איך לקצץ בעלויות במעבדה?

הנה כמה צעדים שיעזרו לך להוזיל עלויות במסגרת מעבדה
אם אי פעם אתה מופקד על מעבדה או על ניהול התקציב שלה, הנה כמה צעדים שיעזרו לך להוזיל עלויות במסגרת מעבדה.

רוב המעבדות חייבות לעבוד עם תקציב מוגבל, כדי למקסם את הרווחים או כדי לחסוך משאבים יקרי ערך. אם אי פעם אתה מופקד על מעבדה או על ניהול התקציב שלה, הנה כמה צעדים שיעזרו לך להוזיל עלויות במסגרת מעבדה.

צעדים

 1. 1
  עקוב אחר עלויות המעבדה. שמור יומן ופנקס מדויק, תוך רישום כל הוצאה, כגון משכורות והטבות ששולמו, ציוד, ציוד, תקורה, שירותים, עלויות אישיות, אגרות, קנסות. חשבונאות נכונה של עלויות המעבדה תנחה את המאמצים ליישום אסטרטגיות קיצוץ בעלויות. מאמצי קיצוץ עלויות המופנים לקטגוריות העלות הגדולות יותר יביאו ככל הנראה לחיסכון גדול יותר.
 2. 2
  קבע אילו עלויות תלויות נפח ואילו אינן תלויות נפח. עלויות תלויות נפח הן אלה הפונקציה מנפח המעבדה. לדוגמה, אספקה בדרך כלל תלויה בנפח, מכיוון שככל שעומס העבודה במעבדה גבוה יותר, כך היא תצטרך יותר אספקה, ולכן עלויות ההיצע נוטות לגדול עם ההכנסות. לעומת זאת, עלויות בלתי תלויות בנפח הן עלויות קבועות ללא קשר לנפח המעבדה. לדוגמא, עלויות תקורה כמו שכר דירה וחדרי שירות נוטות להיות עלויות קבועות.
 3. 3
  קבע את העלות לפרוצדורה. ניתן לחשב זאת על ידי הוספת כל העלויות הכרוכות בהליך מסוים וחלוקה במספר ההליכים, לאורך פרק זמן מוגדר. אסטרטגיות יעילות לקיצוץ עלויות צריכות לשאוף להוריד את העלות לפרוצדורה.
 4. 4
  קבע את ההכנסות או ההחזרים לפי הליך. ניתן לחשב זאת על ידי הוספת כל ההכנסות או ההחזרים הנגזרים מהליך מסוים וחלוקה במספר ההליכים, לאורך פרק זמן מוגדר.
  עלויות תקורה כמו שכר דירה וחדרי שירות נוטות להיות עלויות קבועות
  לדוגמא, עלויות תקורה כמו שכר דירה וחדרי שירות נוטות להיות עלויות קבועות.
 5. 5
  הגבל את מספר הבדיקות הלא פרודוקטיביות. על ידי השוואת העלות לפרוצדורה לעומת הכנסה או החזר פרוצדורה עבור פרוצדורות שונות, יתברר אילו פרוצדורות רווחיות ואילו מהוות ניקוז למשאבי המעבדה. יש להגביל את מספר הבדיקות והפרוצדורות הלא פרודוקטיביות.
 6. 6
  שוחח על שימוש נכון במעבדה עם כל הצוותים וטכנאי המעבדה. יש לוודא שכולם מבינים מתי מצוינים בדיקות ונהלים מסוימים, וכי כל הקריטריונים להגשת הדגימה, הטיפול, העיבוד והדיווח על התוצאות נצפים. ביטול בדיקות ונהלים מיותרים יחסוך כסף.
 7. 7
  עדכן את כל עובדי המעבדה בכל שינוי בהליכי ההפעלה הסטנדרטיים. דון בשינויים אלה במהלך דוחות בוקר, ישיבות צוות והדרכות שנתיות, והעלה שינויים אלה בלוחות המודעות. הקפדה על עמידה בכל הפרוטוקולים תסייע בהפחתת עלויות מיותרות.
 8. 8
  נסה להריץ בדיקות יחד ולתאם נהלים במידת האפשר. אם מספר דגימות נשלחות בו זמנית לאותה בדיקה, איחודן יחד יניב את אותה התוצאה בהפעלת הבדיקה עליהן בנפרד, אך העלות תפחת באופן משמעותי. חיסכון בזמן ובמשאבים יקטין את העלויות.
 9. 9
  הזמינו אספקה בכמויות גדולות כדי לחסוך כסף, אם סביר להניח שהמצרכים לא מיושנים. עבור אספקה העלולה לפוג או להתיישן, חישבו את מחזור המלאי (עלות הסחורה שנמכרה חלקי המלאי) וודאו כי זמן התפוגה / התיישנות נמוך בהרבה מפרק הזמן שנרמז על ידי המחזור.
 10. 10
  חפש דרכים לבצע בדיקות או נהלים בצורה יעילה יותר. לדוגמא, אם מכונה חדשה יכולה להריץ פעמיים ממספר הדגימות בזמן קצר יותר, היא עשויה להפחית את העלות לפרוצדורה ולחסוך כסף. לפני שמחליטים על ציוד חדש שיכול לעשות דברים טובים יותר, עם זאת, יש לקחת בחשבון את העלות הראשונית של המכשיר, עלויות ריאגנט השוטפות, עלות הכשרת טכנאים לשימוש במכונה החדשה, עלויות פחת וכו 'ולשקול את העלויות הללו בקפידה מול חסכון בעלויות שהוא מביא.
  עלויות בלתי תלויות בנפח הן עלויות קבועות ללא קשר לנפח המעבדה
  לעומת זאת, עלויות בלתי תלויות בנפח הן עלויות קבועות ללא קשר לנפח המעבדה.
 11. 11
  קבע אילו בדיקות לבצע בבית ואילו לשלוח למעבדת עיון. שקול את כל העלויות הכרוכות בבדיקה או הליך ספציפיים, כולל עלות בדיקת בקרת איכות, עלות אספקה, עלות בדיקות הכשרה והכשרה, זמן משרדי לניהול רשומות ועלויות דיוור או הובלה למתקנים חיצוניים. אם לעיתים נדירות מתבקשת בדיקה שדורשת מיומנויות טכניות מיוחדות או ציוד, זה עשוי לחסוך בעלויות שהבדיקה תישלח ולא תבוצע בבית. מצד שני, בדיקות שבוצעו לעתים קרובות, או כאלה שדורשות זמן סיבוב מהיר, עשויות להתבצע בצורה טובה יותר בבית.
 12. 12
  עקוב אחר ההשפעות של כל אסטרטגיות חיסכון בעלויות לאורך זמן. היה סבלני מכיוון שההשפעות של כל אסטרטגיה מסוג זה עשויות לקחת חודשים או שנים להתבטא. אסטרטגית חיתוך חסכונית צריכה להקטין את העלות לכול הליך או יחס החשבון במעבדה.

אזהרות

 • לפעמים מה שנראה כהליך יקר עשוי למעשה להיות משתלם; הפחתה בעלויות עתידיות עשויה לקזז יותר מהעלות הראשונית של בדיקה או הליך לכאורה יקר. זכור תמיד את יחס העלות / תועלת.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail