כיצד למנוע הצטברות קרח גג?

שים מלח קרח על גג המתכת שלך והשתמש במגרד להסרת הקרח ואז השתמש במלח הדרכים
שים מלח קרח על גג המתכת שלך והשתמש במגרד להסרת הקרח ואז השתמש במלח הדרכים.

אם אתה רואה קרחונים תלויים על הגג שלך, סביר להניח שיש לך סכר קרח. סכרי קרח קורים כשקרח נמס, מטפטף על הגג ואז קופא שוב. סכרים אלה יכולים לקרוע את ביתך, אז הגבל אותם על ידי שמירה על גג נקי משלג. אם סכרים מהווים איום חמור על הגג שלך, הבעיה נובעת בדרך כלל מאוורור לקוי. תיקון תיקונים לחסימת חום ולחות, כמו גם בידוד ואוורור נכון של הבית שלך, יכולים לעזור. תקנו את הגג שלכם ברגע שאתם מבחינים בבעיות והתקשרו לאיש מקצוע אם אתם צריכים על מנת למנוע הצטברות מים ונזקים מבניים.

שיטה 1 מתוך 3: הסרת סכרי קרח

 1. 1
  השתמש במאוורר ארגז כדי לפוצץ אוויר קר בכל כתמים דולפים בגג. טפטופים שנכנסים דרך הגג הם מפחידים, אך ניתן לעצור אותם באופן זמני. עלו לעליית הגג או לחדר העליון של ביתכם ונסו למצוא את מקור הנזילה. לאחר מכן חבר את מאוורר התיבה לשקע הקרוב ביותר. זה צריך להיות מתכוונן כך שתוכל למקם אותו בכדי לכוון ישירות אל הדליפה.
  • שים לב היכן הדליפות כדי שתוכל לחפש אותן לאחר שמזג האוויר מתחמם. טפטוף מים או כתמי מים הופכים אותם לזיהויים. לעתים קרובות הם יהיו מאחורי סכרי קרח על הגג.
  • האוויר הקר עוזר להקפיא אחורי הקרח נמס עד. זה פיתרון זמני, אבל זה נותן לך קצת זמן להתארגן מחדש עד שתוכל להתקשר לגגן או לעלות על הגג ביום חם יותר.
 2. 2
  השתמש במגרפה גג כדי להסיר שלג לפני שיש לו סיכוי להקפיא. רכשו מגרפה אלומיניום בעל ידית ארוכה, רצוי עם גלגלים או להב גרפיט שאינו מקל. כדי להשתמש במגרפה, משוך את השלג לכיוון קצה הגג שלך. אם אתה דוחף את השלג על הגג, אתה עלול לגרום נזק לרעפים. חזור על התהליך לאחר כל שלג כדי לשמור על הגג נקי מסכרי קרח.
  • מקל עם מטאטאים בעלי ידית ארוכה כדי שתוכלו להגיע לגג מבלי שתצטרכו לעלות על סולם. אתה יכול גם להשתמש במטאטא דחיפה בעל זיפים רכים כדי לטאטא את השלג.
  • אתה יכול להשיג מגרפות גגות, יחד עם נמס קרח וציוד אחר, באופן מקוון או לכל היותר בחנויות לחומרי בניין.
 3. 3
  מלא גרב ארוכה עם נמס קרח ליצירת תעלה בקרח. השתמש במשהו ארוך ועמיד, כגון זוג גרביונים ישנים. ממלאים אותו מלא נמס קרח כמו סידן כלורי ואז מקם אותו מעל קצה הגג. מניחים את הגרב כך שהיא מאונכת עם הגג, ומאפשרת למלח להמיס שוקת למים שיזרמו דרכה. ניתן ליצור צינורות מרובים כדי להאיץ את תהליך הניקוז.
  • סידן כלורי, שנמצא ברוב חנויות לחומרי בניין, משמש לעתים קרובות למניעת הצטברות קרח על בטון. כדי למנוע קורוזיה של מתכות שם למעלה, אל תוסיף אותה ישירות לגג.
  • אפשרות נוספת היא לרסס את הקרח במים חמים כדי להמיס לתוכו תעלת ניקוז. אל תעשו זאת אלא אם כן הטמפרטורה היא מעל 0 מעלות צלזיוס (0 מעלות צלזיוס) באזורכם, אחרת תקבלו עוד יותר קרח.
 4. 4
  שבב בקרח עם פטיש לאחר שהוא התחיל להמיס. השתמש בפטיש גומי כדי להגביל את הסיכויים שלך לפגוע בגג. כשהקרח מסביב לשולי הגג מתחיל להתמוסס, טיפס מעלה על סולם והתחיל לפטיש. הרחיבו את כל תעלות הניקוז שתראו על מנת למשוך לחות מהגג בקצב מהיר יותר. זה עובד הכי טוב בימים חמים יותר כאשר הקרח מתחיל להתרכך.
  • בצע תחילה תעלה בקרח באמצעות נמס קרח או מים חמים. ברגע שהקרח מתרכך, הרבה יותר קל לשבב אותו.
  • לעולם אל תשתמש בכלי עבודה חדים כמו מבחר קרח או בקתות על הקרח, שכן ככל הנראה תנקב את שלבקת החוגרת שמתחתיו. היזהר מאוד בעבודה כדי להימנע מפגיעה בגג.
  • הסרת הקרח בדרך זו עלולה להיות מסוכנת מאוד אם אינך נזהר. אתה יכול להפעיל את כל גיליון הקרח. כדי למנוע נפילה, עבוד ביום חם ואיזול בקצוות התעלה המומסת.
 5. 5
  הזמינו איש מקצוע שיוציא את סכרי הקרח בשעת חירום. אנשי מקצוע מקיימים הרבה מאותם צעדים שתנקוט בכדי להסיר סכר קרח לבד, אך יש להם כלים טובים יותר. הם מגרדים את עודפי השלג ואז הם ממיסים תעלה בקרח עם אדים. לאחר מכן הם עוברים את הקרח שנותר. זה קצת יקר, אבל אתה לא צריך לדאוג שהגג שלך ייגרם נזק.
  • טיפול בסיסי מאיש מקצוע עולה בין 150 € ל -220 € בממוצע. אם מאחרת לעצור את יצירת הקרח ולהבחין בדליפות בגג, יתכן וזה שווה את העלות.
משמש לעתים קרובות למניעת הצטברות קרח על בטון
סידן כלורי, שנמצא ברוב חנויות לחומרי בניין, משמש לעתים קרובות למניעת הצטברות קרח על בטון.

שיטה 2 מתוך 3: תיקון נזילות גגות

 1. 1
  בדוק אם נזילות מתחת לרעפי הגג ובידוד. התחל בטיפוס לחדר העליון של ביתך והוצאת בידוד. חפש את סימני המים המסגירים האלה, כמו גם את כל הנקודות שמרגישות קרות או רטובות למגע. כשמזג האוויר מתחמם, עלו לגג ובדקו אם יש פערים בקירוי ובאיטום. יש לזכור כי אוויר חם הזולג דרך רצפת עליית הגג יכול לתרום גם להצטברות קרח.
  • עקוב אחר כתמי מים גבוה יותר לאורך הגג אם אינך בטוח מאיפה מקור הכתם. צפו לחות שתעבור במורד הגבעה לאורך מדרון.
  • דרך נוספת למצוא כתמים פגומים היא להאיר אור דרך הגג. חפש את האור שיאיר דרך חורים קטנים בבידוד. הבידוד סביב כתמים אלה עשוי גם להיות שחור עם הזמן.
 2. 2
  תיקון נזילות על ידי כיסוי בקצף או בכרוב. נקה פסולת סביב החלק הפגום, ואז מלא אותו במשהו עמיד למים. השתמש באקדח איטום למריחת איטום או קצף מתרחב. אם הגג במצב רע, יתכן שתצטרך לחתוך ולהחליף את החלק הפגום. זה עלול להוביל לדליפות חום גדולות הגורמות לנזקי מים וקרח עוד יותר.
  • התיקונים שעליך לבצע תלויים בסוג הגג שיש לך. החלף רעפים ישנים לתיקון גג רעפים. טבק מעל הקרום עם מלט קירוי אם הגג שלך עשוי ממצע.
 3. 3
  התקן הברקות עמידות למים אם הארובה שלך דולפת. ארובות הן מקורות נפוצים לדליפות מים, כלומר בריחה מחום עלולה להמיס שם שלג. כדי לתקן זאת, יהיה עליכם לרכוש הברקות פלדה בצורת L המתאימות היטב לארובה ולגג. הסר את ההבזקים הישנים אם התקנתם בעבר. מורחים איטום עמיד באש כדי להחזיק את החדשים במקומם ואז מסמר אותם לגג.
  • התקנת מהבהב קשה במקצת אם אינך מכיר כיצד לעשות זאת. עליכם למדוד את הזווית שנוצרה על ידי הגג והארובה, ואז לחתוך או להזמין חלקי מתכת שמתאימים. שקול להזמין מתקין מקצועי שישמור על בטיחות הגג שלך.
  • תהליך ההתקנה יכול להיות מסוכן. בזמן שאתה נמצא על גבי ביתך, חבוש רתמת בטיחות המעוגנת לגג.
 4. 4
  אטום ובודד צינורות גג דולפים בעזרת אבק. פתחי האוורור והתעלות בגג דורשים מדי פעם נגיעה בכדי לשמור על תקינותם. עלו לגג, ואז השתמשו בחותך קופסאות כדי לחתוך את הגוש הישן. מגרדים את הפסולת ואז מורחים חרוז של אבק סביב הצינור או האוורור כדי לאטום אותו במקום.
  • אם האוורור שלך דולף, כנראה שהוא גם דולף אוויר חם. האוויר החם הזה ממיס את הקרח וגורם לסכר קרח בהמשך.
 5. 5
  מהדקים מערכת גג על מנת להתנגד להיווצרות קרח. מערכות המסת שלג לובשות צורה של חוטים מחוממים הנצמדים לרעפים ולקצה הגג שלך. הפעל את גופי החימום קדימה ואחורה בזיגזג מעל המרזבים. לאחר מכן חבר את המערכת לשקע קרוב כדי להמיס את השלג.
  • יהיה עליך להעביר את החוט דרך צינורות נפילה המחוברים לגג כדי שהמים לא יקפאו כשהם יורדים מהגג.
  • המתן ליום בהיר ויבש להתקנת החוטים. אל תסכן לעלות לגג בזמן שהוא חלקלק. חבוש רתמה כדי להגן מפני נפילות.
 6. 6
  הנח מחסום קרח ולחות מתחת לרעפים כדי לאטום אותם. המחסום הוא קרום המגביל את נזילת הקרח והמים. זה בעצם מדבקה שאתה לוחץ על הגג לאחר שאתה מקלף את הגב. ברגע שהמחסום נמצא במקום, הניחו רעפים חדשים עליו.
  • למרות שזה פיתרון יעיל, הוא גם די יקר. זה שווה את העלות אם אתה עושה מחדש את כל הגג.
  • כאשר אתה צריך לתקן אריחים בודדים, נסה להחליק מחסום במקום לפני הוספת שלבקת חוגרת חדשה.
בדקו אם הגג שלכם מסוגל להתמודד עם עומס השלג שעלול להצטבר לאחר שבידדתם ואיטו את הגג שלכם
כמו כן, בדקו אם הגג שלכם מסוגל להתמודד עם עומס השלג שעלול להצטבר לאחר שבידדתם ואיטו את הגג שלכם.

שיטה 3 מתוך 3: אוורור ובידוד הבית שלך

 1. 1
  הזמינו איש מקצוע שיעריך את הגג שלכם לנזקים וקיימות. חפשו קבלני גג במחיר סביר באזורכם. וודאו שיש להם ניסיון רב בלהיות גגות. כשאתה מתקשר, בקש מהם להעיף מבט בגג שלך ולבדוק שהבידוד תקין. קבלן בעל מומחיות בליווי יכול להראות לך היכן אתה צריך לרפד את הבידוד כדי להעלות אותו לקוד.
  • כמה קבלנים טובים עשויים להיות רשומים כקבלני ניהול אנרגיה או בידוד. זה בדרך כלל אומר שהם מתמחים בבעיות בזרימת חום הגורמות לסכרי קרח.
  • כמו כן, בדקו אם הגג שלכם מסוגל להתמודד עם עומס השלג שעלול להצטבר לאחר שבידדתם ואיטו את הגג שלכם. אדריכלים יכולים לעתים קרובות לעזור בכך.
 2. 2
  מכסה פתחונים בעליית גג ומאווררים עם כיפות מעוטרות מזג אוויר. חשבו על כובע כעל ארגז קצף שמתאים מעל פתח עליית הגג בתקרה או כל מאוורר גדול שיש לכם שם למעלה. הכובעים עשויים לוחות קצף עם רדיד בצד אחד. אם אתה מכין בעצמך, מקם את הלוחות כך שהרדיד יהיה בחלק הפנימי של הכובע המוגמר. לאחר מכן, השתמש בסרט אלומיניום כדי לאגד את הלוחות זה לזה.
  • אתה יכול לקנות כיפות מוכנות מראש בחנות חומרי בניין, אם כי לא קשה להכין אותן על ידי רכישת החלקים הבודדים.
  • אם אתם מחפשים משהו מקצועי יותר, שקלו להוסיף שכבה פנימית של דיקט. הדביקו את לוחות הקצף לעץ בעזרת אבק.
 3. 3
  הוסף בידוד עבה יותר כדי למנוע מהגג להתחמם. עליית הגג זקוקה לשכבת בידוד בעובי 30 עד 36 ס"מ. משוך את הבידוד לאחור ומודד אותו. אם הוא דק מדי, רכשו פיברגלס או תאית ואז ארזו אותו בין קורות הגג בעליית הגג שלכם. השתמש במכונת נשיפה, אשר לעתים קרובות ניתן להשכיר בחינם כאשר אתה רוכש בידוד מחנות חומרי בניין.
  • בידוד מעצבן, אז הגן על עצמך על ידי כיסוי. בנוסף לחולצה עם שרוול ארוך, מכנסיים ארוכים וכפפות עבודה, הרכיבו משקפי עיניים ומסכת אבק.
 4. 4
  הוסף רצועת אוורור לרכס לשיא הגג אם עדיין אין לך. חורי אוורור מכוונים אוויר חם החוצה, כך שהגג נשאר בטמפרטורה עקבית. פתח רכס עובר לכל אורך הגג. לאחר מכן הוא מכוסה ברצועת פורקן הממוסמרת במקום ומכוסה ברעפים חדשים.
  • אמנם תוכלו להשיג את כל הציוד הדרוש לכם מחנות חומרי בניין, אך בדרך כלל עדיף לתת למתקין גגות מקצועי לבצע את העבודה.
  • קחו בחשבון שקשה לפרוק גגות רבים. אם הגג שלך שטוח או עם חלונות גג, למשל, ייתכן שתצטרך למצוא אסטרטגיה אחרת.
 5. 5
  צרו פתחי אוורור לאורך גג הגג בכדי להוציא אוויר חם. פתחי אוורור Soffit נכנסים מתחת לקצוות הגג התלויים. להתקנת פתח אוורור, חתוך חלק מהעץ מתחת לקצה האופקי של הגג. לאחר מכן, התאם צלחת אוורור מתכת בגודל 8 אינץ '16 אינץ' (20 ס"מ × 41 ס"מ) מעל החור והברג אותה במקום. הוסף פתחי אוורור נוספים לפי הצורך בכדי לשפר את זרימת האוויר בתוך ביתך.
  • אתה צריך בערך 1 רגל רבוע (0,093 מ ' 2) של מרחב פורקן לכל 300 מ"ר (28 מ' 2) של שטח רצפה בעליית הגג שלך. אם אינך מוכן להסתכן בהתקנת פתחי אוורור בעצמך, פנה לאיש מקצוע בגגות.
 6. 6
  נתב צינורות פליטה ופתחי אוורור בחוץ במקום דרך עליית הגג. צינורות חימום בעליית הגג מגדילים את הסיכוי להיווצרות קרח על הגג. עקוב אחר התעלות האלה מהמכשירים בביתך כדי לראות לאן הם הולכים. לקבלת התוצאה הטובה ביותר, הם צריכים לעבור ישירות דרך הגג או הקירות כדי להעביר אוויר חם בחוץ. אם לא, נסה לנתב אותם דרך פורקן חיצוני.
  • בדוק את התעלות המובילות ממטבחים, חדרי אמבטיה וציוד כביסה. מקורות אלה יכולים לזרוק הרבה אוויר חם בעליית הגג אם התעלות לא מנותבות כהלכה.
  • שקול להתקשר לטכנאי חימום וקירור שיעזור לך לפתור בעיות צינורות.

טיפים

 • סכרי קרח אינם מהווים בעיה כל עוד הגג שלכם נשאר בטמפרטורה עקבית. כל עוד הקרח לא יכול להמיס, הוא יהווה יריעה אחת ואחידה שלא תדלוף או תכביד על דפנות ביתך.
 • בדוק את קודי הבנייה באזור שלך כדי להבין את כמות הבידוד והאוורור המומלצת שאתה זקוק לבית בטוח. למחלקת הבניין של הממשלה המקומית יהיה עותק של תקנות אלה.
 • התמודד עם דליפות בגג שלך לפני שתעשה משהו אחר. אם אתם מבחינים בנזקים במהלך החורף, התקשרו מיד לגגן מקצועי בכדי למנוע את החמרת הבעיה.
 • כל עוד אתה מסיר את השלג מהגג שלך, אתה לא בהכרח צריך להיפטר מכל הקרח. כל עוד הגג שלך אטום למים ומבודד היטב, הקרח יתמוסס ויתנקז בסופו של דבר.
תקנו את הגג שלכם ברגע שאתם מבחינים בבעיות והתקשרו לאיש מקצוע אם אתם צריכים על מנת למנוע הצטברות מים ונזקים
תקנו את הגג שלכם ברגע שאתם מבחינים בבעיות והתקשרו לאיש מקצוע אם אתם צריכים על מנת למנוע הצטברות מים ונזקים מבניים.

אזהרות

 • הסרת קרח ושלג מגג יכולה להיות מסוכנת מאוד. לעולם אל תלך על גג כאשר יש עליו קרח ושלג. השתמש בסולם חסון וחבוש רתמת בטיחות מעוגנת כשאתה צריך לטפס לגג.
 • לבש תמיד בגדי מגן בעת עבודה במזג אוויר קר או עם חומרי בידוד. הגן על עורך החשוף מפני גירוי או נזק על ידי חבישת ציוד כמו כפפות עבודה, מכנסיים ארוכים וחולצות, מסכת אבק ומשקפי עיניים.

דברים שתזדקק להם

הסרת סכרי קרח

 • מאוורר תיבה
 • סולם
 • מגרפה גג
 • לדחוף מטאטא
 • מקבת
 • גרביים או גרביונים
 • סידן כלורי

תיקון נזילות גג

 • אקדח קולק
 • קולק
 • חומר קירוי חדש
 • הבזקים עמידים למים
 • חוטי המסת שלג
 • מחסום מים וקרח
 • סולם
 • לרתום

אוורור ובידוד הבית שלך

 • ראה
 • מכסה אוורור
 • בדוד
 • מכונת נושבת בידוד
 • כובע פתח עליית גג
 • סולם
 • לרתום
 • מסכת אבק
 • משקפי עיניים

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות בכדי למנוע קרח להצטבר על גג מתכת?
  שים מלח קרח על גג המתכת שלך והשתמש במגרד להסרת הקרח ואז השתמש במלח הדרכים.

תגובות (2)

 • isaachomenick
  כיצד להסיר קרח ולמנוע ממנו להיווצר שוב.
 • vicky57
  פינוי סכר קרח ופריקה נוספת לעליית הגג עזרו. תודה רבה לכולכם.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail