איך לדעת אם אתה בקשר של ריבאונד?

הסימן ליחסי ריבאונד קיים
אם יחסי מין עם בן / בת הזוג הטריים שלך הם התוצאה בכל פעם שכאבך הפרידה הקודמת עולה בראשך, הסימן ליחסי ריבאונד קיים.

סיום קשר דורש ריפוי וסגירה לאחר מכן. האם באמת עברת ממערכת היחסים האחרונה שלך? או שמא השותף החדש הזה הוא ריבאונד? להיות מוכן לבן הזוג הבא לא תמיד קל, כי אתה מרופף רגשית. בצע כמה בדיקות עצמיות כדי לקבוע אם אתה מערכת יחסים אמיתית, או שזה סתם ריבאונד.

שיטה 1 מתוך 5: להמשיך מהר מדי

 1. 1
  קבע אם הפרידה הייתה לאחרונה. אם הפרידה הייתה רק לפני כמה ימים או שבועות, יתכן שלא היה מספיק זמן להתאבל או להתרגל להיות רווק. שקול את משך הקשר, וודא שתקופת האבל דומה באורכה. ככל שהזוגיות ארוכה יותר, סביר להניח שתזדקק ליותר זמן להתאושש.
 2. 2
  בדוק אם החברים והמשפחה שלך המומים מהקשר החדש שלך. אם לחברים ולמשפחה הקרובים ביותר שלך, שמכירים אותך טוב יותר מכולם, יש עיניים ענקיות ופה פעור כשהם מגלים שיש לך עניין אהבה חדש, זה כנראה סימן שעברת די מהר. זה יכול להיות גם סימן שהם חושבים שסביר להניח שעדיין אתה מסתדר מהפרידה, ואתה לא מוכן לקשר חדש.
 3. 3
  שאל את עצמך אם אהבה באה בקלות רבה מדי. האם אתה מרגיש אהבה עמוקה מיד? האם אתה מרגיש שדילגת על "שלב כמו" של מערכות יחסים? אם אתה מרגיש שאתה מאוהב בטירוף בבן הזוג החדש שלך אחרי תאריך או שניים בלבד, זה יכול להיות מצב של ריבאונד.
  • אתה מרגיש את הדחף לומר "אני אוהב אותך" מיד.
  • בכל אימייל והערה מופיע "האהבה" כשורת הסיום שלך.
  • אתה מתחייב לאהוב את בן הזוג החדש שלך לפני שתלמד עליהם.
 4. 4
  להאט את הדחף המיני שלך. אם המשיכה היא בעיקר מינית, ואין מעט תוכן אחר במערכת היחסים החדשה, זה סימן אפשרי לריבאונד. אינטימיות משמשת לעתים קרובות כשיטה להתגבר על פרידה. חפש כמה מהסימנים המיניים הבאים שעשויים להצביע על יחסי ריבאונד:
  • יחסי מין הם תכופים. אמנם אפשר לקיים יחסים בריאים עם הרבה מין, אך יחסי ריבאונד מתמקדים לרוב בעיקר בהיבטים המיניים של מערכת יחסים.
  • סקס משמש כהסחת דעת. אם יחסי מין עם בן / בת הזוג הטריים שלך הם התוצאה בכל פעם שכאבך הפרידה הקודמת עולה בראשך, הסימן ליחסי ריבאונד קיים.
  • סקס משמש כקב רגשי. אנשים רבים ביחסי ריבאונד משתמשים במין כדרך להימנע מהתחושות הרגשיות שהם טומנים בחובם. מעלים דיונים ורגשות עמוקים ונמנעים באופן קצר לטובת יחסי מין.
סביר להניח שמערכת יחסים של ריבאונד
אם אתה מדבר כל הזמן על הכאב של מערכת היחסים בעבר עם בן / בת הזוג הנוכחי שלך, סביר להניח שמערכת יחסים של ריבאונד.

שיטה 2 מתוך 5: אובססיבי על האקס שלך

 1. 1
  בדוק את המרירות שלך. הערות לגבי האקס שלך בזמן שהיית עם בן הזוג החדש שלך הן סימן טוב לפרידה שלמה. אנרגיה שלילית הקשורה לאקס שלך, או השוואה מתמדת לאקסית שלך, פירושה שאתה נסער מהפרידה, ומתמקד בה יותר מאשר במערכת היחסים החדשה.
  • הערות מתמדות על האקס שלך, כמו אחיזות גנאי על כל המין, הן סימן טוב שלא שחררת.
  • הערות מרות באגרסיביות על האקס שלך הן סימן ברור עוד יותר שאתה לא עבר בעבר. מערכת היחסים החדשה שלך לא זוכה לתשומת לב אחידה.
 2. 2
  תפסיק להשוות את בן הזוג החדש לאקס שלך. כשאתה מחפש את האקס שלך בבן הזוג החדש שלך, זה סימן בטוח שחיפשת אחר תחליף ולא אהבה חדשה. מחשבות מתמדות או הערות על התכונות שמשכו אותך למופע לשעבר שלך, חוסר נכונות לאמץ את איכויותיו של בן הזוג החדש. להלן מספר דוגמאות:
  • "השיער שלך נראה בדיוק כמו השיער של האקס שלי. זה אותו סגנון וצבע."
  • "אני לא מאמין שאתה אוהב את תוכניות הבישול. האקס שלי אוהב את אותם."
  • "אני כל כך שמח שאין לך חתול. החתול שהיה לאקס שלי היה כל כך מכוער."
 3. 3
  תשפט אם הפרידה זעזעה אותך או לא. אם סוף הקשר האחרון שלך היה לגמרי מהכלל, תפס אותך לגמרי בהפתעה, אז היחסים הנוכחיים שלך עשויים להיות ריבאונד.
  • לזוגיות שמטרידים תקופות ארוכות יותר יש יותר זמן להירגע. פרידות פתאומיות לרוב דורשות תקופות ארוכות יותר לפני שמערכות יחסים חדשות יהיו בריאות.
  • פרידות פתאומיות דורשות יותר זמן להתאבל, מכיוון שההלם קשה לקבל.
  • המחויבות קשה יותר במערכת יחסים חדשה כאשר הפרידה הקודמת לא הייתה צפויה מראש.
 4. 4
  תפסיק לתקן את האקס שלך. כולם פגשו את האדם שנפרק לאחרונה שיכול לנווט כל שיחה או נושא למערכת היחסים הקודמת שלהם, האהבה הקודמת של חייהם. אדם זה בדרך כלל מעצבן, ואם הוא נמצא במערכת יחסים חדשה, סביר להניח שהוא בריבאונד.
  • אם אתה מדבר כל הזמן על הכאב של מערכת היחסים בעבר עם בן / בת הזוג הנוכחי שלך, סביר להניח שמערכת יחסים של ריבאונד.
  • השימוש בכתף של בן / בת הזוג החדש שלך כדי לבכות אליו אינו סימן מצוין לקשר הנוכחי.
  • כשאתה מבלה יותר זמן בדיבורים על הבעיות עם האקס שלך, ומבין איך לתקן את הלב השבור שלך, השותף החדש הוא לא יותר ממערכת יחסים של ריבאונד.
 5. 5
  בדוק אם אתה עדיין חברים עם האקס שלך. פשוט ופשוט, אם אתם עדיין חברים טובים באמת עם האקס שלכם, סביר להניח שלא תרצו לשחרר את האקסית, והשותף החדש הוא ריבאונד. בדוק כמה מהפריטים הבאים כדי לקבוע אם עשית את ההפרדה באופן רשמי או לא:
  • להיות חברים ברשתות החברתיות, או עדיין באופן רשמי "במערכת יחסים", הם סימנים בטוחים שאתה לא מתגבר על הקשר הקודם.
  • תמונות שלך ושל האקס שלך בכל ביתך הן תזכורות מתמדות למערכת היחסים הקודמת, ותקווה שתתחבר שוב לאקס שלך.
  • יש לך את הסרט האהוב על האקס שלך? אתה לובש את הסווטשירט הישן שלו? האם אתה שומר הישן שלה בקבוק בושם של ארון התרופות? אם התשובה היא 'כן' לכל אחת מהשאלות הללו, או לשאלות הקשורות, סביר להניח שלא הרפתה.
יחסי ריבאונד משמשים כגשר להתגברות על נושאים רגשיים ולהפיכתם ממערכת יחסים רצינית לזולת
לעתים קרובות, יחסי ריבאונד משמשים כגשר להתגברות על נושאים רגשיים ולהפיכתם ממערכת יחסים רצינית לזולת.

שיטה 3 מתוך 5: הערכת עניין האהבה החדש

 1. 1
  ערכו רשימה של תחומי עניין משותפים. יחסים מוצלחים צריכים להיות בעלי אינטרסים משותפים מרובים בין השותפים. אולי אין לך הכל במשותף, אבל קשה לפתח מערכת יחסים כשאינטרסים שונים זה מזה.
  • אם אינך מוצא הרבה תחומי עניין משותפים, ייתכן שאתה להוט יותר להיות במערכת יחסים מאשר אתה מתרגש מהבן הזוג החדש. אם הקשר עצמו הוא הקשר, זה סימן ריבאונד.
  • אם אחד מסימני הביקור שלך לאינטרס משותף אינו מושך, היזהר. יחסי ריבאונד נובעים לרוב מפחד להיות לבד, ולא ממשיכה ממשית. אם אתה לא ממש בעניין של האדם האחר, היחסים עשויים להיות רק טכניקה מנחמת.
 2. 2
  קבע אם אתה שומר על זה מזדמן. מערכות יחסים מזדמנות חסרות את הקשר והעומק האמיתיים של מערכת יחסים משמעותית. אם אתה מרגיש שאתה באמת משתמש בבן הזוג החדש במקום ליצור מערכת יחסים בפועל, סביר מאוד להניח שאתה לא רוצה להסתכן בשברון לב חדש, והקשר הוא מזדמן.
  • לעתים קרובות, יחסי ריבאונד משמשים כגשר להתגברות על נושאים רגשיים ולהפיכתם ממערכת יחסים רצינית לזולת.
 3. 3
  אל תתנהג כמו זוג ותיק ונוח. אם אתה ובן זוגך נמצאים בשגרה כמו זוג שנמצא יחד כבר שנים, ייתכן שאתה מנסה להחליף את הנורמליות של מערכת היחסים הקודמת שלך. אתה רוצה לעשות כמה מהדברים הנפוצים שאתה ובן הזוג הקודם עשית במקום תהליך היכרויות רגיל. כמה פעילויות אפשריות של מערכות יחסים מבוססות הן כדלקמן:
  • צפייה מוגזמת בסדרה בנטפליקס
  • מדברים על הבית האידיאלי ביחד
  • דיון על עתיד, כספים הדדיים

שיטה 4 מתוך 5: זיהוי אם אתה נמנע מקשר רגשי

 1. 1
  בדוק את מצב רוחך. אם כל הזמן קר לך וקר, זה יכול להיות סימן לרגשות מתמשכים כלפי מערכת היחסים שלך בעבר. זה יכול להיות גם סימן לבעיות התחייבות. כך או כך, שינויים מתמידים בגישה, או משום מקום התפרצויות, מצביעים על הימנעות אפשרית מקשר רגשי.
 2. 2
  בדקו אם אתם נמנעים מלדון ברגשות עמוקים יותר. כאשר הדיון עם בן / בת הזוג החדש שלך פונה למשהו אחר שאינו טריוויאלי, האם אתה עושה כל מה שאתה יכול כדי להימנע מהשיחה? אם הרגש מבוטל כל הזמן או מנותב בצורה שגויה, ייתכן שאתה נמצא במערכת יחסים של ריבאונד.
 3. 3
  קבע אם אתה מחויב-פובי חדש. כשעוזבים מערכת יחסים וקופצים למערכת יחסים אחרת, יכולה להיות זהירות לגבי התחייבות מהירה מדי. להיות מחויב-פובי עשוי להיות רק דרך להתרגל להיות רווק, או לשמור על אפשרויות פתוחות.
אך יחסי ריבאונד מתמקדים לרוב בעיקר בהיבטים המיניים של מערכת יחסים
אמנם אפשר לקיים יחסים בריאים עם הרבה מין, אך יחסי ריבאונד מתמקדים לרוב בעיקר בהיבטים המיניים של מערכת יחסים.

שיטה 5 מתוך 5: קביעה אם אתה משנה את חיי היומיום שלך ואת ההתנהגות שלך

 1. 1
  שמור על שגרת היומיום שלך עקבית. אם אתה מוצא את לוח הזמנים החדש שלך משתנה ללא הרף, ושום דבר לא מוכר, ייתכן שתתאים את חייך סביב בן / בת הזוג החדש שלך. חפש כמה מהסימנים הבאים:
  • הרבה זמן לא דיברת עם החבר הכי טוב שלך. אם אתה לא יודע מה החבר הכי טוב שלך, מה החדשות האחרונות שלהם, אתה בהחלט שם את השותף החדש במקום הראשון.
  • תחביבים רגילים שמים על המבער האחורי. האם אתה מתגעגע לילה פוקר או גבירותיי לילה? שאל את עצמך אם זמנך עם חברים הוקרב.
  • אם דילגת על ארוחה משפחתית או התכנסת ללהבה חדשה, רוב הסיכויים שאתה משנה עבורם את חיי היומיום שלך.
 2. 2
  יציב את הגישה וההתנהגות שלך. אם היית ממש במצב רוח לאחרונה, או שהיית נסער בקלות, זה מובן לאחר פרידה. אולם אם זה השפיע על חיי היומיום שלך, מספיק שכולם ישימו לב אליו, סביר להניח ששינית רגשית.
  • צור זמן לבד בלוח הזמנים שלך. מצא זמן פשוט להירגע ולייצב את העצבים שלך. אם אינך יכול לשנות את הגישה שלך ולשמוח מהשותף החדש שלך, זה לא סימן טוב ליחסים.
  • חזור על אישורים חיוביים מדי יום. בכל יום אתה אומר לעצמך מדוע אתה מרוצה מבן / בת הזוג שלך. אם שכנוע עצמך יתגלה כקשה, היחסים עשויים להיות ריבאונד.
 3. 3
  הימנע מדייטים עם החבר הכי טוב שלך. לא משנה אילו סרטי רומנטיקה מרגיעים יגידו לך על האהבה הגדולה שישבה מתחת לאף שלך כל הזמן, קפיצה היישר מתוך פרידה למערכת יחסים עם חבר טוב מאוד היא סימן סביר ליחסי ריבאונד. פנייה מיידית לחברך הטוב ביותר היא לא הפיתרון הטוב ביותר, זה פשוט הכי קל.
  • אתה מסתכן נוסף להרוס את החברות אם היחסים לא מסתדרים.
  • לצאת עם חבר טוב מאפשר לדלג על השלב הלא נוח של מערכת היחסים.
  • רומנטיקה ואינטימיות מתרחשים מהר יותר כאשר החברות כבר נוצרה.

שאלות ותשובות

 • אם אקבל גברת שהיא רק ריבאונד, מה הייתי עושה בכדי לגרום לה להחלים במהירות? הייתי רוצה להמשיך במערכת היחסים החדשה הזו, כי זה לא ריבאונד בשבילי.
  נסו לעזור לה להתגבר על הטראומה הרגשית של מערכת היחסים הקודמת. רק כשהיא נפתחת, פתוחה מרגש, והקשר מרגיש כאילו הוא מתקדם בקצב הרגיל מבלי להסיח את הדעת מהחיים הרגילים, היחסים יעברו מריבאונד למסורתי.

תגובות (4)

 • jeraldbernier
  זה באמת עזר לי כי הייתי בפרידה והאשמתי את עצמי בכל דבר. הוא אפילו השווה אותי לחברתו לשעבר וכישל אותי פעם אחת. חשבתי שזו אשמתי אבל אני אמשיך הלאה. כולם עושים. אני עדיין צעיר מאוד; יש לי הרבה זמן למצוא את בן הנפש החדש שלי.
 • whitney42
  המאמר והדוגמאות עזרו לי להבין את הבעיות שבעלי מתמודד. הייתי מבולבל מאוד מדוע הוא תמיד הביא את שמה לשיחותינו, אבל מעולם לא ידעתי שזה ריבאונד. תודה רבה לתורמים, ברוך השם.
 • lhughes
  אהבתי את המאמר.
 • hdonnelly
  הפירוט של המידע היה פשוט כל כך ברור להבנה. תודה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail