איך מנקים תכשיטים שבירים?

שטפו את התכשיטים בכוס מים והשתמשו במטלית רכה נקייה לייבוש
שטפו את התכשיטים בכוס מים והשתמשו במטלית רכה נקייה לייבוש.

עם הזמן תכשיטים יכולים להיות משעממים או לשנות צבע בגלל אבק, לכלוך וחיידקים. ניקוי תכשיטים שבירים, כמו שרשראות ארוכות, עגילים משתלשלים או טבעות עדינות, יכול להוות אתגר, מכיוון שאינכם רוצים לפגוע בתכשיטים. אתה יכול לנקות את התכשיטים השבריריים שלך באמצעות מוצרים ביתיים ומוצרים מקצועיים. אתה צריך גם לשמור על התכשיטים השבריריים שלך ביום יום כך שהוא לא ייפגע או יהפוך משעמם מדי מהר מדי.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש במוצרים ביתיים

 1. 1
  נסה מים וסבון עדין. ניתן לנקות את התכשיטים השבריריים ביותר בתמיסה פשוטה של סבון כלים עדין ומים. השתמש במברשת רכה, כגון מברשת שיניים רכה, או במטלית רכה נטולת מוך כדי לשטוף את התכשיטים עם הסבון והמים. שטוף את התכשיטים בכוס מים, לא בכיור, וייבש אותם היטב לאחר ניקוים.
  • בדוק את רשימת המרכיבים בסבון כדי לוודא שהוא אינו מכיל אקונומיקה, אמוניה או כימיקלים קשים כלשהם. חומרים אלה עלולים לגרום נזק לתכשיטים.
  • אם יש לך תכשיטים המכילים פנינים, השתמש במברשת איפור נקייה כדי לנקות את הפנינים בעדינות. אתה יכול להשתמש לזרום את המים והסבון מעל פנינים ולתת להם להתייבש באוויר על מגבת.
 2. 2
  השתמש בשמפו לתינוק. שמפו לתינוקות הוא אפשרות טובה לתכשיטי תלבושות או לתכשיטים רגילים שבירים או עדינים. מערבבים כמה טיפות שמפו לתינוק ו- 0,25 כוס מים יחד. לאחר מכן השתמש במברשת שיניים רכה או בקצה Q כדי להסיר לכלוך או לכלוך בתכשיטים. שטפו את התכשיטים במים קרים וייבשו עם מגבת רכה.
  • אם אתה רוצה לייבש את התכשיטים בצורה יעילה יותר, אתה יכול להשתמש בסביבה הקרירה על מייבש שיער כדי לייבש אותם. אתה יכול לעשות זאת על תכשיטי תלבושות אם אתה חושש שמים שנותרו יחלידו את החלקים.
  אתה יכול לנקות את התכשיטים השבריריים שלך באמצעות מוצרים ביתיים ומוצרים מקצועיים
  אתה יכול לנקות את התכשיטים השבריריים שלך באמצעות מוצרים ביתיים ומוצרים מקצועיים.
 3. 3
  מרחו סודה לשתיה ומים. שיטה זו טובה לתכשיטי כסף או זהב שאינם מכילים פנינים או אבני חן. שלב 0,25 כוס סודה לשתיה ושתי כפות מים ליצירת משחה סמיכה. לאחר מכן, מרחו את הדבק על התכשיטים בעזרת ספוג לח ושפשפו בעדינות להסרת לכלוך או לכלוך. שטפו את התכשיטים בכוס מים והשתמשו במטלית רכה נקייה לייבוש.
  • אל תשתמש בשיטה זו על תכשיטי תלבושות מכיוון שהחומציות בסודה לשתיה עלולה לפגוע בה. במקום להשתמש עוד מוצר ביתי עבור תכשיטים.
 4. 4
  השתמש בבירה או סודה למועדון. השתמש באייל בהיר כדי להאיר את תכשיטי הזהב שלך. יוצקים את הבירה על מטלית רכה ושפשפים אותה בעדינות על הנתח. לאחר מכן, השתמש במטלית יבשה נקייה כדי לנסות. אל תשתמש בשיטה זו על זהב המכיל אבני חן.
  • אתה יכול גם לנסות להשרות תכשיטים המכילים יהלומים, אבני אודם, ספירים וברקת בסודה למועדון כדי להאיר אותם. תנו להם להשרות בכוס מלאה בסודה קלאבית בן לילה. לאחר מכן שטפו אותם בכוס מים וייבשו אותם עם מטלית רכה נקייה.
 5. 5
  אין להשתמש בחומץ או אמוניה. חומרים אלה יכולים להיות קשים וחומציים מדי לניקוי תכשיטים, במיוחד אם התכשיטים עדינים או תחפושתיים. אל תשרו את התכשיטים בחומץ או באמוניה כדי לנקות אותם מכיוון שזה עלול לגרום נזק לחתיכות. חומרים פחות קשים כמו מים או סבון עדין יעבדו טוב יותר ולא יסכנו את התכשיטים שלך.
  • כדאי גם להימנע משימוש בחומרים חזקים יותר ממים וסבון עדין על תכשיטים המכילים הרבה אבנים יקרות או אבני חן.
אם יש לך תכשיטים המכילים פנינים
אם יש לך תכשיטים המכילים פנינים, השתמש במברשת איפור נקייה כדי לנקות את הפנינים בעדינות.

שיטה 2 מתוך 3: יישום מוצרים מקצועיים

 1. 1
  השתמשו בפוליש תכשיטים. אם ברצונך להשתמש במוצרים שמיוצרים במיוחד לניקוי תכשיטים, תוכל לנסות ליטוש תכשיטים. פוליש מתאים לתכשיטים יוקרתיים ועדינים, כמו טבעת זהב 18 קראט או שרשרת כסף סטרלינג. אתה יכול למצוא לק תכשיטים באינטרנט או בחנויות תכשיטים מיוחדות. מרחו את הלק בעזרת מטלית נקייה ולא שוחקת ושפשפו פנימה בתנועות ארוכות קדימה ואחורה העוקבות אחר גרגר הכסף.
  • כשאתה משתמש בפוליש, אל תשפשף אותו במעגלים על התכשיטים, מכיוון שהדבר עלול לגרום לשריטות זעירות. אתה יכול להשתמש בטיפ Q כדי להגיע לאזורים קטנים ומפורטים על התכשיטים.
 2. 2
  נסה שואב קולי. מדובר בניקוי מקצועי המיוצר לניקוי פריטי תכשיטים מסוימים. הם טובים לניקוי תכשיטים שבירים כמו שרשרת זהב או עגילי כסף סטרלינג ומשמשים לעתים קרובות תכשיטים מקצועיים. אתה יכול למצוא חומרי ניקוי אולטרסאונד באינטרנט או בחנויות תמורת 110 € או פחות.
  • אתה לא צריך להשתמש בחומרי ניקוי קולי על פנינים, אלמוגים, שנהב או ענבר. אתה לא צריך להשתמש בשואב על אבני חן יקרות כמו טנזניט, מונסטון, פלואוריט, יוליט, קונזיט, לאפיס לזולי, אופל, טופז, טורקיז ומלכיט.
 3. 3
  יש לנקות את התכשיטים בצורה מקצועית. אם אתה עצבני לנקות תכשיטים שבירים מאוד או יקרים לבד, אתה יכול להשקיע בניקוי תכשיטים מקצועי. תוכלו לתאם ניקוי תכשיטים מקצועי באמצעות תכשיטן באזור מגוריכם. עלות הניקיון תלויה בפריטים שאתה מקבל ניקיון.
  • אתה יכול לשאול חברים שעונדים תכשיטים אם הם יכולים להמליץ על מנקה תכשיטים מקצועי. אתה יכול גם לקרוא ביקורות מקוונות של חומרי ניקוי תכשיטים מקצועיים כדי למצוא טוב.
שמפו לתינוקות הוא אפשרות טובה לתכשיטי תלבושות או לתכשיטים רגילים שבירים או עדינים
שמפו לתינוקות הוא אפשרות טובה לתכשיטי תלבושות או לתכשיטים רגילים שבירים או עדינים.

שיטה 3 מתוך 3: שמירה על התכשיטים השבריריים שלך

 1. 1
  הרחיקו את התכשיטים שלכם מאור וחום. אור שמש ישיר וטמפרטורות גבוהות עלולים לפגוע בתכשיטים שבירים. נסו להימנע מהשארת התכשיטים בחוץ באור שמש ישיר או באזור חם. יש לשמור אותם במקום קריר ויבש בביתכם, כמו למשל במגירת לשכה או בארון.
  • אתה גם לא צריך למרוח מים חמים על תכשיטים כדי לנקות אותם. השתמש תמיד במים קרים, מכיוון שהחום עלול לפגוע בפריט.
 2. 2
  הסר תכשיטים לפני שחייה או אימון. חשוב גם להרחיק את התכשיטים מכימיקלים, כמו כלור בבריכות שחייה. הסר את כל התכשיטים לפני שאתה הולך לשחות בבריכה כדי שלא יפגעו מכימיקלים. זה גם מקטין את הסיכון לאבד את התכשיטים בזמן שאתה שוחה.
  • עליך להסיר את התכשיטים שלך לפני שאתה מתאמן, מכיוון שהדבר יפחית את הסיכון לפגיעה בפריט. זה גם ישמור על התכשיטים מפני זיעה, לכלוך וחיידקים.
 3. 3
  אחסן את התכשיטים שלך כמו שצריך. לעולם אל תשאיר את התכשיטים שלך מונחים על השיש או על משטח קשה. שמור את התכשיטים שלך בשקיות ניילון שקופות, אחת לכל פריט, או בקופסת תכשיטים מרופדת. תלו שרשראות וצמידים כדי שלא יסתבכו או יקושרו. שמור פנינים ואבני חן יקרות אחרות בשקיות רכות או בקופסאות המקוריות שלהן כך שהן מוגנות.
  • אתה יכול גם ליצור עץ תכשיטים לשרשראות ועגילים, כך שתוכל להסתכל עליהם בקלות בזמן שאתה מתלבש. זה אידיאלי לתכשיטים שבירים מכיוון שהדבר מבטיח שהוא לא יסתבך או ייפגע.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail