איך לבנות ריאה מודל?

כדי ליצור ריאה מודל תצטרך בקבוק פלסטיק
כדי ליצור ריאה מודל תצטרך בקבוק פלסטיק, כמה קשיות, כמה בלונים, דבק חם וזוג מספריים.

בניית ריאה מודל היא דרך מהנה להשתתף ביריד מדעי, להשלים מטלה לשיעור, או פשוט ללמוד עוד על אופן פעולתו של גוף האדם. יצירת ריאה מודל היא פשוטה ומשתמשת בחומרים שכבר יש לך כנראה שישב בביתך. כדי ליצור ריאה מודל תצטרך בקבוק פלסטיק, כמה קשיות, כמה בלונים, דבק חם וזוג מספריים. סכין שירות תקל גם על חיתוך מכסה הבקבוק.

חלק 1 מתוך 3: חיתוך הבקבוק והקש שלך

 1. 1
  אגרוף חור בחלק התחתון של הבקבוק בעזרת מספריים. השתמש בסכין כלי לחיתוך קטן, לא גדול מ -250 ס"מ (2,5 ס"מ) בצד בקבוק הפלסטיק שלך, 4-13 ס"מ (10-13 ס"מ) מעל התחתית. החתך צריך להיות אופקי - במילים אחרות בניצב לאורך הבקבוק.
  • בקבוק 20 גרם נוזלי (590 מ"ל) עובד הכי טוב, אבל אתה יכול להשתמש גם בבקבוק פלסטיק מעט גדול יותר.

  טיפ בטיחות: יש לנקוט באמצעי הבטיחות המתאימים בעת שימוש בסכין כלי עזר. חתוך ממך, הרחק את היד מהסכין והשתמש בלהב חדש וחד יותר, כך שלא תצטרך להפעיל כל כך הרבה לחץ. אם אינך מרגיש בנוח להשתמש בסכין כלי עזר, בקש ממבוגר עזרה.

 2. 2
  חותכים את הבקבוק לשני חלקים בצורה אופקית בעזרת המספריים. הכניסו אחת מהלהבים למספריים שביצעתם כך שמחצית המספריים שלכם נמצאים בתוך הבקבוק. החזיקו את הבקבוק בחוזקה בידכם הלא דומיננטית, וחתכו את המספריים סביב הצד של הבקבוק, כך שתסיימו עם שני חצאים וחצי עם מכסה הבקבוק וחצי עם הבסיס. מחק את החצי התחתון של בקבוק הפלסטיק שלך.

  טיפ: סובב את הבקבוק ביד הלא שולטת בזמן שאתה חותך כדי להקל עליו.

 3. 3
  השתמש בסכין השירות שלך כדי לחתוך פתח בכובע הבקבוק. החזק את מכסה הבקבוק במקום בידך הלא-דומיננטי ונקב בזהירות את החלק העליון של מכסה הבקבוק בקצה סכין השירות שלך. ברגע שקצה הלהב מוכנס לפלסטיק, סובב את המכסה בידך הלא-דומיננטית בזמן שאתה חורץ עיגול קטן בכובע על ידי החזקת הסכין בזווית של 80 מעלות.
  • יתכן שתצטרך להשתמש במקדחה כדי לנקב את החור שלך אם מכסה הבקבוק עבה מדי לסכין שירות. במקרה זה, השתמש בלחצנים כדי לאבטח את מכסה הבקבוק במקומו. אם אינך מרגיש בנוח להשתמש במקדחה, בקש עזרה ממבוגר מנוסה.
  • תחדיר קש דרך הפתח הזה, אז אל תהפוך את החור לגדול מדי!
  יצירת ריאה מודל היא פשוטה ומשתמשת בחומרים שכבר יש לך כנראה שישב בביתך
  יצירת ריאה מודל היא פשוטה ומשתמשת בחומרים שכבר יש לך כנראה שישב בביתך.
 4. 4
  בדוק את מכסה הבקבוק על ידי ניסיון להכניס קש פלסטיק פנימה. קח קש מפלסטיק ונסה לסחוט אותו דרך מכסה הבקבוק. אם הקש מתאים ולא נופל מהפתח, הבקבוק שלך מוכן לשימוש. זה בסדר אם הקש קצת צמוד בתוך החור. התאמה הדוקה יותר תהיה קלה יותר לעבודה מאשר התאמה רופפת יותר.
 5. 5
  חותכים קש פלסטיק בשליש בעזרת המספריים. החזיקו את הקש ביד הלא דומיננטית שלכם וחתכו אותו בשליש. גזור בזווית המאונכת לקש כך שהמקומות שבהם אתה חותך יהיו אחידים ושטוחים. השתמש במספריים שלך כדי לחתוך כל קצה של חלקי הקש בזווית של 45 מעלות כדי להפוך אותם מחודדים.

חלק 2 מתוך 3: הוספת הבלונים והקש שלך

 1. 1
  החלק את הקצוות המחודדים של שתי חתיכות קש לתחתית קש גדול יותר. סוחטים את קצה כל קש ומחליקים כל אחד מהם בתוך אותו פתח בתחתית קש שלא נחתך. שני החלקים הקטנים שכבר חתכתם יסתמכו על המתח שבתוך הפתח כדי לשמור עליהם במקום. וודא שקטעי הקש מונחים בזווית של 45 מעלות מהקש הגדול יותר והם סימטריים.
 2. 2
  הדבקו את הצומת שבו שלושת הקשיות שלכם נפגשים עם אקדח דבק חם. הניח פיסת נייר לפני שתשתמש בדבק חם כדי לכסות את הצומת בו נפגשות שלוש הקש שלך. זה יבטיח שאף אוויר לא יימלט כשאתה משתמש בריאה שלך. המתן 2-3 דקות כדי שהדבק החם יתייבש.
  • אתה יכול להשתמש בקלטת חשמל או סרט דביק אם אין לך דבק חם. רק אל תעטפו את זה כל כך חזק שאתם מכווצים את תנועת האוויר בקש.

  טיפ: אל תשתמשו יותר מדי בדבק. אם דבק חם כלשהו ייכנס לקשיות, הוא עלול לחסום את זרימת האוויר.

  אתה יכול לדמות ריאה חולה על ידי לשים מעט מים בתוך הקש שלך ולראות איך הריאה מגיבה
  האם ידעת?: אתה יכול לדמות ריאה חולה על ידי לשים מעט מים בתוך הקש שלך ולראות איך הריאה מגיבה!
 3. 3
  הוסף דבק חם לשפה הפנימית של שני בלונים ושם אותם על הקשיות. שים בובת דבק חם בתוך כל בלון ליד החלק העליון של פתח כל בלון. החלק אותם מעל כל אחת מהקשיות המסועפות, כך שאורך הקש הארוך יותר עדיין פתוח. סחטו את החלק בו הוספתם דבק חם על כל קש למשך 15-30 שניות, כך שהם נאטמים מעל הפתח של כל קש.
  • נשב בקצה הפתוח של הקש שלך כדי לבדוק אותו. אם הבלונים מתרחבים, אתה מוכן להמשיך. אם אתה שומע אוויר יוצא, זהה את הנזילה וכסה אותה בדבק חם.
  • אתה יכול גם להשתמש בגומיות או קלטת כדי לשמור על הבלונים שלך מחוברים לקשית, אך ייתכן שהחותם יהיה הדוק מדי.

חלק 3 מתוך 3: גימור ושימוש בריאת המודל שלך

 1. 1
  החלק את הקצה הפתוח של הקש שלך דרך מכסה הבקבוק. ייתכן שיהיה עליך לצבוט את פתח הקש שלך כדי להתאים אותו דרך החור כשאתה מחליק אותו דרך מכסה הבקבוק. החלק אותו עד שכל בלון נמצא בתוך מארז הבקבוק שלך. הברג את מכסה הבקבוק בחוזקה אם הוא עדיין לא הוברג, ואטום את האזור שבו אורך הקש שלך ומכסה הבקבוק נפגשים עם דבק חם.
  • יהיה לך אורך ארוך של קש שמבצבץ דרך החלק העליון של מכסה הבקבוק. אתה צריך רק 2-8 ס"מ (5,1-7,6 ס"מ) קש שמבצבץ כדי לגרום לריאה שלך לעבוד, אז אל תהסס לקצץ את שאר המספריים שלך.
 2. 2
  חותכים בלון נוסף ליד הצוואר בעזרת המספריים. צבט את החלק העליון של הבלון בין האצבע לאצבע האמצעית בידך הלא-שולטת. משוך בתחתית הבלון באגודל ובאצבע הטבעת כדי למתוח אותו. כשהמספריים ביד הדומיננטית שלך חותכים את הבלון כ -4 סנטימטרים (3,8 ס"מ) מלמעלה ליד החלק בו צוואר הבלון מתחיל להתאוורר.
  ואטום את האזור שבו אורך הקש שלך ומכסה הבקבוק נפגשים בדבק חם
  הברג היטב את מכסה הבקבוק אם הוא עדיין לא הוברג, ואטום את האזור שבו אורך הקש שלך ומכסה הבקבוק נפגשים בדבק חם.
 3. 3
  החלק את הבלון שחתכת על תחתית הבקבוק שלך. מורחים את הבלון בשתי הידיים ומתחים אותו באופן אחיד על תחתית הבקבוק. זה עלול לקחת כמה ניסיונות, מכיוון שהפלסטיק והבלון שניהם גמישים. השתמש בגומייה או בסרט כדי לאבטח את הבלון לבקבוק על ידי גלישתו באזור שבו הם נפגשים.
 4. 4
  משוך את עור הבלון בתחתית כדי להשתמש בריאה שלך. כשאתה מושך את הבלון שמכסה את הפתח בצד הנגדי של מכסה הבקבוק, תבחין ששני הבלונים שבפנים מתנפחים ומתנפחים תוך כדי משיכה אליו. זה קורה מכיוון שהלחץ שבתוך הבקבוק מושך את הבלונים ומאפשר להם לקחת אוויר בדיוק כמו הריאות שלך!

  האם ידעת?: אתה יכול לדמות ריאה חולה על ידי לשים מעט מים בתוך הקש שלך ולראות איך הריאה מגיבה!

דברים שתזדקק להם

חותך את הבקבוק והקש שלך

 • מספריים
 • בקבוק פלסטיק
 • סכין שירות

הוספת הבלונים והקש שלך

 • מספריים
 • 2 קשיות פלסטיק
 • 2 בלונים
 • דבק חם
 • אקדח דבק

גימור ושימוש בריאת המודל שלך

 • בלון אחד
 • מספריים
 • סרט או גומייה

תגובות (1)

 • dfritsch
  שימושי במיוחד. קיבלתי את כל הטיפים הדרושים. כל הכבוד!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail