איך לתפוס מושק?

כדי לתפוס מושק, תכנן לדוג בשעות החמות ביותר ביום, כאשר המושק פעיל ביותר. כאשר אתה בוחר את הציוד שלך, בחר במוט פעולה כבד שאורכו 7 עד 9 מטרים, מכיוון שמוסקים יכולים לגדול מעל 23 ק"ג. בנוסף, בחרו פיתיון קטן ואיטי יותר כמו פיתיון גלישה אם אתם דגים במים קרים, או פיתיונות הנעים במהירות כמו ספינרביטים לדיג במים חמים. למידע נוסף, כולל כיצד לנתק ולשחרר את המושק שלך לאחר שתפס אותו, המשך לקרוא!

כדי לתפוס מושק
כדי לתפוס מושק, תכנן לדוג בשעות החמות ביותר ביום, כאשר המושק פעיל ביותר.

גדל לגודל ענקי, המנגל הוא אחד מדגיגי הים הצפון אירופיים הנערצים והמבוקשים ביותר. בעוד שפורל, בס וסלמון פופולריים גם כן, המושק - הידוע בכינויו "דג של 10000 יציקות" - הוא דג המים המתוקים היחיד המוקף בפולקלור דמוי יטי. המחסור היחסי שלה, יחד עם יכולת הראייה האדירה ויכולות הלחימה שלו, זיכו אותו בתואר זה. כדי לתפוס מושקים בכל סדירות, על דייג לפעול על פי נוסחה ספציפית. שקול היטב את טמפרטורת המים ואת השעה ביום, וודא שאתה מביא ציוד חזק על מנת לתפוס את הדגים האכזריים והמתחמקים האלה.

חלק 1 מתוך 3: בחירת הזמן והמיקום

 1. 1
  בחר גוף מים לדוג. באופן כללי, מושקים הם דגי מים קרים. הם נמצאים עד דרום טנסי וצפון אונטריו. חשאי ככל שדייגני המושק יכולים להיות עם חורי הדבש שלהם, ישנן דרכים רבות לקבוע אם דגים אלה שוחים בגוף המים שלך. אולי הכי אמין הוא להשתמש באגף משאבי הטבע של המדינה או המחוז שלך. בדוק גם בפורומי דיג מקומיים, מועדונים וחנויות פיתיון.
  • היכנס לאתר אגף משאבי הטבע למדינה בה אתה מתכנן לדוג. אתה אמור להיות מסוגל למצוא גופי מים מקומיים, כגון אגמים ופלגונים, שבהם ניתן למצוא אגם מוסק, וכן מאגרים המלאים אותם.
 2. 2
  בחר מיקום בגוף המים. מי Muskie יכול להיות מרתיע לניתוח. דגים אלה חיים באגמים שלעתים קרובות הם אלפי דונמים, והידיעה מאיפה להתחיל יכולה להיות אתגר. לכן היכרות עם דפוסי הנדידה היא קריטית. חפש את טמפרטורת המים הנוכחית עבור גוף המים שבחרת.
  • מההפשרה הראשונית ועד תחילת האביב, כאשר טמפרטורות המים נעות בין שנות ה -40 העליונות לפרנהייט הנמוכה (כ -7 עד 12 מעלות צלזיוס), התמקדו בחלקים הרדודים ביותר של האגם.
  • ברגע שטמפרטורות המים מגיעות לאמצע שנות ה -50 פרנהייט (כ -13 צלזיוס), דגים בעומק של מטר עד שתים עשרה מטרים.
  • בטמפרטורה של 21 מעלות צלזיוס (21 צלזיוס), התמקדו בבתי הקיץ של הדגים: מבנים עמוקים יותר, כמו ערוגות עשבים עמוקות, ערימות סלעים שקועות ועץ.
  • בסתיו, כאשר המים צונחים חזרה לפרנהייט בשנות ה -60 וה -50 (10 עד 20 צלזיוס), דגים ברדודים במקום בו יש בתי ספר לטרף, כגון צל, עציץ ודייג לבן.
  • כאשר המים מתקררים לפרנהייט בשנות ה -40 וה -30 (-1 עד 9 צלזיוס), דגים במים עמוקים יותר, שם נמצאים מושקים לאורך כל החודשים הקפואים. זה לעתים קרובות כאשר אתה יכול לתפוס את הדגים הגדולים ביותר.
 3. 3
  בחר זמן לדוג. האמרה של דיג ב"סדק השחר "אינה נכונה לחלוטין. כמו כל הדגים, גם מושקים בעלי דם קר, ולכן טמפרטורת גופם היא תוצר ישיר של סביבתם. כתוצאה מכך, בתחילת האביב ובתקופות הסתיו המאוחרות, מושק למעשה פעיל ביותר בשעות החמות ביותר ביום כאשר השמש מעל הראש ישירות. במהלך החודשים החמים ביותר בשנה, ההפך הוא הנכון, ומוסקי עכברים מוצאים את טמפרטורות הציד האידיאליות ביותר שלהם עם רדת החשכה.
 4. 4
  בחר את היום. אם אתם דגים בשעות היום, בחרו יום עם ירח חדש או מלא. אם אתה לדוג לדוג בלילה, בחר לילה עם ירח מלא. לוחות שנה סולונריים פותחו במשך שנים עבור דיג מושק, וקבעו כי דיג בשלבי הירח הללו מהווה יתרון עבור הדייגים.
 5. 5
  צור דפוס שניתן לחזור עליו. דייגי מושק מצליחים רבים מנהלים יומן ריצה של דגים שנראים ודגים שנתפסו. השתמש במפה או במערכת GPS, עקוב אחר היום, השעה והמיקום של כל מפגש עם מושק כדי ליצור דפוס עונתי לשחזור. עם חלוף העונות, הוסף נקודות חדשות ליומן שלך.
  • עם הזמן גוף מים יכול בעצם להפוך לאלגוריתם, שבו אתה צריך רק לחבר את התנאים ולתבל כדי לדעת היכן אתה צריך לדוג.
דייגי מושק מצליחים רבים מנהלים יומן ריצה של דגים שנראים ודגים שנתפסו
דייגי מושק מצליחים רבים מנהלים יומן ריצה של דגים שנראים ודגים שנתפסו.

חלק 2 מתוך 3: בחירת הציוד שלך

 1. 1
  בחר מוט וסליל. השתמש בהתמודדות כבדה. בטן המושל למבוגרים יכולה לגדול ביותר מ -127 ס"מ ו -22,7 ק"ג. נסה מוטות פעולה כבדים באורך של שבעה עד תשעה מטרים. התאם מוט מושק עם סליל יציקת פיתיון גדול, רצוי ביחס הילוך מהיר, כדי לאפשר "תופס" דגים נעים במהירות.
  • למוטות פעולה כבדים יש עמוד השדרה לא רק להילחם בדג כה גדול, אלא גם להטיל את הפתיונות בגודל הג'מבו המשמשים למטרת מושקים.
 2. 2
  בחר שורה. ככל ש"מבחן הלירה "של קו גבוה יותר, כך הקו יהיה חזק יותר. על מנת למנוע הפסקות קו ודגים שהוחמצו, השתמש בקו כבד וקלוע עם בדיקת קילו בין 80 ל 100. מכיוון שלמושקים יש שיניים כה חדות, חבר את הקו הראשי לפיתוי באמצעות פלואור או פלואור פחמן כבד.
 3. 3
  בחר גודל פיתוי. מגוון פתיונות המושק הזמינים יכול להיות מכריע. עכברים הם טורפים ידועים לשמצה שאוכלים כמעט כל דגי מים מתוקים אחרים במימיהם, מושקים אחרים, צפרדעים ואפילו מכרסמים. באופן כללי, אל להפחיד אותך באמצעות פיתיון שנראה גדול באופן אבסורדי. עכברים טורפים לעתים קרובות דגים באורך של 25% -50%, ולכן שימוש בפתיונות של 8-12 אינץ 'הוא בסדר. יש לזכור כי דגים אלה הם קרים, ולכן רמת הפעילות שלהם נקבעת במידה רבה על פי העונה וטמפרטורות המים..
  • במים קרים הדגים איטיים יותר. בחר פתיונות קטנים כגון מלכודות רעשן ופיתיון כננת.
  • בטמפרטורות מים אידיאליות יותר, משנות ה -60 ועד שנות השבעים הנמוכות בפרנהייט (15,5 מעלות צלזיוס עד מעל 21 מעלות צלזיוס), הדגים פעילים הרבה יותר. השתמש בפתיונות גדולים יותר כמו גומיות וסוומבייט.
 4. 4
  בחר בתנועת הפיתוי. במים קרים, חפשו פיתיון עצלני ואיטי יותר כמו פיתיון גלישה, פתיונות אידיוט ופתיונות ג'יב כדי למשוך עוד שביתות. במים חמים, השתמשו בפיתיון נע במהירות כמו זנבות, ספינרביטים וטופווטרס. כאשר טמפרטורת המים חמה, הדגים יהיו איטיים, לכן השתמשו בפיתיון עמוק ואיטי יותר.
  • כאשר ראות המים נמוכה, חפשו פתיונות עם רעשנים, להבים גדולים או מנגנונים אחרים ליצירת רעש ותנועת מים. מלבד איברי שמיעה אופייניים, מושקים משתמשים גם בקו הצדדי, שהוא קבוצה של איברי חישה שעוברים לאורך דגי מים מתוקים רבים. מערכת קו רוחב זו יכולה לזהות שינויים קטנים בתנועת המים ובמעברי הלחץ שנוצרו על ידי טרף (ופתיונות) כאשר הראות מופחתת.
 5. 5
  בחר צבע פיתוי. במים צלולים, צבעים ודוגמאות טבעיות עובדים הכי טוב. במים מוכתמים או בוציים, על דייגים להשתמש בפתיונות שקל יותר לזהות.
  • כשהמים צלולים, "התאם את הצוהר." לדוגמא, השתמשו בחיקויי עציץ במים שבהם הפרוטה הם המספוא השולט, ובחיקויי שאד במים בהם שאד הם המספוא השולט.
  • כאשר למים יש ראות נמוכה, בחר בצבעים בהירים כמו תרשיש, כתום או לבן. לחלופין, בחר בצבעים כהים מאוד כגון שחור כדי לספק את הניגודיות הגדולה ביותר למים מלוכלכים.
 6. 6
  בחר אחזור. ההחלטה כיצד לאחזר פיתוי תלויה בתנאי המים וברמות הפעילות של הדגים. בתנאים אידיאליים כאשר דגים פעילים, השתמש באחזור מהיר יותר. אחזור איטי יותר נחוץ במי קיץ קרים וחמים יותר.
  • כאשר הדגים נותנים לך משוב חיובי על ידי מעקב אחר הפיתיון שלך או נשיכה בפועל, נסה לחזור על דפוס האחזור הזה לאורך כל היום וכאשר אתה נתקל בתנאים דומים.
  • Muskie מפורסמים בזכות פיתיון לפני שהחליטו לשבות. למרות שלעתים קרובות ניתן לראות אותם עוקבים אחרי פיתוי, לעתים קרובות יותר הם עוקבים רק מחוץ לאתר. מסיבה זו, בצע לפחות דמות שמונה אחת בתמרון בסוף כל אחזור. שינוי הכיוון גורם לעיתים קרובות לדגים מהוססים, והדמות שמונה עצמה מעניקה לדייג יותר זמן להבחין בדג שנסגר בפיתיון.
התאם מוט מושק עם סליל יציקת פיתיון גדול
התאם מוט מושק עם סליל יציקת פיתיון גדול, רצוי ביחס הילוך מהיר, כדי לאפשר "תופס" דגים נעים במהירות.

חלק 3 מתוך 3: סליל במוסקי

 1. 1
  השתמש בכלים הנכונים. השתמש תמיד בקרסים חדים. מכיוון שקרסים גדולים ממש מחוץ לאריזה לעיתים עמומים, הביאו כלי השחזה המיועד לווים גדולים. נשיאי מריסי לסת, צבת מחט, מסיר ווים בעל ידית ארוכה, או חותך ברגים מיני או חותכי צד. תביא עריסה, או אם זה לא אפשרי, רשת גדולה.
  • נסו להשתמש ברשת רק אם אתם מתכננים לשמור על הדג. אם אתה חייב להשתמש ברשת ואתה מתכנן לשחרר את הדג, ברשת שלך צריכות להיות שקיות מצופות גומי כדי להפחית את אובדן הריר של הדג. צריך להספיק רשת עמוקה (כ -52 אינץ ') עם פתח שבין 34 ל -112 ס"מ. הקפד לרשת את מושק הראש בראש.
  • כלים חיוניים אלה יגנו על הדג כמו גם עליכם כדייג, מכיוון שתטפלו בקצה העסקי של דג שן, כמו גם ווים גדולים מאוד.
 2. 2
  שחרר את הדג. לאפשר לדגים להישאר במים לצורך הניתוק והטיפול הראשוני חיוניים לרווחתם של מושקי הגביע ולשמירה על הדיג שלנו. תפס את החלק האחורי של הוו עם הצבת שלך והרם אותו. השתמש במסיר ווים בעל ידית ארוכה כדי לאחזר ווים שקשה להגיע אליהם. אם וו מוטבע עמוק מדי בכדי להסיר אותו, השתמש במכשירי צד או חותך בריח מיני כדי לקצץ את הנקודות מהוו.
 3. 3
  החזיקו את הדג כמו שצריך. אל תכניס את היד לפה של הדג או לזימים כדי לאחזר את הוו שלך. אם הדג יתנפץ, שיניו או מגרפות הזימים עלולים לפצוע אותך. החזיקו מושק קטן בחוזקה על גבו, ממש מאחורי כיסויי הזימים. אם המושק גדול, החזיק אותו בזנב ומתחת לגוף בזמן שהוא עדיין נמצא על שפת המים, כך שאדם אחר יוכל לשחרר את הווים. עשו זאת בתוך עריסה, אם אפשר.
  • ללבוש כפפות תמיד בעת טיפול במושקים. הכפפות צריכות להיות כפפות דיג מגוננות שעמידות לנקב.
  • השאירו את הדגים במים בתוך הרשת או בעריסה זמן רב ככל האפשר, הוציאו אותה רק לזמן קצר כדי לצלם אותה או למדוד אותה. למרות גודלם ועוצמתם, ידוע כי דגים אלה אינם קשוחים ואינם סובלים היטב טיפול נרחב.
 4. 4
  שחרר את הדג. אתה יכול לעזור בשמירה על האיכות של דיג מושק על ידי תרגול תפוס ושחרור. תביא איתך מצלמה כדי לצלם את המלכוד שלך. אל תשמור את הדג אלא אם כן אתה עומד להתקין אותו.
  • החלק את המושק לעריסה כדי לשחרר אותו למים, כך שהוא לא יפצע את עצמו.
  • להחיות את הדג על ידי נדנדה שלו בעדינות קדימה ואחורה לפני ששחרר אותו. אל תשחרר את המושק עד שהוא נשאר זקוף מעצמו - במילים אחרות, הוא לא צריך להיות מונח על צדו במים.

טיפים

 • דייג המכוון למושקים צריך להיות דייג אחראי. תמיד יש את הכלים המתאימים איתכם כאשר אתם מתכננים לדוג מושקים.
 • אל תהססו להשתמש בפתיונות עם דפוסים צעקניים או תנועה בלתי יציבה ולא טבעית. כשם שאריה יכוון לגזלה לבקנית או לזברה צולעת בתוך עדר, זה מטרה קלה יותר, כך גם המושל הטורף יתחדד למה שהוא תופס כפתי פיתיון פחות מוסווים או פצועים בבית ספר.
 • נסה לדבר עם אנשים הדוגגים את גוף המים שאתה מבקר בו. לראות מה עובד ואיפה.
 • השג משקפי שמש מקוטבים שיעזרו לך לראות על המים.
 • אין לדוג מושקים כאשר טמפרטורות המים הן מעל 27 מעלות צלזיוס (26,7 מעלות צלזיוס). עלייה בטמפרטורות, כמו גם ירידה ברמות החמצן המומס בטמפרטורות אלה, מגבירות באופן דרמטי את הלחץ הפיזיולוגי ואת התמותה המעוכבת. דגים המשתחררים בתום לב ונראה שהם שוחים משם מתים בשיעורים גבוהים להחריד. כאשר טמפרטורות המים כה גבוהות, זה זמן טוב לכוון למינים אחרים או לקחת זמן למשימות אחרות הקשורות לדיג, כמו חידוד וו ותחזוקת סירות.
לוחות שנה סולונריים פותחו במשך שנים עבור דיג מושק
לוחות שנה סולונריים פותחו במשך שנים עבור דיג מושק, וקבעו כי דיג בשלבי הירח הללו מהווה יתרון עבור הדייגים.

אזהרות

 • וודא שאתה לדוג באופן חוקי. דע את עונות השנה והדרישות.
 • Muskies הם זן אגרסיבי של דגים אשר ידוע כי הם נושכים וסירות כאשר דייגים מרימים את הפיתיון שלהם או מפתים אותם מהמים. לעיתים לא ניתן לחזות מוסקיפים ותמיד יש להתייחס אליהם בזהירות.
 • בעוד שרוב המדינות מאפשרות קציר מוגדל של מוסק-לונג, המאמצים לתפוס ולשחרר באמת משמרים את דיג המשחקים הגדולים שלנו. דגים בגודל הגביע הם לעיתים מעל גיל עשר, ולכן קציר תכופים של מושקים יוצר מכשול גדול להתפתחות אוכלוסיות של דגים גדולים יותר.

תגובות (2)

 • randal76
  רוב זה צריך להיות הגיוני אבל מורכב היטב והפניה נהדרת במיוחד לאנשים כמוני שיוצאים רק כמה פעמים בשנה.
 • kunzebrionna
  זה היה מאמר טוב.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail