איך לתפוס סנאי?

אם אתה צריך לתפוס סנאי, הגדר פינוקים כמו חמאת בוטנים, זרעים, תערובת שבילים או פירות טריים בשטח פתוח כדי להרגיל את הסנאי לחפש שם אוכל. לאחר מספר ימים, הגדר מלכודת חיה חד-חיה, ואז הפית את המלכודת עם אותו פינוק. בדוק את המלכודת כל יום, והחלף את הפיתיון כל 3-4 ימים. לאחר שתפסו את הסנאי, העבירו אותו לפארק או לאזור מיוער לפחות קילומטר אחד מאיפה שתפסתם אותו. לקבלת טיפים לבחירת המלכודת שלך, המשך לקרוא!

אחרי שאתפוס או לוכד סנאי
אחרי שאתפוס או לוכד סנאי, האם אוכל להפוך אותו לאנשי שליטה בבעלי חיים?

סנאים עלולים לגרום נזק רב ליצורים כה קטנים. הם עלולים לשרוף את החצר שלך, לאכול את זרעי הציפורים שלך; הם עלולים לקנן בעצים שלך; והם עשויים אפילו להיכנס לעליית הגג שלך! למרבה המזל, קל יחסית לתפוס סנאי ולהסיר אותו מנכסך. אתה יכול אפילו להשתמש ב"מלכודת חיה "אנושית ולשחרר את הסנאי לטבע לאחר מכן! המשך לקרוא כדי ללמוד לתפוס סנאי.

חלק 1 מתוך 3: הקמת מלכודת

 1. 1
  הכינו או קנו מלכודת סנאים. אתה יכול לקנות מלכודות חיות לתפוס ושחרור, או לקנות "מלכודות מוות" שנועדו להרוג סנאים. בקר בחנות מקומית לציד ודיג, חפש באינטרנט "מלכודות סנאי", או שכר לוכד מקצועי. אם אתה מתמודד עם פרויקט, שקול לבנות מלכודת סנאים מדברים שאולי יש לך בבית.
 2. 2
  השתמש במלכודת כלוב חיה חד-חיה. אתה יכול לקנות דגמים שונים, אך רובם כלובי מתכת עם ידית נסיעה מאחור. הסנאי נכנס פנימה, נמשך מהריח המפתה של הפיתיון, ומסיע את המנוף כדי לסגור את דלת הכלוב. בדרך זו, אתה יכול לקחת את החיה בחיים, מבלי שתצטרך להרוג אותה או להשליך את השרידים. הרכיב את המלכודת הזו על החור שדרכו נכנסים והסנאים.
  • וודא שהכלוב מספיק גדול כדי להכיל סנאי. באופן כללי, אורכו צריך להיות לפחות 41 ס"מ, רוחבו חמישה ס"מ וגובהו חמישה ס"מ.
  • שקול את היתרונות האתיים כמו גם את היתרונות המעשיים של שימוש במלכודת חיה. לא רק שאתה נמנע מניקוי מבולגן, אלא גם נמנע מלהרוג יצור לא מודע.
 3. 3
  בנה מלכודת דלתות חד כיוונית. זה מתאים ביותר לנגיעות סנאי מקורה. בדוק לאן נכנס הסנאי שלך, והצב את המלכודת בפתח זה. הרעיון של המלכודת החד כיוונית הוא שהסנאי יכול להיכנס לבור, אך לא לצאת ממנו.
  • אתה אמור להיות מסוגל למצוא את הכניסה על ידי חיפוש אור או תחושה של זרימת אוויר. בדוק פתחי אוורור בקירות ו"עמקים "בגג שלך. החורים עשויים להיות קטנים יותר ממה שאתה מצפה.
  • אם אתה רק רוצה להרחיק את הסנאי מעליית הגג שלך, אתה יכול להקים מלכודת דלת חד כיוונית המובילה החוצה. בדרך זו, הסנאי יוכל לצאת החוצה, אך הוא לא יוכל לחזור פנימה. שים לב, עם זאת, כי סופות האם לעיתים קרובות מסתתרות בעלות גג כאשר הן מגדלות את צעיריהן - כך שתוכל בסופו של דבר עם חבורה של סנאים של תינוקות מתים אלא אם כן אתה מצליח להשריש אותם.
אם אתם מתכננים לתפוס ולשתחרר אנושית את הסנאי
אם אתם מתכננים לתפוס ולשתחרר אנושית את הסנאי, נסו למצוא אותו ולשחרר אותו לפני מותו.

חלק 2 מתוך 3: לתפוס סנאי

 1. 1
  הפית את המלכודת בעזרת אגוזים ודגנים. נסה להשתמש בחמאת בוטנים: היא אגוזית, וזה לא משהו שסנאים נתקלים בהם לעתים קרובות. דגנים כמו לחם הם תוספת נהדרת לטעם האגוזי - אז שקול פשוט למרוח חמאת בוטנים על פיסת לחם. אתה יכול גם להשתמש באגוזים שונים אחרים, חמאת אגוזים, זרעים, תערובת שבילים או פירות טריים.
 2. 2
  נסו "לחבוט" קודם את הסנאים. השאירו חתיכות קטנות של הפיתיון שלכם בחוץ, ללא מלכודת או מלכודת נכה, כדי שיתרגלו לטעם. עשו זאת במשך כמה ימים לפני שתנסו לתפוס סנאי. זה משרת כמה מטרות: תוכל לוודא שהסנאים אוהבים את הפיתיון שבחרת, ואתה "תכשיר" את האוכלוסייה לחפש את הארוחות הקלות והטעימות האלה.
 3. 3
  הגדר את המלכודת במקום בו סנאי ימצא אותו. אם ראיתם הרבה סנאים בחצר ביתכם, אוכלים את זרעי הציפורים - הניחו את המלכודת ליד זרעי הציפורים, כך שהסנאים יתקלו בה בדרכם. אם יש סנאי בעליית הגג שלך, שים את המלכודת בעליית הגג. וודאו כי פתיחת הקופסה מפתה ונגישה בקלות. אם אתה בחוץ, לבדוק סימנים של פעילות סנאי על הקרקע: קליפות אגוז ו לגזרים איצטרובל הם בדרך כלל סימנים.
  • סנאים אוהבים להיות בחוץ באמצע הבוקר, אז זה זמן טוב להוציא לפועל את התוכניות שלך.
 4. 4
  השאירו מספיק אוכל בכדי להחזיק את הסנאי בחיים. אם אתה מתכנן לתפוס ולשחרר את הסנאי, תצטרך לוודא שהוא ישרוד מרגע שהוא נתפס ועד למועד בדיקת המלכודת. שוב: חתיכת לחם מורחת בעבה עם חמאת בוטנים אמורה לעשות את העבודה. שקול להשאיר גם קערת מים קטנה במלכודת.
 5. 5
  בדוק את המלכודת כל יום. החלף את הפיתיון כל 3-4 ימים. אם אתם מתכננים לתפוס ולשתחרר אנושית את הסנאי, נסו למצוא אותו ולשחרר אותו לפני מותו. ברמה המעשית: גם אם לא אכפת לך מהישרדות הסנאי, הוא יתחיל להריח במהירות אם ימות ומתחיל להתפרק בחלל סגור.
  • נסו לא להפחיד את הסנאים. בדוק את המלכודת מרחוק, אם אפשר. אם המלכודת בחוץ, הסתכל מהחלון שלך במקום להתקרב. עם זאת, אם המלכודת נמצאת בעליית הגג שלך או בחלל מקורה אחר, ייתכן שלא תוכל להימנע מיצירת הפרעה.
  • אל תיקח את המלכודת כמובנת מאליה. אם לא תופס סנאי תוך שבוע, אתה עשוי לשקול מחדש את סוג הפיתיון ואת מיקום המלכודת.
אם לא תופס סנאי תוך שבוע
אם לא תופס סנאי תוך שבוע, אתה עשוי לשקול מחדש את סוג הפיתיון ואת מיקום המלכודת.

חלק 3 מתוך 3: שחרור סנאי

 1. 1
  נסה להיות אנושי. אם הגדרת כוונה להרוג את הסנאי ואתה מתכוון, למשל, למלא אותו, כנראה שלא תרצה להחזיק אותו בחיים לצורך שחרורו. אחרת, עם זאת, שקול כי אינך צריך להרוג את הסנאי כדי להיפטר ממנו. אתה יכול לתפוס את הסנאי באופן אנושי ולשחרר אותו בחזרה לטבע. בדרך זו תוכלו לנוח גם עם מצפון קל וגם עם רכוש ללא סנאים.
 2. 2
  הסר את הסנאי מהנכס שלך. הביאו את החיה שנתפסה לפחות קילומטר מהמקום שתפסתם אותו. בממוצע, טווח הבית של הסנאי האפור המזרחי הגברי הוא סביב 3,41 דונם, ותרצה לקחת את זה עוד יותר כדי להפחית את הסיכוי לחזור. זה עוזר אם לכדת את היצור בתוך קופסה, כלוב או דלי קלים להובלה.
  • שקול להביא את הסנאי מעבר לנהר מהנכס שלך. סנאים יכולים לשחות, אבל נהר גדול אמור לספק מספיק מרתיע כדי למנוע מהם לחזור. וודאו כי הסנאי לא יוכל לחצות את הנהר על "גשר" של חופות עצים.
  • אם תפסת מספר רב של סנאים, אל תהסס לשחרר את כולם בבת אחת. יתכן שתזדקק למכונית שתסחוב את כל הכלובים.
 3. 3
  שחרר את הסנאי. הכניסו את המלכודת לאזור מיוער - רצוי לפארק או ליער, ולא לרכוש של מישהו אחר. וודא שאתה נמצא במרחק של שלושים מטרים לפחות מהכביש הקרוב ביותר. הניחו את המלכודת על הקרקע וחכו שהחיה תירגע. ואז, כשאתה מוכן, פתח בזהירות את דלת המלכודת. תן לסנאי לרוץ חופשי.
  • להיות סבלני. יתכן שתצטרך לחכות דקה או שתיים עד שהסנאי ירגיש נוח לעשות מקף. נסה להתרחק מהמלכודת לדקה ואז לחזור ברגע שהסנאי ברח.
ישנם מגדלי סנאים רבים שתוכלו לרכוש מהם סנאי מאולף
ישנם מגדלי סנאים רבים שתוכלו לרכוש מהם סנאי מאולף, אך עליכם לבדוק את החוקים והתקנות במדינתכם לפני שתאמצו סנאי.

טיפים

 • אם אתה מתכנן ללכוד את הסנאי וזקוק לחיים, הקפד לבדוק את המלכודת כל יום בערך. סנאים נוטים למות כאשר הם לא אוכלים, ועלולים לפגוע בעצמם בקנאותם לצאת מכל מלכודת עיכוב.
 • עם זאת, הימנע משימוש במלכודת הדבק ההיא שכן לעתים קרובות החיה נתקעת בה ועלולה להיפגע או שהוא ילעוס את גפיו.
 • שקול אפשרויות אחרות. אם סנאי אוכל את כל זרעי מזין הציפורים שלך כל השנה או את קערת המזון החיצונית של החתול שלך, שקול להשיג מזין ציפורים חסין סנאי או להניח את קערת המזון של החתול שלך בתוך הבית.
 • וודאו שכל מלכודת בה השתמשתם היא חדשה או שטופלה עם מעט רוזמרין שנמרח עליה, מכיוון שאינכם רוצים שיהיה לה ריח של סנאי אנושי או מת / עכברוש / צ'יוואווה.
 • משתמשים לעתים קרובות במלכודות דבק.

אזהרות

 • היזהר עם מלכודות בחנות. מלכודות מסחריות מסתמכות לעיתים קרובות על מתח קפיצי כדי לעצור סנאי, ואתה עלול לפגוע בעצמך בזמן שאתה מקים אותם.

שאלות ותשובות

 • מה אני עושה אם אני רוצה לראות סנאים מקרוב, אבל אין סנאים בסביבה?
  האפשרות הטובה ביותר לצפייה בסנאים היא להשיג משקפת ולנסוע לאזור בו נמצאים סנאים (כמו גן ציבורי). אתה יכול גם לבדוק אם בגן החיות המקומי שלך יש תערוכת סנאי.
 • אחרי שאתפוס או לוכד סנאי, האם אוכל להפוך אותו לאנשי שליטה בבעלי חיים?
  יהיה הרבה יותר קל ועדיף לסנאי לקחת אותו ולשחרר אותו באזור מיוער.
 • האם מישהו יכול להתקשר אלי למשטרה אם אשים מלכודת חיה בחצר ביתי?
  כל אחד יכול להתקשר למשטרה בכל דבר, אבל זה לא אומר שתסתבך. עליך לבדוק את חוקי המדינה שלך לפני שאתה מגדיר את המלכודת, ולוודא שהיא חוקית לפני שאתה עושה דבר. בנוסף לבדיקת חוקי מדינתך, עליך לבדוק עם כללי השכונה שלך, מכיוון ששכונות מסוימות יכולות לבעוט אותך בגלל זה.
 • האם סנאי יעקוב אחריי הביתה לאחר שהוצאתי אותו לחופשי?
  אולי אם יש לך אוכל.
 • האם אוכל ליצור מלכודת מקופסת קרטון וממקלות?
  כן. אני ממליץ להיכנס ליוטיוב ולחפש "איך לתפוס סנאי". אתה אמור להיות מסוגל למצוא סרטון שמציג מישהו משתמש בקופסת קרטון ובמקלות. אם אתה משתמש בקופסת קרטון ואתה מתכוון להרים את הסנאי, הכן חור גדול מספיק כדי ששתי הידיים שלך יתאימו. רק הקפד לכסות אותו במכסה כדי שהסנאי לא יוכל להימלט.
 • האם אוכל לשמור על סנאי כחיית מחמד מאומנת בפנים / בחוץ?
  אם ברצונך לשמור על סנאי של חיית מחמד, אל תפוס אחד מהטבע, מכיוון שהדבר אינו חוקי ברוב המדינות ובעל החיים עלול להיות בעל מחלות או בעיות בריאות אחרות. ישנם מגדלי סנאים רבים שתוכלו לרכוש מהם סנאי מאולף, אך עליכם לבדוק את החוקים והתקנות במדינתכם לפני שתאמצו סנאי.
 • ניסיתי ללכוד ארנב אבל קיבלתי סנאי. האם הוא יהיה מסוכן להחזיר אותי לשכונה שלי?
  לא, הוא פשוט היה גר בעצים.
 • סנאי ינשך אותי?
  כן, זה יהיה אם תנסה להרים אותו. עדיף ללבוש כפפות כבדות תוך כדי ניסיון להרים סנאי.
 • אם אני לוכד סנאי, מה אני יכול לעשות כדי להרגיע אותו?
  הנחתי מגבת מעל המלכודת כך שהיא תהיה בחושך ולא יכולה לראות אותי.
 • הכנתי מלכודת סנאי בקופסה. איך אני יכול לחיות בתיבה שהכנתי?
  חיות בר, כולל סנאים, אינן מסוגלות לחיות באזור קטן כמו ארגז. כמו כן, אין זה חוקי להחזיק חיות בר כחיות מחמד באזורים רבים.

תגובות (2)

 • ocartwright
  חיפשתי באינטרנט מידע על סנאים מטרדים של מלכודות חיות. המאמר על המדריך הוא ללא ספק המאוד שימושי שמצאתי.
 • chadd16
  זה היה כל כך מועיל! תודה חברה! תפסתי את הסנאי והוצאתי אותו ליער הסמוך!
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך קונים קוטלי חרקים אורגניים?
 2. איך לארגן את הבית?
 3. איך מנקים שולחן מטבח?
 4. איך מכניסים שרוך?
 5. איך מנקים מברשות איפור?
 6. איך מנקים חגורת עור?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail