כיצד לפתור בעיות נפוצות בגינת עשבי תיבול מקורה?

גן עשבים מקורה יכול להיות דרך נהדרת לגדל עשבי תיבול טריים מביתכם
גן עשבים מקורה יכול להיות דרך נהדרת לגדל עשבי תיבול טריים מביתכם.

גן עשבים מקורה יכול להיות דרך נהדרת לגדל עשבי תיבול טריים מביתכם. עם זאת, גידול עשבי תיבול בפנים מציג כמה אתגרים ייחודיים. יהיה עליך לשמור על קשר כללי בכל הקשור להשקיה וגיזום. אתה גם צריך לוודא שלצמחים שלך יש גישה לאור השמש ולחות כדי לשגשג. היזהר מבעיות נפוצות עם צמחים מקורה, כגון השקיית יתר, והתייחס אליהם במידת הצורך.

שיטה 1 מתוך 3: הבטחת הסביבה הנכונה

 1. 1
  ודא שהצמחים שלך מקבלים מספיק אור. בעיה מרכזית אחת עם צמחי מרפא ביתיים היא חוסר אור. אם נראה כי עשבי התיבול שלך נובלים, ודא שיש להם מספיק גישה לאור טבעי או מלאכותי איכותי. זה עשוי לתקן את הבעיה ולהוביל לכך שהצמחים שלך יצמחו.
  • עשבי תיבול דורשים אור טבעי כדי לשגשג ואינם יכולים לגדול כראוי עם אורות ביתיים רגילים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, הניח את עשבי התיבול שלך ליד חלון או אפשר להם לחשוף למקור אור טבעי.
  • אם זו לא אפשרות, עצרו ליד חנות גינון מקומית מקומית או משתלה. אתה יכול להרים כמה אורות LED לגדול שיאפשרו לצמחי המרפא שלך לשגשג. נורות רגילות לא יעזרו לצמחי המרפא שלכם לגדול.
 2. 2
  שמור על הסביבה לחה במידה מספקת. בעיה נפוצה בגינות עשבים מקורות היא חוסר לחות. באופן כללי, פנים בתים ודירות פחות לח מאשר בחוץ. תנורי חימום, מזגנים ומכשירים אחרים יכולים לייבש אוויר ולגרום לנבול עשבי תיבול.
  • ערפל את הצמחים שלך פעם ביום עם בקבוק ריסוס.
  • אם האוויר בבית שלך יבש מאוד, השקיע במכשיר אדים. שמור על זה לרוץ בחדר שבו אתה מגדל את עשבי התיבול שלך.
 3. 3
  אל תניח את הצמחים שלך על ידי רדיאטורים, כיריים ופתחי אוורור. המקומות האלה נוטים להיות יבשים מאוד. הם יכולים גם לגרום לתנודות פתאומיות בטמפרטורה, וזה רע לצמחי עשבים. אם עשבי התיבול שלך הם על ידי רדיאטור, כיריים או פורקן אוורור, העבר אותם למקום אחר מיד כדי למנוע בעיות.
  • ישנם עשבי תיבול הדורשים טמפרטורות ספציפיות במהלך תקופת הנביטה. זרעי מרווה, למשל, לא יגדלו אם הטמפרטורה אינה בין 60 ל -21 מעלות צלזיוס. בעת שתילת עשבי תיבול, יש להקפיד במיוחד על הימנעות מסכנות טמפרטורה.
  הניח את עשבי התיבול שלך ליד חלון או אפשר להם לחשוף למקור אור טבעי
  לקבלת התוצאות הטובות ביותר, הניח את עשבי התיבול שלך ליד חלון או אפשר להם לחשוף למקור אור טבעי.
 4. 4
  בדוק אם יש לך מקום במרפסת שלך. אור טבעי הוא תמיד הטוב ביותר עבור עשבי תיבול. אם יש לכם גישה למרפסת, ומזג האוויר לא קר מדי באזורכם, זה המקום הטוב ביותר להציב בו את עשבי התיבול.
  • זה עובד הכי טוב אם יש לך מרפסת הפונה מזרחה או מערבה.
  • זכור כי הצפיפות במרפסת שלך בעשבי תיבול יכולה להאט את צמיחת הצמחים שלך.
  • אתה יכול גם לבדוק שתילה בתיבת חלון חיצונית, אם יש לך אחת.

שיטה 2 מתוך 3: תיקון טעויות נפוצות

 1. 1
  צפו בתסמינים של השקיית יתר. השקיית יתר היא טעות נפוצה מאוד שאנשים עושים עם צמחים מקורה. הקפד לחקור את דרישות המים לצמחים שלך או שאל מישהו במשתלת צמחים מקומית לגבי כמות המים המדויקת שהצמחים שלך זקוקים לה. אם אתה מבחין שהאדמה שלך נשטחת במים, אתה משקה יתר על המידה ועליך להפחית את כמות המים שהצמח שלך מקבל.
  • השקיית יתר עלולה להיות מבלבלת, מכיוון שהתסמינים יכולים לחקות את הסימנים של השקיה. הצמח עשוי להראות נבול וצהוב. במקרים קיצוניים, הצמח עלול לקרוס.
  • אם השקיתם את הצמח שלכם מדי יום, והאדמה לחה בצורה ניכרת, הבעיה היא ככל הנראה השקיה ולא השקיה.
  • באיזו תדירות צריך להשקות צמח תלוי בלחות הבית שלך ובכמות השמש שהוא מקבל. רק עשבי תיבול מים כאשר האדמה המקיפה אותם יבשה למגע.
 2. 2
  ודא שאתה משתמש באדמה הנכונה. אתה לא צריך לבחור רק אדמה לגינת עשבים, ולא תמיד הכי טוב לקחת אדמה מבחוץ. במקום זאת, רכשו תערובת עציצים באיכות גבוהה מחממה מקומית.
  • הקפד לבחור תערובת המשמשת במיוחד לעציצים. תערובות המיועדות לצמחים בחוץ יהיו כבדות מדי ויתייבשו בקלות רבה מדי.
  • עם האדמה הנכונה, מעקב אחר דברים כמו רמות pH אינו מיותר. באדמת עציץ איכותית כבר צריך להיות החומרים המזינים המתאימים והתווית צריכה לספק הצעות לדברים כמו דשנים.
  • עם פטרוזיליה, היזהר מלהביא אדמה לעלים עצמם. בחוץ, פטרוזיליה לעתים קרובות מקבל בוץ עם אדמה במהלך גשמים כבדים. כאשר שותלים פטרוזיליה באדמה חדשה, יש להיזהר מלהעלות אדמה על העלים. נגב בעדינות כל אדמה שעולה על הפטרוזיליה שלך.
 3. 3
  החלף את סוג הצמח שבו אתה משתמש. לא כל צמחי המרפא יעבדו במצבים מסוימים. עשבי תיבול מסוימים עשויים שלא לשגשג בתוך הבית כמו גם אחרים. בדוק את עשבי התיבול שאתה משתמש בו והיה כנה עם עצמך בשאלה האם הם פועלים למצבך הספציפי.
  • אם אינך יכול לספק אור שמש טבעי יותר משעתיים עד 4 שעות ביום, זה מגביל את סוגי הצמחים שאתה יכול לגדל. למרבה המזל, נענע, כוסברה, פטרוזיליה, ווסאבי ושום בר יכולים לשגשג בצל.
  • אם יש לך גישה להרבה אור טבעי כל השנה, אתה אמור להיות מסוגל לגדל את מרבית עשבי התיבול בתוך הבית ללא בעיה.
  היזהר מבעיות נפוצות עם צמחים מקורה
  היזהר מבעיות נפוצות עם צמחים מקורה, כגון השקיית יתר, והתייחס אליהם במידת הצורך.
 4. 4
  טפל בכלורוזיס במהירות. כלורוזיס היא בעיה שכיחה שאנשים נתקלים בה כאשר מגדלים עשבי תיבול בתוך הבית. ניתן להבחין בו אם העלים מצהיבים בעוד ורידי הצמח נשארים ירוקים. בדרך כלל, זה נובע מניקוז לקוי. אתה יכול לזהות ניקוז לקוי אם האדמה שלך נראית כמו בוצה.
  • התקן חור ניקוז נוסף בסיר שלך אם אתה מבחין בניקוז לקוי. יתכן שתצטרך להשקות פחות אם הצמח שלך מגלה סימני מים.
  • אם שללתם ניקוז לקוי, ייתכן שיש בקרקע שלכם מחסור בברזל. ניתן לפתור זאת על ידי רכישת ברזל מכוסה בחדר ילדים מקומי. פעל בהתאם להוראות השימוש באריזה.
 5. 5
  הפחית את השימוש בדשן אם אתה מבחין בעצות העלים שלך בוערות. טיפים שרופים הם כאשר קצות הצמח שלך נראים חומים או שחורים. זו בדרך כלל אינדיקציה לכך שאתה מפרה יתר על המידה. אם אתה מבחין בעצות שרופות, צמצם את הדשן שלך.
  • בדרך כלל, המלח בדשן הוא האשם עם עצות שרופות. כדי להחזיר את האדמה למצב טוב יותר, יש להשקות את הסיר עד שהמים מתחילים לזרום במהירות מחורי הניקוז.

שיטה 3 מתוך 3: שמירה על טיפול כללי

 1. 1
  גזמו את הצמחים שלכם באופן קבוע. בעיות רבות בצמחי מרפא מקורה נובעות מחוסר גיזום. אתה צריך להיות ערני לגבי גיזום הצמחים שלך כדי למנוע התפתחות בעיות.
  • ברגע שצמחי מרפא הם 3 עד 10 ס"מ (7,6 עד 10 ס"מ) מעל פני האדמה ויש להם שלוש קבוצות עלים גדלות, תוכלו לגזום אותן בבטחה בפעם הראשונה.
  • הקפד לחתוך רק מעל סט עלים הולך וגדל.
  ולא תמיד הכי טוב לקחת אדמה מבחוץ
  אתה לא צריך לבחור רק אדמה לגינת עשבים, ולא תמיד הכי טוב לקחת אדמה מבחוץ.
 2. 2
  הסר פרחים מיד. מרגע שהפריחה מתרחשת, זה מאותת לצמח ששלב הגידול הסתיים. עשבי תיבול ימותו זמן קצר לאחר הפריחה. חתוך כל פרח מהצומח ברגע שאתה רואה אותם מתפתחים. זה יעודד את עשבי התיבול שלך לצמוח לצמחי מאכל ולא לפרחים.
  • לא תוכל לעצור את עשבי תיבול שלך לפרוח לנצח, אך תוכל להאריך את התהליך על ידי גיזום פרחים כשהם מופיעים.
 3. 3
  שלוט בחשיפה לבאגים. אנשים רבים מזניחים להבין שבאגים מהווים סכנה בפנים ובחוץ. אתה יכול להשתמש בתרסיס באגים מסחרי או בהדברה אם זה בטוח לשימוש בבית שלך. אתה יכול גם לנסות שיטות טבעיות יותר.
  • לקבלת פתרונות טבעיים, אתה יכול לנגב מזיקים כפי שאתה רואה אותם. אתה יכול גם להשתמש בשמן נים הדברה טבעי כדי להרחיק את החרקים.
  • קרדית העכבישים מהווה בעיה מסוימת ברוזמרין, אז שימו לב לעכבישים קטנים בגודל גרגר פלפל. הם יכולים להיות אדומים, לבנים, חומים או שחורים ויש להסיר אותם מהצמח מיד.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לגדל חבושים?
 2. כיצד לשתול בשרניים?
 3. איך מגדלים בשרניים בעציצים?
 4. איך לגדל קקטוס סאגארו?
 5. איך לקנות קקטוס סאגארו?
 6. איך לסיר קקטוס קוצני מבלי לנקר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail