איך לכתוב תסריט קולנוע עלילתי?

כיצד אוכל לכתוב תסריט תכונה
כיצד אוכל לכתוב תסריט תכונה?

כתיבת תסריט לסרטים של 90 עד 120 עמודים אינה קשה כמו שזה נראה במחשבה ראשונה. אתה יכול לעשות את זה, אבל רק אם אתה מוכן להתמודד עם כמות המחשבה והתכנון יוצאת הדופן שצריכה להיכנס אליו, יחד עם הזמן לעצב שוב ושוב בעדינות רבה את הכתיבה כדי ללטש אותה עד לשלמות. זה לא כל כך מרתיע בעשייה, אז המשך לקרוא ואז לעשות את זה!

צעדים

 1. 1
  מצא סיפור שאתה אוהב. או, רצוי, למצוא סיפור שאתה אוהב. זה הולך להיות תהליך שייראה קשה או בלתי עביר לעיתים, לכן מוטב שיהיה על משהו שלא אכפת לך לחשוב ו / או לייסר עליו במשך מספר חודשים. חקור את הז'אנר הספציפי שלך והישאר עם הכללים של אותו ז'אנר אם אתה מעוניין למכור את התסריט שלך. תעשיית הקולנוע תמיד מחפשת סחירות על פני מקוריות. זה לא אומר שקצת מקוריות זה דבר רע.
 2. 2
  השג תוכנת תסריטאות. אי-קבלת זה רק יעצבן אותך ואת הקוראים הפוטנציאליים שרגילים לראות דו-שיח שממוקם במרחק של ארבעה אינץ 'משני צידי השוליים. אם אינך יכול להרשות לעצמך סרט קסם או טיוטה סופית או מונטאז ', נסה את "קלטקס". הדבק שלוש "w's" ו- ".com" לשם ואתה זהוב. אני מתחיל להשתמש בזה עכשיו. זה די פונקציונלי לחלוטין ומוסיף את האפשרות להכניס את הסקריפטים שלך למסד נתונים מקוון לשיתוף פעולה ושיתוף. מי יודע? אולי זה הדבר הגדול הבא.
 3. 3
  גיבשו הנחת יסוד. כתוב משפט קצר (15 מילים או פחות) של המושג הבסיסי המניע את העלילה. זה יעזור לך לזהות אם הסרט שלך מורכב מדי ולחפש משוב.
 4. 4
  הכינו מתאר. קל ללכת לאיבוד לאורך מאה עמודים. חפש משוב.
  מה עלי לעשות כשמתכננים לכתוב תסריט
  מה עלי לעשות כשמתכננים לכתוב תסריט?
 5. 5
  צור תנ"ך דמויות. אפילו יותר ממתאר עלילתי, דמויות יכולות ליצור או לשבור את הסיפור שלך. ציין את הדמויות ותן תיאור מלא שלהן, פיזית ומאפיינים כאילו הם חכמים, טובים וחביבים או, כפי שנוהגים להיות בימינו, אם הם מטומטמים, רשעים ושונאים אך בצורה חביבה (ראה ריצ'רד השלישי מאת וו. שייקספיר לקבלת רעיונות) אז יש לך סרט. אם הם אותם אנשים שראיתם שוב ושוב ושעמם עליכם בבית הקולנוע, המשיכו לחשוב. אם הגיבורים והאנטגוניסטים שלך הם דמויות, ודא שאתה מפרט את הפגמים שלהם. במהלך הסיפור הגיבור מתגבר על פגמיו והפגמים האנטגוניסטים הופכים לנפילתו.
 6. 6
  אל תתעלם ממבנה השלושה פעולות. כן, אז הרבה סופרים מבוססים ביטלו את זה ועשו טוב אבל זה בגלל שהם סופרים מבוססים. המפיקים מוכנים להסתכן בהם מכיוון שהם הרוויחו כסף בעבר. רוב הסרטים נכתבים במתכונת של מסע הגיבור, אשר ישנם מספר מאמרים ברשת הנוגעים למסע הגיבור. התייחסות טובה נוספת היא מסעו של הסופר מאת כריסטופר פוגלר וסיפור מאת רוברט מקי.
 7. 7
  למדו את מבנה השלושה פעולות. אם אין לך מושג על מה הצעד האחרון... למד אותו. הנה זה, בקצרה הקצרה ביותר: ACT אני מספר לנו על עולם ודמויות כפי שהם אמורים להיות, ומציג בעיה שהם צריכים לפתור. לדוגמא, "הגוניאים חיים את חייהם בשמחה בקטע הקטן שלהם בעולם, עד שהם מגלים שמפתחים רוצים להפוך את רציפי הגון לבתים משותפים, אז..." ACT II מפתח את הדמויות יותר ומתמודד עם הבעיה. למשל, "אז הגוניונים נכנסים למבוך של ווילי חד עין ומנסים לעבור את כל המלכודות בכדי..." במערכה השלישית קורים כמה דברים, כנראה החשוב ביותר שהגיבור, בשלב מוקדם בחלק זה, יגיע למצב שהוא מוכן לוותר. אבל וזה החלק החשוב: איכשהו הוא או היא מקבלים את הרעיון שוויתור הוא לא התשובה ובמקום זאת מגלה דרך לנצח את היום. לדוגמא, "שון אסטין, בגוניס, מגלה דרך להפוך את מלכודות ווילי חד עין נגד הנבלים ובמקום זאת מצליח להשיג מספיק תכשיטים כדי להציל את הרציפים של גון."
 8. 8
  דו שיח. הדיאלוג ייכתב בצורה הטובה ביותר לאחר שכתבת את שאר התסריט, כך הוא מוודא שהסיפור שלך מסופר באופן חזותי. שמור על דיאלוג קצר, פשוט וודא שהוא לא באף. אם אתה מתקשה אתה יכול לאלתר את זה בחזרה #.
 9. 9
  תיאור. זכור שכל עמוד שווה בערך לדקה בזמן הסרט. כתוב פעולה ותאר כיצד מרגיש משהו במקום לכתוב תיאור. ולבסוף והכי חשוב, שמרו על זה פשוט וקל לקריאה.
 10. 10
  כתוב כל סצנה בכותרת בכרטיס פתק, יחד עם הדמויות בסצנה ההיא. זה ייתן לך את הזרימה הכללית של התסריטים ותקל על הסיפור לאן הסיפור נע.
  חקור את הז'אנר הספציפי שלך והישאר עם הכללים של אותו ז'אנר אם אתה מעוניין למכור את התסריט שלך
  חקור את הז'אנר הספציפי שלך והישאר עם הכללים של אותו ז'אנר אם אתה מעוניין למכור את התסריט שלך.
 11. 11
  כתוב את הטיוטה הראשונה שלך. וודא שהדיאלוג שלך מאוד מדבר (מאפיין או מתאים לשיחה רגילה או מוכרת ולא לדיבור או כתיבה רשמיים). תרגיל לסיוע בכתיבת הדיבור הוא להאזין לשיחה של מישהו אחר ולהקליט אותה מילה במילה.
 12. 12
  זה לא הכל. אפילו לא קרוב. לאחר שכתבת טיוטה ראשונה, חזור ותקן את העניין. אם בשלב זה כתבת מאה ועשרים עמודים, כנראה שכתבת לפחות שלושים עמודים יותר מדי. חזור והתחל לגזור דברים, לפשט תווים ולהפוך אותה לחבילה הדוקה וקלה יותר לקריאה.
 13. 13
  לאחר שעשית זאת, עשה זאת שוב ושוב. עד שאתה מרגיש שזה גמור.
 14. 14
  אם אתה רציני למכור את התסריט שלך. שלח את התסריט לשירות קריאת תסריט מכובד. תמורת תשלום, הם יכולים לשלוח לך מידע קריטי על אילו חלקים בתסריט זקוקים לשיפורים ועוד ועוד.

טיפים

 • כלל האצבע הכללי כשמדברים על אורך הוא עמוד אחד שווה לדקה אחת של זמן מסך, אם כי זה לא מדויק מכיוון שיש יותר פעולה מאשר דיאלוג.
  הדיאלוג ייכתב בצורה הטובה ביותר לאחר שכתבת את שאר התסריט
  הדיאלוג ייכתב בצורה הטובה ביותר לאחר שכתבת את שאר התסריט, כך הוא מוודא שהסיפור שלך מסופר באופן חזותי.
 • אתה אמן, ומגיע לך לתת לעצמך להיות אמן. כתוב את מה שאתה אוהב בדרך שאתה אוהב לכתוב. אולי תאספו אותך, אולי לא, אבל תכתוב. זה החלק הזול ביותר ביצירת סרטים.

אזהרות

 • אל תכוון את הדבר על הנייר. הם לא רוצים לדעת, ואדם אחר רוצה לכוון את זה. אלא אם כן מדובר על החברים שלך, לסגת מן החתך של ואת להתמוסס ים ואת סיר הים.
 • היו חכמים וטובים ככל שתוכלו. יש שם הרבה תחרות. בכל זאת, אל תאמין ביכולתך; שלך יכול להיות זה עם מספיק מקוריות ותבלין כדי להיות זה.

דברים שתזדקק להם

 • יצירתיות
 • עלילה
 • תמלילן
 • כתובת האולפן ההוליוודי

שאלות ותשובות

 • מה הדרך הטובה ביותר לכתוב את סיפורו האמיתי של מישהו?
  אין "הדרך הטובה ביותר". הדרך הטובה ביותר היא מה שהכי מתאים לסיפור שלך. אסוף את כל המידע שיש לך, פרוש את האירועים והרגעים הגדולים והסתכל עליו. איך זה משתלב בצורה הטובה ביותר? מה אתה באמת רוצה להגיד?
 • איך אוכל להתחיל להפיק תסריטים שכתבתי כאישה ניגרית?
  זו שאלה רחבה מאוד. מצא במאי או שחקנים וצלם אותם סצנה אחר סצנה. הרכיבו את הסצנות לסרט.
 • מה עלי לעשות כשמתכננים לכתוב תסריט?
  חשוב על הדמויות: מי הן, מה הן אוהבות, מה הן רוצות, האם הן מקבלות את זה או לא וכו '. חשוב גם על סביבתן, סביבתן ומה גורם לדמויות אלה להיות קשורות לאהדה או אהדה.
 • כרגע אני בבית ספר לקולנוע כאן בניגריה. אני רוצה להיות סופר הפשע הטוב ביותר בעולם בכל הזמנים. כיצד אוכל לשכלל את כישורי בתסריט תכונה ללא טעויות?
  נסה לנסות סיפורים קצרים הן בפורמט תסריט והן בפורמט חדשני. זה לא רק יעזור לך מיומנויות תסריט, אלא גם יעזור לבנות את כישורי הכתיבה שלך בכללותה.
 • איך אדע כמה זמן הסרט שלי יהיה?
  דף סקריפט הוא בערך זמן מסך אחד ולכן שעה היא כ 60 עמודים ומעלה.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לכתוב תסריט תכונה?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail