איך לפעול באודישן?

האם הבמאי אומר לי כיצד לפעול לפני שמתחילים באודישן
האם הבמאי אומר לי כיצד לפעול לפני שמתחילים באודישן?

מלבד פתיחת ערב, ללכת לאודישן הוא אולי אחד החלקים המפחידים ביותר בעבודת התיאטרון. עם זאת, אודישנים הם חלק הכרחי מהמעורבות באמנויות הבמה. אם אתה או ילדך רוצים להיות מעורבים בתיאטרון, לדעת איך לעשות אודישנים זו מיומנות שהם יצטרכו ללמוד. התהליך אמנם לא בהכרח קשה, אך הוא יכול להיות רק מעט מורט עצבים, במיוחד עבור ילדים צעירים יותר. ככל שתבינו יותר את התהליך, כך האודישנים יהיו קלים יותר.

צעדים

 1. 1
  לעשות רושם. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שעליך לעשות רושם חיובי בפאנל האודישנים. אתה צריך להיות מסוגל להיכנס ולהפוך את עצמך לבלתי נשכח. אתה לא יכול להרשות לעצמך להניח שאתה הולך לקבל חלק פשוט בגלל שהיית במופע קודם, או שיש לך ניסיון משחק עם תיאטרון אחר.
 2. 2
  זכור את הגורמים שנלקחו בחשבון לאודישנים. פעמים רבות, בחירת שחקנים לתפקיד נתון היא סובייקטיבית. ישנם מספר גורמים שמשחקים במי שנבחר לחלק. החלק החשוב ביותר הוא האודישן עצמו, אז אתה רוצה לעשות את זה נכון, אבל יש גם דברים אחרים. פעמים רבות, לבמאי כבר יש מושג לגבי סוג האדם שהוא מחפש (אם כי אודישן נהדר יכול לשנות את דעתו). הבמאי שוקל גם כיצד כל אחת מהדמויות מתאימה לאלה שתופיע איתן. למשל, אם הם חלק ממשפחה, על הבמאי לשקול כיצד המשפחה נראית יחד. לפעמים אתה עלול לעבור חלק כלשהו למרות שלא היה שום דבר רע באודישן שלך. מסיבה זו או אחרת, אולי פשוט לא התאמת לחזון הבמאי.
 3. 3
  הכן. כשתגיעו לאודישן תהיה טבלת הרשמה. יהיה עליכם למלא טופס אודישנים. טופס זה יבקש ממך מידע ליצירת קשר, חוויה קודמת בתיאטרון, ואם יש זמנים ותאריכים לא תהיו זמינים לחזרות. התמונה שלך תצורף לטופס זה כדי שהבמאי יוכל לראות את המידע שלך כשאתה נכנס לאודישן בפועל. תינתן לך קטע קטן מהתסריט שתבצע לפני הבמאי והמפיקים. ללכת לפני פאנל של זרים יכול להיות קצת מאיים עבור ילדים ואפילו מבוגרים. להודיע להם למה לצפות באמת יעזור להם להיות מסוגלים להירגע.
  הקדש קצת זמן להכיר את החלק שאתה מקבל לאודישן ברגע שאתה יכול
  הקדש קצת זמן להכיר את החלק שאתה מקבל לאודישן ברגע שאתה יכול.
 4. 4
  פעולה. אל תקראו סתם. הכניסו הרגשה למה שאתם אומרים, הגיבו למה שקורה סביבכם, והיכנסו לדמות.
 5. 5
  זכרו, אתם באודישנים לשחק במחזה. כן, יש פעמים שפשוט להיות ילד קטן וחמוד זה מספיק, אבל לרוב, במאים מחפשים שחקנים אמיתיים. כל כך הרבה אנשים עומדים לפני הבמאי ופשוט קוראים את השורות שקיבלו שכשמישהו באמת מנסה לבצע את החלק, הם עושים רושם גדול. אתה צריך להתבלט מהקהל אם אתה רוצה להיות לוהק.
 6. 6
  תביא תמונה. במאים לעיתים קרובות רואים הרבה מאוד אנשים, וזה יכול להיות קשה לזכור כל אדם ואדם שנכנס אליו. עליכם לוודא שהבמאי יזכור מי אתם אם אתם רוצים להפיל אותו, ולהצטייד בתמונה יכולה לעזור בכך.
 7. 7
  למד קצת על ההצגה שאליה אתה מבחן. בעזרת חיפוש פשוט באינטרנט תוכלו לברר רבות על מה הביצועים, על מה חברות אחרות עשו וכיצד עליכם לפעול למען החלק הרצוי לכם.
 8. 8
  קח את הזמן שאתה צריך להכין. זכרו, עליכם לפעול, ולא רק לקרוא. הקדש קצת זמן להכיר את החלק שאתה מקבל לאודישן ברגע שאתה יכול. ככל שאתה מוכן יותר, כך גדלים הסיכויים שלך להשתתף.
  לפעמים אתה עלול לעבור חלק כלשהו למרות שלא היה שום דבר רע באודישן שלך
  לפעמים אתה עלול לעבור חלק כלשהו למרות שלא היה שום דבר רע באודישן שלך.
 9. 9
  תחשוב איך הדמות תפעל. איך אותו אדם היה מגיב במצב מסוים? איזה מצב רוח האדם בחלק שלך בתסריט? עם מי האדם מדבר? אמנם לא ייתכן שהפרשנות שלך תהיה מושלמת לחלוטין, אך חשיבה על דברים מנקודת מבט זו מגדילה את סיכוייך לקבל את החלק.
 10. 10
  להיות מוכן. אם אתה זקוק ליותר זמן להתכונן כאשר הטלפון שלך יתקשר, בקש קצת יותר זמן. סביר להניח שהבמאי ייתן לך כמה דקות נוספות. עדיף לבקש קצת יותר זמן כדי להבטיח אודישן טוב מאשר למהר אליו מוקדם מדי.
 11. 11
  האט את כל מילת התסריט שלך והגדרת אותה. הדיבור מראה במהירות עצבנות, אלא אם כן הדמות שלך בעצם עצבנית בחלק זה של התסריט, לא תפעל נכון. דחוף את הרגשות שלך והעביר את הרגש שהתסריט רוצה שתהיה לך. זכור, הבמאי ירצה שהדמות שלך תיראה כמו אדם אמיתי, וחלק מזה הוא להתנהג איך הדמות הזו אמורה להתנהג.
 12. 12
  שיהיה לך עם מה לעשות אודישן. אם יש לך אודישן של ילד קטן, והילד הזה לא יכול לקרוא טוב, לקרוא את הילד מתסריט כמעט בלתי אפשרי. נסה ללמד את ילדך שיר קצר או חריזה לילדים כך שיהיה לילד מה להציג.
 13. 13
  אם אתה טועה, נלחם בכל זאת. שחקן טוב יעבוד על טעות בלי להודיע לקהל שמשהו השתבש. שמור על מצבך, החזיק את הדמות שלך ביחד והתנהג כאילו הטעות הייתה מכוונת.
  התמונה שלך תצורף לטופס זה כדי שהבמאי יוכל לראות את המידע שלך כשאתה נכנס לאודישן בפועל
  התמונה שלך תצורף לטופס זה כדי שהבמאי יוכל לראות את המידע שלך כשאתה נכנס לאודישן בפועל.
 14. 14
  נסה לבוא מוקדם. זה לא רק עושה רושם טוב, אלא מעלה את הסיכויים שהקהל שלך יהיה ערני יותר ויזכור אותך. ככל שתערוך אודישנים מאוחר יותר, יהיה קשה יותר להתרשם. סדר את לוח הזמנים שלך להגיע לשם בהתחלה, גם אם זה אומר לחכות בתור לאודישן.
 15. 15
  אל תהיה חצוף מדי. לאף אחד לא מובטח מקום בהצגה. לא משנה עם אילו תפקידים אחרים היו לך או עם אילו תיאטראות אחרים עבדת. אם לא חושבים שאתה מתאים לתפקיד, לא תלהק. להיות שחקן עם ניסיון טוב שמבחן טוב יביא לך חלק, לא את ההופעות שלך בעבר.
 16. 16
  אודישן לעיתים קרובות. ככל שתעשו את זה יותר, כך יהיה לכם יותר נוח. משמעות הדבר היא ביצועים טובים יותר, מכיוון שככל שעוברים יותר את התהליך כך הוא הופך להיות קל יותר.
 17. 17
  אם אתה לא מקבל את החלק, אל תתווכח על זה. ההחלטות שהבמאי מקבל תלויות באותו אדם בלבד. אנא כבד את החלטתו של אותו אדם. זה לא תמיד אומר שהיה לך אודישן גרוע, או שאתה לא שחקן טוב. זה פשוט אומר שלא היית השחקן הטוב ביותר עבור החלק הזה בתוכנית זו. כמו כן, ויכוח מותיר רושם רע. לא תשנה את דעתו של אף אחד. זה רק יוריד את הסיכויים שלך להלהק בהפקות עתידיות על ידי אותו במאי. למרות ששאלה כיצד ניתן לשפר היא מתאימה, פתיחת קרב לא תעזור.

שאלות ותשובות

 • מה אם המחזה שאליו אתם נבחנים הוא המחזה המקורי של הבמאי, ואתם לא יודעים בוודאות מה זה, או איזה חלקים?
  נסו לברר מה העלילה והתפקידים והתכוננו בהתאמה. אם אינך מוצא את המידע, הקפד להגיע בביטחון ומוכן לכל דבר. אם הם מבקשים ממך לעשות משהו, צא מלא. תמיד עדיף לפעול יתר על המידה מאשר תת-פעילות, במיוחד בסביבה מלודרמטית יותר. אם הם רוצים שתחייג את זה מעט, עשה זאת. ריאליזם הוא גורם חשוב למגוון רחב של הופעות. עשו חימום קולי לפני האודישן, היכנסו ל"מצב הרוח "הנכון, וכמו תמיד, הקפידו להקרין ולתת לו את מירב המאמצים.
 • האם עלי לעשות את התסריט שניתן או תסריט כלשהו שאיתו אני בא?
  עליך לברר מראש אם הם רוצים שתביא תסריט או תשתמש בשלהם. אם אינך יכול לברר זאת, קח איתך אחד למקרה אך גם היה מוכן לקרוא את כל התסריט שהם מספקים לך. להיות גמיש זה חלק חשוב מלהיות שחקן טוב.
 • אפשר לעשות אודישן בלי ניסיון בתיאטרון?
  כן בהחלט! כולם מתחילים ללא ניסיון. פשוט להתאמן ולעבוד ממש קשה.
 • איך מכינים אם יש לכם רק 3 ימים
  תרגול תרגול. אני לא יכול להדגיש את זה מספיק. אתה צריך להתאמן ככל שתוכל. ראה מאמן ווקאלי שיעזור בשירה.
 • האם הבמאי אומר לי כיצד לפעול לפני שמתחילים באודישן? או, האם עלי להכיר את עצמי אם הדמות צריכה להיות סרקסטית, שמחה, עצובה או שהם אומרים לי איך לפעול?
  עליכם לדעת על סמך התסריט, זה תפקידו של שחקן, להבין את הדמות מההקשר. לפעמים אתה יכול אפילו להוסיף לזה את הסיבוב הקטן שלך ויש לך מספר רגשות.
 • אני נבחן למחזמר. בזמן שאני עושה את השירה שלי, אני הולך לעשות סצנה מסיבית ולפעול בזמן שאני שר כדי לעשות רושם על המורים, אבל אני חושש שאבייש את עצמי!
  אל תהיה עצבני! אני יודע שככה קל לומר יותר מאשר לעשות זאת, אבל בכל פעם שאני הולך לאודישן וגם כשאני מקיים אודישנים, הם / אנחנו תמיד אומרים אחד הדברים שהם / אנחנו מחפשים הוא ביטחון. אם אתה לא בטוח לגבי כל המאמץ, מקום טוב להתחיל בו הוא לזהות רגשות שהדמות השירה תרגיש, ולתאר זאת. דבר נוסף שיש להיזהר ממנו הוא להגזים בזה ולאבד את השיר בחלק המשחק המסיבי. משהו שאני עושה זה לאסוף כמה חברים או אנשים שייתן לך משוב טוב ויעבור משם. קיבלת את זה, לך לחזור לאודישן ההוא וליהנות!

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לבחור בן זוג לריקוד?
 2. איך לזכות במופע כישרונות?
 3. איך להשיג כרטיסים למילטון?
 4. איך לזכות בכרטיסים לברודווי?
 5. איך להתנהג ברצינות?
 6. איך לזייף פציעה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail