איך להרגיע את אוזניו המגרדות של הכלב?

כדי להרגיע את אוזניו המגרדת של הכלב מיד, שקול לנסות אנטיהיסטמינים של כלבים ללא מרשם או קורס קצר של סטרואידים. לאחר מכן, בדוק באוזני הכלב שלך אם יש סימנים לזיהום, כגון אדמומיות, נפיחות, ריח לא נעים או הפרשות המגיעות מהאוזן. קבע פגישה עם הווטרינר שלך בהקדם האפשרי כדי לקבל אבחנה, שכן אזניים מגרדות יכולות להיות סימפטום למגוון מצבים. לקבלת טיפים לטיפול במצבים ספציפיים כגון זיהומים טפיליים, המשך לקרוא!

אלרגיות בעור או גוף זר שנכלא בתעלת האוזן
הנפוץ שבהם כולל דלקת אוזניים, קרדית אוזניים, אלרגיות בעור או גוף זר שנכלא בתעלת האוזן.

בעוד שכל הכלבים מגרדים את אוזניהם במידה מסוימת, אם אתה מבחין בכלב שלך כל הזמן מגרד או מגורה באוזן, ייתכן שיהיה עליך לקבוע מה גורם לגירוד. לאחר שקבעת את הגורם לאי הנוחות של הכלב שלך, אתה יכול לטפל בסיבה הבסיסית. הגרד ביותר נגרם על ידי זיהום טפילי, דלקות אוזניים (חיידקים או שמרים), אלרגיות או גוף זר באוזן (כמו עשב).

שיטה 1 מתוך 4: להקל על הגרד באופן מיידי

 1. 1
  נסה לתת לכלב שלך אנטיהיסטמינים. אם אתה לא בטוח מה גורם לאוזניים המגרדות של הכלב שלך, אתה רוצה לקבל לו הקלה עד שתוכל לקבוע את הבעיה. פנה לווטרינר שלך כדי לאשר כי האנטי היסטמין בטוח לכלבך, במיוחד אם הוא נמצא בתרופות אחרות. אז אתה יכול לתת לכלב שלך 2 מ"ג של אנטיהיסטמין נפוץ, כמו דיפהנהידרמין, על כל קילוגרם של משקל גוף. בדרך כלל מדובר בטבליות הניתנות דרך הפה, שלוש פעמים ביום. אנטיהיסטמינים פועלים על ידי שחרור היסטמין למניעת דלקת.
  • שים לב שגם לאחר שהתחלת את הטיפול, ככל הנראה הכלב שלך ימשיך לשרוט. כמו כן, אנטיהיסטמינים אינם יעילים באופן נרחב לטיפול בגירוד כלבים. אתה יכול לנסות את זה כדי לבדוק אם זה מביא לכלב שלך הקלה כלשהי, אך דע שרק 10 עד 15% מהכלבים נהנים מהם.
 2. 2
  היזהר משימוש בשמן עץ התה. בעוד שחלקם עשויים להמליץ על שימוש בשמן אתרי זה להרגעת עור מודלק או נגוע, דעו כי הוא מכיל טרפנים, הרעילים לכלבים. בעלי חיים יכולים לסבול שמן עץ התה שדולל ל 0,1 עד 1,0%, אך רוב השמפו, חומרי החיטוי וטיפולי העור הנמכרים על ידי חנויות חיות מחמד מכילים כמויות חזקות יותר שעלולות לפגוע בכלב שלך. אם אתה משתמש במוצר שמן עץ התה, ודא שהוא מדולל מאוד.
  • צפו בסימנים של רעילות טרפן אם בחרתם להשתמש בשמן עץ התה. סימנים רעילים כוללים בחילות, הקאות, ובדרך כלל אצל חתולים וכלבים, שיתוק. מקרים חמורים של שיתוק, התקפים ואפילו מוות נקשרו גם לשמן עץ התה.
 3. 3
  דע מתי לראות וטרינר. אם שמתם לב לכלב שלכם מגרד את אוזניו ללא הרף, בדקו אותו. הווטרינר ישתמש בכלי (אוטוסקופ) כדי לבחון עמוק בתוך תעלת האוזן ולבדוק אם עור התוף (tympanum) שלם. הווטרינר יחפש גם סיבות אחרות לאוזניים מגרדות. לדוגמא, הווטרינר עשוי לשטוף את אוזני הכלב שלך כדי לאבחן זיהום.
  • אם כלבך סובל מכאבים כה רבים עד שבדיקה קשה, הווטרינר עשוי לבחור להרגיע אותו ולנקות את האוזן. זה מאפשר לווטרינר לראות את עור התוף ומסייע לטיפולים מקומיים להיספג בעור.
  • אל תנסה לתת טיפולי אוזניים מקומיים לכלב שלך מבלי לראות תחילה את הווטרינר. אם עור התוף ניזוק, התרופות עלולות לעבור לאוזן התיכונה או לאוזן הפנימית, ולגרום לאיזון קבוע ולבעיות שמיעה (אולי אפילו חירשות).
 4. 4
  תן לכלב שלך הקלה זמנית. הווטרינר רשאי לרשום קורס קצר של סטרואידים בכדי לספק הקלה גרד זמנית עד שמהלך התרופות יכנס פנימה. קורטיקוסטרואידים הם נוגדי דלקת חזקים המצוינים בהקלה על גירוד. לחלופין, שאל את הווטרינר שלך לגבי שימוש בקרמים ללא מרשם (OTC) המכילים הידרוקורטיזון של 0,5 עד 1%. מריחת קרמים אלה על עור דש האוזן ומסביב לבסיס האוזן עלולה להרגיע את העור המודלק.
  • שים לב כי אין להשתמש בסטרואידים עם תרופות מסוימות, כמו אם הכלב שלך נוטל תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות) אשר בדרך כלל נקבעות לדלקת פרקים. נטילת שתי התרופות יחד עלולה לגרום לכיב קטסטרופלי בקיבה המוביל לדימום ומוות.
איך אני מרגיע את אוזני הגירוד של הכלב שלי אם יש נפיחות
איך אני מרגיע את אוזני הגירוד של הכלב שלי אם יש נפיחות?

שיטה 2 מתוך 4: זיהוי וטיפול בדלקת אוזניים

 1. 1
  חפש תסמינים של דלקת אוזניים. דלקות אוזניים כואבות וגורמות לגירוי רב, כך שתבחין בכלב שלך מתחכך ומגרד הרבה באוזניים. ייתכן גם שתבחין שהאוזן אדומה, נפוחה, חמה למגע, מריחה רע, או הפרשות המגיעות מהאוזן (כמו שעווה או מוגלה עבה). דלקות אוזניים יכולות להיגרם ממגוון דברים (קרדית אוזניים, חיידקים או שמרים), לכן חשוב שהווטרינר יאבחן את הכלב שלך.
  • אם אתה לא בטוח אם לכלב שלך יש דלקת אוזניים, השווה את האוזן האחת לשנייה. שניהם צריכים להיראות זהים. אם אוזן אחת נראית אחרת או מגורה, סביר להניח שהיא נגועה.
 2. 2
  בקש מהווטרינר לבחון את כלבך. מכיוון שדברים רבים עלולים לגרום לדלקת אוזניים, על כלבך לאבחן על ידי וטרינר שיכול לרשום טיפות אוזניים מרשם המכילות אנטיביוטיקה. אם לכלב שלך היו דלקות אוזניים בעבר, הווטרינר עשוי לשטוף את אוזניו כדי לקבל דגימות מוגלה כדי לשלוח לתרבית. זה יזהה במדויק את החיידקים הגורמים לזיהום ואיזה אנטיביוטיקה יהרוג אותם. זיהומים קשים עשויים לדרוש שילוב של טיפות מקומיות לאוזן ואנטיביוטיקה מערכתית דרך הפה.
  • ישנן תרופות רבות. הווטרינר שלך יבחר את הכלב הטוב ביותר עבור כלבך וייתן לך הוראות באיזו תדירות ליישם אותו ולכמה זמן. הטיפול ייקבע במידה רבה על פי גודל ומצב הכלב שלך.
 3. 3
  נקו את אוזני הכלב שלכם. בחרו במוצר ניקוי אוזניים קליל, מאוזן, מרכך (לחות) ומאדה במהירות. בחר נוזל במקום מגבון, מכיוון שהנוזל יכול לחדור לתעלת האוזן כדי לנקות מוגלה עמוקה וזיהום. הניחו את זרבובית הבקבוק מעל תעלת האוזן של כלבכם ולחצו בנדיבות. חבר את תעלת האוזן בכדור כותנה ועיסוי בצד ראשו. הסר את הכותנה ונגב את מנקה האוזניים שיוצא. חזור על פעולה זו עד שמנקה האוזניים ייצא נקי.
  • אם מאוחר יותר תבחין בכלב שלך שמטה את ראשו הצידה, זה יכול להיות סימן שהוא קרע את עור התוף והמנקה נגע באוזן התיכונה או האוזן הפנימית. הפסק להשתמש במנקה וקבל תשומת לב וטרינרית.
  • ניקוי המוגלה מהאוזניים יכול להפחית את כמות החיידקים ולתת לכלב שלך הקלה מהגירוד. עם זאת, אם ניקוי האוזן מרגיז את כלבכם או שאוזניו כואבות מדי, הפסיקו לנקות ולקחו אותו לווטרינר.
 4. 4
  זיהוי אלרגיות אפשריות. אצל כלבים מסוימים, דלקות אוזניים חוזרות ולא מוסברות עשויות להיות קשורות לתגובה אלרגית. הכלב עלול להיות אלרגי למשהו בסביבה (אבקה או קרדית אבק) או מרכיב באוכל שלהם. שוחח עם הווטרינר שלך על אפשרות זו אם הכלב שלך ממשיך לחלות בדלקות אוזניים - הם עשויים להמליץ להכניס את הכלב לדיאטה היפואלרגנית כניסוי כדי לראות אם הדברים משתפרים.
קרדית האוזן ניזונה משעווה בתעלת האוזן של הכלב שלך
בסבך אוטודקטיקה או זיהום בקרדית האוזן, קרדית האוזן ניזונה משעווה בתעלת האוזן של הכלב שלך.

שיטה 3 מתוך 4: זיהוי וטיפול בטפילים

 1. 1
  חפש סימנים לזיהום טפיל חיצוני. אם הסתכלת באוזני הכלב שלך ושניהם נראים בריאים, ייתכן שהכלב שלך מגרד מכיוון שיש זיהום טפילי חיצוני (כמו פרעושים או קרדית סרקופטית). בדוק במעיל הכלב שלך אם יש פרעושים והגללים שלהם (לכלוך לפרעושים) דוחפים את השיער על אוזניו בכיוון הלא נכון.
  • פרעושים נעים במהירות כך שלא תמיד אתה רואה אותם. לכלוך לפרעושים נראה כמו כתמי אבק חום וכשמניחים את האבק על צמר גפן לח מקבלים הילה כתומה שבה מתחדש דם מיובש מעקיצת הפרעושים.
  • קרדית המוני הסרקופטית קטנה מכדי לראות בעין בלתי מזוינת, אך בדרך כלל פרוותו של הכלב זוכה לאכילה של עש, במיוחד בכפות האוזניים וברגליים.
 2. 2
  עקוב אחר תוכנית הטיפול של הווטרינר שלך. אם אתה חושב שפרעושים או קרדית סרקופטית גורמים לאוזניים המגרדות של הכלב שלך, אז דבר עם הווטרינר שלך על מוצר מתאים נגד טפילים כדי להרוג את הנגיעה ולהקל על הגירוד.
  • ישנם מספר מוצרים נקודתיים יעילים ביותר ההורגים פרעושים וקרדית. בקש מהווטרינר להמליץ על אחד ולקבוע את המינון המתאים לכלב שלך.
 3. 3
  חפש סימנים לזיהום טפילי פנימי (קרדית אוזניים). מכיוון שקשה להסתכל עמוק באוזן הכלב שלך, אתה עשוי להבחין רק בשריטות ובשעווה חומה ועבה שעשויה להיות גם פירורית. שעווה זו מיוצרת על ידי קרדית אוזניים, זיהום המהווה בעיה שכיחה אצל כלבים. הווטרינר שלך יצטרך להשתמש בכלי הגדלה (כמו אורוסקופ או אוטוסקופ) כדי לחפש קרדית המתרוצצת או על ידי הסתכלות במגלשות מיקרוסקופיות עבור קרדית או ביצה.
  • בסבך אוטודקטיקה או זיהום בקרדית האוזן, קרדית האוזן ניזונה משעווה בתעלת האוזן של הכלב שלך. הם שורצים את תעלות האוזן האנכיות והאופקיות.
 4. 4
  עקוב אחר תוכנית הטיפול של הווטרינר לקרדית אוזניים. הווטרינר שלך כנראה ימליץ לך להתחיל בתרופות ללא מרשם המכילות פירתרין. בדרך כלל, תמרחו תרופת אוזניים בפירתרואיד על תעלת האוזן פעם או פעמיים ביום, למשך עשרה עד ארבעה עשר יום. פירתרין המיושם באופן מקומי הוא בטוח לכלבך מכיוון שהוא לא עובר לזרם הדם של הכלב שלך בקלות.
  • בעוד שפיטרין יעיל נגד קרדית האוזן, זה אינו טיפול מוצלח לזיהומים חיידקיים.
  • קיים סיכון תיאורטי לרעילות אם כלבך אוכל את התרופות או שכלב אחר מלקק את האוזן התרופתית של כלבך. סימני ההרעלה כוללים ריור יתר, רעד בשרירים, תסיסה ובמקרים קיצוניים, התקפים. אם אתה מבחין באחד מהסימנים הללו, שמור את הכלב בחדר חשוך ושקט כדי למזער את הגירוי וקבל ייעוץ וטרינרי.
כדי להרגיע את אוזניו המגרדת של הכלב מיד
כדי להרגיע את אוזניו המגרדת של הכלב מיד, שקול לנסות אנטיהיסטמינים של כלבים ללא מרשם או קורס קצר של סטרואידים.

שיטה 4 מתוך 4: זיהוי והוצאת גוף זר

 1. 1
  צפה בכלב שלך מגרד והטיית ראש. בעיה נפוצה אחת היא גוף זר כמו דשא או זנב שועל שנכנס לתעלת האוזן. יתכן ותבחין בגירוד הפתאומי לאחר שהכלב שלך יצא לטיול. או, אולי היה בסדר, הלך לטייל וחזר כשהוא מטה את ראשו לצד אחד, מגרד את אוזנו בטירוף.
  • גוף זר, כמו מלען דשא יכול להעביר את תעלת האוזן של הכלב שלך, שגורם לגירוי עז. הכלב שלך יטה את ראשו לצד שהגוף הזר.
 2. 2
  בקש מהווטרינר להסיר כל גוף זר. ככל הנראה לא תוכל לראות עמוק מספיק באוזן הכלב שלך כדי למצוא את הגוף הזר. הסיבה לכך היא שתעלת האוזן בצורת "L" וגופים זרים מתפתלים עמוק למטה. הווטרינר יצטרך להביט עמוק לתוך האוזן באמצעות אוטוסקופ (שהוא מכשיר שהוא חלק מגדיל וחלקו אור). הווטרינר יסיר את האובייקט המגרה באמצעות תפסנים מיוחדים ארוכים הנקראים מלקחיים תנין.
  • הסרת החפצים הזרים לא אמורה לארוך זמן רב או לגרום לכאב לכלב.

טיפים

 • אל תשתמש בטיפולים רגילים ללא מרשם (OTC) לזיהומים מבלי לשאול את הווטרינר שלך. כאשר קיים זיהום יש צורך בחומר בעל פעילות אנטי מיקרוביאלית בכדי להרוג את החיידקים או השמרים. אך מכיוון שיש לשלוט בשימוש באנטיביוטיקה, אסור להכניס אנטיביוטיקה ללא מרשם או לחנות לחיות מחמד. לכן, טיפולי OTC לא יהיו יעילים או עלולים לגרום לגירוי נוסף.

שאלות ותשובות

 • לכלב שלי יש אלרגיות והלך היום לווטרינר. הם נתנו לו זריקת קורטיזון אבל הוא לא יפסיק לשרוט וזה מחמיר. יש דרך שאני יכול לגרום לו להפסיק?
  חזור לווטרינר שלך ואמר להם שהם יכולים לשנות את התוכנית שלהם על סמך זה. רוב הכלבים היו מגיבים לזריקת סטרואידים, אולם אין מדיניות "מידה אחת שמתאימה לכולם" בכלבים עם אלרגיה לעור. ישנן מספר תרופות / אפשרויות טיפול אחרות לבדיקה עם הווטרינר שלך!
 • האם אוכל לתת לכלב שלי פנאדול?
  אל תתן לכלב שלך פנאדול. כלבים אינם יכולים לקחת את אותן תרופות כמו בני אדם.
 • מדוע הכלב שלי מגרד את אוזניו כל כך?
  אזניים מגרדות יכולות להיגרם ממגוון רחב של בעיות. הנפוץ שבהם כולל דלקת אוזניים, קרדית אוזניים, אלרגיות בעור או גוף זר שנכלא בתעלת האוזן. פנה לוטרינר.
 • מה אני יכול לשים על הכלב שלי בגלל גירוד?
  אם הכלב פוגע בעורם, פנה לוטרינר. כדי להרגיע את העור, סביר להניח שג'ל לחות מקרר כמו אלוורה לא יזיק. כמו כן, דאגו למרוח מונעי טפילים רגילים להפחתת הסיכון לעקיצת פרעושים.
 • הכלב שלי מגרד את האוזניים כל הזמן. האם אוכל להשתמש בהם בבנדריל?
  לא. בנדריל מיועד לשימוש פנימי. אתה בטח ישרוף את אוזנו באמצעות מקומית. זה מאוד קאוסטי.
 • כיצד אוכל לגרום לכלב שלי להפסיק לגרד?
  ודא שהכלב מטופל באופן קבוע נגד טפילים נושכים כגון פרעושים. שמרו על עור הכלב נקי עם רחצה קבועה באמצעות שמפו לחות עדין כמו שמפו שיבולת שועל אורגני. למרבה הצער, תרופות מרשם נדרשות לעיתים קרובות בכדי לתת הקלה מוחלטת מגרד, לכן גשו לווטרינר.
 • הכלב שלי ממשיך לכפות על אוזניו ולנענע את ראשו. מה לא בסדר?
  סביר להניח שיש לו דלקת אוזניים. דלקת אוזניים כואבת וכואבת מאוד לכלבים, ויש לטפל בה.
 • היכן ניתן להשיג פירתרין?
  הווטרינר המקומי שלך יכול לרשום תרופה זו לאחר בדיקת החיה וקביעת הצורך בפיראתרין.
 • איך אוכל לדעת אם לכלב שלי יש משהו באוזן?
  הסתכל באוזן עם אוטוסקופ. זה יכול להיות קרדית אוזניים - אתה באמת צריך וטרינר כדי לאבחן את הבעיה שכן לכלבים יש תעלות אוזניים ארוכות בצורת L. אם יש ריח רע, זה גם אינדיקציה לבעיה.
 • האם אתה יכול לשים מי חמצן באוזני הכלב?
  לא הייתי ממליץ על זה. מי חמצן מסודר עלול לפגוע ברקמת העור. אם אתה מדלל את מימן החמצן, זה 'מרטיב' את תעלת האוזן, מה שעלול להחליש (להחליש) את העור ולהפוך את הזיהום ליותר סביר ולא פחות.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לדעת אם לכלב שלי יש אלרגיה?
 • כיצד אוכל לדעת אם האוזניים המגרדות בכלבי נגרמות כתוצאה מאלרגיה?
 • האם אוכל להשתמש בשמן קוקוס להרגעת אוזני כלבי?
 • אם לכלב יש גוף זר בתעלת האוזן, האם הוא יכול להתאמן בעצמו?
 • איך אני מרגיע את אוזני הגירוד של הכלב שלי אם יש נפיחות?

תגובות (16)

 • jeremywright
  שמחתי שכללת גם תמונות ולכן היה לי משהו שאוכל להשוות אליו את הסימפטומים שלה, כמו גם להסתכל באוזנה.
 • larsonmisty
  הטיית הראש עזרה.
 • heath99
  ליורקי שלי היה דלקת אוזניים, לא ידעתי מה לעשות עד שהסתכלתי כאן.
 • jalon10
  נודע מדוע הכלב שלי מסובב את ראשה לצד אחד ומתגרד, יביא אותה לווטרינר, כי שתי האוזניים יפות ונקיות.
 • meganowen
  זה היה מאוד אינפורמטיבי.
 • izabellasauer
  מצאתי שעווה חומה עבה באוזני הכלבים שלי, וזה היה סימן לקרדית האוזן שלו. לפני שקראתי את זה לא ידעתי את הסימנים.
 • willmstimmothy
  אנו חושבים שהעצה שלך לקחת את הכלב שלנו לווטרינר היא הדרך הטובה ביותר לגלות את הבעיה שלה.
 • federico07
  לא הייתי בטוח אם אני צריך לקחת את הכלב שלי לווטרינר, אבל אחרי שקראתי את זה, אני חושב שאעשה זאת.
 • ziemetrevion
  כיצד להשתמש בתרופות ביתיות לאוזן המגרדת בגור.
 • holliewyman
  כרגע אני מטפח קוקר ספניאל. וטרינר אמר שיש לו דלקת אוזניים בשתי האוזניים. פתרון ניקוי פעמיים בשבוע, התרופות צונחות כל יום. זה היה שבוע והס עושה הרבה יותר טוב. תודה, מדריך על חינוך לי בנושא!
 • oross
  יעיל מאוד לעזור לי להחליט מה יכול להיות רע בתינוק הפרווה שלי.
 • bennettowen
  כנראה שהצלת את חיי הכלב שלי, התכוונתי להשתמש בשמן עץ התה על אוזני הכלב שלי עד שקראתי את עצתך שאמרה שלא!
 • tommie31
  תשובה נהדרת, קצרה ולעניין. תודה.
 • janetdavis
  זה הראשון שאני לומד על זה. עוזר מאוד.
 • naomilewis
  עזר להכיר את האפשרויות השונות לבעיות אוזניים.
 • gottliebhailee
  מידע זה, במיוחד על דלקות אוזניים אצל כלב, עזר לי להבין את ההתנהגות המשונה של כלבי. ידעתי שאני צריך להביא אותה בהקדם האפשרי. תודה על ההסברים הנהדרים לסימפטומים שהייתה לה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail