איך מגדלים עגבניות מזרעים?

כדי לגדל עגבניות מזרעים, התחל את הזרעים בתוך הבית 6-8 שבועות לפני הכפור הצפוי האחרון. שתלו את הזרעים בעציצים קטנים בעזרת אדמת עציץ והניחו אותם במיקום שטוף שמש וחם. לאחר מכן, השקו מעט את הזרעים מדי יום עד שהם נובטים. לאחר שתילי העגבניות נובטים, יש להשקות אותם בתדירות נמוכה יותר ולהמתין עד שגובהם 15 ס"מ לפחות לפני השתלתם בחוץ. כאשר אתה מוכן לשתול את השתילים בחוץ, בחר נקודה עם אדמה מתנקזת היטב והניח יתדות באדמה כדי לסייע בתמיכה בצמחים בזמן שהם גדלים. לקבלת טיפים נוספים ממבקר הגננים המקצועיים שלנו, כולל טיפים מקצוענים כיצד להשתיל את העגבניות בבטחה ולהגדיר אותן לצמיחה בריאה בחוץ, המשך לקרוא!

כדי לגדל עגבניות מזרעים
כדי לגדל עגבניות מזרעים, התחל את הזרעים בתוך הבית 6-8 שבועות לפני הכפור הצפוי האחרון.

האם אתה רוצה לגדל צמח עגבניות (תרתי משמע) מהיסוד? בעזרת העגבניות הבריאות והבשלות שבטח כבר יושבות בקערת הפירות שלכם, תוכלו לגדל כמה צמחי עגבניות ייחודיים בגינתכם. על ידי ביצוע כמה הוראות פשוטות, תוכלו ללמוד כיצד לגדל צמח עגבניות מזרע, בין אם תבחרו לקנות זרעים ארוזים מראש או לתסוס בעצמכם.

חלק 1 מתוך 4: התחלת הזרעים שלך

 1. 1
  קנו זרעים או בחרו זרעים מעגבנייה. אתה יכול לקנות זרעים באינטרנט באתרי חילופי זרעים, במשתלה המקומית שלך או מגננים אחרים. אתה יכול גם לקנות זרעים מחלקת הגן של חנות כלבו. אם אתה רוצה לאסוף זרעים מצמח, אז תצטרך לפחות עגבנייה אחת מאותו צמח. וודאו כי העגבניה היא מצמח שגדל מעין ירושה או מזרע מאובק פתוח. אם תבחר בעגבניות מהכלאה, או בצמח עם זרעים שטופלו כימית, התוצאות עשויות להיות לא מרשימות. צמח עגבניות עשוי להיות מסווג לפי:
  • ירושה או הכלאה: ירושה הם עגבניות שהועתקו גנטית במשך כמה דורות ללא כל רבייה. בעיקרו של דבר, מדובר בעגבניות טהורות. עגבניות היברידיות הן צלב בין שני זנים.
  • לקבוע או לקבוע: שיטת סיווג זו מתארת את משך הזמן בו מפיק צמח פרי. קביעת צמחים מייצרת למספר שבועות, ואילו צמחים בלתי מוגדרים מייצרים פירות לאורך עונת גידול שלמה עד שתנאי האקלים נעשים קרים מדי. צמחים בלתי מוגדרים גם גדלים ודורשים טיפול רב יותר מבחינת גיזום והערמה.
  • צורה: עגבניות מסווגות גם לארבע קטגוריות של צורה: גלובוס, סטייק בקר, רסק ודובדבן. הגלובוס הוא הצורה הפופולארית ביותר, סטייק בקר הוא הגדול ביותר, עגבניות הדבק משמשות להכנת רטבים ועגבניות שרי הן עגבניות קטנות ונגוסות המשמשות לעתים קרובות בסלטים.
 2. 2
  חותכים את העגבניות לחצי וגורפים את החלק הפנימי למיכל פלסטיק. תרצה מיכל עם מכסה רופף מכיוון שעיסת העגבניות והזרעים ישבו במיכל כמה ימים. על הזרעים תתפתח שכבת עובש. תהליך זה עלול להשמיד מחלות רבות מזרע העלולות להשפיע על הדור הבא של הצמחים.
 3. 3
  תייג את המכולה שלך. אם אתה תוסס כמה סוגים שונים של זרעים, הקפד לתייג את המיכל עם הזן הנכון כדי למנוע ערבובים. הציבו את המכסה על גבי המיכל אך אל תאטמו אותו כדי לאפשר לחמצן להגיע לעיסה.
 4. 4
  מקם את העיסה במקום חם ללא אור שמש ישיר. תהליך התסיסה יכול להראות מרתיע ולהריח לא נעים, אז קבעו את המכולה איפשהו מהדרך. לדוגמה, אתה יכול להציב את המכולה מתחת לכיור, או במוסך שלך (כל עוד הוא חם מספיק).
 5. 5
  מערבבים את המיכל מדי יום עד שנוצרת שכבה של תבנית לבנה על פני השטח. בדרך כלל לוקח כ- 2-3 ימים עד שהתבנית נוצרת. הקפידו לקצור את הזרעים זמן קצר לאחר היווצרות התבנית כדי שהזרעים לא ינבטו במיכל.
 6. 6
  קצור את הזרעים. לובש כפפות, מוריד את השכבה העובשת. הזרעים ישקעו בתחתית המיכל.
 7. 7
  מוזגים מים למיכל לדילול התערובת. תנו לזרעים להתיישב בתחתית והמשיכו לשפוך את החלקים הלא רצויים של התמיסה על מסננת. היזהר לא לזרוק את הזרעים. לאחר שאספתם את כל הזרעים במסננת, שטפו אותם היטב במים.
 8. 8
  מורחים את הזרעים על פני משטח שאינו נדבק ומניחים להם להתייבש מספר ימים. צלחת שטוחה מזכוכית או קרמיקה, נייר אפייה, חתיכת דיקט או מסך חלון - כל אלה עובדים היטב. זה יכול להיות קשה מאוד להסיר זרעים מיובשים מנייר או מבד. כשהם יבשים, תוכלו לארוז אותם בשקית ניילון אטומה עד שתהיו מוכנים לשתול אותם. הקפידו לתייג את מגוון הזרעים על גבי האריזה.
 9. 9
  אחסן את הזרעים במקום קריר וחשוך. אתה יכול גם למקם אותם במיכל אטום במקרר שלך כדי לדמות אקלים חורפי. אל תכניס את הזרעים למקפיא, פעולה זו תפגע בהם.

חלק 2 מתוך 4: שתילת הזרעים שלך

 1. 1
  התחל צמחי עגבניות מזרעים בתוך הבית 6 עד 8 שבועות לפני הכפור האחרון שלך. כדי להכין את צמחי העגבניות להעברה בחוץ, התחל את השתילים שלך בתוך הבית כשקר עדיין בחוץ. טמפרטורות קרירות בתחילת האביב יכולות לעכב את הצמיחה או אפילו להרוג שתילים צעירים. התחל את השתילים שלך בבית כדי לשפר את סיכויי הייצור שלך.
 2. 2
  קנו סירי כבול מפלסטיק או עציצים קטנים דומים לגידול שתילים. תוכלו למצוא סירים אלה במשתלה המקומית או בחנות לאספקת גינות.
 3. 3
  מלאו את סיר הכבול בתערובת האדמה הלחה לבחירתכם. לדוגמה, ניתן להכין תערובת אחת באמצעות 0,33 טחב כבול, 0,33 ורמיקוליט גס וקומפוסט 0,33. רק דאגו להשקות אותו לפני שתזרעו את הזרעים.
 4. 4
  זרעו 2 עד 3 זרעים בעומק של 0,60 ס"מ באדמה בכל סיר. מכסים באדמה וטופחים קלות.
 5. 5
  אחסן את המכולות בחדר של 70 עד 27 מעלות צלזיוס (21 עד 27 מעלות צלזיוס) עד שמתרחשת נביטה. כאשר הזרעים נובטים, העבירו אותם לשמש מלאה או מתחת לאורות גדילה.
 6. 6
  ערפל את הזרעים מדי יום במשך 7 עד 10 הימים הראשונים. כאשר אתה מתחיל לראות נבטים, אתה יכול להשקות בתדירות נמוכה יותר. יותר צמחים נהרגים על ידי יותר מדי מים (שמרקיבים את השורשים) מאשר מעט מדי מים ולכן מים במשורה לאחר שהצמחים נובטים.
  • אתה יכול גם להשרות את הזרעים שטוחים במים, כך שהשורשים מושקים מלמטה למעלה. ערפול עלול שלא להספיק מספיק מים לשורשים.
 7. 7
  בדוק את הסירים שלך כל יום. ברגע שהצמחים מציצים מהאדמה, הם יגדלו די מהר.
או בצמח עם זרעים שטופלו כימית
אם תבחר בעגבניות מהכלאה, או בצמח עם זרעים שטופלו כימית, התוצאות לא יכולות להיות מרשימות כל כך.

חלק 3 מתוך 4: העברת הצמחים שלך

 1. 1
  שימו לב אם הצמחים שלכם גדלו לגובה 15 ס"מ לפחות (15,2 ס"מ). כשאין סכנת כפור בחוץ והצמח שלך עומד בדרישת הגובה, הם מוכנים להעברה בחוץ.
 2. 2
  הקש את הצמחים שלך. כשבוע לפני שאתה מתכנן להעביר את הצמחים שלך בחוץ, עליך להתאים אותם בהדרגה לטמפרטורות בחוץ. חשף את הצמחים בהדרגה לשמש, החל מאזור מוצל בחלקו והאריך לאט את מספר השעות שהצמחים שוהים בחוץ בכל יום. התחל עם שעה או פחות ליום והגדיל בהדרגה משם.
 3. 3
  הכן את שטח הגינה שלך. אתה רוצה להשתמש באדמה מנוקזת היטב עם כמות טובה של חומר אורגני.
  • שקול לערבב טחב כבול בקרקע כדי לשפר את הניקוז. אפשר גם לערבב בתבנית עלים או קומפוסט.
  • כדי להשתמש בטחב כבול, הסר לא יותר ממחצית האדמה וערבב את האדמה שהוסרה ביחס שווה של כבול. מערבבים את תערובת הכבול / אדמה בחזרה לאזור השתילה.
 4. 4
  בדוק את רמת ה- ph של האדמה. עגבניות גדלות בצורה הטובה ביותר כאשר הם נטועים באדמה עם pH בין 6 ל -7.
  • במשרד ההרחבה החקלאי המקומי שלך צריכים להיות זמינים טפסים לבדיקת אדמה, שקיות והוראות. לאחר ביצוע התאמות בקרקע, בדקו שוב את רמת ה- pH שלה.
  • אם רמת ה- pH נמוכה מ- 6, הוסף סיד דולומיט לקרקע כדי להעלות את רמת ה- pH.
  • אם ה- pH בקרקע הוא מעל 7, מערבבים פנימה גופרית גרגרית כדי להוריד את רמת ה- pH.
 5. 5
  חופרים בור בעומק של כ -2 מטר (0,6 מ '). זה צריך להיות עמוק מספיק בכדי שתוכל לשתול את השתילים שלך ורק 0,25 החלק העליון של הצמח יבצבץ מהאדמה. הניחו כדור חומר אורגני כמו קומפוסט בתחתית החור. זה יעניק לצמח שלך דחיפה נוספת, וגם יעזור למנוע מהצמח להיכנס לזעזוע מההשתלה.
 6. 6
  הוציאו את הצמחים מהעציצים שלהם בזהירות והניחו אותם באדמה. נסו לא להפריע לשורשים בתהליך ההשתלה. הגדר את ההשתלות עמוק מספיק כדי שהאדמה תיגע בסט העלים החדש הראשון כשאתה מכסה את הצמח באדמה. טפחו קלות על השטח הנטוע.
  • הקפד להסיר את כל העלים שנמצאים בגובה הקרקע או מתחת להם. עגבניות יכולות לתפוס מחלות מהעלים שלהם ליצור קשר עם האדמה.
 7. 7
  דשן את הצמחים. אתה יכול להפרות את הצמחים בקמח דגים, בזבל עוף, או בדשן אורגני דל חנקן מעורבב מראש, או בדשן אורגני עתיר זרחן. לאחר מכן, השקו את הצמחים ביסודיות. יהיה עליך לחזור על תהליך ההפריה מדי חודש.
 8. 8
  הניחו יתד או סורג ליד הצמחים. זה יעניק לצמחים תמיכה להיצמד אליהם כשהם גדלים ומקלה על קטיף הפירות מהגפנים. היזהר שלא להפריע לשורשים.

חלק 4 מתוך 4: גידול הצמחים שלך

 1. 1
  להאכיל ולהשקות את הצמחים שלך לעתים קרובות. יש להשקות בבסיס הצמח כדי למנוע התפתחות טחב בעלים. פזרו את הצמחים שלכם באצות נוזליות ושכבו את הקומפוסט ישירות על האדמה סביב הצמח. עשו זאת מדי שבוע כדי להגדיל את ייצור הפירות.
 2. 2
  תולש פראיירים מהצמחים שלך. אם אתה רוצה לקדם צמיחה טובה יותר ותשואה גבוהה יותר של פרי, תלש את הפראיירים מצמח העגבניות בעזרת האצבעות שלך כשהם מופיעים. פראיירים צומחים במפשעה שבין גזע צדדי לגבעול הראשי. השאירו כמה ליד החלק העליון של הצמח, כדי להימנע מגלידת שמש.
 3. 3
  קצור את הפרי בשיאו. פרי אמור להופיע כ- 60 יום לאחר ההשתלה. בדוק את הצמחים מדי יום ברגע שהם מתחילים להבשיל כדי להבטיח טעם בשיא. סובב בעדינות את הפירות והימנע ממשיכה בגפן.
תוכלו לגדל כמה צמחי עגבניות ייחודיים בגינתכם
בעזרת העגבניות הבריאות והבשלות שבטח כבר יושבות בקערת הפירות שלכם, תוכלו לגדל כמה צמחי עגבניות ייחודיים בגינתכם.

טיפים

 • לחלק מהזרעים לוקח זמן רב להתייבש לחלוטין. תן לזרעים להתייבש כמה שבועות (או יותר לזרעים גדולים יותר) במידת הצורך.
 • מאווררי תקרה נהדרים לשיפור זרימת האוויר בזמן שהשתילים גדלים בתוך הבית.
 • עגבניות ביף סטייק פופולריות במיוחד לחיתוך וכריכים. עגבניות איטלקיות או רסקות משמשות לבישול, שימורים ומיץ. עגבניות שרי משמשות לעתים קרובות בסלטים.
 • היה סבלני עם זה כי כל הצמחים צריכים לקחת את הזמן שלהם לגדול.
 • גידלו עגבניות במקום גדול יותר; הם יישאו יותר פירות בדרך זו.
 • אם אתם גרים באזור עם הרבה גשם, תוכלו להשיג תוצאות טובות יותר כשאתם מכסים את צמחי העגבניות. עגבניות לא אוהבות להיות רטובות ונוטות לחלות כאשר העלים נרטבים לעיתים קרובות.
 • בעת השקיית העגבניות יש לוודא שלא להרטיב את העלים, להוסיף מים לקרקע ולא לשפוך אותם על הצמח.
עגבניות הדבק משמשות להכנת רטבים ועגבניות שרי הן עגבניות קטנות ונגוסות המשמשות לעתים קרובות בסלטים
הגלובוס הוא הצורה הפופולארית ביותר, סטייק בקר הוא הגדול ביותר, עגבניות הדבק משמשות להכנת רטבים ועגבניות שרי הן עגבניות קטנות ונגוסות המשמשות לעתים קרובות בסלטים.

אזהרות

 • לעולם אל תשים את הזרעים בשמש ישירה אם הטמפרטורה תעלה מעל 29 מעלות צלזיוס (29C). (אפילו בשמש פרנהייט של 85 מעלות, זרעים בצבע כהה עלולים לגרום נזק, מכיוון שהם יתחממו מזרעים צבעוניים בהירים יותר.
 • מזיקים עשויים לפגוע בעגבניות, כולל תולעי חיתוך, זבובים, ונמטודות.
 • מחלות כגון fusarium ו- verticillium wilt הן גם שכיחות, אך ניתן למנוע מחלות אלה על ידי שתילת זנים עמידים, סיבוב הגידולים ושמירה על ניקיון הגינה.

שאלות ותשובות

 • לכמה זמן יעשו הזרעים המיובשים?
  אם אתה שומר אותם במקום יבש וקריר, הם יכולים להיות תקפים ולצמוח גם אחרי שלוש שנים, לפעמים יותר. זרעים לפעמים נשמרים עוד יותר ולמרות שלא כל הזרעים צומחים, יתכן שתצליחו להשיג צמחים גם לאחר 5 שנים. הדבר היחיד הוא שתצטרך לתכנן כמה זרעים שלא ינבטו יותר, אז כשאתה צריך 2 צמחים, התחל עם אולי 6 עד 8 זרעים, ואז בחר את השתילים החזקים ביותר כדי להמשיך.
 • באיזה סוג אדמה עלי להשתמש כדי לזרוע את הזרעים?
  תערובת של טחב כבול, ורמיקוליט וקומפוסט (כלומר: קרטון, קפה קפה). אין צורך להשתמש בדשן באדמה לזרעים מכיוון שהזרע אינו זקוק לחומרים המזינים הנוספים ויותר מדי דשן עלול אפילו לפגוע בצמח הצעיר ולהרוג אותו לאחר שנוצרו שורשים.
 • יש לי שתילי עגבניות דקים וחלשים, מה אני יכול לעשות כדי לחזק אותם?
  מחסור באור הוא לרוב הגורם לצמחים דקים וחלשים. על מנת להפוך אותם לחסונים יותר, עליכם להוציא אותם החוצה (אם הטמפרטורות מאפשרות) כדי להקשיח אותם. במידת הצורך תוכלו להחזיר אותם פנימה בלילה כאשר הטמפרטורות יורדות. שתלו את העגבניות בתמיכה של מקל במבוק או משהו כזה, ברגע שמזג האוויר מאפשר לכם (כשאין כפור או טמפרטורות נמוכות מאוד).
 • כמה זרעים עלי להכניס לסיר?
  שים רק 3 עד 4 פיפי, ואז השתמש במספריים כדי לחתוך את הצילומים החלשים לאחר שהם נובטים.
 • בסעיף השתילה כתוב זרעי צמחים 6 - 8 שבועות לפני הכפור האחרון. איך אדע מתי הכפור האחרון מתרחש?
  אתה יכול לחפש אותו באינטרנט עבור האזור שלך. אתה יכול גם לנחש ניחוש מושכל מהשנה שעברה, אם אתה זוכר מספיק בבירור.
 • הזרעים שלי נובטים בסדר, אך לאחר מכן הם גדלים וגדולים, ואז נופלים ובסופו של דבר מתים. מה עלי לעשות כדי שזה לא יקרה?
  הצמחים שלך הפכו "רגליים". זה קורה כאשר הם מקבלים מעט מדי אור. הם משתמשים באנרגיה שלהם לגדול, בתקווה שהאור יהיה זמין גבוה יותר. זו הדרך האחרונה שלהם לשרוד.
 • כמה זמן אוכל להמשיך לגדל עגבניות בסיר, מכיוון שאין לי גינה?
  יש לי צמח אחד של רובסון ששרד שנתיים עכשיו, על ידי הכנסתו פנימה ושמירתו רדום בחודשי החורף. אני הולך לשלוש שנים, אבל אני לא כל כך אופטימי לגבי הקציר של השנה הבאה. אני ממליץ לגזוז אותו עד כמה שהוא יטפל ולוודא שהשורש נקבר עמוק בתוך סיר גדול, מכיוון שהוא יכול להתפשט במהירות כך שהוא יתחיל לשבור את הענפים שלו.
 • כיצד אוכל לשלוט בכנימות על צמחי העגבניות?
  הכינו תערובת של מים (1 כוס), חומץ לבן (0,33 כוס) ומעט סבון כלים מתכלה (0,5 כפית). יש לרסס את האזורים הפגועים (מתחת לעלים באופן רגיל או סביב המפרקים), לחזור על כך למשך כמה ימים, תמיד לאחר השקיית הצמח. אתה יכול גם לשטוף ביד אם אתה לא צווחני.
 • תודה על העבודה הנחמדה. אמרתם בעת ההשתלה, זה צריך להיות 0,25 מהעגבניות, כלומר רק כ -5 סנטימטרים ייחשפו. האם זה זה?
  הדרך הטובה ביותר להבטיח כי צמח העגבניות בונה שורשים טובים היא על ידי נטיעת צמח העגבניות הקטן עמוק. שתל אותו מעט מעט מעל העלים הראשונים. כלומר, חלק טוב מהגזע שהיה שם כאשר הצמח גדל מהשתיל נמצא כעת על האדמה.
 • האם עלי לחתוך את העלים האחרים בצמח העגבניות?
  באופן אישי, אני חותך את העלים התחתונים ביותר כדי לאפשר לאור השמש לפגוע בשורשי הצמח שלי, אבל אני לא גוזם יותר מדי בתוך הצמח עצמו כדי להימנע מחשיפת העגבניות לאור שמש ישיר קבוע.

תגובות (25)

 • jodie66
  הוראה קצרה ותמציתית; עוזר מאוד.
 • ashley33
  מאמר זה עזר לי מאוד. זה עזר לי ללמוד איך לטפל בזרעי העגבניות שלי כשהם מתחילים לגדול.
 • valentinecasper
  אני מתחיל. נהייתי מודאג כל כך אם אני עושה את זה נכון, אז זה עוזר לי מאוד.
 • ddickinson
  זו הייתה מאמר מצוין. אני אנסה לתסוס את הזרעים עם המטיילים שלי בארקנסו, קארס קאר וויליס וברנדיווינס. עגבניות ופלפלים זה כל מה שאני מגדל והקפאתי אותם במשך שנים לרוטב בחורף. טעמם הרבה יותר טרי משומר.
 • kertzmannpatric
  תודה רבה לך. חיפשתי שיטה לשתילת עגבניה בבית עם הכנת זרעים משלי וקיבלתי אותה.
 • matthewsjordan
  מפורט מאוד, החל מהכנת הזרעים לשתילה ועד לקציר העגבניות. המאמר אינפורמטיבי.
 • jeromy88
  מעולם לא גידלתי עגבניות, אני רוצה להתחיל לגדל ירושות. מאמר זה נתן לי מבוא וסקירה טובה מאוד.
 • twood
  מועיל לגינון בקנה מידה קטן.
 • trystangrimes
  הכל עזר לי להישאר במסלול עם הפעם הראשונה שגדלתי את הירקות. מועיל וקל למעקב, תודה רבה!
 • vonruedenemeral
  מפואר ונכון ביותר!!
 • sigurdmosciski
  השארתי את הזרעים שלי לתסיסה על גבי רדיאטור והם היו בסדר. שמתי כ -5 זרעים בעציצים אורגניים שנרקבים, כך שלא הייתי צריך לפרוק אותם, אלא הכנסתי אותם לאדמה. כמעט כל הזרעים נבטו ולכן נאלצתי לחתוך את כל הזריקה למעט 1 לכל סיר.
 • freidaschiller
  זה מאוד מועיל. תודה רבה!
 • torphyjayde
  אני תמיד נלהב לקנות זרעים בכל מקום, כך שהעשייה שלי יעזור לי לדעת שהם עדיין טובים.
 • waldo77
  תוכן מדויק ומושלם מאוד. השתמשתי כבר במדריך לשתילת תפוחי אדמה וצ'ילי מאפס והם יצאו טוב. תודה, מדריך.
 • eledner
  זו עזרה טובה.
 • bennygleichner
  אני אוהב את הרעיון איך להשקות לצמחים, למדתי הרבה במאמר זה.
 • fallen
  אני לומד על צמחים.
 • sscott
  טוב לדעת שהסיבה לכך שצמחים דקים נובעת מחוסר אור. יגביר את החשיפה לשמש.
 • anthony78
  הכנת זרעים בדרך זו מאוד חדשה בעיני. תודה!:-)
 • janisosinski
  זהו מאמר טוב למתחילים לגדול בבית!
 • staceywood
  הוראות איכות לגבי גידול העגבנייה וגם העברה. כל מה שמציע המדריך הגיע לאור הזרקורים עם מאמר שימושי זה, מבוסס עובדות.
 • blairkuvalis
  מאמר מצוין. זה נותן סקירה של איך לעשות את זה. בדיוק מה שצריך מתחיל או מישהו שחלוד בשתילת עגבניות.
 • lonnycassin
  נהדר למצוא את כל התשובות לגידול העגבניות שלי מזרע, אפילו שאלות שלא חשבתי לשאול.
 • morrislucy
  זה כל כך פשוט. אני אעשה זאת בכל פעם במקום לקנות זרעים יקרים!
 • glubowitz
  עכשיו אני יודע כמה דשן צמחי העגבניות שלי, תודה!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail