כיצד לטפל בדלקת עיניים בחתול?

כדי לטפל בחתול עם דלקת עיניים בבית, השתמש בכדור צמר גפן לח כדי לנגב את כל הזבל סביב עיניו בתדירות הנדרשת. אם עיניו תקועות, יש להשרות כדור צמר גפן נקי במים רתוחים ומקוררים ולנגב אותו שוב ושוב מעל העין מהפינה הפנימית כלפי חוץ. במקביל, השתמש באצבע ובאגודל ביד ההפוכה כדי להפעיל לחץ עדין על המכסים העליונים והתחתונים כדי לעזור לחטט אותם להיפתח. אם עיני החתול שלך לא מתבהרות, נוטפות נוזל צהוב או ירוק או מפתחות כלי דם מוגדלים על פני השטח, פנה לטיפול רפואי. לקבלת טיפים נוספים ממבקר הווטרינריה שלנו, כולל כיצד לשמור על עיני החתול נקיות מגירויים, המשך לקרוא!

כדי לטפל בחתול עם דלקת עיניים בבית
כדי לטפל בחתול עם דלקת עיניים בבית, השתמש בכדור צמר גפן רטוב כדי לנגב את כל הזבל סביב עיניו בתדירות הנדרשת.

בריאות העיניים חשובה לבריאותם הכללית של חתולים ויש להעריך אותה על ידי בעלי חתולים על בסיס קבוע. לדעת מה לחפש ואיך לפעול אם אתה חושד בזיהום חשוב למניעת בעיות ארוכות טווח בעיני החתול שלך. גילוי מוקדם מאפשר לך להחליט אם אתה יכול לנהל את הבעיה בבית או שמא חיוני לנסיעה לווטרינר. אם יש לך ספק, פנה תמיד לייעוץ מקצועי מכיוון שיש בעיות שיכולות להיות מסוכנות ועלולות לגרום לאובדן ראייה או עין.

חלק 1 מתוך 3: בדיקת עיני חתול לאיתור זיהום

 1. 1
  חפש את הסימפטומים של דלקת עיניים. היה ערני לסימנים שלחתול שלך יש בעיה בעיניים. הסימפטומים יכולים לכלול אחד או שילוב של הדברים הבאים:
  • קריצה או עצירה של העין: זה לא נורמלי וזה סימן שלחתול יש כאב בעין ההיא או שהוא לא נוח. זה יכול להיות תוצאה של זיהום בטראומה (שריטה בעין), לחץ מוגבר בעין, גוף זר שנכלא מתחת לעפעפיים או דלקת בעין.
  • עפעפיים נפוחים: זה מדבר בעד עצמו אבל עפעפיים נפוחים ונפוחים הם סימן בטוח שמשהו לא בסדר - בדרך כלל טראומה, זיהום או אלרגיה.
  • הפרשות מהעין: כל החתולים מפתחים זווית בזווית הפנימית של העין, במיוחד כשהם מתעוררים וטרם רחצו את עצמם. גלופה רגילה היא בדרך כלל שקופה או בצבע חלודה. ואכן, כשהכפית הצלולה יושבת במגע עם האוויר היא מתייבשת והופכת חלודה למראה - זה נורמלי. פריקה צהובה או ירוקה היא סימן לזיהום.
  • לבנים דלקתיים של העין: לבן העין צריך להיות בדיוק זה - לבן. אם הוא ורוד ורוד או שיש כלי דם כועסים שמתגנבים אליו, זה לא תקין ויכול להיות סימן לאלרגיה, זיהום או גלאוקומה (לחץ מוגבר בעין).
  • אובדן משטח מבריק: לעין הבריאה יש משטח מחזיר מאוד, וכשמסתכלים היטב כל השתקפות היא בעלת קצוות חלקים ואינם שבורים. אם אתה מסתכל על פני השטח והוא נראה עמום ולכן קשה לראות השתקפויות, או שההשתקפויות נשברות ומשוננות, זה לא נורמלי. זה יכול להיות אינדיקציה לעין יבשה (אין מספיק נוזל דמעות) או כיב על פני העין.
 2. 2
  בדוק את עיני החתול שלך באור בוהק. לאחר ששמתם לב שיש בעיה אפשרית, בדקו את החתול בתאורה טובה. החליטו איזו עין היא החריגה על ידי השוואת עין אחת עם השנייה, ורשמו איזו עין היא. בחן את העין הכואבת בזהירות והכין רשימה מנטלית של מה שאתה רואה, כגון צבע הפריקה, כל דלקת על הלבנים של העין, כאב וכו '.
  ויש נקודה אדומה מעל העין
  עין החתול שלי תפוחה, ויש נקודה אדומה מעל העין, אך אין הפרשות.
 3. 3
  העריך אם עליך לקחת את החתול שלך לוטרינר. כמה זיהומים צריכים להיות מטופלים על ידי הווטרינר שלך במקום בבית. אם אתה רואה את הסימנים הבאים, עליך לבדוק את החתול על ידי וטרינר:
  • אי נוחות גלויה (עצימת עין)
  • פריקה צהובה או ירוקה
  • משטח עמום לעין
  • כלי דם מוגדלים על פני העין.

חלק 2 מתוך 3: טיפול בדלקת עיניים בבית

 1. 1
  הפרשות עיניים נקיות. אם לחתול שלך יש עיניים נזילות או פריקה, השתמש בצמר גפן רטוב כדי לנגב את הזבל. עשו זאת בתדירות הנדרשת, אשר עבור חתולים מסוימים עם זיהום כבד יכולה להיות משמעותית לפי שעה.
  • טפיח את העין יבשה לאחר מכן.
  • כאשר צמר הגפן מתלכלך, עבור לחתיכה טרייה. השתמש בחתיכות נפרדות לכל עין.
 2. 2
  יש לנקוט משנה זהירות בעיני חתלתול. לא נדיר שחתלתולים עם דלקת עיניים נעוצים בעפעפיים סגורים בעקבות הפרשות. חשוב לנקות את העיניים מכיוון שהזיהום עלול להצטבר מאחורי העפעפיים ואז לגרום לעיוורון.
  • אם העפעפיים סגורים, יש להשרות כדור צמר גפן נקי בכמה מים מבושלים (ומקוררים). נגב שוב ושוב את צמר הגפן הלח מעל העין, תוך ניגוב מהפינה הפנימית כלפי חוץ. במקביל השתמשו באצבע ובאגודל של היד הנגדית כדי להפעיל לחץ עדין על המכסים העליונים והתחתונים על מנת לחטט אותם.
  אל תיגע בעין החתול או בנקודה האדומה מכיוון שהוא עלול להפיץ חיידקים אליך מהחתול או מהחתול אליך
  אל תיגע בעין החתול או בנקודה האדומה מכיוון שהוא עלול להפיץ חיידקים אליך מהחתול או מהחתול אליך.
 3. 3
  שמור על עיני החתול נקיות מגירויים. חתוך שיער ארוך הרחק מהעיניים ושמור על פניה נקיות. כמו כן, מומלץ להימנע משימוש באירוסולים ליד חתול, מכיוון שעיניו רגישות מאוד ועלולות לבכות כתוצאה מכך.

חלק 3 מתוך 3: טיפול בדלקת עיניים רפואית

 1. 1
  התעדכן בחיסון החתול שלך. זה אולי מפתיע אך חיסונים יכולים למנוע דלקות עיניים מסוימות. שפעת חתול וכלמידיה הם שני גורמים שכיחים לזיהומי עיניים שחיסון יכול למנוע.
 2. 2
  קח את החתול שלך לוטרינר כדי שניתן יהיה להעריך את הטיפול בזיהום ולטפל בו. דלקות עיניים נגרמות בדרך כלל על ידי חיידקים או נגיפים. זיהומים נגיפיים מגבילים את עצמם ומערכת החיסון של החתול עצמה תילחם בזיהום. זיהומים חיידקיים מטופלים במשחות עיניים מקומיות או בטיפות המכילות אנטיביוטיקה.
  • וירוסים המשפיעים על העין כוללים הרפס וירוס וירוס הקאליסי. ישנם וטרינרים אשר יספקו אנטיביוטיקה מקומית גם אם יש חשד לזיהום נגיפי, וזאת מכיוון שניתן לערבב זיהומים אלה עם חיידקים מסבכים הגורמים לזיהומים משניים.
  • החיידקים העלולים ליישב את העין ולגרום לזיהום כוללים סטפילוקוקים, E.coli, Proteus ו- Pseudomonas. חשוב מאוד לשטוף את הידיים ביסודיות לאחר טיפול בחתול בעיניים דביקות, מכיוון שזיהומים אלו יכולים להתפשט.
  גוף זר שנכלא מתחת לעפעפיים או דלקת בעין
  זה יכול להיות תוצאה של טראומה (שריטה בעין), לחץ מוגבר בעין, גוף זר שנכלא מתחת לעפעפיים או דלקת בעין.
 3. 3
  החל מרפואה בהתאם להוראות. בהתאם לניסוח טיפולים אנטיביוטיים מוחלים בכל מקום מפעמיים ביום ועד לשעה. בדרך כלל לא נותנים אנטיביוטיקה דרך הפה לזיהומים בעיניים אלא אם כן לא ניתן להשתמש במשחה בגלל מזג החתול.
  • הטיפול ניתן בדרך כלל למשך חמישה ימים לכל הפחות, ואין להפסיקו לפני כן בגלל הסיכון לגרום לעמידות לאנטיביוטיקה.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם עין החתול שלי נפוחה מבפנים ודולפת?
  קח את החתול לווטרינר, ברור שהוא זקוק לתשומת לב - אולי אנטיביוטיקה, אולי ניקוז. אם לא תנקוט פעולה זה עלול לאבד את העין. אם אינך מסוגל לחלוטין להגיע לווטרינר, תוכל לנסות לרחוץ את העין בתמיסת מלח עדינה, אם החתול שלך יאפשר לך. דאגו להחזיק את החתול בתוך הבית.
 • איך אוכל לנקות את עיני החתול שלי?
  מים מבושלים מקוררים הם בסדר גמור לניקוי עיני חתול. רק הקפד להשתמש בחתיכה נקייה של צמר גפן (צמר גפן) לכל עין.
 • איך מטפלים בדלקת עיניים?
  שמור על ניקיון העין על ידי רחצה עם צמר גפן (צמר גפן) ספוג במים מקוררים ומורתחים. אם הגורם לחיידקי, הווטרינר יכול לספק טיפות אנטיביוטיות מתאימות.
 • עין החתול שלי תפוחה, ויש נקודה אדומה מעל העין, אך אין הפרשות. מה אני עושה?
  עליך לקחת את החתול שלך לווטרינר המקומי בהקדם האפשרי. אל תיגע בעין החתול או בנקודה האדומה מכיוון שהוא עלול להפיץ חיידקים אליך מהחתול או מהחתול אליך.
 • האם אתה יכול להשתמש בטיפות עיניים אנושיות על חתול?
  זה תלוי במה מכילות הטיפות ומה הבעיה בעין. לדוגמה, כמה טיפות מכילות קרעים תחליפיים, אנטיביוטיקה או נוגדי דלקת. החלת מוצר בלתי הולם על עין החתול עלולה להחמיר מצב יותר מאשר טוב יותר.
 • הזיהום של החתול שלי לא השתפר באנטיביוטיקה. מה עליי לעשות?
  פנה לווטרינר שלך לקבלת ייעוץ. הוא עשוי לרשום טיפול אחר.
 • האם זה יעזור אם אתן טיפות עיניים לחתול שלי?
  קח את החתול שלך לווטרינר ובדוק אם הווטרינר שלך ממליץ על טיפות עיניים.
 • לחתול שלי יש פריקה קרומית שחורה סביב העפעף, מה זה?
  פריקה שחורה סביב העפעף היא תקינה. אתה יכול פשוט לנגב אותו עם מטלית כביסה רטובה וחמה. בדרך כלל זה לא גורם לדאגה.
 • כיצד מטפלים בדלקת הלחמית אצל חתולים?
  דלקת הלחמית יכולה להיגרם על ידי זיהומים חיידקיים או נגיפיים. בעוד שזיהום חיידקי יגיב לטיפות אנטיביוטיות, זיהום נגיפי לא.
 • לחתול שלי יש פריקה ברורה שמגיעה מעין אחת לא תקינה. זה בסדר?
  אם זה ברור, עין החתול שלך עשויה פשוט להשקות מעט. אם ההשקיה נמשכת שבוע ויותר, שקול לקחת את החתול שלך לווטרינר.
שאלות ללא מענה
 • פריקה קרומית שחורה שכאשר מנגבים אותה בבד רטוב נראה שהיא מדממת?

תגובות (5)

 • scottrobinson
  לחתלתול שלי יש גרגר בעין ועכשיו אני יודע לאן ללכת לקבל מידע.
 • wquigley
  נתן תשובות אפשריות וטיפים מועילים.
 • blickwanda
  החתול שלי הראה גירוי כלשהו בהיבט הפנימי של העין שלה. שטפתי את האזור, אבל עכשיו שמתי לב לניקוז צהוב וברור. אני אבדוק אותה, תודה על העצה.
 • heathermartin
  הוסף מידע רב יותר מאשר מתי לפנות לוטרינר ומתי תוכל לנסות דברים בעצמך.
 • cnienow
  תודה רבה. העצות נהדרות, נקודתיות ורלוונטיות!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail