איך מלמדים ילד להשתמש במספריים?

שימוש במספריים יכול להיות דרך מצוינת לילד לבנות מוטוריקה עדינה וסבלנות
ברגע שהם מוכנים, שימוש במספריים יכול להיות דרך מצוינת לילד לבנות מוטוריקה עדינה וסבלנות.

רוב הילדים בסביבות גיל שנתיים או שלוש מוכנים להתחיל להשתמש במספריים. חשוב שילדים יידעו להיות בטוחים במספריים. ברגע שהם מוכנים, שימוש במספריים יכול להיות דרך מצוינת לילד לבנות מוטוריקה עדינה וסבלנות.

שיטה 1 מתוך 3: הכנה להוראה

 1. 1
  נסה פעילויות מיומנות מוטוריות משובחות כדי להכין את הילד לשימוש במספריים. ילדים צריכים לבנות מוטוריקה עדינה לפני שהם מוכנים להשתמש במספריים. להלן כמה פעילויות שיכולות לעזור לבנות את כישוריו של הילד, ולעזור לך לדעת אם הילד מוכן:
  • דיוק: סחיטת צבעי מים מטפטפת על נייר ומשחקת בבובות אצבעות
  • תיאום דו צדדי: קריעת נייר ממיחזור
  • חוזק אצבעות ידיים: סביבון, ניקוב חורים באגרוף חור, משחק עם אקדחי שפריץ, באמצעות סיכות בגדים
 2. 2
  הערך את יכולתו של הילד לעקוב אחר ההוראות. הילד אמור להיות מסוגל למלא הוראות כמו "לעצור" או "להניח אותו, בבקשה." אם ילד אינו מסוגל לעמוד בכללי הבטיחות, אסור לתת לו דבר מסוכן.
 3. 3
  בחר את המספריים הנכונים. מספריים בטיחותיות אידיאליות לילדים צעירים. בחר מספריים ימניים או שמאליים על בסיס היד הדומיננטית של ילדך.
 4. 4
  דעו שרוב הילדים מוכנים להשתמש במספריים בסביבות גיל שנתיים עד 3. ילדים צעירים רבים מסוגלים להשתמש במספריים.
  • שוחח עם מרפא בעיסוק אם אתה חושב שילדך נאבק או שיש לו מוגבלות שעלולה לעכב את למידת השימוש במספריים. יש מספריים מסתגלות לילדים עם מוגבלות, וטכניקות מיוחדות שיעזרו לילדים הנאבקים במספריים. עיכוב אינו סוף העולם. זה רק אומר שדברים יקרו קצת אחרת.
הראה לילד ביד שלך כיצד להחזיק את המספריים ואז תנסה להעתיק אותם
הראה לילד ביד שלך כיצד להחזיק את המספריים ואז תנסה להעתיק אותם.

שיטה 2 מתוך 3: לימוד השימוש במספריים

 1. 1
  תן לילד לראות שאתה משתמש במספריים. הראה להם איך אתה עושה את זה, ותן להם לצפות. אם הם סקרנים, אז תדע שהם ככל הנראה מוכנים ללמוד.
 2. 2
  התחל עם האחיזה. הראה לילד ביד שלך כיצד להחזיק את המספריים ואז תנסה להעתיק אותם. אם הם לא מסוגלים לבד, עזור להזיז את האצבעות והאגודל למצב הנכון.
  • למדו אותם שהאגודל תמיד נכנס לחור. צייר גלגל עין על חור האגודל הקטן והסבר כי גלגל העין תמיד יהיה למעלה.
  • למדו אותם ששתי אצבעות בחור הגדול יותר. עזור להם להכניס את האצבע המורה ואת האצבע האמצעית שלהם לתוך החור.
 3. 3
  תנו לילד לתרגל פתיחה וסגירה של המספריים. תרגול זה יעזור לילד לבנות את הכוח לשלוט במספריים.
 4. 4
  נסו שהילד יעשה כמיטב יכולתו לחתוך בקו או בצורות אחרות. נסו לצייר קווים או צורות עבור הילד לגזור. אחרי שהם עושים את זה, שבחו אותם. (זכור שהם אולי עדיין לא מדויקים במיוחד; הם עדיין צעירים).
 5. 5
  מצא דרכים לעשות את זה כיף. תנו לילד להיות יצירתי. נסה לתת להם לחתוך נייר צבעוני, חוטים וחומרים אחרים. שימוש במספריים יכול להיות דרך נוספת בה הילד עובד על ביטוי (כל זאת תוך בניית מיומנויות מוטוריות חיוניות).
 6. 6
  תרגול עם הילד כיצד להפוך את הנייר ביד אחת ולחתוך ביד השנייה. זה ימנע מהילד להפוך את המספריים כלפי מטה. הראה כיצד להעביר את הנייר יחד עם תנועות דשדוש כך שישמרו על השליטה גם בנייר וגם במספריים.
וטכניקות מיוחדות שיעזרו לילדים הנאבקים במספריים
יש מספריים מסתגלות לילדים עם מוגבלויות, וטכניקות מיוחדות שיעזרו לילדים הנאבקים במספריים.

שיטה 3 מתוך 3: לימוד בטיחות מספריים

 1. 1
  אמור לילד שמספריים עלולים לפגוע באנשים אם משתמשים בהם לרעה. זה עוזר אם ילדים לא רק יודעים מהם הכללים, אלא אם הם יודעים מדוע הכללים חשובים. הסבירו כי שימוש במספריים בצורה לא נכונה עלול לגרום למישהו להיפגע, ולכן הכללים חשובים. אמור להם שכל עוד הם מקפידים על הכללים, הם לא צריכים לדאוג.
 2. 2
  הסבירו שמספריים נועדו רק לחיתוך נייר. אצבעות, שיער, ביגוד, עפרונות ועוד דברים אינם מוגבלים. אם תחליט שהילד יתאמן עם חיתוך Play Doh תחילה, אתה יכול לומר שהמספריים מיועדים רק לנייר ו- Play Doh.
  • אם הילד שואל מדוע משתמשים במספריים לתספורות, הסבירו "רק מבוגרים יכולים להשתמש במספריים כדי להסתפר, מכיוון שיש להם יותר תרגול כדי לוודא שהם לא מתעסקים. יש מבוגרים שלומדים בבית ספר לגזירת שיער כדי ללמוד כיצד תעשה את זה נכון, וברגע שהם הולכים לשם, מותר להם להסתפר. "
 3. 3
  הסבירו שאתה צריך ללכת בזהירות עם מספריים, אם בכלל. מספריים עלולים לפגוע באנשים, לכן חשוב להיזהר. יש מבוגרים האוסרים בכלל ללכת עם מספריים, בעוד שאחרים מאפשרים לילדים לעשות זאת אם הילדים נזהרים.
  • הדרך הטובה ביותר ללכת עם מספריים היא להחזיק את הלהבים הסגורים באגרוף. הליכה בדרך זו מפחיתה את הסיכון של הילד לשחק עם הלהבים בזמן הליכה, או ליפול ולפגוע בעצמו על הלהבים.
  • הסבירו כי ריצה עם מספריים היא מסוכנת ביותר. אם הילד הולך מהר מדי, אמור "הליכה ברגליים" כדי להזכיר להם להאט. קח את המספריים אם הם ממשיכים להתנהג בצורה מסוכנת.
 4. 4
  קח את המספריים אם הילד לא ממלא אחר הכללים. תן תזכורת, ובדוק אם הילד מקשיב. אם לא, ייתכן שתחליט ליטול הרשאות מספריים עד שהילד מוכן להזדמנות נוספת. הבטיחות קודמת לכל.
אם לילד יש קשיים מוטוריים או שאינו יכול לשלוט בבטחה במספריים הרגילים
אם לילד יש קשיים מוטוריים או שאינו יכול לשלוט בבטחה במספריים הרגילים, אתה יכול לקנות מספריים מסתגלות קלות יותר לאחיזה, ו / או לספק "קפיצה" נוספת למספריים להיפתח שוב לאחר כל לחיצה.

טיפים

 • אל תצפו לקפיצות ענק ביכולת החיתוך מיד; בניית שליטה מוטורית עדינה דורשת תרגול וזמן, כך שילדים לא יוכלו לחתוך מיד צורות מורכבות.
 • אם לילד יש קשיים מוטוריים או שאינו יכול לשלוט בבטחה במספריים הרגילים, אתה יכול לקנות מספריים מסתגלות קלות יותר לאחיזה, ו / או לספק "קפיצה" נוספת למספריים להיפתח שוב לאחר כל לחיצה.

אזהרות

 • מספריים עלולות להיות מסוכנות, במיוחד כאשר הן בשליטה של ילדים צעירים שלא השתמשו בהם בעבר.

שאלות ותשובות

 • איזו תמיכה מילולית אוכל לתת לילד בן 5 כדי לעודד אותו להמשיך לתרגל את כישורי החיתוך שלו?
  תגיד לו שהוא עושה עבודה טובה. תגיד שאתה גאה בו על שהשלים את המשימה הזו.

תגובות (1)

 • joreilly
  אני עובד עם ילדים ותמיד נראה לי מיומנויות חיתוך מספריים מסובכות. במאמר זה היו כמה רעיונות מעולים וטיפים שימושיים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail