איך לעשות את שבעת המשחקים של פארלי?

ארבעת המשחקים האחרונים הם משחקים "ייעודיים" המשפרים את התקשורת בינך לבין סוסך
ארבעת המשחקים האחרונים הם משחקים "ייעודיים" המשפרים את התקשורת בינך לבין סוסך.

שיטת הסוסים הטבעית של פאט ולינדה פארלי משתמשת ב"שבעת המשחקים "הללו כבסיס להמשך התוכנית. משחקים אלה מבוססים על "המשחקים" שסוסים משחקים זה עם זה. שלושת המשחקים הראשונים, משחקי ה"עקרון ", מתמקדים ביסוס אמון וקבלה בסוס שלך. ארבעת המשחקים האחרונים הם משחקים "ייעודיים" המשפרים את התקשורת בינך לבין סוסך. לקבלת דוגמאות מפורטות לשבעת המשחקים של פט פארלי עצמו, עבור אל www.ParelliConnect.com, לצורך מאמר זה, כל שבעת המשחקים מתקיימים בשטח עם הסוס שלך און ליין.

צעדים

 1. 1
  משחק הידידות. המשחק הזה נועד לגרום לסוס שלך להיות בטוח בעצמו, בסביבתו, בך ובמה שאתה מלמד אותו. מבחינה מעשית, המשמעות היא להביא את הסוס שלך למצב שהוא לגמרי נוח לך להיות בקרבתו, לגעת בו ולהתייחס לאיזם פארלי, "לקחת את הזמן שלוקח."
  • התחל בכך שתוודא שהסוס שלך מרגיש בנוח שאתה נמצא במרחב שלו. מושג הספים חשוב כאן מאוד. אם הוא עמיד בפני הרעיון שנוגעים בו, אל תמהר בזה. השתמש בחבל (או במחרוזת גזר ומקלחת נבונה, אם יש לך אחד) והשליך אותו קלות על צווארו, גבו, רגלו האחורית, סביב רגליו וכו 'השתמש בקצב קל ויציב. תרגיל זה הוא דרך לבדוק באילו אזורים הסוס שלך בסדר כשאת נוגעת ובאלו הוא עמיד.
  • מקל גזר הוא כלי חשוב בשיטת Parelli, במיוחד בשבעת המשחקים. מקל הגזר אינו שוט; זה משמש כהארכת זרועך.
  • למשחק הידידות השתמש בהנחיות הבאות: קצב, הרפיה, נסיגה וחזרה. אם לסוס שלך לא נוח עם משהו, חזור (נסוג). ברגע שהסוס שלך מרגיש בנוח שאתה נוגע בו בכל רחביו (עם החבל / מחרוזת מתוחכמת, מקל הגזר, ובסופו של דבר את היד שלך), אתה מוכן לעבור למשחק הבא.
 2. 2
  משחק הדורבן. משחק זה נקרא ככזה מכיוון שהוא מלמד את הסוס להתרחק מנקודת לחץ, או מ"תחושה ". חשוב להיות פרוגרסיבי עם המשחק הזה, כלומר לגרום לסוס שלך לתת לך יותר תוך צורך בגירוי פחות ממך.
  • מקום טוב להתחיל בו הוא על ידי הנחת היד על אזור 1 (האף) ולנסות לגבות את הסוס שלך מבוסס על מגע זה. הגבירו לאט את הלחץ עד שהוא מגיב ומגבה.
  • הרעיון של "שלבים" חיוני למשחק זה. בדוגמה שלעיל, שלב 1 הוא כמות הלחץ הנמוכה ביותר האפשרית. בעיקרו של דבר, זה הפעולה של הנחת ידך על הסוס. אם הסוס לא מגיב, עברו לשלב 2 - קצת יותר לחץ. אם זה לא עובד, עבור לשלב 3 - קצת יותר חזק. אם הוא לא מגיב לשלב 3, עבור לשלב 4 - כמות הלחץ שנדרשת כדי לקבל תגובה. זה לא אומר להכות, להרביץ וכו '. להגיע לשלב 4 פירושו שהגברת את הלחץ בהתמדה. ברגע שהסוס מגיב, שחרר את הלחץ ביחד.
  • עם הזמן, התרגול והחזרה, הסוס שלך ייקח פחות ופחות שלבים כדי להשיג את התגובה הרצויה. הרגע בו אתה משחרר לחץ הוא מגוון של משחק הידידות - "עשית מה שרציתי שתעשה, אז אני הולך להסיר את הלחץ."
  • המשחק הזה לא חל רק על האף. השתמש בשיטות דומות, בהתייחס לארבעת השלבים, לאורך צדו, כדי להרים את רגלו, לסובב את ראשו וכו '.
 3. 3
  משחק הנהיגה. בעוד ש"דורבן דורב "עוסק בלחץ יציב, משחק הנהיגה הוא על לחץ קצבי, או בסופו של דבר" הצעת "הלחץ. משחק הנהיגה הוא התקדמות הגיונית של משחק דורבנים.
  • החל את אותם ארבעת השלבים, למעט הפעם, במקום להשתמש בידך ולהגביר את הלחץ או המשקל שמאחוריה בהתמדה, השתמש במקל גזר ו"הקש "על הסוס. שלב 1 קליל, הקשה קצבית, שלב 2 מעט חזק יותר, וכן הלאה. חובה לשמור על קצב יציב לאורך השלבים. מהירות וקצב הלחץ לא אמורים להשתנות, אלא רק את הכוח שמאחורי הלחץ.
  • ניתן ליישם את התהליך על גיבוי, תשואות ברבעון אחורי וכו '. כאמור לעיל, לתיאורים מפורטים יותר ולהדגמות בפועל של שבעה המשחקים מאת פט פארלי עצמו, עבור אל ParelliConnect.com.
 4. 4
  משחק יו-יו. די קל להבין מדוע שם המשחק הזה כשמו כן הוא. בעזרת ארבעת השלבים, גבה את הסוס בכמות הרצויה ואז השתמש בתנועת נסיגה כדי להחזיר אותו. כפי שאומר פט, "ככל שהסוס שלך יגבה טוב יותר, כך הוא יעשה את כל השאר טוב יותר."
  • כדי לשלוח את הסוס שלך, השתמש בארבעת השלבים. שלב 1 הוא תנועה מועטה מאוד (למעשה, נענוע באצבע נחשב לשלב 1), שלב 2 בולט יותר וכו '. במקביל לשינוי שלבים, אמצו מראה חזק וחזק יותר על הפנים ותנוחת גוף דומיננטית. כשאתה רוצה להחזיר אותו אליך, גלגל את החבל באמצעות תנועה קבועה של יד ביד עם מראה רך ומזמין על הפנים. שפת גוף חשובה מאוד בשבעת המשחקים, אך יש לה חשיבות מיוחדת בחלק זה של משחק יו-יו.
  משחקים אלה מבוססים על "המשחקים" שסוסים משחקים זה עם זה
  משחקים אלה מבוססים על "המשחקים" שסוסים משחקים זה עם זה.
 5. 5
  המשחק המעגל. חשוב לציין את ההבדל בין המשחק המעגל לריאות. במשחק המעגל האחריות של הסוס לשמור על הליכה, מהירות, כיוון ומיקוד. זה לא מעגל חסר נפש; הוא חייב להישאר מכוון למה שאתה שואל. במקביל, עליכם לפתח את שלושת החלקים של משחק המעגל: השליחה, ההיתר והחזרה.
  • השליחה היא בדיוק איך שזה נשמע: שליחת הסוס למעגל היקף ייעודי. כדי לשלוח, עמד במקום אחד ושלח את הסוס לקצה החבל. ואז הוביל את הסוס קדימה עד שהוא מתחיל להסתובב כשהחבל נשאר לימד יחסית. ברגע שהסוס נע על מעגל, אתה נשאר "ניטרלי" (פונה לאותו כיוון, אל תלך בעקבות הסוס בעיניים או במיקרו-ניהול). כל עוד הוא נשאר בדרך הזו, אתה לא מתערב. זה היתר.
  • כשאתה רוצה להחזיר את הסוס, אמור את אותה שפת גוף כמו שהחזרת אותו למשחק יו-יו.
  • תרגלו את המשחק המעגל בשני הכיוונים, באורכים ובמהירות משתנים (הליכה וטרוט).
 6. 6
  המשחק הצידה. ראשית, יעיל ביותר להביא את הסוס כך שראשו פונה לקיר או מחסום כלשהו. השתמש בלחץ קצבי עם מקל גזר (לא ממש נוגע בו, אלא מנענע את המקל והחוט ליד החלק האחורי של הסוס), צעד לכיוון הסוס שנשאר מאונך למחסום. סביר להניח שהדבר לא יביא לתנועה מושלמת לצדדים באופן מיידי, אך חזרה ונסיגה לסירוגין יעזרו לכם להימנע מתסכול תוך השגת התוצאה הרצויה.
  • אם אתה מודאג מכך שהסוס שלך אולי לא יגיב טוב לכך, השג כמה חתיכות גידור או ציפוי והלך בצד השני של זה תוך שימוש במקל הגזר שלך כהארכת זרועך כדי להפעיל את הצעת הלחץ על החלק האחורי..
 7. 7
  משחק הסחיטה. משחק זה כולל את סוסך בנוח עם "סחיטה" בין חפצים. כדי להתחיל, חפצים אלה צריכים להיות רחוקים זה מזה יחסית, ולכן הסוס שלך מוכן לנסות זאת. לדוגמה, שחקו במשחק המעגל קצת יותר קרוב לקיר או מחסום מהרגיל, עם קו קצת יותר קצר מהרגיל. אם אתה מאפשר מרווח של 10 עד 15 מטר בינך לבין המחסום ואתה מעודד את הסוס שלך לעבור את החלל הזה, אתה משחק את משחק הסחיטה.
  • בדומה לשימוש בשלבים, הסוס שלך יהיה נוח יותר עם רווחים קטנים יותר ויותר ככל שאתה משחק במשחק זה זמן רב יותר (ויעיל יותר). זה הכל על סף. אם הסוס שלך יעבור פער של 15 מטר אך לא פער של 10 מטר, אל תמשיך לדחוף אותו כדי לעבור את המרחק של 10 מטר. נסוג, חזור לפער של 15 מטר (או אפילו 20 מטר), ולעבוד לאט לאחור לעבר הסף הזה.
 8. 8
  אחרי שעשיתם את דרככם במשחקים האלה, זה לא אומר שסיימתם איתם. אתה צריך לשחק, או לפחות להפנות, למשחקים האלה בכל פעם שאתה נמצא עם הסוס שלך, לא משנה באיזו רמה אתה יוציא סוסים. היחסים שלך עם הסוס שלך יתחזקו, וכושר ההפרש שלך ישתפר כתוצאה מכך. שוב, מידע נוסף על Parelli Seven Games ניתן למצוא ב- ParelliConnect.com

טיפים

 • זכור כי כל דבר שנעשה בידך צריך להיעשות גם עם מקל הגזר שלך ומחרוזת חכמה שלך, כדי להראות לסוס שלך זה לא שוט אלא הרחבה של הזרוע שלך.
 • אל תתחיל לעשות זאת ואז תחליט שזה בזבוז זמן - אתה צריך ללכת עד הסוף. לא תתחרט אם עשית זאת נכון!
  שלושת המשחקים הראשונים
  שלושת המשחקים הראשונים, משחקי ה"עקרון ", מתמקדים ביסוס אמון וקבלה בסוס שלך.
 • כל אימון צריך להסתיים בנימה טובה ועם קצת זמן פנוי וכמה זמן משחק.
 • זכרו, הסוס שלכם משתדל מאוד ולכן צריך לשבח אותם, גם אם הם רק עושים זאת.
 • עוד מפגשים קצרים תכופים טובים אז פחות למשך פרקי זמן ארוכים תכופים. הם פשוט משעממים עבורך ועבור הסוס שלך.
 • מועיל להכיר את היסטוריית הסוסים שלך (האם אילפה אותה אי פעם בשיטה זו או בדרך אחרת? האם היא התעללה? וכו ').
 • זכרו שהדבר ייקח הרבה זמן וסבלנות והסוס שלכם לא יעשה הכל כמו שצריך בפעם הראשונה.
 • סוסים שונים לומדים אחרת. מאמר זה מיועד לסוס ה"בסיסי "יותר.
 • אל תדחוף את הסוס שלך למשהו שהוא לא רוצה לעשות. זה יחליש את קשר האמון. אם הסוס נראה לא נוח עם משהו, דבר עם הסוס שלך, הודע לו שהכל הולך להיות בסדר. עם זאת, ודא שאתה לא משבח אותו על כך שהוא מתנהג או אומר. זה ילמד את הסוס שלך להתנהג בפחידות במקום ללמוד להיות בטוח.

אזהרות

 • אם לסוס שלך יש יום ממש רע, אל תתחיל אפילו. זה לא הולך לעבוד. במקום זאת, נסה פשוט לשחק במשחק הידידות על ידי ליטוף אותם ולהשתמש בו לבניית הקשר עם הסוס שלך.
 • גם אם עברת את האימון הגרוע ביותר אי פעם, תמיד תסיים בנימה טובה. האם אתה רוצה שהדבר האחרון שהסוס שלך זוכר הוא שאתה צועק עליו? לא. אתה רוצה שזה יהיה טיפוח או משחק או פשוט מתגמל וטופח.
 • לעולם אל תכה או תצעק על הסוס שלך. זה רק יחמיר אותם ויחמיר את המצב. הישאר רגוע.
  משחק זה נקרא ככזה מכיוון שהוא מלמד את הסוס להתרחק מנקודת לחץ
  משחק זה נקרא ככזה מכיוון שהוא מלמד את הסוס להתרחק מנקודת לחץ, או מ"תחושה ".
 • האימון הזה יהיה קשה בהרבה עם כמה סוסים.
 • תוצאות בודדות יכולות להשתנות, וזה רק קו מנחה. כמעט שום דבר על אילוף סוסים לא נקבע באבן.
 • סוס התעלל = נזהר! הם לא אוהבים שאתה מניף זרועות, או דוחף אותם או מנופף בחבלי עופרת, אז פשוט נסה להיות עדין וסבלני מאוד כלפיהם.
 • אם אתה מרגיש שאתה מתוסכל, גם הסוס שלך ירגיש זאת. תפסיק. אתה לא מתכוון להגיע לשום מקום. קח קצת זמן להירגע, המתן 10-15 דקות ואז התחל מחדש.

שאלות ותשובות

 • אני רק מתחיל - האם הייתי עושה את כל 7 במפגש אחד - או שאתה מתחיל במשחק הידידות וכשזה הולך טוב, אז ממשיך למשחק הבא?
  הייתי מציע לעשות אותם לעתים קרובות, אך לא את כל 7 בבת אחת. נסה לבצע 1 או 2 בכל מפגש. אולי אפילו לעשות סשן קצר של משחקים 1, 2 ו- 3, ואז 4, 5, ושישה יום נוסף. התנסו גם עם הסוס שלכם, למדו מה הוא עושה ולא נהנה.
 • איך סוסים מתקשרים?
  סוסים מתקשרים על ידי הזזת אוזניים ומשמיעים קולות, כמו נציצות או גחמות. גחלת היא בדיוק כמו שכנה, ואם הם מסיטים את אוזניהם לאחור ומראים שיניים, זה אומר שהם כועסים ומזהירים אותך שהם עלולים לנשוך. הם עשויים גם לנחור, לנשוף, לצרוח, לרטון או לגנוח. הם גם עשויים להחליף את הזנב שלהם לזבובים חולפים, ועוד כמה דברים אחרים. לסוסים יש דרכים רבות ושונות לתקשר, אז וודא שאתה יכול לדעת אם הם כועסים או שמחים.
 • אני עושה את היסודות והסוס שלי עדיין היה שובב מאוד כשאני רוכב. הוא עושה 180, ברגים ודולרים. ניסיתי לעשות יותר קרקע מאשר לרכוב בשלב הזה כי אני יודע מה הוא יכול לעשות. יש עצות?
  התנתק מאחוריו. צמצמו את היסודות והקפידו מאוד.
 • הסוס שלי עיוור בעין אחת. כיצד אוכל להמשיך בצד זה?
  הרגל שלך היא המפתח! רוכבים רבים חושבים שכדאי לשלוט על הסוס שלך באמצעות המושכות, אך יכול להיות מועיל יותר לכופף את הסוס באמצעות הרגל הפנימית שלך ועם הרסן הפנימית שלך. התמקדות יותר ברגל הפנימית שלך. זה אמור לעזור לשלוט בסוס שלך טוב יותר.
 • כיצד ניתן להחיל אותם על הרכיבה היומית שלי?
  הסוס יהפוך מאוד מוכן ומותאם למה שאתה רוצה. זו רק דרך נוספת לתקשר טוב יותר עם הסוס שלך.

תגובות (7)

 • reynoldsvanessa
  הרגע קיבלתי סוס חדש והוא לא מכיר שום בסיס / כבוד. אני יודע כמות טובה, אבל החלטתי לנסות זאת. עכשיו הודות למאמר זה הצלחתי לקבל הכשרה נוספת!
 • imurphy
  פאט ולינדה פארלי הן פרשים מדהימים בכל דרך שהיא. תודה רבה חבר'ה, המשיכו בעבודה הנהדרת. השם יברך.
 • naomi87
  סקירה נהדרת על שבעה משחקים להערות לקחת לאסם.
 • joanneknight
  הייתי צריך להפנות למשחקי Parelli לקבלת דואר אלקטרוני. המדריך תמיד כל כך מועיל! תודה, תורמים!
 • jackdavies
  זה מאמר נהדר. אני מוצא את זה מועיל להיעזר במישהו מנוסה בהתחלה אם לא עשית זאת בעבר. במיוחד אם אתה מתקשה לעשות משהו, כי זה אולי בדיוק איך שאתה עומד או משהו פשוט.
 • mkerluke
  מדריך זה עזר לי ללמד את חברי את שבעת המשחקים.
 • maude10
  טוב. זה הסביר היטב את המשחקים והפך אותם לקלים להבנה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail