איך מורחים בושם?

כדי למרוח בושם התחל במקלחת או באמבטיה ואז למרוח קרם לחות שיעזור לריח הבושם להינעל בעור שלך. חכי ללבוש את הבגדים שלך כדי לא לרסס אותם בטעות בבושם ולהשאיר כתם. לאחר מכן, הרחיקו את הבושם במרחק של 13 סנטימטרים מעורכם ורססו במהירות את האזור. אם הבושם שלך לא נמצא בבקבוק ריסוס, השתמש באצבעות שלך כדי לטבול אותו על העור שלך. כדי ללמוד את המקומות הטובים ביותר למריחת בושם, המשך לקרוא!

יש כמה תפיסות מוטעות לגבי אופן יישום הבושם
עם זאת, יש כמה תפיסות מוטעות לגבי אופן יישום הבושם, היכן למרוח אותו ואילו סוגי בשמים לקנות.

בושם עשוי להיות בדיוק הדבר לסיים את התלבושת שלך, גם אם מדובר בחולצת טריקו ובג'ינס האהוב עליך. מריחת בושם יכולה להחיות לילה דייטים ולעזור למשוך את בן / בת הזוג הרצויה. עם זאת, יש כמה תפיסות מוטעות לגבי אופן החלת הבושם, היכן ליישם אותו ואילו סוגי בשמים לקנות. ההבדל בין מריחת בושם בצורה נכונה ושגויה הוא דרמטי, ויכול לשנות את מהלך הערב שלך. למרבה המזל, השלבים למריחה נכונה של בושם הם פשוטים ופשוטים.

חלק 1 מתוך 4: הכנה למריחת הבושם שלך

 1. 1
  מצא את הבושם המושלם שלך. לא רק ללבוש משהו כי זה בושם מעצב. וודאו שאתם ממש אוהבים את התווים העליונים ואת התווים התחתונים של הבושם.
  • התווים העליונים הם מה שאתה מריח בהתחלה כשאתה מתקרב לבקבוק הריסוס. בדרך כלל מדובר בריחות הדרים, פירות ועשבים. לעתים קרובות הם נשחקים מהר מאוד, ולכן חשוב לבדוק גם את התווים התחתונים.
  • התווים התחתונים הם בדרך כלל ריחות עץ וריחות טבעיים. כדי לברר אם אתה אוהב את התווים התחתונים, ריסס מעט על הבושם על גב פרק כף היד, המתן 20 דקות והריח את הבושם שוב.
  • אתה יכול גם לסנן את ההחלטה שלך על ידי מעבר לחנות בשמים בפועל (כמו Bath and Body, או לדלפק בושם בחנות כלבו) ולבקש עזרה.
 2. 2
  בחר ניחוח בשעות היום או הלילה. אם אתם פשוט יוצאים לעיירה, הולכים לעבודה או מבקרים בחוף הים, נסו ניחוח בשעות היום. אם אתם מתכננים תאריך או יוצאים לארוחת ערב, תוכלו לנסות במקום ניחוח לילי.
  • חפש תוויות על האריזה. בדרך כלל הם יגידו "בשעות היום" או בלילה. "אם הם לא אומרים במפורש, אתה יכול בדרך כלל לדעת לפי צבע החבילות. צהובים בהירים, ותפוזים פירושם אביב, והם בדרך כלל ניחוחות ביום. כחול כהה, אדום, ו סגולים מרמזים על ניחוח לילי.
  • ניחוחות לילה מרוססים בדרך כלל על אזור הצוואר או בסמוך לו. הסיבה לכך היא שהם לא מחזיקים מעמד כל כך הרבה זמן, ותרצו השפעה מיידית יותר. במקרה כזה, מרחו מעט קרם לחות נוסף על אזור הבחירה בכדי להחזיק את הניחוח טוב יותר.
  • ניחוחות בשעות היום מרוססים בדרך כלל על ידי הירכיים או הברכיים. הסיבה לכך היא שהם עולים ככל שעובר היום ונמשכים זמן רב יותר. לכן, השתמשו בקרם לחות נוסף בקרבת אזור הבחירה על מנת שהניחוח יחזיק מעמד טוב יותר.
 3. 3
  התקלחי או אמבטיה. העור שלך סופג בושם טוב יותר אחרי שהוא נחמד וחם. ודא כשאתה מתקלח או באמבטיה שהמים חמים, כך שהנקבוביות שלך יכולות להיפתח.
  • השתמש בשטיפת גוף או סבון ללא ריח, או בעל מעט מאוד ריח. אתה לא רוצה שהבושם שלך יתנגש עם הריח.
  • זה גם זמן נהדר ללחות את העור. השתמש בקרם או בשמן כך שהעור שלך ייקלט יותר בפני הבושם.
  • שטיפת שיער יכולה לעזור גם אם אתם מתכננים להשתמש בבושם בשיער. דאג להשתמש במרכך כך ששיערך אם הוא רך, וקולט את הבושם.
 4. 4
  ייבש את עורך. לאחר מקלחת או אמבטיה חמה, וודא כי עורך יבש. אם לא, כשאת מרססת את הבושם עליו הוא לא ידבק. באופן ספציפי, תתקשה להגיע למקומות כמו החלק האחורי של הברכיים, המחשוף והשיער שלך. אלה מה שמכונה "נקודות דופק", או מקומות בהם הבושם שלך ממשיך, ופועל ברמה הגבוהה ביותר שלו.
 5. 5
  לחות לעור שלך. אם לא מרחת קרם לחות במהלך המקלחת שלך, בהחלט עשה זאת לאחר שהתייבשת. לבושם יש סיכוי טוב בהרבה להינעל על עורכם אם הוא חלק ורך, ולא יבש ומחוספס.
  • קרם או שמן גוף עובדים הכי טוב. מרחו כמות קטנה על הידיים ושפשפו ביניהן. ואז קחי את הידיים ומרחי את קרם / שמן על שאר עורך.
  • אפשרות נהדרת נוספת היא ג'לי נפט. הבושם ידבק למולקולות הג'לי, ולא לנקבוביות, ובכך לשמור על הניחוח עוד זמן רב. מרחו טיפים קטנים והחליקו אותם על עורכם.
  • המפתח הוא להכות את "נקודות הדופק". אלה כוללים, אך אינם מוגבלים ל: רגליים, ברכיים, מרפקים, עצם הבריח והצוואר. המקומות האלה הם המקום שבו אתה מורח את הבושם, ושם הבושם יהיה היעיל ביותר.
 6. 6
  מרחי את הבושם לפני שאת לבושה. בושם שמותז ישירות על הבגדים עלול לגרום לסימני מים שנראים לא נראים, במיוחד אם אתם יוצאים לדייט ארוחת ערב נחמד. בושם גם עובד הרבה יותר טוב על "נקודות דופק" ולא על בגדים, מכיוון שהמולקולות מתקשרות במגע ישיר עם העור.

חלק 2 מתוך 4: מריחת הבושם שלך

 1. 1
  הרחק ניחוח מגופך. תרצה להיות במרחק של 5-18 ס"מ לפחות מהחזה / מגופך. כוון את הזרבובית לכיוון גופך. אם העור שלך נרטב מהריסוס, אתה מחזיק אותו חזק מדי.
 2. 2
  ריססו בושם על "נקודות הדופק" שלכם. נקודות אלו הן מקומות בהם כלי הדם קרובים לעור. בנקודות אלה יש חום נוסף, ומכיוון שחום עולה לאוויר, סביר להניח שהניחוח שלך יהיה מריח. חלק מהמקרים הנפוצים ביותר הם עצמות הבריח, הברכיים והמחשופים.
 3. 3
  השתמש בתרסיסים ממוקדים. במקום ללכת דרך ענן של ערפל בושם, יש לכוון את התרסיס בדיוק ל"נקודות הדופק ". זה יגביר את יעילות הריסוס, ולא יגרום לך לאבד כל כך הרבה מהריח.
 4. 4
  לטבול את הבושם שלך. אם הבושם שלך אינו מסוג ריסוס, אתה תמיד יכול להשתמש בידיים שלך כדי להוסיף את הבושם ל"נקודת דופק ". כל שעליך לעשות הוא לנער מעט בושם על היד שלך. משפשפים אותו בין הידיים. מורחים בעדינות על העור ומשפשפים בעדינות במעגל קטן.
 5. 5
  תנו ל"נקודת הדופק "להתייבש מבלי לשפשף אותה. שמור על בגדיך עד שהאזור יבש. נסה לחכות לפחות עשר דקות. שמנים מסודרים וטבעיים משנים את ריחות הבושם, כך שאינך רוצה לשפשף את האזור המבושם.
  • לשפשף את פרקי כף היד שלך אחרי שבישמת אותם זה רעיון עקבי שמונצח שוב ושוב. עם זאת, שפשוף מפרקי הידיים שלך מפרק את מולקולות הבושם, ומפחית את הריח.
 6. 6
  נסו לא להגזים עם הבושם. קצת עובר דרך ארוכה כשמדובר בבושם. עדיף ללבוש מעט מדי מאשר יותר מדי. אתה תמיד יכול להתגנב לבקבוק בארנק שלך, ולמרוח מאוחר יותר אם אתה מרגיש שהוא לא מספיק חזק.
המקומות האלה הם המקום שבו אתה מורח את הבושם
המקומות האלה הם המקום שבו אתה מורח את הבושם, ושם הבושם יהיה היעיל ביותר.

חלק 3 מתוך 4: בחירת המיקום הממוקד שלך

 1. 1
  מסרק בושם דרך השיער שלך. ניחוחות נצמדים לסיבים, לכן השיער שלך הוא מקום נהדר להריח טוב לתקופות זמן ארוכות. הבושם מתחבר גם למוצרי שיער, כמו שמפו ומרכך, מה שהופך את הניחוח להחזיק מעמד עוד יותר.
  • כל שעליך לעשות הוא לערפל את התרסיס על המסרק / המברשת. אתה יכול גם למרוח קצת בושם עם היד שלך או עם מגבת על המסרק / המברשת. הפעל אותו בעדינות דרך השיער שלך. הקפד להשיג את הכל, ולא רק בכמה נקודות.
  • הקפידו לא להכניס יותר מדי לשיער, אחרת האלכוהול שבבושם יייבש את שיערכם.
 2. 2
  טבק קצת בושם מאחורי האוזניים. הוורידים קרובים מאוד לעור שלך ב"נקודת הדופק "הזו. שים כמות קטנה של בושם על קצה קצות האצבעות שלך, וטפטף אותו מאחורי האוזניים. הצבת בושם מאחורי האוזניים שלך מקבלת השפעות מיידיות והכי טוב לבושם בלילה.
 3. 3
  שפשפי בושם ליד עצם הבריח שלך. באזור הצוואר / עצם הבריח שלך יש הרבה מטבלים בגלל מבנה העצם. זה נותן לבושם הרבה מקום לנוח ולקיים אינטראקציה עם העור שלך. אתה יכול לטבול קצת בושם בקצות האצבעות שלך, או לרסס מעט, במרחק של 5-18 ס"מ.
 4. 4
  ריססו בושם לאורך הגב. הגב אינו המקום האופייני לשים בו בושם. עם זאת, מכיוון שמדובר במקום המכוסה כולו בבגדים, יש לו חיי מדף ארוכים, ולא להיות שתלטני כל כך כשאתה יוצא. כל שעליך לעשות הוא להושיט יד לידך ולשפריץ זוג שמתיז את עמוד השדרה. אתה יכול גם לגרום לחבר שיעשה את זה בשבילך אם אתה לא יכול להגיע מסביב.
 5. 5
  מרחו בושם מאחורי הברכיים. מכיוון שברכייך נעות כל הזמן במהלך היום, נוצר חום רב. זה עובד עם הבושם, ובהדרגה מעביר את הריח כלפי מעלה ככל שעובר היום. כל שעליך לעשות הוא לטבול מעט בושם עם קצות האצבעות מאחורי הברך, או לרסס במרחק של כ- 5-18 ס"מ.
 6. 6
  תן בושם בתוך המרפקים. בדיוק כמו הברכיים, המרפקים הם "נקודות דופק" שנעים כל הזמן לאורך היום, ויוצרים חום. טפח קצת בושם במרפקים בקצות האצבעות, או ריסס אותו במרחק של 5-18 ס"מ.
 7. 7
  מרחו בושם בכפתור הבטן. זהו מקום מוזר למדי לשים בו בושם, אך זהו מקום נהדר לבושם שלך לנוח ולהתקשר עם "נקודת דופק". היא מכוסה גם בחולצה, כך שהיא לא כל כך משתלטת. קח מעט בושם והניח אותו על קצות האצבעות. סובב את האצבעות סביב הטבור כדי למרוח את הבושם.

חלק 4 מתוך 4: שימוש בבושם שלך

 1. 1
  הכירו את הבושם שלכם. העור מגיב בדרכים שונות לבשמים שונים. שימו לב אם אתם יכולים להריח את הבושם אחרי כמה שעות. בדוק שהעור שלך לא מגיב בצורה שלילית לבושם מסוים.
 2. 2
  החל ריח כל ארבע שעות מחדש. אפילו הבשמים הטובים ביותר אינם מחזיקים מעמד זמן רב במיוחד. שאל חבר או בן משפחה אם הם חושבים שאתה צריך עוד קצת. לעתים קרובות אתה יכול להתרגל לריח הבושם שלך, אבל הוא עדיין עשוי להיות חזק.
 3. 3
  השתמש במגבוני אלכוהול ובחיטוי ידיים. אם אתם חושבים שיש בכם יותר מדי בושם, פשוט קחו מגבון אלכוהול (מגב לתינוק) וקצת חיטוי ידיים ושטפו את האזור. לאחר מכן תוכלו לייבש ולהחיל מחדש את הבושם. הקפידו הפעם לא לרסס או לטשטש יותר מדי.
 4. 4
  שמור על הבושם מאור השמש וקריר. הסיבה לכך היא שחום ואור משנים את המרכיב הכימי של הבושם. הבושם משנה אז ריח, מה שלא מבשר טובות לליל הדייט שלך. המקום הכי טוב לאחסן את הבושם שלך הוא במקרר.
 5. 5
  בדוק את תאריך התפוגה של הבושם שלך. כמו מוצרים אחרים, בושם לא מעודכן. אם אתה מבחין שיש ריח חד כשאתה פותח את הבקבוק, זה עוד סימן לכך שהבושם שלך ישן מדי.
אתה תמיד יכול להשתמש בידיים שלך כדי להוסיף את הבושם ל"נקודת דופק "
אם הבושם שלך אינו מסוג ריסוס, אתה תמיד יכול להשתמש בידיים שלך כדי להוסיף את הבושם ל"נקודת דופק ".

טיפים

 • אל תשאיר את בקבוק הבושם שלך באור שמש ישיר, כי הוא גורם לניחוח שלו לגווע מהר יותר.
 • אם בושם לא נשמע כמו הדבר שלך, אבל אתה עדיין רוצה ניחוח נעים ועדין: נסה לשטוף גוף ריחני ותחליב תואם.
 • נסה מדי פעם ריחות חדשים. אותו בושם מזדקן, ואולי לא תוכלו להריח אותו לאחר שתתרגלו אליו.
 • החלף בשמים באירועים מיוחדים כמו חג האהבה או חג המולד.
 • אם אינך אוהב בשמים, תוכל לנסות להשתמש בערפל גוף.
 • נסה מי קולון לגברים. אמנם עשויה להיות לכך סטיגמה, אך קיימים בשוק קולוני גברים רבים שמריחים נהדר גם אצל נשים.
 • אל תלבש דאודורנט ריחני אחר, או שהריחות שלך יכולים להיות קיצוניים מדי.
 • שמור את הבושם במקרר והוא יימשך שבועיים-שלושה יותר.
כדי למרוח בושם התחל במקלחת או באמבטיה ואז במריחת קרם לחות שיעזור לריח הבושם להינעל בעורך
כדי למרוח בושם התחל במקלחת או באמבטיה ואז במריחת קרם לחות שיעזור לריח הבושם להינעל בעורך.

אזהרות

 • אל תלבש בושם מכריע שגורם לאנשים סביבך להיות לא נוחים.
 • המפתח הוא להימנע מהתמזגות בבושם. פשוט עשו כמה תרסיסים קלים פה ושם, ותצליחו בסדר.
 • לכל אחד יש "מעגל ריח" אישי: מרחק זרוע מהגוף. אף אחד לא צריך להיות מודע לניחוח שלך אלא אם כן הוא או היא נכנסים ל"מעגל "שלך. ניחוחות צריכים להיות אחד ההודעות האישיות והמעודנות ביותר שאתה שולח למי שאתה בא במגע.
 • לעולם אל תשפשף את פרקי הידיים שלך יחד (או פשוט שפשף פעם אחת כדי להפיץ את הבושם לפרק כף היד השני), שפשוף פרקי הידיים לא שובר מולקולות או מסיר בושם, אבל הוא מייצר חום, מה שיגרום לתווי הבושם להגיב אחרת בגלל מהיר יותר אידוי.
 • אל תרסס בושם עם הבגדים שלך. זה יכול להכתים את הבגדים שלך, והבושם נדבק לבגדים, לא אתה.
 • בשמים נוזליים רבים מבוססים על בנזין או שמן. בשמים מוצקים פחות נוטים להחזיק את המרכיבים הללו.

שאלות ותשובות

 • האם לשים בושם בשיער שלי יהיה מזיק?
  כן. בושם מכיל אלכוהול, שעלול לגרום לשיער שלך להתייבש ולהיפגע. אם תרצה שהשיער שלך יריח טוב, שקול למרוח כמה שמנים טבעיים, כגון שמן קוקוס.
 • יש לי בושם דביק למדי. איך אני עושה את זה ערפל? כמו כן, האם אוכל להכניס אותו לשיער?
  עליכם לשים אותו על השיער או לא, אבל אם מדובר בבושם דביק, השיער שלכם יהפוך לדביק. אם הבושם שלך דביק מאוד, נסה להוסיף מעט מים לתערובת ולהכניס אותם לבקבוק הריסוס.
 • האם צריך לרסס כל בושם או ניחוח על הגוף או הבד?
  לא, לפעמים יש מטהרי אוויר שניתן לרסס באוויר.
 • האם יש ללבוש תחליב ובושם זהה לריח יחד או לחוד?
  אתה יכול ללבוש את שניהם יחד, אך היזהר לא לשים יותר מדי או שזה יהיה מכריע.
 • האם בשמים מזיקים לגופי?
  אם יש לך עור רגיש או אלרגיות למרכיבים מסוימים, בושם עלול להזיק. מרכיבים מסוימים, כמו אלכוהול, יכולים גם להחמיר את העור היבש. אבל אם אין לך דאגות בריאותיות, בושם הוא מוצר יופי בריא לחלוטין. אם אתם עדיין מודאגים מכך שהם גרועים לכם, נסו ניחוחות טבעיים כמו שמנים אתרים, או הכינו בושם בעצמכם.
 • האם תרסיסי בושם וגוף זהים?
  בשמים בדרך כלל חזקים יותר ובעלי עוצמה רבה יותר מאשר תרסיסי גוף. תרסיסי גוף נוטים להיות קלים ונמוגים די מהר.
 • האם ערבוב ריחות יכול לגרום לי לפרוץ?
  לאנשים שיש להם עור רגיש או אלרגיות למרכיבים מסוימים בבושם, זה יכול לגרום לך להתפרץ.
 • האם אני מורח את הווזלין או הבושם תחילה?
  החל תחילה את וזלין.
 • יש לי בושם רול און. איך אוכל להכניס את זה לשיער?
  עדיף פשוט לשים אותו על פרקי כף היד שלך, אבל אם אתה באמת רוצה לשים אותו בשיער שלך, שים כמה על פרק כף היד שלך ושפשף את פרק כף היד על השיער שלך.
 • האם בשמים לגלגול מתאדים אם לא משתמשים בהם לתקופה ארוכה?
  הם לא יתאדו מהר מאוד, אך תאבדו את איכות הניחוח.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לדעת איזה סוג בושם יש לי?

תגובות (18)

 • murphyjacob
  זה עוזר לי לדעת איך למרוח בושם במקום הנכון.
 • jeanette81
  זה לימד אותי כל מה שאני צריך לדעת על מריחת בושם. אכן מועיל מאוד.
 • mantekaleb
  מאוד מועיל ועם עצות חלקיות מבוססות מדע. דרך ללכת!
 • naomi47
  תודה שהודעת לי על כך שאתה לא מקבל את זה על הבגדים שלך. אני עושה את זה כבר שנים.
 • reynoldsvanessa
  זה עזר כל כך הרבה, במיוחד באזורים שמסבירים חם לגרום לבושם להחזיק מעמד זמן רב יותר.
 • lakinmanley
  תודה רבה! זה ממש עזר לי.
 • hgray
  הייתי צריך לדעת היכן למרוח בושם וכמה רחוק הבקבוק צריך להיות בזמן ריסוסו. כי אני מבאס בלהיות נקבה. זה נתן לי את כל המידע הדרוש לי ואז כמה, ואף פעם לא שמעתי על תווים גבוהים או תווים נמוכים.
 • mshanahan
  עכשיו אני יודע שאני יכול לאחסן את הבושם שלי במקרר.
 • pleffler
  מאמר זה חסך לי הרבה מהניחוחות היומיומיים שלי!
 • rdubuque
  עזר לי לדעת שעלי לבשם את העור במקום את הבגדים, ועדיף אחרי מקלחת חמה.
 • brigittenitzsch
  המאמר מאוד אינפורמטיבי.
 • yyoung
  אני משתמש בבושם כבר שנים, אבל היו כאן טיפים הגיוניים מאוד. אני אוהב את הדף הזה, זה כל כך עזר לי. תודה!
 • vhaag
  האזהרות היו מועילות, למדתי שלא לרסס בושם על בגדי. נהגתי לעשות את זה רוב הזמן בלי לחשוב.
 • danieljoannie
  זה מדהים. תודה על המידע.
 • shaniawitting
  הסבר נפלא, מובן בקלות.
 • hoppegina
  תודה רבה על השיתוף. מעולם לא שמעתי את הדברים האלה לפני כן.
 • kroberts
  זה אמר לי בדיוק מה שאני צריך לדעת בצורה תמציתית, וזה אני מעריך. ברוב המאמרים אתה צריך לקרוא הכל כדי למצוא את מה שאתה רוצה.
 • greeniva
  המאמר עזר לי מאוד. תודה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail