנטיקה, מסתורין או מדע בדיוני.
 4. 4
  שחק בכוחך. יכול להיות שאתה טוב בכמה צורות כתיבה; עם זאת, בגלל מספר כתבי היד שעורכי העיתונים עשויים לעיין בהם, יש לך סיכוי טוב יותר להרשים אותם במיומנותך החזקה ביותר מאשר למספר גדול של כישורים טובים, אך לא גדולים. אם אתה מכיר נושא אחד טוב יותר מכולם, חפש לכתוב בראש ובראשונה על נושא זה; אם בכתיבת סיפורת אתה מצטיין בדיאלוג, כתוב סיפור שבו הדיאלוג בולט.
  • אם אתה, למעשה, חזק מאוד בכמה תחומים, אז מצא פרסומים אחרים שמשחקים בעוצמות אלה ומפנים את העבודה החזקה ביותר שלך בכל תחום לפרסום המתאים ביותר לו.
 5. 5
  המשיכו בזה. אף אחד מהשלבים שלעיל אינו נוסחת קסם לגרום לעורך לשים לב אליך או לפרסום עבודותיך. עם זאת, על ידי הכוונה מתמדת של עבודה באיכות עקבית, תזכה בהודעה של עורך ובכבודו ובסופו של דבר תראה את עבודתך בדפוס.
אתה צריך לגרום לעורך להבחין בך מהסיבות הנכונות
כדי לבנות מערכת יחסים כזו, אתה צריך לגרום לעורך להבחין בך מהסיבות הנכונות.

שיטה 2 מתוך 2: מתכתבת עם העורך שלך

 1. 1
  פנו אל התכתובת שלכם לעורך הנכון, לפי השם. לפרסומים קטנים עשוי להיות עורך יחיד בלבד, בעוד שלפרסומים גדולים יותר עשוי להיות עורך לכל מחלקה בה הם מפרסמים. ללמוד מיהו העורך הנכון ולפנות אליו בשמו יזכה אותך בהודעת העורך הזה ויראה לך ככותב שדואג לפרטים. העורכים רשומים תחת רישומם של פרסומם ב"סופר הסופר "הנוכחי או באתר הפרסום.
  • אם אתה מחפש שם של עורך ספציפי באתר פרסום והוא לא ניתן, לעיתים קרובות תוכל לגזור את כתובת הדוא"ל של העורך על ידי חיפוש כתובת הדוא"ל של אחד מנציגי הפרסום האחרים. שים לב לפורמט שבו נמצא רכיב המזהה של כתובת הדוא"ל; הפורמטים הנפוצים הם "Firstname.Lastname", "Firstname_Lastname", "InitialLastname" או "LastnameInitial." באופן כללי, כל כתובות הדוא"ל של אותה ישות פועלות באותה תבנית, למעט כאשר מישהו עובר לפי ראשי התיבות שלו או כאשר ליותר מאדם אחד בפרסום יש שם פרטי ושם משפחה זהים. אם יש לך ספק לגבי מי העורך הנכון, אתה תמיד יכול לשאול אותם באמצעות טוויטר, לינקדאין או חיבור אחר למדיה חברתית.
 2. 2
  תקשרו בנימה מקצועית. למרות התקשורת האלקטרונית כגון דוא"ל והודעות מיידיות יש עשה תקשורת כתובה קל יותר ופחות פורמלי מאשר אותיות, אתה עדיין צריך לשמור על נימה מקצועית. אתה יכול להשתמש ב"שלום "או" היי "בהצדעות שלך, או אפילו ב"יקר" המשמש באותיות כתובות, אך לא במשהו כמו "יו" או "מה קורה, אחי." אתה צריך לאיית כל מילה כהלכה בהודעה שלך; אתה לא יכול להסתדר עם קיצור של טקסט. עליכם גם לפעול על פי כללי היוון והפיסוק, אלא אם כן אתם מתכננים לשווק את עצמכם למגזין שירה כ- EE Cummings הבא.
  • כשאתה מפתח קשרי עבודה עם עורך, אתה עשוי לגלות שהתקשורת שלך איתו חורגת מגבולות פרויקטי הכתיבה הנוכחיים או העתידיים שלך. גם כאשר העורך שלך הופך לחבר שלך, שמור על הטון מקצועי. (יהיה לך קל יותר אם סגנון התקשורת הרגיל שלך נשמע מקצועי.)
  • הטון המקצועי אמור להתפשט גם לאתר האינטרנט שלך ולדפי המדיה החברתית. אם אתה נוהג לכלול את כתובות האתרים של האתר שלך ואת דפי המדיה החברתית בחתימת הדוא"ל שלך, מה שאתה צריך, התוכן של הדפים האלה צריך להיות כתוב היטב ומקצועי כמו תוכן הדוא"ל שלך.
 3. 3
  היו תמציתיים וישירים. ההתכתבות שלך עם עורך צריכה להיות ממוקדת וקצרה. השאילתות צריכות להיות באורך של עמוד (5 עד 6 פסקאות), ומכתבי הקדמה באורך של 1-2 עד עמודים, לא כולל הפניות נלוות. השאירו כל מידע אישי שאינו מתייחס למומחיות שלכם ככותבים באופן כללי או לנושא שעליו אתם מתכננים לכתוב.
  • בעת תקשורת בדוא"ל, הפוך את שורת הנושא לרלוונטית למטרת הדוא"ל שלך. אמנם "שלום" הוא הצדעה מתאימה, אך הוא אינו ספציפי מספיק עבור שורת נושא דוא"ל. אם הדוא"ל שלך הוא להציג בפניך את העורך, שורת נושא טובה יותר תהיה "מעוניין לכתוב עבור [שם הפרסום]." אם הדוא"ל הוא שאילתה, משהו כמו "מאמר מוצע:" ואחריו הנושא שעליו אתה מתכנן לכתוב או הכותרת שבראשך.
  אף אחד מהשלבים שלעיל אינו נוסחת קסם לגרום לעורך לשים לב אליך או לפרסום עבודותיך
  אף אחד מהשלבים שלעיל אינו נוסחת קסם לגרום לעורך לשים לב אליך או לפרסום עבודותיך.
 4. 4
  השב מיד לבקשות. תשובות מהירות מראות לך ככותב שהעורך יכול להיות תלוי בו עם מטלה קריטית לזמן. אם אין לך תשובה מיד, השב באומרו שאין לך את התשובה, אך תהיה לך אותה עד זמן מסוים - ואז שלח אותה עד אז, אם לא לפני כן.
  • אל תהסס לקבל את העצה שסקוטי נותן לג'ורדי לפורגה בפרק " מסע בין כוכבים: הדור הבא" "שרידים" ולצטט בכוונה פרק זמן ארוך יותר (בהיגיון) למסור ממה שאתה חושב שאתה באמת צריך. יתכן מאוד שתגלה שתזדקק לזמן הנוסף הזה, וכל עוד שתספק עד התאריך שהבטחת, אף אחד לא צריך לדעת שאתה יכול לספק הרבה פחות זמן מזה.

טיפים

 • בזמן שאתה ממקד באופן פעיל למספר פרסומים ועורכים שתרצה להבחין בך, הצטרף לכמה קבוצות כתיבה, גילדות מקצועיות או קבוצות מקוונות כגון אלה ב- LinkedIn.

שאלות ותשובות

 • האם ישנם אתרים שיכולים לערוך את כתב היד שלי?
  כן, יש הרבה. חיפוש אתרים עבור "שירות עריכת כתבי יד".

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail