כיצד לקבוע אם בושם הוא אותנטי?

כדי להבין אם בושם הוא אותנטי לפני שאתה קונה אותו, עיין באריזתו כדי לוודא שהוא עטוף היטב בצלופן, שהם בשמים לגיטימיים. בדוק אם בתיבה יש מספרי שליטה, אצווה ומספרים. ואז היכנס לאינטרנט ובדוק אם המספרים הללו תואמים את המספרים של יצרן הבושם. אם אתה בודק את האותנטיות של בקבוק פתוח, בדוק אם הוא מריח טוב כל היום כשאתה לובש אותו. אם זה מתפוגג אחרי כמה שעות או מתחיל להריח "כבוי", זה כנראה מזויף. לטיפים נוספים לבירור אם בושם הוא אותנטי, כולל בדיקת המרכיבים, המשיכו לקרוא!

אין לך בושם אותנטי
אם אתה רוכש בושם זול מאנשים כאלה, אין לך בושם אותנטי.

ברכישת בושם יקר, תרצו לדעת שאתם קונים את העסקה האמיתית. בשמים מחיקים מיוצרים בקלות אך אין להם את אותה האיכות או הריח כמו הבושם האותנטי, כך שאינך רוצה לבזבז עליהם כסף. הבנת הסימנים לבושם מזויף יכולה לעזור לכם בבחירה מושכלת.

חלק 1 מתוך 3: הכנה לקניית בושם

 1. 1
  דע את המוכר. ניתן להימנע מרוב רכישות בשמים מזויפות על ידי מעבר למוכר מכובד. ישנם מגוון שקעים לבושם, וחשוב להבין את היתרונות והסכנות של כל אחד מהם.
  • חנויות כלבו הן תמיד הדרך הבטוחה ביותר לקנות בושם, מכיוון שיש לכם את היתרון בכך שתוכלו לבחון מקרוב את הבקבוק באריזתו ולדבר עם הצוות הקמעונאי. זה מאפשר לך לגשת לצוות אם זה מזויף, ואתה יכול להחזיר את הבושם אם הוא לא אותנטי.
  • היה זהיר מאוד בשוקי הפשפשים או במפגשי החלפה שבהם המוכרים יכולים לקרוע אותך בקלות מבלי לנקוט. בדוק תמיד את הבושם בזהירות לפני שאתה רוכש אותו, ובמידת האפשר קבל את פרטי הקשר של הספק במקרה שיתברר כלא מספק.
  • אל תהסס לשאול את הקונה שאלות ישירות מאוד על סמך המידע המוסבר כאן. לדוגמא, "אתה יכול בבקשה להגיד לי את מספר האצווה?" ו"אתה יכול להעלות תמונה של הטקסט בגב התיבה? "וכו '.
  • כאשר קונים באינטרנט דרך eBay או אמזון חשוב לבדוק מוצר, ביקורות מוכרות באינטרנט. וודא שהמוכר מאומת ב- PayPal מכיוון שמשמעות הדבר שהוא היה צריך למסור את פרטי הקשר שלו. בדוק אם יש להם מדיניות החזר, ודרוש אחת אם אין להם. שים לב אם הרישום כתוב בדקדוק ובאיות תקין.
 2. 2
  שימו לב למחיר. אמנם זה לא תמיד מעיד על איכות הבושם, אך אם זה באמת זול עבור "המותג" שהוא טוען שהוא, סביר להניח שהוא יהיה טוב מכדי להיות אמיתי וזה לא הבושם האמיתי. יתכנו יוצאים מן הכלל, כגון אישור מלאי בו חנות נסגרת, אך בסך הכל המחיר מספק אינדיקציה טובה לאותנטיות.
 3. 3
  חקרו מראש את הבושם. בדוק באתר היצרן אם הם סיפקו מידע מספיק על האריזה, הבקבוק והצבת הברקוד. כדאי לבקר בדוכני קניונים כדי לראות כיצד הבקבוקים ועטיפות הצלופן נראות על הבשמים האותנטיים כדי לקבל מושג טוב למה לצפות.
כיצד אוכל לדעת אם חנות מוכרת בושם אותנטי
כיצד אוכל לדעת אם חנות מוכרת בושם אותנטי?

חלק 2 מתוך 3: זיהוי האותנטיות

 1. 1
  בדוק את העטיפה. בשמים לגיטימיים בדרך כלל מכילים צלופן היטב סביב הקופסאות. בדוק אם הצלופן עטוף בצורה רופפת או גרועה, עד לנקודה בה הוא נע סביב הקופסה. צלופן עטוף כראוי הוא סימן מובהק לבשמים מזויפים.
 2. 2
  בדוק את התיבה מקרוב. לעתים קרובות ניתן להבחין באותנטיות של בושם רק על ידי בדיקת החלקים הנכונים של התיבה. לפני שאתה פותח את הבושם שלך, בדוק היטב את התיבה אם יש סימנים לאריזה ועיצוב לא מקצועיים.
  • בחן את הטקסט בגב האריזה. בדוק אם קיימות שגיאות דקדוקיות, שגיאות כתיב, מידע שהונח בצורה גרועה וכו '. אריזות אמיתיות לבושם אמיתי צריכות להיות נכונות מבחינה דקדוקית. טעויות כתיב או דקדוק יכולות להצביע על סימן זיוף.
  • אריזות אמיתיות מיוצרות מקרטון איכותי. קופסאות העשויות מחומר דקיק ודק מזויפות לרוב.
  • חפש את הברקוד על האריזה. על הברקוד להיות ממוקם בחלק האחורי התחתון ולא בצדדים.
  • בדוק אם יש עודף דבק או סרט. לבושם אמיתי לא יהיו שום שאריות דבק מבולבלות או סרט נוסף בתוך המיכל או מחוצה לו.
 3. 3
  בדוק את מספרי הבקרה, האצווה והסידורי. בושם אותנטי יכלול את כל המספרים הללו על האריזה, אשר באמצעותם ניתן לאמת באופן עצמאי את האותנטיות שלו. התייעץ עם היצרן כדי לראות אם המספרים תואמים למספור הייצור שלהם.
 4. 4
  מרגישים את הבקבוק. לבשמים אמיתיים יש מיכלי בקבוקים חלקים ואילו בקבוקי חיקוי הם לעיתים מעט מחוספסים ובדרך כלל עשויים בצורה גרועה, לפעמים בנויים מפלסטיק. לבקבוקי בושם איכותיים יש כובעים צמודים ועמידים בפני נשפך. שימו לב שתוויות בושם מעוצבות מתייחסות לבקבוק כחלק מחוויית הבושם, ולכן הבקבוק צריך להיות באיכות מעולה
הוא יהיה אותנטי
אם בודק הבושם מגיע ישירות מהמותג או מחנות כלבו מכובדת, הוא יהיה אותנטי.

חלק 3 מתוך 3: להריח את ההבדל

 1. 1
  להבין את המורכבות של בושם אמיתי. ניחוח הבשמים האותנטיים מורכב ובנוי בצורה מורכבת. אמנם ריח יכול להוות מדד קושי לאותנטיות, אך מי שמכיר את ניחוח הבושם יכול לעתים קרובות לרחרח זיוף.
 2. 2
  דע את השכבות. לבשמים אותנטיים יהיו שלוש שכבות של ריחות החושפים את עצמם לאורך זמן, המורכבים מתווים עליונים, אמצעיים ובסיסים. מורכבות זו מבטיחה שהריח יהיה מגוון ורב מימדי, ומאפשר לשנות את הריח מההחלפה הראשונית ועד לספיגת העור המלאה. לבשמים מזויפים תהיה שכבת ניחוח אחת ממדית ולעתים קרובות יהיה לה ריח "כבוי" לאחר זמן קצר בלבד של לבישתה.
 3. 3
  הבחין בסינתטי ממרכיבים טבעיים. בשמים אותנטיים הושקעה הרבה עבודה ביצירת התווים השונים בבושם. הם ישתמשו בתערובת של ריחות המופקים ממוצרים טבעיים וממוצרים סינתטיים. בשמים זולים נוטים להיות סינתטיים לחלוטין ולכן חסרים את המורכבות של בשמים שכבתיים שנוצרו עם מרכיבים טבעיים.
 4. 4
  שימו לב לאריכות ימים. בושם חיקוי יהיה בתחילה ריח דומה, אך בדרך כלל תמצאו כי הבשמים האותנטיים מחזיקים את החקיינים שלהם במונחים של אריכות ימים ויעילות, מה שהופך אותם לערכים טובים יותר לטווח הארוך. בקבוקים נפתחים של בשמים אותנטיים צריכים לשמור על הריחות שלהם משישה עד 18 חודשים. ריחות מבוססי הדרים בדרך כלל מתדרדרים בסביבות חצי השנה, ואילו ריחות מבוססי פרחים צריכים להישמר עד 18 חודשים. בקבוקי בושם שנפתחו בזול יאבדו את ריחותיהם תוך מספר שבועות או כמה חודשים.
 5. 5
  דעו איזה סוג של תווים אמור להיות לבושם. כשאתה חוקר את הבושם שאתה עומד לרכוש, חשוב לדעת אם הוא אמור להיות בעל 'תו יחיד' או ריח מורכב. בשמים של תו יחיד מכילים רק את התווים העליונים, כך שחסר בתווים באמצע ובסיס לא תמיד מעיד על זיוף. כאשר בודקים את האותנטיות של בושם תו יחיד, שימו לב האם הריח מריח מוזר ואם הריח תואם את התיאור המופיע באתר היצרן.
 6. 6
  בדוק את זה. כדאי לבדוק את הבושם רק לאחר שבחנתם את האריזה וניתחתם את הריח מראש. היזהר מכיוון שבשמים מזויפים עלולים לעיתים קרובות לגרום לתגובות אלרגיות, או להשאיר פריחות לא רצויות על עורך. לאחר שבדקתם היטב את כל היבטי הבושם, מרחו אותו על עורכם ושימו לב לאופן הריח שלו לאורך כל היום. אם מדובר בבושם מורכב אותנטי, עליכם להבחין בהתחדדות התווים העליונים לאורך כל היום בעוד התווים האמצעיים והבסיסים חושפים את עצמם. בושם מזויף לרוב רק ישמור על הריח העליון שלו למשך כמה שעות לכל היותר.
בשמים מחיקים מיוצרים בקלות אך אין להם את אותה האיכות או הריח כמו הבושם האותנטי
בשמים מחיקים מיוצרים בקלות אך אין להם את אותה האיכות או הריח כמו הבושם האותנטי, כך שאינך רוצה לבזבז עליהם כסף.

טיפים

 • עבור רוב האנשים, לבשמים אמיתיים יש סיכוי מופחת לעורר תגובות אלרגיות, אלא אם כן אתה אלרגי לבשמים מבוססי אבקה. בשמים לא אותנטיים יכולים להכיל כל מיני כימיקלים לא מאומתים או לא נבדקים העלולים לגרום לתגובות אלרגיות בעור או בתגובות נשימה.
 • בדוק אם יש בהירות. בושם אותנטי תמיד צלול, ללא משקעים או שינוי צבע יוצא דופן.
 • אם יש לכם חבר או בן משפחה שרכש בושם מעצבים במחיר מלא, נסו מבחן לרחרח של הבושם הזול שכרגע רכשתם עם העסקה האמיתית. אתה אמור להיות מסוגל להבחין בהבדל מובהק בין השניים, ולעתים קרובות זה יהיה מספיק כדי להרחיק אותך מהזול יותר! (לחלופין, היכנס לחנות כלבו מקומית ובדוק מול אחד הבודקים שלהם המוצג.)

אזהרות

 • אל תסמוך על משווקים באינטרנט. הרמאים הללו ניזונים מהיכרותו של הקורבן עם פופולריות הבושם אך אין להם מושג כיצד מריח הבושם בפועל.
 • רוכלים בתוספת מחירים זולים אינם מסתכמים מבחינת האותנטיות. אם אתה רוכש בושם זול מאנשים כאלה, אין לך בושם אותנטי.

שאלות ותשובות

 • האם הבשמים של fragrancenet.com מקוריים או מזויפים?
  ביקורות של לקוחות שרכשו בשמים ב- fragrancenet.com מציעות כי האתר מוכר מוצרים מזויפים. היזהר מכל אתר שמוכר בשמים במחירים מוזלים מאוד.
 • אילו שאלות אני צריך לשאול את המוכר כדי לוודא שבושם הוא אותנטי?
  בקש מהמוכר תמונה של התיבה המציגה את מספר האצווה והמספר הסידורי. לאחר מכן, התקשר ליצרן הבשמים והצלב מספרים אלה כדי להבטיח את האותנטיות שלהם.
 • זה עתה קיבלתי בושם יקר העונה על כל הקריטריונים המפורטים לעיל. עם זאת, זה מריח שונה מזה שהרחתי במקור לחבר והריח נעלם תוך שעה-שעתיים. מה נותן??
  אם הריח שונה ומתחדד במהירות, הרי שמדובר בבושם מזויף. לחלק מהבשמים המזויפים יש אריזה מקצועית, ולכן חשוב לבדוק את הריח וגם את הקופסה.
 • האם בודקי בושם מזויפים?
  אם בודק הבושם מגיע ישירות מהמותג או מחנות כלבו מכובדת, הוא יהיה אותנטי. אם קיבלת את הבוחן ממקום אחר, תוכל לעקוב אחר אותם הוראות במאמר זה כדי לקבוע אם הוא מזויף.
 • מהו הדבר הלבן הלבן מפלסטיק (שבתוכו יריעת מתכת) על גבי הקופסה?
  זה לאבטחה. אם תצא מהחנות מבלי לשלם על כך, צפירות ייעלמו ויידעו על האבטחה.
 • אני תוהה אם Fracas De Robert Piguet שרכשתי בשוק פשפשים זה אותנטי או נוקאפ. הברקוד נמצא בתחתית הצד של הקופסה. היה עליו גלישת צלופן בחלק החיצוני של 3,4 גרם. Eau de Parfum Vaporisateur ותחתית הקופסה ובקבוק הזכוכית אומר קוד אצווה 5J1
  התקשר לקו שירות הלקוחות של רוברט פיגט ותן להם את קוד האצווה כדי שיוכלו לאמת את האותנטיות שלו.
 • מתי בושם פג?
  בושם אותנטי אורך כ- 8-16 חודשים. אם אתה מסתכל על הקופסה זה אמור לתת לך מידע נוסף.
 • אם בושם נראה צהוב לאחר שריססו אותו על חולצה לבנה, זה מראה שהוא לא אמיתי?
  לא הייתי סומך על המבחן הזה שכן בשמים מזויפים יכולים להכתים חולצות באופן דומה.
 • איך אוכל לדעת אם הבושם שלי אמיתי לפי צבע הבקבוק?
  בקבוקי בשמים מזויפים בדרך כלל בעלי צבע עז. הם נוטים להיות כהים יותר מבקבוקים אותנטיים.
 • האם זה בסדר אם הבושם היה זול?
  לפעמים. אם אתה מסתכל על מחירים אחרים בחנויות שונות ואם זה שאתה מסתכל נראה זול מכדי להיות אמיתי, אז זה כנראה לא טוב. המחיר משתנה בהתאם למותג.
שאלות ללא מענה
 • האם בשמים של eBay מזויפים?
 • היכן נמצא הברקוד על קופסת ג'וי מאת ז'אן פאטו?
 • האם לאדט יש קוד בתחתית הבקבוק?
 • כיצד אוכל לדעת אם חנות מוכרת בושם אותנטי?
 • האם יש מדבקה על הבושם כדי להוכיח שהוא אמיתי?

תגובות (14)

 • sreynolds
  אני אוהב לקנות בשמים, אבל היו לי כמה ספקות לגבי בזיופים. מאמר זה עזר לי לאמת. אבחן שוב את אריזות הבקבוקים שלי כדי לחפש את הסימנים.
 • barney05
  אני אוהב את מה שאמרת על בושם מזויף.
 • waelchigwen
  מידע שימושי. תודה!
 • althea40
  הזמן שנמשך הבושם היה טיפ טוב. תודה רבה.
 • reagan91
  נתן לי תובנה על מה לחפש כשקונים בושם באינטרנט!
 • gritchie
  זה היה מאוד מועיל, תודה!
 • bendavis
  אהבתי את המאמר מכיוון שהכל הגיוני מאוד. במשך זמן רב רציתי לקנות ב- eBay בקבוק יקר של סוד ונוס, הדברים המקוריים והאיכותיים, אך הוא הופסק מאז 1981 ולכן אימות אינו אפשרי.
 • rachaelsimonis
  מאוד מפורש, ועוזר.
 • nayeli50
  הידיעה כיצד לבחור בביטחון רב יותר בושם לא אותנטי מהמאמר האמיתי היא באמת יקרה. לדעת מה לחפש, ואיפה על האריזה יש עוד בדיקה. החלק על שמירת בושם במקום חשוך ובסביבה עקבית עוזר.
 • brownvicky
  הרווחתי הרבה כיצד לזהות בושם טוב.
 • srogahn
  מאמר זה טוב ומועיל למדי.
 • martine22
  עבור הדיוט, אלא אם כן אתה משתמש בבושם מסוים זמן מה, קשה לקבוע אם הוא מזויף או לא, במיוחד אם קונים עבור המין השני. מידע זה שימושי מאוד בניסיון להימנע ממוצרים מזויפים.
 • owenstephanie
  זה עוזר מאוד. ניסיתי בדיקות וזה תואם את כל המידע במאמר זה.
 • xgreen
  מועיל מאוד, אני אבדוק את הבשמים שקניתי מכמה ממקורות מקוונים אלה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail