איך לגרום לשיערך להתארך?

כדי לעזור לשיערך להתארך, שטפי את השיער 3-4 פעמים בשבוע עם שמפו נטול סולפטים או פרבנים. לאחר מכן, התנה את שיערך במרכך ללא סיליקון ושטוף אותו במים קרים. דאג לסרק את השיער בעדינות לאחר המקלחת כדי למנוע שבירת קווצות. כדי לקדם צמיחה נוספת, נסה לתת לעצמך עיסוי בקרקפת כדי להגביר את זרימת הדם לזקיקי השיער. שתייה של 8 כוסות מים ביום ונטילת מולטי ויטמין יכולה גם להגביר את חוזק השיער. קרא עוד מבודק הקוסמטולוג שלנו כדי ללמוד כיצד חום עשוי לעכב את צמיחת השיער שלך!

כדי לעזור לשיערך להתארך
כדי לעזור לשיערך להתארך, שטפי את השיער 3-4 פעמים בשבוע עם שמפו נטול סולפטים או פרבנים.

תמיד חלמת על שיער ארוך ומתנשא? הסתפרת והתחרטת על התוצאה? לא משנה מה המקרה, לגרום לשיער להתארך קל! אם אתה מוכן להשקיע קצת מאמץ נוסף, אתה יכול לעזור לשיער שלך להיות בריא יותר, חזק יותר וארוך יותר.

שיטה 1 מתוך 4: התחלת שגרה בריאה

 1. 1
  השתמש בשמפו עדין ומרכך. שיער ארוך מתחיל בטיפוח שיער טוב, וטיפול טוב בשיער מתחיל בשימוש בשמפו ובמרכך המתאים. חשוב להשתמש במוצרים המגבירים את חוזק השיער שלך במקום לגרום לנזק. בקש מהמעצב שלך להמליץ על מוצרים מקצועיים שנוסחו לסוג השיער שלך.
  • יש תנועה פופולרית יותר ויותר להשתמש בשמפו בכלל, מכיוון שגופך מווסת את שמני השיער באופן טבעי.
 2. 2
  הימנע מסולפטים ופרבנים. שמפו רבים מכילים כימיקלים הנקראים סולפטים אשר רעים לשיערך. כימיקלים קשים אלה הופכים את שיערך לחלש ושביר, וגורמים לשבירה שתמנע ממך לגדל את המנעולים הארוכים והיפים האלה. השתמש בשמפו שתויג כנטול פרבן וגופרית, והימנע משמפו עם SLS (נתרן דפנה סולפט) המופיעים במרכיבים.
 3. 3
  השתמש במרככים מתאימים. וודא שהמרכך שלך ללא סיליקונים, המצטברים בשיערך וגורמים נזק לאורך זמן. התנה רק את החלקים הארוכים יותר של שיערך, שכן השמנים במרכך יכולים לחסום זקיקי שיער ולהאט את תהליך הגידול.
 4. 4
  שטפו את השיער בתדירות נמוכה יותר. שטיפת שיער יתר עלולה להפוך אותו לשברירי ונוטה להישבר. שטיפה רבה מדי יכולה גם לפשט את השמנים הטבעיים שמייצרת הקרקפת. רוב רופאי העור והסטייליסטים מסכימים כי כביסה בכל יום אינה מיותרת. שלוש או ארבע פעמים בשבוע אמורות להספיק לרוב האנשים, אם כי יש אנשים שאולי יצטרכו לשטוף את השיער כל יום אם השיער שלהם יישמן בקלות.
 5. 5
  שטפו את השיער במים קרים. שטיפה במים חמים ומהבילים פוגעת בפיר השיער, ומובילה לשיער שביר ונוטה להישבר. מים צוננים יעזרו לאטום את הציפורן (השכבה החיצונית) של קווצות השיער שלך, מה שהופך את השיער שלך למבריק ובריא יותר. כדי לשמור על מבריק ובריאות, שטפו את השיער במים הקרים ביותר שאפשר לעמוד בהם.
  • חשוב במיוחד להשתמש במים קרים כששוטפים את המרכך. זה יעזור לנעול את הלחות מהמרכך.
 6. 6
  צחצחי וסרקי את השיער בעדינות. צחצוח, סירוק והכלים המשמשים לשם כך ממלאים חלק משמעותי בבריאות השיער שלך. אנשים רבים מצחצחים יתר על המידה או משתמשים בכלים הלא נכונים. בעוד שסבך ועיצוב הם דאגה, היזהר לא לצחצח ולסרק לעתים קרובות מדי. שימוש בשיטות וכלים מתאימים ישמור על שיער חזק.
  • צחצח שיער רק כשצריך, או להילחם בסבך או למטרות עיצוב. צחצוח יתר וצחצוח נמרץ עלולים לפגוע בשיער או לשלוף אותו. גם אל תצחצח אותו כשהוא רטוב. במקום זאת, תסרק אותו באמצעות מסרק רחב שיניים.
 7. 7
  השתמשו במסרק במקום במברשת על שיער רטוב או על קשרים. קומבס ומברשות משרתים מטרות שונות. השתמש בהם נכון. מסרקים מיועדים לשיער רטוב והסרת קשרים, כמו גם פרידת שיער והפצת מוצרי עיצוב. המברשות מיועדות להפצת שמנים טבעיים לשיער, עיצוב ושימוש עם מייבש שיער.
  • לדוגמא, שימוש במסרק להסרת סבכים מאפשר לך להקניט את הקשר בזהירות רבה יותר מבלי לשבור את השיער. מברשות אינן מאפשרות עדינות מסוג זה.
 8. 8
  השתמש במברשת מהסוג הנכון. אל תשתמש במברשות פלסטיק, מכיוון שאלה יכולות להיות קשות בקרקפתך וליצור קצוות מפוצלים. במקום זאת, בחר במברשת עם זיפים רכים וטבעיים. מומלצות במיוחד מברשות לשיער חזיר. מברשות בעלות זיפים נוקשות הן הטובות ביותר לשיער סמיך ומתולתל מאוד, שלא ניתן לנהל בעזרת מברשת רכה עם זיפים.
וטיפול טוב בשיער מתחיל בשימוש בשמפו ובמרכך המתאים
שיער ארוך מתחיל בטיפוח שיער טוב, וטיפול טוב בשיער מתחיל בשימוש בשמפו ובמרכך המתאים.

שיטה 2 מתוך 4: שימוש בטכניקות סטיילינג בריאות

 1. 1
  מזער את השימוש שלך בכלי חימום. אלה הם קשים מאוד על השיער שלך ולא צריך להשתמש בהם לעתים קרובות מדי. יש להשתמש תמיד במוצרים כגון סרום לשיער בעת מריחת חום, על מנת להגן על שיערך. ודא שאין לך את הגדרת החום גבוהה מדי. נסה להשתמש בדברים כמו מייבשי מכה במצב הנמוך ביותר שלהם.
 2. 2
  לבש את השיער עד כמה שאפשר. הימנע מתסרוקות צמודות כמו קוקו ולחמניות או צמות ותוספות צמודות מדי, מכיוון שהן מושכות שיער ומפריעות לצמיחה. העומס על השיער מסגנונות צמודים כמו אלה יכול להוביל לשיער להיחלש ולהישבר. זה גם מעמיס על הקרקפת עצמה על ידי עיכוב זרימת הדם. זה יכול להוביל לכאבי ראש ומונע משיער לקבל חומרים מזינים נחוצים.
  • המקומות בקרקפת שלך שרואים את המתח הרב ביותר יכולים אפילו לראות נשירת שיער (התקרחות גרירה).
  • השתמש בסגנונות רפויים יותר במידת האפשר ונסה להימנע מקשרי שיער עם חתיכות מתכת, מכיוון שאלה יכולים לתפוס ולהוציא שיער. גומיות וקשרים אלסטיים הדוקים יכולים גם לשלוף שיער. חפש קשרי שיער "חסרי עוף" או ללא נזק, או קשרי סרט אלסטיים עדינים.
 3. 3
  גזזו את השיער. זה אולי נראה אינטואיטיבי, אך גיזום השיער יכול למעשה לקדם את צמיחת השיער. כאשר מתפתחים קצוות מפוצלים זה מחליש את השיער וגורם לו להישבר. אם גוזמים שיער באופן קבוע, הדבר יפחית משמעותית את הקצוות המפוצלים, מה שיוביל לשיער חזק ומראה טוב יותר. יש לקצץ שיער בחצי עד סנטימטר כל שישה עד שמונה שבועות.
  • גם אם זמירה פירושה שעליך להקריב יותר אורך ממה שתרצה, זכור שעדיף שיער קצר ובריא יותר משיער ארוך ולא בריא.
שכן השמנים במרכך יכולים לחסום זקיקי שיער ולהאט את תהליך הגידול
התנה רק את החלקים הארוכים יותר של שיערך, שכן השמנים במרכך יכולים לחסום זקיקי שיער ולהאט את תהליך הגידול.

שיטה 3 מתוך 4: בניית שיער חזק יותר

 1. 1
  לעורר את הקרקפת. גירוי הקרקפת בעזרת עיסויים, צביטה או צחצוח בעזרת מברשת זיפים רכה יכול לקדם את צמיחת השיער. זה מגביר את זרימת הדם לזקיקי השיער, מה שמביא חומרים מזינים הדרושים לשיער שלך. זה יכול גם לעזור להפחית את כאבי הראש הנגרמים על ידי התסרוקות ההדוקות מדי שהוזכרו לעיל. נסה אחת מהטכניקות הנפוצות של עיסוי הקרקפת:
  • הפליטה: טכניקה זו נועדה לחמם את רקמת השריר ולשפר את זרימת הדם לקרקפת. זה כולל ליטוף עדין של הקרקפת בקצות האצבעות או בכפות הידיים.
  • פטריסאז ': עיסוי זה כולל לישה של הקרקפת, וכתוצאה מכך עיסוי עמוק יותר מטכניקת ההזרמה העדינה יותר. פטריסז 'מרגיע ומותח את השרירים, ומשפר גם את זרימת הדם לקרקפת.
 2. 2
  לאכול בריא. לאכילה בריאה תהיה השפעה עצומה על צמיחת השיער. התזונה שלך משפיעה על חומרי המזון בגופך, וחומרים מזינים אלה משמשים לבניית שיער חדש. אם אין לך את החומרים המזינים המתאימים, גופך אינו יכול לבנות שיער באותה מהירות או באותה עוצמה. אכלו תזונה נכונה עם החומרים המזינים הנכונים לקידום צמיחת השיער.
  • חלבון: שיער עשוי בעיקר מחלבונים, כך שגופך אינו יכול לבנות שיער חזק וחזק אם אין לו מספיק. ודא שאתה מקבל חלבונים מלאים, על ידי אכילת בשר, מוצרי סויה, או מספר מקורות חלבוניים חלופיים. שעועית, זרעים, אגוזים, חלב ואצות הם מקורות חלבוניים חלופיים טובים, אך יש לאכול אותם בשילוב כדי לייצר חלבון מלא.
  • חומצות שומן מסוג אומגה -3: הגוף שלך זקוק לאלו כדי לייצר שיער. השיער מורכב מחומצות שומן 3% כאלה. עם זאת, הגוף שלך לא יכול לייצר את זה לבד, אז אתה צריך להיות בטוח שהתזונה שלך כוללת את אלה. דגים (כמו סלמון) ואגוזים (כגון אגוזי מלך) הם מקור מצוין לשומנים בריאים אלה, כמו גם לחלבון.
  • אבץ: ללא אבץ, הקרקפת שלך תהייה יבשה ומגרדת. זה יכול להוביל לצמיחת שיער לקויה או אפילו נשירת שיער. קבל יותר אבץ בתזונה על ידי צריכת דגנים מועשרים ודגנים, צדפות וביצים.
  • ויטמין A או בטא קרוטן: צריכת בטא קרוטן מאפשרת לגופך לייצר ויטמין A. ויטמין A משמש פונקציות רבות בגופך אך גם מסייע לוויסות השמנים בקרקפתך. ללא שמנים אלה העור שלך יתייבש ושיערך ייפגע. הגדל את בטא קרוטן בתזונה על ידי אכילת בטטות רבות, דלעת, משמש וגזר.
  • ברזל: ברזל הכרחי לסיוע בחמצון הדם. חמצן זה הכרחי לשיער בריא. ברזל נמוך הוא הגורם העיקרי לנשירת שיער, במיוחד אצל נשים. קבל יותר ברזל בתזונה על ידי אכילת ירקות כהים, ביצים ובשר.
  • ויטמין B: כל סוג ויטמין B יסייע בקידום שיער בריא. ויטמין B5 נחוץ לעיבוד חומצות השומן שהוזכרו לעיל ו- B7 ו- B12 משמשים לעיבוד חלבונים. B9 משפיע ישירות על צמיחת התאים. קבל ויטמינים מקבוצת B נוספים בתזונה על ידי צריכת הודו, טונה ועדשים.
  • ויטמין E: ויטמין E חיוני לחלוטין לעור בריא ועור בריא פירושו קרקפת בריאה. זה גם עוזר להגן על השיער. קבל ויטמין E יותר על ידי אכילת גרעיני חמניות, אגוזים ואבוקדו.
 3. 3
  קח תוספי ויטמינים. נטילת ויטמינים תסייע להבטיח כי לגופך יש את החומרים המזינים הדרושים לו כדי לייצר שיער בריא. בעוד שאכילת תזונה בריאה ומאוזנת אמורה לאפשר לך לקבל את החומרים המזינים המתאימים, תוספי ויטמינים יכולים לעזור לך להבטיח שאתה מקבל את הכמות הנכונה של כל ויטמין. תוספי ויטמינים טרום לידתי מתאימים ככל הנראה לקידום צמיחת שיער, מכיוון שאלה מכילים את הוויטמינים הנפוצים ביותר לשיער בריא.
  • לא כולם מגיבים לתוספי ויטמינים באותה צורה, או שיש להם אותם צרכים תזונתיים. התייעץ עם הרופא שלך לפני תחילת כל תוסף תזונה.
 4. 4
  תן לשיער שלך מסיכת נוגדי חמצון. מריחה של כמה כפות שמן זית ושמן קוקוס אחת לשבועיים תשטוף את השיער עם נוגדי חמצון כדי להדוף ריקבון מרדיקלים חופשיים.
  • מערבבים את השמנים יחד ומחממים את התערובת עד שהיא חמה. וודא שהוא לא ישרוף את הקרקפת.
  • מסרק את התערובת בשיער. דאגו לקבל גם את הקצוות וגם את השורשים.
  • תן לשיער שלך לשבת 20 עד 30 דקות, ואז לשטוף ביסודיות ולייבש באוויר.
 5. 5
  לשתות מים. שתיית מים תקדם קרקפת בריאה ושיער בריא יותר. כשגופך אינו מקבל מספיק מים, הוא מתחיל להתייבש. העור והשיער הם האזורים הראשונים והבולטים ביותר של יובש מהתייבשות. שמונה כוסות מים ביום היא הכמות המומלצת האופיינית למבוגר.
 6. 6
  יש לישון בשפע. מחזורי שינה קבועים עוזרים לגופך לווסת את רמות המלטונין והקורטיזול, שניהם משפיעים על צמיחת השיער. כמו כן, שינה נחוצה לשמירה על גופך באופן כללי. כשגופך לא ישן מספיק, הוא מתחיל לסגור תהליכים צדדיים כמו ייצור שיער. כל אדם שונה בכמות השינה שהוא זקוק לו, לכן הקפד לקבל את הכמות המתאימה לגופך.
עבה יותר ויקדם את צמיחת השיער עוד יותר מהר עבור רוב סוגי השיער
השארת אותו בן לילה יהפוך את שיערך למבריק, חלק, רך, עבה יותר ויקדם את צמיחת השיער עוד יותר מהר עבור רוב סוגי השיער.

שיטה 4 מתוך 4: הכנת מסכת שיער בבית

 1. 1
  פשטו על המקרר שלכם. להלן המרכיבים שתצטרך למסכת שיער בסיסית:
  • 2 ביצים
  • 1 כפית קינמון
  • כפית חרדל
  • 2 כפות שמן על פי בחירתכם (כגון שמן קוקוס, שמן חוחובה, שמן זרעי ענבים, שמן קיק, שמן אגבה או שמן זית - או שתוכלו לערבב את כולם!)
   • כמובן, תוכלו להשתמש גם במרכיבים אחרים! חלב, לימון (אם כי זה יכול להבהיר את שיערך), דבש וחומץ תפוחים הם ארבע תוספות נפוצות יעילות באותה מידה. ואם אתה לא אוהב את ריח החרדל, החלף אותו!
   • שמן זית נהדר לחוזק שיער ולברק. שמן ושמן קוקוס יהפכו אותו לרך ויוקרתי. דבש יוסיף זוהר וחומץ תפוחים יחזיר אותו לחיים. ככל שהשיער שלך בריא יותר, כך הוא יצמח מהר יותר.
 2. 2
  מערבבים את החומרים שלכם יחד בקערה. ודא שכל הביצה התערבבה ביסודיות, כי זה ייקח הכי הרבה זמן לשלב. אם יש לך שיער ארוך במיוחד, כדאי לך להשתמש בביצה אחרת או בשמן נוסף כדי לגרום לתערובת שלך להמשיך רחוק יותר.
 3. 3
  מרחו תחילה על שורשיכם, וודאו לעסות אותו. אל תפחדו לבלגן את האצבעות! ככל שאתה באמת נכנס לשם, כך התוצאות שלך יהיו טובות יותר. אתה רוצה כל גדיל רווי בתבשיל הקסום שלך.
  • מצפים את השיער מלמעלה, ואז הופכים את השיער ומצפים מלמטה. חלק את השיער שלך בכמה דרכים שונות לפני שאתה בכלל חושב לסיים. וודאו לעקוף את האוזניים!
 4. 4
  החל את שארית שיקויך על שאר שיערך. הקפד לצפות את כל הקרקפת עד לקצוות שלך. עם זאת, החלק החשוב ביותר הוא הקרקפת שלך, שכן שם מגרה את השורש לצמוח. ברגע שאתה חושב שסיימת, עבור לזה עוד כמה דקות.
 5. 5
  שים את השיער והשאיר למשך 30 דקות. לחמניה, כובע מקלחת, זנבות חזיר או קוקו יעשו זאת, אך מכיוון שכנראה תתפתו לגעת בזה, כובע מקלחת הוא ההימור הטוב ביותר שלכם. אתה יכול גם לעטוף אותו במגבת דקה. לכו לעשות יוגה בזמן שאתם צופים בטלוויזיה, וחזרו עם סיום הפרק.
 6. 6
  שטפו את השיער היטב ושטפו את הביצים במים קרים. חשוב מאוד לשטוף במים קרים, מכיוון שטיפת ביצים משיערך במים חמים תגרום להם לטגן בשיערך. ביצים זה עסק דביק, אז שטפו את השיער כרגיל - אבל שטפו אותו היטב. וודאו כי כל הטוב הדביק דל בחוץ, מכיוון שאינכם רוצים להריח כמו צנצנת מיונז בהמשך היום.
  • שמפו ומצב כרגיל, אם תרצו. ככל ששיערך יבש בדרך כלל, כך פחות סביר כי שיערך יזדקק לשמפו. אתה מכיר את השיער שלך - האם המסכה תהפוך אותו לשומני בכלל? אם אתה נוטה להצטברות מהירה של שמן, השתמש בשמפו. אם לא, אתה יכול לדלג עליו.
 7. 7
  סגנון כרגיל. אתה יכול להשתמש במסכה עמוקה לטיפול כזה עד פעם בשבוע, אם תרצה בכך. תראה הבדל בתוך זמן קצר!

דברים שתזדקק להם

 • שמפו ומרכך ללא סולפט
 • מברשת חזיר-שיער
 • תוספי ויטמינים
 • מרכיבים למסכת שיער (ביצים, שמן לבחירתך, חרדל וקינמון)
 • קערה וכף (אם מכינים מסיכת שיער)

טיפים

 • אל תתייאש אם אינך רואה תוצאות מיד. יהיה עליך להישאר עם משטר טיפוח השיער החדש שלך במשך מספר שבועות לפני שההבדל יתברר.

שאלות ותשובות

 • האם גסיסת השיער שלי תמנע מהשיער שלי לצמוח באותה מהירות?
  אם נעשה על ידי איש מקצוע, גסיסת שיערך לא תאט את צמיחת השיער. שימוש בשיטה בבית נוטה יותר לפגוע בשיערך ולהאט את תהליך הגידול.
 • האם עדיף להשאיר מסכת שמן בתוך לילה, או רק למשך 30 דקות?
  30 דקות זה מספיק זמן כדי להפוך את השיער שלך לחלק יותר, רך יותר ולקידום צמיחת השיער. השארת אותו בן לילה יהפוך את שיערך למבריק, חלק, רך, עבה יותר ויקדם את צמיחת השיער עוד יותר מהר עבור רוב סוגי השיער.
 • האם שטיפת השיער שלי במים קרים בזמן המקלחת תעזור לו לצמוח באופן טבעי?
  כן, זה יעזור כי שימוש במים חמים הוא כמו כלי חימום וזה שובר את השיער. שימוש במים קרים מונע זאת. זה גם עוזר לגרום לשיער שלך להראות חלק יותר.
 • אילו ויטמינים הם הטובים ביותר לגידול שיער מהיר יותר?
  יש אנשים שלוקחים ויטמינים מביוטין, אך עדיף להתייעץ עם הרופא שלך לפני נטילתם.
 • האם הפיכת ראשי הפוכה יכולה לסייע לצמיחת שיער?
  כן זה יכול, זה לוקח את כל הדם עד לשיער שלך כדי להפוך אותו לבריא יותר. אל תעשו את זה יותר מדי זמן מכיוון שזה לא טוב בשבילכם.
 • האם ערכות גלילה שבועיות עם מייבש שיער בסדר?
  כן, מכיוון שישיבה מתחת למייבש שיער מחומם מייצרת חום עקיף ולא אמורה להשפיע לרעה על השיער שלך.
 • האם זה חל על כל סוגי השיער?
  זה חל על סוגי שיער רבים, אך כולם שונים. עליך להשתמש רק בטיפול המתאים לך.
 • האם אלוורה עוזר לגרום לשיער שלי לצמוח?
  אלוורה היה אחד הטיפולים הטובים ביותר לשיער בכדי לשמור על מצב מצוין. זה לא גורם לשיער לצמוח אבל שומר על מה שכן צומח במצב נהדר.
 • האם אוכל לצחצח הרבה את השיער?
  מספיק פעם או פעמיים ביום. צחצוח רב מדי עלול לגרום לשבירה או לאובדן שיער שלא נושר באופן טבעי.
 • כיצד אוכל לגרום לו לצמוח ללא שמנים, טיפולים וכו '?
  שיער יבש נוטה להישבר, כמו גם נשירה. אז אם השיער שלך יבש, השתמש בקרם לחות יומי. כשאתם שוטפים אותו השתמשו בשמפו לחות ואל תשכחו את המרכך.

תגובות (15)

 • jocelyn89
  אני צריך להשתמש בכל הדברים האלה על השיער שלי.
 • ebonysenger
  כל מה שקראתי היה מאוד מועיל.
 • samantha66
  אפשר גם לחמם דבש על כיריים ולהשתמש בו כמסיכת פנים, נסו עם חלב!
 • oliverpowell
  זה היה לעניין ומאוד אינפורמטיבי! זה עזר לבתי בת ה -11 ואני להתחיל בשגרה בריאה לשיערנו. שלא לדבר על שהתייחסנו בחזרה כדי לקבל רעיונות נוספים כדי להחליף קצת דברים ולמצוא מה מתאים ביותר לסוג השיער שלנו!
 • wendell46
  מה שעזר לי זה שאסור לי לצחצח את השיער הרבה... לא ידעתי שהשיער שלי יכול להישבר!
 • brendaswaniawsk
  מסכת השיער הייתה מאוד קלה, היו לי כבר את כל המרכיבים, וזה עובד. למחרת בבוקר השיער שלי היה ארוך יותר, וגם הוא היה סמיך. תודה, מדריך!
 • williamsonmandy
  הפריסה קלה לראות וברורה מאוד.
 • gennarohalvorso
  מאוד מורגש ועוזר, כל כך הרבה מידע עובדתי. תודה!
 • lrussell
  טיפים טובים מאוד. אני מאוד מרוצה מהשיער הבריא שלי.
 • austynvon
  אהבתי את זה. השיער שלי רך יותר, מלא יותר וגדל. אהבתי את הרמזים המועילים. תודה!
 • kohlerernestine
  השיער שלי קצר מאוד, ואפילו לא ידעתי שרוב הדברים האלה יעזרו. זה בהחלט עבד.
 • ithomas
  מצאתי שיטות נוספות להגברת צמיחת השיער.
 • amanda85
  תודה רבה, למדתי הרבה איך לטפל בשיער שלי. נהגתי לצחצח את השיער כשהוא רטוב והוא נושר, אבל עם הרעיונות האלה למדתי הרבה.
 • effiecorkery
  המאמר מפורט, וסיפק עצות יקרות ערך.
 • paulasmith
  אני אוכלת אורז, גזר ודגים כל הזמן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail