איך למנוע מילדים לבלוע סוללות?

אמור לילדיך שבליעת סוללות עלולה להיות מסוכנת ולהפוך אותם לחולים מאוד
אמור לילדיך שבליעת סוללות עלולה להיות מסוכנת ולהפוך אותם לחולים מאוד.

ילדים סקרנים ואוהבים להכניס כל חפץ לפיהם, גדול או קטן. זה יכול להוות סכנת חנק גדולה, אך אם ילד בולע סוללה, חנק אינו הסכנה היחידה. סוללות עלולות לגרום לנזק פנימי גדול ואף למוות. למד כיצד למנוע מילדך לבלוע סוללות כדי שתוכל לשמור על בטיחותן.

שיטה 1 מתוך 3: הרחקת סוללות מילדים

 1. 1
  אחסן סוללות רפויות במקום בטוח. לא משנה גודל הסוללה, כדאי לאחסן את כל הסוללות הרפות במקום בטוח שאיננו בהישג ידם של ילדים. זה כולל סוללות שאתה זורק. ניתן להרים ולבלוע כל סוללה שילד נתקל בה.
  • מגירות יכולות להיות לא מקום בטוח. אם ילדכם יכול לפתוח מגירה, הם יכולים להושיט יד ולתפוס את הסוללה. אחסן אותם במקום גבוה מחוץ להישג ידם, בקופסאות או במיכלים שלא ניתן לפתוח.
 2. 2
  שמור על התקנים עם סוללות מחוץ להישג ידם. כל מכשיר שיש בו סוללה מהווה סיכון פוטנציאלי לילדיכם. ילדים יכולים להסיר בקלות את החלק האחורי של שלט או מכשיר אחר ולהסיר את הסוללה. אם הם עושים זאת ללא ידיעתך, הם יכולים להכניס את הסוללה במהירות לפה ולבלוע אותה.
  • שמור על שלטים, אלקטרוניקה המופעלת באמצעות סוללה וכל דבר אחר שיש בו סוללה נגישה בקלות מהישג ידם של ילדים. הניחו אותם על מדפים גבוהים ובמקומות שהם לא יכולים לטפס כדי להגיע אליהם.
  • פריטים נפוצים רבים מכילים סוללות עם כפתורים קטנים, המהווים סיכון גדול לילדים. ברכת כרטיסים כי להרעיש, מאזניים דיגיטליים, מחשבונים, להדליק נרות תה LED, מחזיקי מפתחות, ואפילו מהבהבי תכשיטים להכיל סוגים אלה של סוללות.
 3. 3
  מכשירים המופעלים על ידי סוללות המונעים על ילדים. יתכן שלא ניתן יהיה להרחיק הכל מהישג ידו של ילדכם. לדוגמא, לא תמיד תזכור להרים את השלט לאחר צפייה בטלוויזיה. ישנן דרכים בהן תוכלו להגן על המכשירים בבית שלכם שזקוקים לסוללות. אם אתה חושב שיש סיכון שמישהו בבית שלך ישאיר פריטים המכילים סוללות מסביב לביתך, מצא דרכים להגן עליהם.
  • לדוגמה, ייתכן שתרצה לקנות מכשירים המשתמשים בברגים כדי להחזיק את מכסה הסוללה במקום במקום את לשונית הפופ.
  • שקול להניח כמה חתיכות סרט דבק מעל דלת הסוללה של פריטים כמו שלטים, כך שילדך לא יכול להשיג את הסוללות בקלות.
  גלה באיזה סוג סוללות הוא משתמש וכמה קל להגיע לסוללות
  גלה באיזה סוג סוללות הוא משתמש וכמה קל להגיע לסוללות.
 4. 4
  בדקו היטב את צעצועי ילדכם. צעצועים לילדים רבים כוללים סוללות, וחלקם אף משתמשים בסוללות ה"כפתור " העגולות. לפני שנתן לילדכם להשתמש בצעצוע המופעל באמצעות סוללה ללא פיקוחכם, בדקו היטב את הצעצוע. גלה באיזה סוג סוללות הוא משתמש וכמה קל להגיע לסוללות.
  • אם הסוללות נגישות בקלות, נסה להשתמש בסרט דביק כדי להדביק עליו.
  • שקול מחדש כל צעצוע העלול להוות סכנת סוללה, במיוחד אם לילדך נוהג להכניס דברים לפה.
  • חשוב פעמיים לפני שאתה קונה צעצועים זולים יותר מחנויות מוזלות שדורשות סוללות. יתכן שהם לא יוצרו באותן הנחיות בטיחות כמו צעצועים אחרים.
 5. 5
  וודאו שילדכם משחק עם צעצועים המתאימים לגיל. מרבית הצעצועים המיוצרים לטווחי גילאים מסוימים מפותחים מתוך מחשבה על בטיחות הילד. פירוש הדבר שמקור הסוללה של הצעצוע לא אמור להיות נגיש בקלות. עם זאת, ישנם ילדים שמשחקים בצעצועים המיועדים לילדים גדולים יותר. הקפדה על כך שילדך משחק עם צעצועים המיועדים לגילם יכולה לסייע בשמירתם.
  • אם אתם נותנים לילדכם לשחק בצעצועים שמיועדים לילדים גדולים יותר, תמיד פיקחו עליהם בזמן שהם משחקים.
  • למדו אחים גדולים יותר את הסכנות שבסוללות ואמרו להם לא לתת לאחים קטנים לשחק איתם. אם האח האח המבוגר אחראי, ייתכן שתרצה לבקש מהם לצפות באחיהם הצעירים בזמן המשחק כדי לוודא שהם לא אוכלים סוללות.
 6. 6
  שוחח עם ילדך על הסכנות הטמונות בסוללות. עליכם ללמד את ילדכם על סוללות. הראה להם מהן סוללות כדי שיכירו כיצד הן נראות. תגיד להם שהם לא אוכל, ממתק או צעצוע ואסור להכניס אותם לפה.
  • אמור לילדיך שבליעת סוללות עלולה להיות מסוכנת ולהפוך אותם לחולים מאוד.

שיטה 2 מתוך 3: פנייה לטיפול רפואי אם סוללות נבלעות

 1. 1
  קחו את ילדכם לחדר מיון. אם אתה חושד שילדך בלע כל סוג של סוללה, פנה אותם מיד לחדר המיון או פנה לשירותי החירום. סוללות עלולות לגרום נזק לגוף הילד תוך זמן קצר.
  • אל תחכה להתפתחות תסמינים כלשהם לפני שאתה לוקח את ילדך למיון. קח אותם מיד לפני שנזק יכול להתחיל.
  כדאי לאחסן את כל הסוללות הרפות במקום בטוח שאינו בהישג ידם של ילדים
  לא משנה גודל הסוללה, כדאי לאחסן את כל הסוללות הרפות במקום בטוח שאינו בהישג ידם של ילדים.
 2. 2
  הימנע מהקאת ילדך. אם אתה מאמין שילדך בלע סוללה, אתה עשוי לחשוב שעליך לגרום לילד שלך להקיא כדי שיוכל להוציא אותו מהמערכת שלהם. אתה לא צריך לעשות זאת או לתת לילד דבר כדי לגרום לו להקיא. הזזת הסוללה עלולה להוביל לסיכון מוגבר לפגיעה.
  • אתה גם לא צריך לתת לילד שלך שום דבר שיגרום לו ללכת לשירותים. סוללות יכולות לעבור דרך שרפרפים, אך לא כדאי לנסות להכריח את זה.
 3. 3
  הימנעו מלתת לילדכם כל דבר לאכול או לשתות. אתה לא צריך לתת לילד שלך שום דבר לשתות או לאכול כדי לנסות להכריח את הסוללה דרך הגוף. כאשר סוללה נמצאת בוושט, יש בה פוטנציאל לגרום נזק חמור.
  • לתת לילד משהו לשתות או לאכול יכול להזיז את הסוללה או לגרום לתגובה שלילית שעלולה לשרוף או לפגוע קשות בפנים של ילדכם. זה יכול גם להפריע לשיטות הרופא להוציא את הסוללה.
 4. 4
  אל תתן את התמרון ההיימליך. אם ילדכם בלע סוללה והיא תקועה בגרונם, אתם עשויים לחשוב שעליכם לתת לילדכם את התמרון של היימליך כדי לנסות להסירו. אתה לא צריך לעשות את זה כי זה יכול להזיז את הסוללה, מה שעלול לגרום לנזק חמור, לגרום לה להיתקע במקום אחר או להפוך אותה לסכנת חנק חמורה עוד יותר.
  • סוללות מהוות גם סכנת חנק, אשר אנשי הרפואה צריכים לטפל בה.
  • אם ילדכם מתקשה לנשום או נחנק באופן פעיל, עליכם להתקשר למספר 911 ולשקול לנסות את תמרון היימליך (או שיטה המתאימה לגיל, לתינוקות). עליכם לפעול על פי הנחיות החנק המתאימות לגיל הילד ולרמת הכרתו.

שיטה 3 מתוך 3: הבנת הסכנות שבסוללות

 1. 1
  זיהוי הסימפטומים של סוללה נבלעת. ילדכם עלול לא להראות סימפטומים אם הם בולעים סוללה. הם עשויים להראות סימנים שנראים כמו זיהום או מצב אחר. עליך לקחת את ילדך לרופא אם אתה מבחין באחת מהתופעות הבאות, במיוחד אם הם לא מוסברים או מתרחשים פתאום, או אם אתה חושב שילדך בלע סוללה:
  • שיעול
  • ריר
  • כאב או אי נוחות
  • חום
  • כאבי בטן
  • הקאה
  • צואה מדממת
  אלקטרוניקה המופעלת באמצעות סוללה וכל דבר אחר שיש בו סוללה נגישה בקלות מהישג ידם של ילדים
  שמור על שלטים, אלקטרוניקה המופעלת באמצעות סוללה וכל דבר אחר שיש בו סוללה נגישה בקלות מהישג ידם של ילדים.
 2. 2
  זהה סיכוני סוללה אחרים. ילדים לא סתם בולעים חפצים קטנים כמו סוללות. הם עשויים גם לקחת סוללות קטנות ולהדביק אותם באוזניים או באף. זה יכול גם לגרום נזק גדול לחלל הסינוס או האוזניים. הילד עלול לחוות כאבים באוזן או באף עקב החדרת האובייקט.
  • סוללות באוזן או האף יכול לגרום נזק לרקמות, מה שמוביל לבעיות כמו שיתוק הפנים, אובדן שמיעה, ועל האף במחיצה ניקוב.
 3. 3
  דע את הסכנות הטמונות בסוללות ליתיום בגוף. עיקר נפגעי הסוללה שטופלו בחדרי מיון נובעים מסוללות ליתיום "כפתור". סוללות כפתור ננעצות בגרון והוושט של הילד. כאשר רוק או נוזל אחר נוגעים בסוללה, זה גורם לזרם חשמלי, מה שמוביל לצריבה קשה של הוושט. זה יכול לקרות תוך שעתיים בלבד. סוללות ליתיום עלולות לגרום לנזק פנימי ולדימום כה רב עד שהן עלולות לגרום למוות.
  • נזק ושריפה יכולים להימשך גם לאחר הוצאת הסוללה.
  • ילדים בני חמש ומטה נמצאים בסיכון הגדול ביותר.

שאלות ותשובות

 • בלעתי סוללה. מה עליי לעשות?
  אם עשית זאת בשבועות האחרונים או שלא ראית שזה עובר, עליך לפנות לרופא מיד כדי לבדוק זאת. אם אתה ילד, אמור מייד להורה שלך או למבוגר מהימן.
 • איך אוכל לדעת אם התינוק שלי בלע מטבע? הוא ממשיך להקיא היום, ואני חושש שהוא אולי בלע משהו.
  קח אותו לרופא! הם כנראה יעשו פיזי פשוט, אך ייתכן שיהיה עליהם לעשות רנטגן אם אתה באמת משוכנע שהוא בלע משהו והגופני לא מראה שום דבר אחר לא בסדר איתו.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail