איך מצלמים תמונות ברזולוציה גבוהה?

תלוי כמה אתה רוצה שהרזולוציה תהיה גבוהה
כוון לתמונות של 4-30, תלוי כמה אתה רוצה שהרזולוציה תהיה גבוהה.

צילום תמונות ברזולוציה גבוהה מתחיל בהתאמת ההגדרות במצלמה שלך, מכיוון שאתה רוצה שהיא תרים כמה שיותר פיקסלים. לאחר מכן, נסה טכניקה שבה אתה לוקח סדרה של תמונות חופפות ברזולוציה גבוהה ותופר אותן בפוטושופ. זה יוצר צילומים ברזולוציה גבוהה מאוד המתאימים אפילו להדפסה.

שיטה 1 מתוך 3: שינוי ההגדרות במצלמה שלך

 1. 1
  חפש את ההגדרה שנקראת "איכות" בתפריט המצלמה שלך. ברוב המצלמות תהיה לשונית בתפריט שכותרתה "איכות", שם הגדרות הרזולוציה שלך. זכור שחלק מהמצלמות לא יפרטו את הרזולוציה במגה-פיקסל. במקום זאת, היא תציג סדרת סמלים המציינת איכויות / גדלים שונים.
  • לדוגמה, הסמלים עשויים לרשום את "L", "M", "S1", "S2" ו- "S3", כלומר "גדול", "בינוני", "קטן 1", "קטן 2" ו- "קטן 3. " עם זאת, הוא עשוי גם לרשום מגה פיקסל ו / או פיקסלים לפי גובה ורוחב.
  • יתכן ואין אפשרות זו למצלמות נמוכות יותר. עם סוגים אלה של מצלמות הצבע-וצלם, בדרך כלל מקבלים תמונה ברזולוציה גבוהה למדי.
  • סביר להניח שמצלמות מתקדמות יצלמו ברזולוציה גבוהה יותר מאשר מצלמות נמוכות יותר. עם זאת, יכול להיות שמצלמות מתקדמות יותר אינן כוללות הגדרות ברזולוציה נמוכה יותר.
  • אינך יכול לשנות את הרזולוציה בתמונות באפליקציית המצלמה המקורית של אייפון. בטלפון אנדרואיד, ייתכן שתוכל לשנות את הרזולוציה בהגדרות אפליקציית המצלמה. אפליקציות שאינן מקומיות יאפשרו לך לעשות יותר.
 2. 2
  בחר את הגדרת הצילום הגדולה ביותר. במקרה זה, משמעות גדולה יותר היא יותר מגה פיקסל, מה שמשמעותו בתורו ברזולוציה גבוהה יותר. בחר בסמל "גדול" ולחץ על בסדר כדי לבחור אותו. אם המצלמה שלך מפרטת איכות בפיקסלים או מגה פיקסל, כוון תמיד למספר הגדול ביותר.
  • "גלם" היא האפשרות הטובה ביותר אם יש את המצלמה שלך. אחרת, בחר את הגדרת ה- jpeg.
 3. 3
  בחר בסמל המעוגל מעל סמל מדרגות המדרגות. לצד האותיות או הפיקסלים שמייעדים את האיכות, ייתכן שהמצלמה כוללת סמל המציין את רמת הדחיסה. הסמל המעוקל כלל פירושו דחיסה באיכות טובה יותר, נותן לך תמונה טובה יותר כולל.
  • לדוגמה, ייתכן שיהיה לך "L" עם סמל מעוגל ו- "L" עם סמל מדרגות.
אינך יכול לשנות את הרזולוציה בתמונות באפליקציית המצלמה המקורית של אייפון
אינך יכול לשנות את הרזולוציה בתמונות באפליקציית המצלמה המקורית של אייפון.

שיטה 2 מתוך 3: צילום תמונות ברזולוציה גבוהה לחפיפה

 1. 1
  הגדר את החשיפה והמיקוד של המצלמה באופן ידני אם יש לך DSLR. אם תאפשר למצלמה להתמקד אוטומטית ולהגדיר את החשיפה באופן אוטומטי, היא תשתנה בין הצילומים. זה יוביל לבעיות כשתנסה לתפור את התמונות בהמשך. ערוך זריקה אחת כדי לקבוע את המיקוד והחשיפה, ואז שמור על אותו הדבר בכל הצילומים שלך.
  • עם זאת, השתמש ב- ISO אוטומטי אם אתה יכול, מכיוון שהוא יתאים עבורך. אחרת, בחר מהירות ISO נמוכה. עבור מהירות תריס, השתמש באחד שהוא 1 / (2x באורך העדשה). עבור עדשת 135 מילימטר, היית רוצה 0,570.
  • קשה יותר לעשות זאת בטלפון. עם זאת, אם אתה משתמש במצב פרץ רציף, סביר להניח שהמצלמה תשמור על אותה פוקוס וחשיפה לאורך כל הצילומים.
 2. 2
  השתמש בעדשה ארוכה יותר כדי לצלם סדרות קטנות יותר. עדשה ארוכה יותר, בניגוד לעדשה רחבה, מגבילה את היקף הצילום. זה אומר שאתה מקבל רזולוציה רבה יותר עבור התמונה שלך, מכיוון שאתה מתמקד באזור קטן יותר. כוון לעדשה שאורכה 135 מ"מ.
  • באופן דומה, סובב את המצלמה או הטלפון שלך כך שתצלם במצב דיוקן. מבחינה רוחבית, אתה לוקח פחות מהנושא בכל פעם, כך שזה מוביל לרזולוציה גבוהה יותר כאשר אתה תופר את התמונות.
  • אתה יכול לצלם תמונה של כמעט כל דבר באמצעות הגדרה זו, כל עוד היא דוממת למדי. מכיוון שאתה מצלם מספר תמונות, אתה יכול להתמקד באזור קטן או לצלם נוף רחב.
 3. 3
  הגדר נקודת מיקוד בתמונה כדי ליצור תמונה ברורה יותר בעת שימוש בטלפון. ב- iPhone, הגדר את נקודת המיקוד היא קלה כמו הקשה על המקום שאתה רוצה להתמקד בו. האייפון ייצור ריבוע צהוב סביב המקום. בדרך כלל זה אותו הדבר בטלפונים עם Android, אז פשוט הקש על הנקודה שאליה תרצה להסתגל המצלמה.
 4. 4
  בחר אפליקציית תמונות לטלפון שלך שתוכננה לצלם תמונות ברורות. רזולוציה גבוהה לא תעזור לך אם התמונה שלך מטושטשת. בעוד שרוב הטלפונים מכילים מייצבים, בחירת אפליקציית תמונות של צד שלישי שנועדה לצלם תמונות ברורות יכולה לעשות הבדל עצום.
  • לדוגמה, נסה את Cortex Camera, Camera + 2 או ProCamera.
 5. 5
  צלם תמונות של נושאים דוממים. אם הנושא בכלל זז, הוא יתגלה כטשטוש כשתתפור את התמונות. זה כולל דברים כמו צמחים שנעים ברוח, מכוניות שנוסעות ליד ואנשים הולכים.
  • אם אתה תופס כמה תמונות עם אנשים הולכים או מכוניות נוסעות, פשוט השאר את אלה מחוץ לקבוצה שלך כאשר אתה תופר את התמונות.
 6. 6
  השתמש במצב "פרץ מתמשך" אם יש לו את המצלמה שלך. בדרך כלל, אתה יכול פשוט להחזיק את לחצן הצמצם למטה כדי לקבל מספר תמונות בצילום מהיר. רק להחזיק את המצלמה ביד יספיק כדי לקבל שינויים קטנים בפרספקטיבה שיובילו לרזולוציה גבוהה במוצר הסופי.
  • אם אין לך פרץ מתמשך, פשוט צלם תמונות החופפות לפחות 50% כשאתה מעביר את המצלמה שלך מעל הנושא.
 7. 7
  כוון לתמונות של 4-30, תלוי כמה אתה רוצה שהרזולוציה תהיה גבוהה. עצם תפירת 4 תמונות יכולה להגדיל את האיכות באופן דרמטי. עם זאת, לאיכות הטובה ביותר, כוונו ל 20-30 תמונות מאותו האזור שתוכלו לערום יחד, מה שיעניק לכם הרבה יותר מגה פיקסל.
סביר להניח שמצלמות מתקדמות יצלמו ברזולוציה גבוהה יותר מאשר מצלמות נמוכות יותר
סביר להניח שמצלמות מתקדמות יצלמו ברזולוציה גבוהה יותר מאשר מצלמות נמוכות יותר.

שיטה 3 מתוך 3: תפירת תמונות יחד עם פוטושופ

 1. 1
  ייבא את התמונות לפוטושופ. לחץ על "קובץ", "סקריפט" ואז על " טען קבצים בערימה". בחר בתמונות שברצונך לשכב יחד על ידי גלישה לתיקיה המתאימה. בטל את הסימון של התיבה "נסה ליישר אוטומטית תמונות מקור ", שכן הדבר ימנע מתהליך זה כהלכה.
 2. 2
  שנה את גודל התמונות ל -200% גובה ורוחב. לחץ על "תמונה" ואז על "גודל תמונה". הקלד "200" בתיבות הגובה והרוחב. לחץ על התיבה שליד "דגימה מחדש" ולאחר מכן בחר "השכן הקרוב ביותר".
  • השאירו את ההחלטה איפה שהיא.
 3. 3
  השתמש בלוח השכבות כדי ליישר את השכבות. בחר את כל התמונות על ידי לחיצה על "Shift" ולחיצה על כל אחת מהן או לחיצה על "CTRL + A." לאחר מכן לחץ על "ערוך" ועל "יישור שכבות אוטומטית". בחר "אוטומטי" תחת הגדרת ההקרנה, וודא שלא "סימון עיוות גיאומטרי" ו"הסרת ויגנטים ".
  • לחץ על "אישור" כדי להשלים את התהליך. אם תמונות כלשהן נראות לא במקום בשכבות, אתה יכול פשוט למחוק אותן כדי לקבל תמונה חלקה יותר.
 4. 4
  ממוצע שכבות בנפרד עם הגדרת האטימות. התחל עם השכבה התחתונה והגדר אותה ל 100%. כאשר אתה עובר דרך השכבות, השתמש במשוואה פשוטה זו כדי לקבוע את האטימות: 1 / מספר השכבה. אז, השכבה הראשונה היא 1 (100%), השכבה הבאה היא 0,5 (50%), השכבה הבאה היא 0,33 (33%) וכו 'פשוט לעגל למספר הקרוב ביותר.
  • זה לא משנה אם בסופו של דבר יש לך אחוזי אטימות כפולים ליד החלק העליון, שיהיו להם אחוזי אטימות נמוכים בהרבה.
 5. 5
  לחדד את התמונה הסופית. עבור אל 'סינון' ואז 'השחז'. בחר באפשרות "חידוד חכם". הגדר את הסכום ל -300% ואת הרדיוס ל -2 פיקסלים. בחר להפחית את הרעש ב -0% ולחץ על "אישור" כדי לאפשר לתוכנית לחדד את התמונה.
 6. 6
  חתוך את התמונה כדי להסיר קצוות לא אחידים. בחר בכלי החיתוך והגדר אותו כך שיהיה כמעט עד הקצה מכל הצדדים. לחץ על כפתור "אישור" כדי לחתוך אותו, ונקה את האזורים המשוננים בצידי התמונה שלך.
  • אל תשכח לשמור את התמונה הסופית שלך!
מכיוון שתמונות ברזולוציה גבוהה יותר תופסות יותר זיכרון
מכיוון שתמונות ברזולוציה גבוהה יותר תופסות יותר זיכרון, אתה רוצה להרים כרטיסי זיכרון עם יותר ג'יגה.

טיפים

 • השקיעו בכרטיסי זיכרון גדולים יותר. מכיוון שתמונות ברזולוציה גבוהה יותר תופסות יותר זיכרון, אתה רוצה להרים כרטיסי זיכרון עם יותר ג'יגה. במקום כרטיס של 512 מגה בייט, למשל, ייתכן שתרצה כרטיס של 8 ג'יגה כדי שתוכל לאחסן תמונות נוספות לפני שתזרוק אותן למחשב שלך. ייתכן שתרצה גם יותר מכרטיס אחד כדי שתוכל לכבות אותם בקלות אם נגמר לך החדר.
 • זכור שאתה זקוק לרזולוציה גבוהה רק אם ברצונך להדפיס את התמונות שלך. באינטרנט, בדרך כלל 2-5 מגה פיקסל זה מספיק.

אזהרות

 • בדוק את הגדרות הייבוא שלך בעת העברת תמונות למחשב שלך. לפעמים, תוכניות מוגדרות אוטומטית להפחתת גודל התצלום. עם זאת, זה מוריד את היתרון של התמונה ברזולוציה גבוהה. כאשר המחשב שואל אם ברצונך לייבא את התמונות, לחץ על ההגדרות וודא שהאיכות מוגדרת בגודל המקורי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail