איך להגיב כשאתה עדה להתרסקות?

כמה חמורה הייתה התאונה וכל מה שהקורבן (ים) אמרו או עשה לחובשים ולמשטרה
כמה חמורה הייתה התאונה וכל מה שהקורבן (ים) אמרו או עשה לחובשים ולמשטרה.

תאונות, אף שהן מפחידות, הן עובדת חיים. הם יכולים לקרות בכל עת ובכל מקום ולערב מכונית, רכבת, מטוס או סירה. חשוב מאוד שכולם יידעו להגיב נכון לאסון זה. אין צורך להיות סופרמן אלא התחל בשלב ראשון כדי ללמוד מה בדיוק עליך לעשות.

צעדים

 1. 1
  הישאר רגוע. זה אולי נראה מובן מאליו אבל מיהר למצב מסוכן ללא תוכנית לא יכול להועיל לאף אחד. נשמו עמוק והתמקדו בכמה חמורה ההתרסקות. התחל להגיש פרטים נפשיים גם כאלה שאולי לא תחשוב עליהם כרגע. לרוב יהיו לך ידיים מלאות, אך אם תרשמי על פנקס רשימות. מספרי לוחית רישוי ודברים חשובים אחרים.
 2. 2
  חייגו ל 911 או קבלו מישהו אחר. ספר להם איפה אתה ומה בדיוק ראית. במקרים של תאונה קלה שבה אף אחד לא נפצע מספיק כדי להצדיק אמבולנס או שהמכוניות בהן ניתן לנהוג, תוכלו לחייג לתחנת המשטרה המקומית במקום לייעץ לכם מה לעשות.
 3. 3
  התקרב למקום. אם זה בטוח לעשות זאת התקרב לרכב או אחרת. אל תזיז את הקורבן, במידת האפשר. פגיעות בראש, בצוואר ובגב שכיחות מאוד עם התרסקויות ואם אין לך הכשרה רפואית אתה עלול בסופו של דבר להזיק יותר אז טוב. האזן למה ששירותי החירום אומרים לך שהם מאומנים למצב זה וייעצו לך כיצד לגשת בצורה הטובה ביותר ולוודא שכולם בסדר עד שתגיע העזרה.
 4. 4
  הרגיע את הקורבן / ים. תגיד להם שהם בסדר והעזרה בדרך. בקש מהם לא לזוז.
 5. 5
  ייצב את הראש והצוואר על ידי הנחת יד אחת מכל צד של הראש. זה ימנע ממנו לנוע וימנע כל פגיעה נוספת.
 6. 6
  המתן עד שיגיעו שירותי החירום.
 7. 7
  הפעם היחידה שעליך להזיז מישהו מהתרסקות היא אם יש לך הכשרה רפואית או שקיים סיכון קרוב לסכנה נוספת, כגון שריפה, פיצוץ או התרסקויות נוספות. ייצב את הקורבן ככל האפשר והזז אותו במרחק בטוח מהרכב. שאל את שירות החירום בנושא זה במידת האפשר.
  • במצב שדורש ממך לחלוטין להעביר את הקורבן, עשה זאת בצורה הכי פחות מזיקה שאפשר. תפס את צווארון החולצה שלהם והשתמש באמות היד שלך כדי לתמוך בראשך תוך משיכת הגוף בקו ישר. זוהי שיטה מועדפת מכיוון שראשו של הקורבן מתחזק תוך כדי תנועה.
 8. 8
  קשר את כל מה שאתה זוכר לאנשי חירום. כל אותם פרטים נפשיים שהגשת. כמה חמורה הייתה התאונה וכל מה שהקורבן (ים) אמרו או עשה לחובשים ולמשטרה. המשטרה תתעניין כיצד בדיוק אירעה התאונה ומה גרם לה. נסה לזכור כמה שיותר אפילו פרטים קטנים עשויים לעזור בהמשך.
נשמו עמוק והתמקדו בכמה חמורה ההתרסקות
נשמו עמוק והתמקדו בכמה חמורה ההתרסקות.

טיפים

 • אתה לא צריך להיות רופא או פרמדיק כדי לדעת מה לעשות במקרה חירום. שקול ללמוד קורס החייאה ו / או עזרה ראשונה לכל הפחות. יהיו להם מתקדמים אחרים כיצד להמשיך להתמודד עם מצבי חירום. אלה יעזרו בחיי היומיום, לא רק בתאונה. זה גם עוזר לריפוד קורות חיים!
 • נשא ערכת חירום לעזרה ראשונה ברכבך במידת האפשר. תחבושות, מים, שמיכות מיילר, חטיפי אנרגיה וכו '. לא זו בלבד שיכולה לעזור בתאונה אלא גם אם תקוע איפשהו.
 • כמו בכל משבר, גופך מייצר אדרנלין לאורך כל התלאות. ודא שאתה ואנשים אחרים נשארים רגועים ולא מסכנים את עצמך או אחרים על ידי ביצוע דברים שבדרך כלל לא היית עושה.
 • קורבנות בהתרסקות הולכים להיות נבהלים ומתעמתים. עשה כמיטב יכולתך כדי להשאיר אותם במקום, אך אל תסכן את עצמך להחזיק אותם.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail