איך לגדל לנזונים?

אתה יכול לגרום לזרעים לגדל את עץ הלנזון שלך מבשר הפרי
אתה יכול לגרום לזרעים לגדל את עץ הלנזון שלך מבשר הפרי.

Lanzones, הידוע גם בשם langsat, הוא עץ פרי הגדל בדרום מזרח אסיה. גידול עץ לנזון הוא תהליך אינטנסיבי בזמן, והעצים יכולים לקחת שנים רבות להניב פרי. אם אתה ממלא אחר הצעדים הנכונים ויש לך סבלנות, אתה יכול לגדל עץ לנזון מזרעי הפרי או משתילי לנגסאט אם אתה חי באקלים מתאים.

חלק 1 מתוך 3: זרעי לנזון נובטים

 1. 1
  קבל את הזרעים שלך מעצים בריאים עם פרי גדול. אתה יכול לגרום לזרעים לגדל את עץ הלנזון שלך מבשר הפרי. מצא עץ לנזונה שכבר מגדל פרי טעים. פיצל את הפרי וחלץ את הזרעים הירוקים הגדולים ביותר בתוך עיסת הפרי.
  • עדיף לשתול את הזרעים ברגע שמוציאים אותם מהפרי. הם לא ינבטו אם תחכה יותר משמונה ימים.
  • אתה יכול גם לקנות את הזרעים בחנות גינון או באינטרנט.
 2. 2
  שוטפים את הזרעים. ככל הנראה לזרע יש חומר דביק סביבו הנקרא רירית. להסרת החומר, הפעל את הזרעים מתחת למים קרים מהברז שלך.
  • אם אתה רוכש את הזרעים מהחנות חומר זה כבר יוסר.
 3. 3
  שתל את הזרעים בחולית חולית, במרחק של 3-5 ס"מ (1-5 ס"מ) זה מזה. חופרים חורים קטנים בעומק 1 ס"מ (1 ס"מ), מכניסים את הזרעים לחורים ומכסים את הזרעים באדמה. אתה יכול לעשות זאת באדנית מקורה עם ניקוז מים טוב. טיט חולית שיש בו הרבה חומר אורגני והוא מעט חומצי עד ניטרלי הוא סוג האדמה הטוב ביותר שתוכלו להשתמש בו.
  • מומלץ לשתול זרעי לנגסאט מרובים למקרה שחלקם לא ינבטו.
  אתה צריך להתחיל לראות את הזרעים שלך נובטים ומגדלים גבעולים קטנים
  בסביבות 2-3 שבועות, אתה צריך להתחיל לראות את הזרעים שלך נובטים ומגדלים גבעולים קטנים.
 4. 4
  שמור את הזרעים הנטועים באור שמש במשך 15 שעות ביום. זרעים צעירים זקוקים לכמות ניכרת של אור שמש על מנת להנביט. אם אתה צומח בתוך הבית, הגדר את טיימר האור שלך כך שייתן לזרעים שלך 15 שעות אור ביום, או הנח את מיטות הזרעים בחלון הפונה דרומה.
 5. 5
  השקו את הזרעים הנטועים מדי יום. אחרי שתשתלו את הזרעים שלכם, השקו אותם במזלף. דאג שתחזור לזרעים מדי יום ושמור על אדמה לחה, אך לא מוצפת. אתה יכול לבדוק את הלחות באדמה על ידי הכנסת האצבע לתוכה ובדיקה אם האדמה מתחת לפני השטח יבשה.
 6. 6
  המתן 2-3 שבועות עד שהזרעים ינבטו. בסביבות 2-3 שבועות, אתה צריך להתחיל לראות את הזרעים שלך נובטים ומגדלים גבעולים קטנים. שתילים אלה ייקח בערך 10-18 חודשים לפני שניתן יהיה לשתול אותם בחוץ.
  • כאשר מגדלים עצי לנזון מזרעים, יכול להיות שייקח פירות בין 10-30 שנים ויותר.

חלק 2 מתוך 3: נטיעת עצי לנזון

 1. 1
  ודא שהאקלים טרופי מספיק כדי לקיים את הלנזון שלך. עצי לנזונה משגשגים באקלים אולטרה טרופי. עצים אלה ניתן למצוא באופן טבעי באזור קשיחות 11+. אם אתם מתכננים לגדל עץ לנזון או לנגסאט, וודאו שאתם חיים באקלים שיכול לקדם את צמיחתו.
  • באירופה, בהוואי ובאזורים מסוימים בדרום פלורידה, במיוחד בחלקים של פלורידה קיז, הם המקומות הטובים ביותר לגידול עצי לנזונה. אתה עדיין זקוק לתיקוני קרקע.
 2. 2
  מצא אזור מוצל שיש בו אדמה עם הרבה חומר אורגני. עצי לנזונה מעדיפים אזורים מוצלים שאינם באור שמש ישיר. מצא מקום שיש בו אדמת טיט חולית מנוקזת היטב או אדמה אחרת שהיא מעט חומצית. עצי לנזונה לא יצמחו בקרקעות חימר או אלקליין.
  חתוך את החצץ העליון (1,5 מטר) העליון של העץ
  ברגע שהעץ שלך יגדל ל -1.5 מטר (5 מטר), חתוך את החצץ העליון (1,5 מטר) העליון של העץ.
 3. 3
  חפרו חורים בין 25 ל -33 רגל (8 עד 10 מ ') זה מזה. השתמש בסרט מדידה לסימון 8 עד 10 מ '(25 עד 33 רגל) מכל עץ. אם תשתול עצי לנזון צמודים מדי, זה יהפוך אותם ללא בריאים.
 4. 4
  חופרים חורים בעומק ורוחב של 50 ס"מ. חורים ברוחב 50 ס"מ יהיו גדולים מספיק כדי להחזיק את שורשי העץ. השתמש בכף או במעדר כדי לחפור חורים עמוקים מספיק כדי להקיף באופן מלא את כדור השורש של עץ הלנזון שלך.
 5. 5
  מערבבים דשן 6-6-6 עם אדמת המילוי בתחתית החור. דשן זה יעזור לקדם את צמיחתו של עץ הלנזון שלך. הוספת אותו קומפוסט לעץ שלך פעמיים-שלוש בשנה לאחר השתילה הוא יעזור לו כשהוא גדל לעץ בוגר.
 6. 6
  שתל את עץ הלנזון לתוך החור. מניחים את עץ הלנגסאט לתוך החור. ברגע שהוא נמצא בחור, יש לכסות את החור באדמה העליונה וללחוץ כלפי מטה על האדמה סביב גזע העץ כדי לסייע בייצובו. לאחר שתסיים, השקה אותו מיד.

חלק 3 מתוך 3: טיפול בעצי לנזון

 1. 1
  דשן את העץ שלך פעמיים בשנה. דשן את העץ שלך עם 200 גרם דשן אמוניום גופרתי חודש לאחר שתילת אותו וחודש לפני עונת הגשמים. לאחר שהעץ מתחיל לשאת פרי, תרצו להחליף את הדשן בו אתם משתמשים לדשן 14-14-14 מלא, כך שתוכלו לספק לעץ זרחן ואשלגן נוספים.
  • בשיא הפרי, יש למרוח 2 ק"ג דשן 14-14-14 מדי שנה.
  אתה יכול לגדל עץ לנזון מזרעי הפרי או משתילי לנגסאט אם אתה חי באקלים מתאים
  אם אתה ממלא אחר הצעדים הנכונים ויש לך סבלנות, אתה יכול לגדל עץ לנזון מזרעי הפרי או משתילי לנגסאט אם אתה חי באקלים מתאים.
 2. 2
  השקו את העצים מספיק בכדי לשמור על לחות האדמה. אם אתה מגדל את העצים שלך בחוץ ויש גשמים קבועים, לא תצטרך להשקות אותם באופן קבוע. אם אתה מגדל אותם בפנים או שיש תקופה יבשה, עם זאת, עליך להשתמש במזלף להשקות את הצמחים כל יום. שמור על אדמה לחה, אך לא רטובה מדי. אתה יכול לבדוק זאת על ידי תוקע את האצבע עמוק באדמה. אם הוא יבש סנטימטר מתחת לפני השטח, הוא מושקה היטב.
 3. 3
  גזמו את עץ הלנזונה שלכם. ברגע שהעץ שלך גדל ל -1,5 מטר (4,92 מטר), חתוך את 0,5 המטרים העליונים (1,64 מטר) של העץ. העץ שלך צריך להיות בערך מטר. זה יקדם את הצמיחה של ענפי העץ והפירות שלך. הסר ענפים מתים או גוססים מעץ הלנזון שלך. כדאי גם לגזום מקבצי פרחים כדי לקדם את צמיחת הפרי.
 4. 4
  קציר את הפרי 140-150 יום מהיווצרות הפרחים. קצור את הפרי מוקדם ביום או מאוחר יותר בערב כאשר השמש אינה חמה. חותכים את גבעול הפרי בעזרת מזמרה או סכין חדה. אל תנתק את ענף הפרי במקום בו הוא מתחבר לעץ, אחרת הוא לא יוכל לגדל פרי על ענף זה בעתיד.

דברים שתזדקק להם

 • את חפירה
 • מזלף
 • מים
 • מזמרה
 • אדנית מקורה
 • דשן
 • יתדות עץ
 • סרט מדידה

שאלות ותשובות

 • האם אוכל לגדל את Langsat בפלורידה? האם זה יצליח לצמוח במזג האוויר שלנו?
  רוב פלורידה אינה טרופית מספיק עבור העץ הזה. היו כמה עצים מצליחים בפלורידה קיז התחתונה באדמה מתוקנת כהלכה.
 • איך נראה פרח לנזונים?
  פרח הלנזונס הוא בדרך כלל עצים דקים עם ענפים זקופים עם עלים דלילים וירוקים כהים. הדוקרנים ארוכים, נושאים 15-25 פירות. הפירות הם בצורת ביציות, דקים בעור, ומשדרים לטקס עד שהם בשלים לחלוטין. הטעם הוא בדרך כלל תת חומצי.
 • האם אוכל לחתוך את החלקים העליונים מלנזונים אם הם מעל גיל שנתיים?
  ברגע שהעץ שלך יגדל ל -1.5 מטר (5 מטר), חתוך את החצץ העליון (1,5 מטר) העליון של העץ. העץ שלך צריך להיות בערך מטר. זה יקדם את הצמיחה של ענפי העץ והפירות שלך. הסר ענפים מתים או גוססים מעץ הלנזון שלך. כדאי גם לגזום מקבצי פרחים כדי לקדם את צמיחת הפרי.
שאלות ללא מענה
 • מהם שלבי הלנזונים?
 • עץ הלנזונס שלי שורץ תולעים המשגשגות בקליפת העץ. איך אוכל להיפטר מהם?

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך גוזמים גפני ענבים?
 2. איך מגדלים זיתים?
 3. איך מגדלים דומדמניות?
 4. כיצד לשמור זרעי אבטיח לשתילה?
 5. כיצד לגדל עץ תפוח?
 6. איך גוזמים עצי נקטרינה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail