איך ליצור דמויות נשיות חזקות?

במיוחד אם יש לך דמויות נשיות אסרטיביות אחרות
אין שום דבר רע בכתיבת דמות נשית ענוגה או ביישנית, במיוחד אם יש לך דמויות נשיות אסרטיביות אחרות.

כתיבת דמות נשית חזקה באמת יכולה להוות אתגר עבור סופרים רבים. יש שמתמקדים כל כך בהפיכתה ל"חזקה "שהם שוכחים לתת לה ניואנסים. דמות נשית כתובה היטב היא לא רק חזקה, אלא מעניינת, פגיעה ונחושה.

שיטה 1 מתוך 4: בחירת תכונות חזקות

 1. 1
  תן לנשים חזקות בסיפורים האהובים עליך לעורר אותך. שקול ספרות קלאסית, בדיה עכשווית וסרטים.
  • דמויות כגון הרמיוני גריינג'ר מן הארי פוטר, Katniss מן משחקי הרעב, קתרין ארנשו מן אנקת גבהים, ואליזבת בנט מ Pride and Prejudice כולן ציין בשביל להיות דמויות רבות עוצמה. גם אם לא קראת את הספרים, בדוק מה הופך את הדמויות הנשיות החזקות להערצה כל כך.
  • שים לב לדמויות שאנשים בדרך כלל לא אוהבים. בלה סוואן מן הדמדומים נחשבים לעתים קרובות חלש, פסיבי, ו שטוח. למד מטעויות של כותבים אחרים כדי שתוכל לעשות טוב יותר.
 2. 2
  תן לה מטרה ברורה. דמות מרכזית יעילה היא מי ששואף לקראת משהו שהם רוצים. הדמות שלך צריכה להמשיך במשהו שחשוב לה, בין אם זה קשור לקריירה, לימודים, מערכות יחסים, התפתחות אישית, למידה, פרס, רכישה או משהו אחר.
 3. 3
  זכרו שכוח יכול להיות הרבה דברים. אישה לא צריכה לירות באקדח או בספסל לחיצה כפולה ממשקלה כדי להיות חזקה. התבונן בתכונות כמו אינטליגנציה, התמדה, טוב לב, מנהיגות ואומץ.
 4. 4
  תגרום לה להרוויח דברים. אישה חזקה מוכנה לעבוד קשה כדי להשיג את המטרות שלה, גם כשמצב קשה. הראה כיצד הדמות שלך מתרגלת את כישוריה ועובדת על מחשבות שהיא רוצה להשיג.
  • זה בסדר שהיא תיכשל בסיפור. כולם נכשלים לפעמים, ונדרש כוח כדי להקפיץ בחזרה. הקוראים מתפעלים מהתמדה. אם היא נכשלת בהתחלה, ההצלחה בסופו של דבר תהיה מתוקה עוד יותר.
  • הקוראים נוטים לא לאהוב דמויות שמקבלים דברים שמסרו להם הם מוסרים.
 5. 5
  תן לה לזרוח בסיפור. בשלב מסוים של הסיפור, הכישורים שלה צריכים להיות חשובים להתגברות על בעיה בעלילה. תגרום לאנשים אחרים לסמוך עליה, כדי שהקורא יוכל לשורש שהיא תצליח.
 6. 6
  תן לה לטעון את עצמה. אישה חזקה אומרת ועושה מה שהיא חושבת שנכון, גם אם זה שנוי במחלוקת. תן לה לדבר את דעתה ולבחור להמשיך את מטרתה, גם אם אנשים אחרים לא מסכימים. מרכיב גדול של כוח הוא האומץ והנחישות לדבוק במטרותיו ובאמונותיו.
  • כמובן, זה לא אומר שהיא לעולם לא יכולה לשנות את דעתה או להודות שטעתה. דמות נשית חזקה יכולה להיות לא בסדר לפעמים, ואז ללמוד שהיא טעתה ולהתאים מחדש את התנהגותה בהתאם.
  • אין שום דבר רע בכתיבת דמות נשית ענוגה או ביישנית, במיוחד אם יש לך דמויות נשיות אסרטיביות אחרות. אבל אם אתה מנסה לכתוב דמות נשית חזקה, היא תצטרך לומר את דעתה.
אבל אם אתה מנסה לכתוב דמות נשית חזקה
אבל אם אתה מנסה לכתוב דמות נשית חזקה, היא תצטרך לומר את דעתה.

שיטה 2 מתוך 4: איזון נקודות החוזק שלה

 1. 1
  זכור לתת לה חולשה מוצקה או שתיים. כל דמות חשובה זקוקה לפחות לפגם מרכזי אחד. פגם עיקרי נגרם מחוסר איזון באמונות או בסדרי עדיפויות, הוא גורם לדמות לעשות בחירות לא טובות, ויש השלכות אמיתיות. מערכות היחסים, המטרות ו / או הרווחה של הדמות נפגעים כתוצאה מכך.
  • "אמה מגושמת" אינה פגם גדול, משום שהיא אינה יכולה לשלוט במגושמות. "אמה מלגלגת על אנשים שהם פחות אינטליגנטים ממנה" כוללת אמונות ובחירות, ועלולות להיות לכך השלכות בין אישיות.
  • "ל- Ing-Wen יש צליעה" זו תכונה פיזית, ולא פגם. "אינג-ון אוהבת תיאטרון, אבל היא מסרבת לאודישן כי היא חושבת שאף אחד לא יאהב שחקנית צולעת" היא בחירה שמונעת ממנה את חלומותיה.
  • "טיאנה היא רקדנית איומה" היא רק היעדר מיומנות, ולא פגם חמור. "טיאנה מפחדת מדחייה, אז היא נותנת לאנשים לנצל אותה" היא בחירה שפוגעת ברווחתה.
 2. 2
  תן לה להיות פגיעה. קוראים אוהבים דמויות שיש להן פגיעות, ולתת לה פחדים או חרטות עוזרת להפוך אותה לדמות מאוזנת ומעניינת יותר.
  • ממה היא מפחדת? אילו מחשבות רודפות אותה כשהיא לא מצליחה לישון?
  • מה החרטות שלה?
  • על מה היא מסוכסכת?
 3. 3
  הראה לה שקיבלה תמיכה בנוסף למתן אותה. דמויות נשיות נדחקות לעתים קרובות לתפקיד של תמיכה בזולת, במיוחד הדמויות הגבריות הגדולות. הראה לאנשים אחרים שמעניקים לה תמיכה רגשית או עוזר לה להשיג את יעדיה.
בדוק מה הופך את הדמויות הנשיות החזקות להערצה כל כך
גם אם לא קראת את הספרים, בדוק מה הופך את הדמויות הנשיות החזקות להערצה כל כך.

שיטה 3 מתוך 4: כוח כתיבה ברומנטיקה

 1. 1
  מסרבת לתת לרומנטיקה להאפיל על מטרותיה. לא נדיר שדמות נשית מרכזית תתאהב בדמות הגברית הגדולה ואז תתמקד בהתרשמות ממנו או לזכות בחיבתו. התאהבות זה בסדר, אבל היא לא צריכה לשכוח את המטרות המקוריות שלה. במקום שהרומנטיקה תחליף את המוטיבציה המקורית שלה, הוסיפו אותה כדבר אחר שהיא רוצה לעשות.
 2. 2
  תן לגיבור רומן רומנטי מטרה מחוץ למציאת בן זוג. מציאת אהבה היא מטרה טובה לחלוטין לדמות בסיפור אהבה, אך היא צריכה שיהיה לה גם משהו אחר שהיא רוצה לעשות. הנה כמה דוגמאות:
  • ג'וליה רוצה להציל את המאפייה הכושלת של אמה. גם מציאת חבר לא יזיק.
  • קייקו מנסה לאזן את עבודתה עם גידול בנה בן ה -4 עם תסמונת דאון. היא ויתרה על אהבה... עד שהיא פוגשת מישהו לא צפוי.
  • תאודורה חוזרת הביתה לאחר מות אביה בתקווה לתקן את יחסיה עם אחותה המנוכרת. היא מופתעת לגלות שמרס הילדות שלה עדיין רווק.
  • איב חוקרת את עברה המסתורי של משפחתה בעזרת הספרן היפה... ומוצאת את עצמה נופלת עבורה בדרך.
 3. 3
  וודא שהיא שומרת על זהותה בזמן שהיא במערכת היחסים. מערכת היחסים שלה צריכה להיות חלק מחייה, ולא כל זה. היא עדיין צריכה לממש את מטרותיה, תחביביה וחברויותיה. (אם לא, מדובר בקשר רעיל.) וודאו שתפקידה בסיפור לא נמוג רק בגלל שמצאה בן זוג.
  • לדמות שלך צריך להיות הרבה דברים לעשות כשבן הזוג שלה לא בסביבה.
 4. 4
  הראה כיצד היא ובן זוגה תומכים זה בזה. במערכת יחסים שווה, שני בני הזוג עוזרים זה לזה, וכישוריהם עשויים להשלים זה את זה. עליהם לתת זה לזה שיחות פפ, לנחם זה את זה בתקופות קשות, לעודד זה את זה ולהופיע לאירועים גדולים. הראה כיצד היא תומכת בבן זוגה, והראה כיצד בן זוגה תומך בה בתורו.
ואז ללמוד שהיא טעתה ולהתאים מחדש את התנהגותה בהתאם
דמות נשית חזקה יכולה להיות לא בסדר לפעמים, ואז ללמוד שהיא טעתה ולהתאים מחדש את התנהגותה בהתאם.

שיטה 4 מתוך 4: הימנעות ממלכודות נפוצות

 1. 1
  להתרחק מתסמונת השילוש, שבה דמות נשית חזקה נבלעת על ידי חובב גבר. אם הדמות שלך התאמנה קשה במיומנות כבר שנים, היא לא אמורה להיות מנוצחת על ידי אדם שעושה את זה כבר חודש.
  • אם היא מגניבה בתחילת הסיפור, היא צריכה להיות מגניבה בסוף הסיפור.
 2. 2
  הראה כיצד היא מתריסה בסטריאוטיפים. יש כותבים שמסתמכים על סטריאוטיפים כדי ליצור דמות, וזה יכול להופיע ככתיבה עצלה. חשוב על אילו סטריאוטיפים עשויים להיות מיושמים על הדמות שלך, והראה כמה דרכים שהדמות שלך סותרת אותם. להלן דוגמאות לדמויות ששוברות סטריאוטיפים:
  • סופי היא דו מינית. למרות הסטריאוטיפ שביסקסואלים הם רמאים, היא נאמנה ותומכת מאוד בחברתה. היא אוהבת לבשל.
  • מריצה היא לטינה. היא שונאת להרגיש לחץ להיות "סקסי" ו"חריף ", כי היא חנונית ביישנית שפעילותה המועדפת כוללת קריאת ספרים ומשחק עם כלביה.
  • לאמליה יש מוגבלות. במקום להיות נטל, היא תומכת כל הזמן באנשים אחרים, לפעמים עד כדי עייפות עצמה.
  • סשה היא ילדה בלונדינית שאוהבת ורוד ויכולה להיות קצת סחרחורת. היא גם מתכנתת מחשבים מוכשרת להפליא. היא מנסה לא להאשים אנשים שזלזלו בה... למרות שזה קורה הרבה ונמאס לה די.
 3. 3
  הימנע מכפישת נשיות. אם מישהו טומבוי או ילדה ילדה לא צריך להכתיב אם הם חזקים. מישהו יכול לאהוב איפור, שמלות, סרוגה או דברים "נשיים" סטריאוטיפיים אחרים וגם להיות אמיץ וקשוח. לא משנה מה אופי הנשי או הלא נשי שלך, דאג להימנע מלהציג נשיות כמו חולשה.
  • אם הדמות שלך דוחה נשיות, אתה עשוי לרמוז שזה רע להיות נשי. וודאו שמתייחסים להעדפותיו של טומבוי כמו להעדפות אישיות, ולא לשיפוט מוסרי. במקום שאגיד לה "אני שונא דברים ילדותיים", נסה "זה לא הסגנון שלי" או "אני חושב שאחותי תעדיף את זה." אתה יכול גם לאזן את זה על ידי הצגת דמות אחרת שהיא גם נשית וגם חזקה.
 4. 4
  זכור את מבחן בכדל. מבחן בכדל עבר אם הסיפור כולל (1) לפחות שתי דמויות נשיות בשם, (2) שמדברות זו עם זו, (3) על משהו אחר שאינו גבר. (לפעמים אנשים מוסיפים שזה צריך להיות גם על משהו מלבד דברים מסורתיים "נשיים" כמו ילדים או נישואים.) אלא אם כן הסיפור שלך קצר מאוד, הוא אמור לעבור את מבחן בכדל מספר פעמים.
  • מבחן בכדל הוא לא אינדיקטור מושלם לפמיניזם, אך הוא יכול לעזור לך להבין אם אתה בדרך הנכונה.
 5. 5
  כתוב מספר דמויות נשיות. זה מוריד את הלחץ במונחים שלדמות הנשית שלך יש משקל של ייצוג כל המגדר שלה. אם יש לך כמה דמויות נשיות חשובות, עם נקודות חוזק וחולשה ייחודיות, אז אתה לא צריך לדאוג להפוך אחד לא מושלם.
  • יותר מדי סיפורים כוללים רק אישה חזקה אחת, ואז הסופר עלול להרגיש מוכרח להפוך אותה למיטבית בכל דבר על מנת להוכיח שנשים מגניבות. אם יש לך מספר נשים, אתה יכול לעשות כל אחת טובות בדברים שונים.
 6. 6
  ודא שהיא עדיין חזקה בסוף הסיפור. כמה שהיא חזקה בהתחלה, היא צריכה להיות לפחות קצת יותר חזקה בסוף. יש כותבים שטועים להציג דמות ולהראות עד כמה היא מדהימה, ואז מסירים אותה לרקע והופכים אותה לחסרת תועלת ברובה בשיאה.
  • אם היא עובדת לקראת מטרה, היא צריכה להשיג זאת בעצמה. אחד מחבריה לא צריך לעשות זאת בשבילה. (הם יכולים להיות שם לתמיכה מוסרית, והם יכולים לעזור לה, אבל היא צריכה להיות זו שתסיים את ההישג שלה.)

טיפים

 • שאל את עצמך: האם תרצה להיות היא? אם התשובה אינה "כן" עבור לפחות אחת מהדמויות הנשיות שלך, כנראה שאתה עושה את זה לא נכון.

שאלות ותשובות

 • איך אני יכול להימנע מלהפוך את הגיבורה המיומנת שלי למרי סו?
  שקול לתת לה פגם באופי, או שאיפה אנוכית עמוקה יותר, ואולי כהה יותר. תן לה מיומנות נוספת שהיא מאוד ענייה בה. כפי שברור שאתה יודע, דמות של מרי סו מוגדרת כדמות (צדדית) מושלמת לכאורה, אז צמצם את השלמות שלה כדי למנוע את הקונוטציה של מרי סו.
 • איך אני הופך דמות נשית לאנטגוניסטית?
  אל תפחד, גם נשים יכולות לנסות לשלוט בעולם! אולי תגרום לה להגיב בצחוק על כל נבלים העל הגברים שיש שם, כמו, "אני נלחמת במאבק הפמיניזם שלי". אל תהפוך אותה לנבל חלש, הפוך אותה ליריבה אדירה.
 • איך אוכל ליצור דמות לקויה? איך אוכל להפוך אותה בדיוק כמו כולם?
  כתוב רשימת תכונות שאתה רוצה שיהיה לדמות שלך. דאגו שלא יהיו מאפיינים הסותרים זה את זה (היא בספק עצמי והיא מאוד נועזת). חשוב על פגמים שמתאימים לסיפור האחורי שלה, על תפקידה בסיפור שלך ועל האישיות הכללית שלה. נסה לחשוב על פגם אחד שהיא יכולה להתגבר עליו בשלב כלשהו במהלך הסיפור שלך, כדי שהיא תוכל לצאת כל כך טוב בשבילו.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail