איך להעריך רומנים?

שקריאת רומנים וספרים יכולה להיות זמן שכדאי
אתה עשוי לגלות, כמו שרוב האנשים, שקריאת רומנים וספרים יכולה להיות זמן שכדאי.

"האדם, יהא זה ג'נטלמן או גברת, שלא נהנה מרומן טוב, חייב להיות טיפש באופן בלתי נסבל." ג'יין אוסטין

משום מה מצאת את עצמך במצב שאתה רוצה או צריך לקרוא רומן. באותה מידה תוכל להעמיק ולהגיש לרומן לצורך הנאה, בידור או אפילו לצורך חינוך עצמך. אבל אבוי, להעריך את הרומן הולך עמוק יותר ממה שחשבתם בתחילה ועכשיו, בהצגה קלה, לא יודעים מה לעשות כדי לסיים את העשייה שלכם. אבל באמת, המשך לקרוא ולקחת צעד נוסף לקריאה. אתה עשוי לגלות, כמו שרוב האנשים, שקריאת רומנים וספרים יכולה להיות זמן שכדאי.

צעדים

 1. 1
  מדוד את רמת הקריאה שלך. אל תצפה או תאלץ את עצמך להעריך את שייקספיר או קנטרברי סיפורים בפעם הראשונה שלך. אם אתה צריך, התחל בספרי קריאה נוחים. אל תפחדו להתחיל בספרי ילדים, גם מבוגרים אמורים ליהנות מהם.
  • "סיפור ילדים שרק ילדים יכולים ליהנות ממנו הוא לא סיפור ילדים טוב ולו במעט." - CS לואיס
 2. 2
  בחר את הספרים שלך כראוי. לאחר הערכת רמת הקריאה שלך, קבל רשימה של ספרים מוצעים מאדם שמכיר מגוון גדול של ספרים. זה יכול להיות המורה שלך, הספרן או אפילו השכן הקשיש ההוא שממול.
  • כדאי להתחיל עם קלאסיקות. יש סיבה גדולה מדוע הם הצליחו לשרוד לאורך זמן - בגלל התוכן הנצחי שלהם, שנועד להערכה על ידי אנשים מדורות שונים.
 3. 3
  בחר ספרים התואמים את תחומי העניין והאישיות שלך. אין טעם לרחף מעל ספרים על דברים שאינך מעוניין בהם במיוחד, במיוחד כאשר אתה קורא מתחיל. זה עלול לגרד את כל העניין וההתלהבות שלך מלהתחיל לקרוא.
  • "אם אינך יכול לקרוא את כל ספריך... ללטף אותם - - להיכנס לתוכם, תן להם להיפתח לאן שהם ירצו, קרא מהמשפט הראשון שעוצר את העין, החזיר אותם למדפים במו ידיך, סדר אותם על פי התוכנית שלך כך שלפחות תדע איפה הם נמצאים. שיהיו חברים שלך; שיהיה להם, בכל מקרה, מכרים שלך. "- ווינסטון צ'רצ'יל
  אל תצפה או תאלץ את עצמך להעריך את שייקספיר או קנטרברי סיפורים בפעם הראשונה שלך
  אל תצפה או תאלץ את עצמך להעריך את שייקספיר או קנטרברי סיפורים בפעם הראשונה שלך.
 4. 4
  קרא את הסיכום או קרא ביקורות על הספר. בשום אופן אל תתביישו לקבל המלצות לקריאה. קרא את הסיכום כדי שתדע על מה אתה קורא. החיים קצרים מכדי לבזבז את זמנך בספר שלא תוכל ללמוד ממנו.
 5. 5
  אל תפחד "להשחית" את ספרך (דלג על שלב זה אם אתה שואל את הספר מהספרייה או ממישהו.) רוב הקוראים כל כך חוששים להכניס דיו לעיתוני הספר שלהם, ולמנוע מהם השכלה והנאה נוספת. לספרים יש שוליים לא רק שהדפים נראים מסודרים ומאורגנים. מפרסמים מוסיפים שוליים כדי שהקוראים יוכלו לכתוב עליהם ביטויים והערות.
  • התייחסו לביטויים מסוימים שתפסו את תשומת ליבכם. זה יגרום לך לזכור את הביטוי ויעזור לך לזכור אותו כאשר רוב הסיכויים שתרצה לומר משהו על אותו ביטוי מסוים.
  • בכל פעם שאתה נתקל במילה חדשה, קח מילון וחפש את ההגדרה שלו. השתמש במילה מיד במשפט. בסוף הספר תופתעו לדעת כמה מילים נוספו לאוצר המילים שלכם.
  • "תמיד שמרתי בכיסי שני ספרים, אחד לקרוא ואחד לכתוב בו." - רוברט לואיס סטיבנסון
 6. 6
  רשום הצעות מחיר למטה או הדגש אותן. אתה עלול להיות מופתע מכמות ההשראה, השיעורים וההומור שתוכל לזכות בציטוטים מספרים. הם מועילים מאוד. השתמש בהם בכרטיסי ברכה, בנאומים וכו '.
  • הדגש ציטוטים באמצעות צבעי עפרון או משהו שלא יחלחל בדף.
  • פרט אותם במחברת קטנה לשימוש יומיומי.
 7. 7
  למידע נוסף על פרטי הספר. נתקלת במשהו שעורר את העניין שלך? חקר עוד על זה! לספרים (במיוחד קלאסיקות) יש היסטוריה ואיזו דרך טובה יותר ללמוד ללא כאבים מאשר ללמוד על ידי חוויה של אחרים? אם אתה קורא את Les Miserables או Hunchback of Notre Dame, בכל אופן, אל תהסס ללמוד על צרפת ותרבותם. זה לא רק יחנך אותך, אלא גם יעזור לך לדמיין את זירת הספר יותר.
  • " סיפורי האגדות הם יותר מאמת: לא בגלל שהם אומרים לנו שקיימים דרקונים, אלא בגלל שהם אומרים לנו שניתן להכות דרקונים." - ניל גיימן, קורליין
  חייב להיות טיפש באופן בלתי נסבל."
  "האדם, יהא זה ג'נטלמן או גברת, שלא נהנה מרומן טוב, חייב להיות טיפש באופן בלתי נסבל."
 8. 8
  למידע נוסף על המחבר. למידע נוסף על מחבר הרומן גורם לך להבין יותר כיצד הספר נוצר. תלמד את ההרמוניה ואת האירוניה של המוח האנושי, כמו גם את הדברים המרתקים שעשויים לבוא ממשהו או ממישהו כה רגיל.
  • "אני לא מאמין בסוג הקסם בספרים שלי. אבל אני מאמין שמשהו קסום מאוד יכול לקרות כשקוראים ספר טוב." - ג'יי קיי רולינג
 9. 9
  חשוב על השיעורים שאתה לומד על הספרים. אין ערך לספרים ללא שיעורים. לאחר קריאת ספר, או אפילו תוך כדי קריאתו, חשוב על השיעורים והמוסר שהמחבר רוצה להעביר לך. האם זה מלמד על אהבה אמיתית, חברות אמיתית, גבורה או מציאת האני האמיתי שלך? אל תשכח להעמיק בביטויים ושיחות תוך כדי.
  • "ככל שתקרא יותר, כך תדע יותר דברים. ככל שתלמד יותר, כך תלך למקומות רבים יותר." - ד"ר סוס, אני יכול לקרוא בעיניים עצומות!
 10. 10
  שתף את זה. אה, השמחה בלהתיידד דרך ספרים. שתף את מה שלמדת, שתף את התשוקה החדשה שלך. הצטרפו למועדון ספרים ופגשו אנשים עם אותו עניין, תתפלאו איך לדבר על ספר יחיד באמת יכול להחיות את השיחות. מי יודע? אתה יכול אפילו לעזור למישהו לממש את חלומו ואת הקריירה העתידית שלו.
  • "אם אנו נתקלים באיש בעל אינטלקט נדיר, עלינו לשאול אותו אילו ספרים הוא קורא." - ראלף וולדו אמרסון
  עכשיו שניסית לקרוא רומן (ואני מקווה שנהנית ממנו) הגיע הזמן לקרוא ספר אחר
  עכשיו שניסית לקרוא רומן (ואני מקווה שנהנית ממנו) הגיע הזמן לקרוא ספר אחר.
 11. 11
  עשו עבודה נוספת. בעבודה נוספת, זאת אומרת, סעו קילומטרים נוספים כדי להעריך את הספר.
  • קרא ספרי אמנות על הספר שקראת זה עתה, אם הם זמינים. יש מו"לים שמוציאים לאור ספרי אמנות עבור אספנים ואוהדים.
  • אם אתה מתעסק באמנות, צייר / צייר דמויות מהספר או מהנוף.
  • אם זמינים סרטים / מחזות זמר אודות הספר, נסה לצפות בהם מכיוון שהם עשויים לעזור לך להבהיר אירועים טוב יותר.
  • אם אתם מתעסקים במוזיקה ואהבתם את פסי הקול מהסרט / מחזמר, מצאו קצת זמן ללמוד אותם או אפילו פשוט להקשיב להם
  • אם אין לך ספרים משלך, עשה צעד והתחל לבנות ספרייה משלך עם מועדפים אישיים.
  • "זה דבר נהדר להתחיל את החיים עם מספר מצומצם של ספרים טובים באמת." - ארתור קונן דויל
 12. 12
  קרא ספרים נוספים הדומים לספר שנהנית לאחרונה. עכשיו שניסית לקרוא רומן (ואני מקווה שנהנית ממנו) הגיע הזמן לקרוא ספר אחר. הספר הבא יכול להיות (אם כי לא מוגבל ל) דומה לזה שקראתם זה עתה - - יכול להיות שהוא מאותו נושא, תרחיש, מחבר או עלילה דומה.
  • אם לפני, אתה יכול לקרוא 5mins / יום (וזה טוב משמעותית עבור ראשונה טיימרים) מומלץ להגדיל אותו בכל פעם עד שאתה יכול לומר בכנות כי אתה מעדיף ספרים מעל תחביבים אחרים כמו רק צופה בתוכניות ריאליטי ו משחקים אלימים וידאו ומשחקים.
  • "אני מוצא את הטלוויזיה מאוד מחנכת. בכל פעם שמישהו מדליק את הסט, אני נכנס לחדר השני וקורא ספר." - גרוצ'ו מרקס.

שאלות ותשובות

 • האם אתה חושב שאלה חלים על כל אמצעי הנרטיב? מה דעתך על סרטים או משחקי וידאו?
  בצורה כזו או אחרת, כן. אתה יכול ליישם את מושגי היסוד של בחירה שמעניינת אותך והערכת רמת המיומנות שלך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail