איך מכינים מגבוני אלכוהול?

סבון כלים ואלכוהול יחד ליצירת פתרון ניקוי פשוט ויוצקים אותו על המגבונים
מערבבים מים חמים, סבון כלים ואלכוהול יחד ליצירת פתרון ניקוי פשוט ויוצקים אותו על המגבונים.

מגבונים אנטיבקטריאליים נוחים, אך העלות של זנים בחנות באמת מסתכמת! למרבה המזל, תוכלו להכין מגבונים בעצמכם בבית עם מגבות נייר או מטליות כותנה. בחר מיכל אטום מפלסטיק או זכוכית והניח את המגבות בתוכו. מערבבים מים חמים, סבון כלים ואלכוהול יחד ליצירת פתרון ניקוי פשוט ויוצקים אותו על המגבונים. המגבונים יספגו את התמיסה ויהיו מוכנים לשימוש תוך מספר דקות. זכור לשמור את המכסה סגור כאשר אינך משתמש במגבונים שלך כדי שלא יתייבשו!

רכיבים

פתרון ניקוי רב תכליתי בסיסי

 • 2 כוסות (470 מ"ל) מים חמים
 • 1 כף (15 מ"ל) סבון כלים
 • כוס אחת (240 מ"ל) של אלכוהול איזופרופיל (חוזק של 70% ומעלה)
 • 10 טיפות שמן אתרי (לא חובה)

חלק 1 מתוך 4: בחירת חומר ומיכל בד

 1. 1
  השתמש בגליל מגבות נייר אם אתה רוצה להכין מגבונים חד פעמיים. מגבות נייר דו-שכבתיות רגילות עם נקבים הינן מושלמות לפרויקט זה, מכיוון שתוכלו בקלות לקרוע מגבון אחד בכל פעם. אם אתם מתכננים לנקות בלגנים קשים, לכו עם מגבות נייר בעלות 3 שכבות.
  • הימנע ממגבות נייר חד שכבתיות - הן נוטות להתפרק ברגע שהן נרטבות.
 2. 2
  לכו עם מטליות כותנה רחיצות אם אתם מעדיפים אפשרות לשימוש חוזר. אם נושאים סביבתיים ופסולת מדאיגים אותך, השתמש בבגדי כביסה רגילים מכותנה במקום במגבות נייר חד פעמיות. אתה עדיין יכול לאחסן מטליות כותנה בתמיסת הניקוי - רק הקפד לשטוף את המגבונים לאחר כל שימוש.
  • אם יש לך חתיכות גדולות מכותנה או חולצות טריקו ישנות, חתוך אותן לריבועים של 20 ס"מ (20 ס"מ) עבור פרויקט זה. הם לא חייבים להיות מרובעים לחלוטין, אלא מנסים להפוך אותם לגודל אחיד.
 3. 3
  קנו מיכל פלסטיק גבוה ומלבני עם מכסה לפיתרון קל. תזדקק למיכל של 4 ליטר (3,8 ליטר) כדי להחזיק את כל גליל מגבות הנייר באורך מלא, אך אינך צריך להשתמש בגודל זה. אתה יכול לחתוך בקלות דרך גליל מגבת נייר עם סכין משונן כדי לחתוך אותו לגודל, במידת הצורך. כפכף היא האפשרות הנוחה ביותר, אך זה לא נדרש - מכסה אטום רגיל עובד בסדר גמור.
  • המכולה לא חייבת להיות גליל. גליל מגבות נייר יתאים לצורה מלבנית.
  • לקבלת מטליות כותנה, השג מיכל המכיל לפחות ליטר ארה"ב (950 מ"ל) (0,9 ליטר).
  • אתה יכול להשתמש במיכלי פלסטיק מרובעים בשביל זה! פשוט משוך את מגבות הנייר האישיות מהגליל לפני שאתה מאחסן אותן.

  טיפ: אתה יכול לעשות שימוש חוזר במיכל מגבונים מסחרי ריק אם יש לך ביד אחת!

 4. 4
  נסה מיכל זכוכית גדול עם מכסה אטום אם אינך משתמש בפלסטיק. אם אתה משתמש בבדי כותנה להכנת המגבונים שלך, בחר צנצנת זכוכית שיכולה להכיל לפחות ליטר ארה"ב (950 מ"ל) (0,9 ליטר). עבור למינימום של 2 ליטר (1,9 ליטר) אם אתה משתמש במגבות נייר כדי שתוכל להכניס שם לפחות מחצית מגליל המגבת.
  • זכור כי המכסה צריך להיות אטום כדי לשמור על המגבונים שלך.
 5. 5
  עבור עם שקית עם רוכסן לאופציה נוחה וניידת. שקיות מקפיא הן האופציה העמידה ביותר, אך שקיות פלסטיק רגילות פועלות בסדר גמור כל עוד ניתן לסגור אותן לחלוטין. אתה יכול בקלות להכניס את החבילות הקטנות האלה לתיק שלך או לרכב כשאתה בדרכים.
  • הפרידו את מגבות הנייר והורידו אותם מהגליל אם הולכים בדרך זו.
השתמש בגליל מגבות נייר אם אתה רוצה להכין מגבונים חד פעמיים
השתמש בגליל מגבות נייר אם אתה רוצה להכין מגבונים חד פעמיים.

חלק 2 מתוך 4: הכנת פתרון ניקוי רב תכליתי בסיסי

 1. 1
  מערבבים את המים החמים, האלכוהול האיזופרופיל וסבון הכלים בקערה. מדדו 2 כוסות (470 מ"ל) מים חמים, כוס אחת (240 מ"ל) אלכוהול איזופרופיל וכף אחת (15 מ"ל) סבון כלים וזרקו את כולם בקערה בינונית. מערבבים את החומרים בעזרת כף עד שהם משולבים במלואם.
  • השתמש באלכוהול איזופרופיל לפחות 70% למאפייני החיטוי היעילים ביותר.
  • מי ברז מסוננים זה בסדר בשביל זה. אולי תרצה להשתמש במים מזוקקים אם אתה לא חושב שתשתמש במגבונים שלך תוך כמה חודשים.
 2. 2
  הוסף 10 טיפות שמן אתרי לריח ותכונות אנטיבקטריאליות, אם תרצה בכך. אתה יכול להשתמש בכל שמן אתרי שאוהב אם ריח הוא הדאגה היחידה שלך. אם ברצונך לקבל עודף חיידקי חיידקים, עבור עם שמן אתרי לימון, תפוז, עץ תה, לבנדר או מנטה. אתה יכול להשתמש בשמן אתרי אחד או לנסות שילוב מותאם אישית.
  • שמן אתרי מרוכז באמת, אז הימנע משימוש ביותר מ -10 טיפות.
תוכלו להכין מגבונים בעצמכם בבית עם מגבות נייר או מטליות כותנה
למרבה המזל, תוכלו להכין מגבונים בעצמכם בבית עם מגבות נייר או מטליות כותנה.

חלק 3 מתוך 4: הזרקת מטליות עם תמיסת הניקוי

 1. 1
  הכנס את המגבונים למיכל האחסון שבחרת. אם אתה צריך לקצץ גליל מגבות נייר בכדי שיתאים למיכל, סובב את הגליל על צדו וחתך דרכו בעזרת סכין משוננת. לאחר מכן, החלק את הגליל אנכית למיכל הפלסטיק הגבוה. עבור מטליות כותנה או מגבות נייר בודדות, פשוט ערמו אותן בתוך המיכל.
  • אתה יכול גם להפשיל את בגדי הכותנה לפני שאתה מכניס אותם למיכל אם אתה מעדיף.
 2. 2
  יוצקים את תמיסת הניקוי על המגבונים כדי להרוות אותם. הרם את הקערה וזרוק לאט את תמיסת הניקוי ישירות על גבי המגבונים. המטליות הסופגות יתחילו לספוג את התמיסה באופן מיידי. אל תשפוך מהר מדי או שהמיכל עלול לעלות על גדותיו!
  • אתה יכול ללוש או ללחוץ על המגבונים כדי לעזור להם לספוג את הפתרון מהר יותר, אם תרצה.
 3. 3
  שלף את גליל הקרטון אם אתה משתמש במגבות נייר. מגבות הנייר יתרככו ויישלפו מגליל הקרטון במרכז ברגע שהן רוויות לחלוטין. אתה פשוט יכול להגיע פנימה, לצבוט את הגליל ולשלוף אותו מהמיכל. המגבונים ישמרו על צורתם ללא תמיכת הקרטון.
  • הקרטון יתחיל להתפרק עם הזמן, אז אל תשכח את הצעד הזה.
  • סגור היטב את מכסה המיכל כשתסיים.
הימנע משימוש במגבונים שלך על בד או על חומרים עדינים
הימנע משימוש במגבונים שלך על בד או על חומרים עדינים, מכיוון שאלכוהול יכול להיות קשה מאוד ועלול לגרום נזק.

חלק 4 מתוך 4: אחסון ושימוש במגבונים שלך

 1. 1
  שמור על מכסה אטום כדי שהמגבונים לא יתייבשו. אלכוהול מתייבש במהירות כאשר הוא חשוף לחמצן, לכן וודאו כי המכסה האטום אטום לפני אחסון המגבונים. נסו להימנע מהשארת המכסה לתקופות ממושכות גם כאשר אתם משתמשים במגבונים. תפסו במהירות מגבון אחד או 2 בכל פעם וסגרו את המיכל מיד.
 2. 2
  תפוס את המגבון הפנימי ומשוך למעלה כדי להסיר אותו מהמיכל. אם השתמשת בגליל מגבת נייר, שלף מגבונים בודדים המתחילים במרכז הגליל ועבר את דרכך החוצה. הנקבים מקלים על פרישת מגבת נייר אחת בכל פעם.
  • אם השתמשת בבדי כותנה או במגבות נייר בודדות, תפס את המגבון מעל.
 3. 3
  השתמש במגבונים שלך על משטחים קשים כדי לנקות ולחטא אותם. אלכוהול הורג חיידקים, כך שתוכלו להשתמש במגבונים שלכם כדי לנקות בלגנים ולחטא משטחים קשים, כמו משטחים ואריחים. הימנע משימוש במגבונים שלך על בד או על חומרים עדינים, מכיוון שאלכוהול יכול להיות קשה מאוד ועלול לגרום נזק.

דברים שתזדקק להם

 • גליל אחד של מגבות נייר דו-שכבתיות או 3-רובדי או ריבועי כותנה 20 ס"מ
 • מיכל אטום מפלסטיק או זכוכית
 • קערה בינונית
 • כף

שאלות ותשובות

 • האם אתה יכול להשתמש בזה גם על הידיים שלך?
  מגבונים אלה נהדרים לניקוי משטחים, אך השימוש בהם על העור עלול לייבש אותו בצורה חמורה. ככאלה, הם לא מומלצים לשימוש קבוע על העור, אך אם היית צריך להשתמש בהם מדי פעם, הם עשויים להיות כאלה (יתכן שתצטרך להרטיב את הידיים בהמשך).
 • מהי התרופה אם המגבונים מתחילים להתייבש - מוסיפים עוד פתרון או סתם מים של מודעות? האם לחות במים תדלל את יעילות המגבונים?
  מים עלולים לדלל אותם ולהוריד את יעילותם, ולכן הוספת פיתרון היא ההימור הטוב ביותר במקרה זה. אם המגבונים שלך מתייבשים לעיתים קרובות, שקול להשתמש במיכל טוב ואטום יותר.

תגובות (1)

 • zwehner
  עוזר מאוד. אני מכין תערובת דומה לניקוי משקפיים (ללא השמן). אני אנסה לסובב את זה ולשלב את התערובת בבקבוק ריסוס לשימוש רק כשאנחנו צריכים את זה (למשל, לרסס על מגבות נייר ולשים שקית פלסטיק לפני הקניות). תודה!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail