איך לשמור על קופי קפוצ'ין כחיות מחמד?

כדי לשמור על קוף של קפוצ'ינים כחיית מחמד, עליכם לספק חדר שינה שלם או את המתחם הגדול ביותר שתוכלו לקבל, כמו גם קטע בחוץ, מכיוון שקופים זקוקים להרבה מקום לחקור. עם זאת, דאגו להרחיק אותו מהמטבח, שם הוא יכול לשרוף או לחתוך את עצמו במקרה. לתזונה בריאה, עליכם לספק אוכל קופים מסחרי, הכולל חומרים מזינים רבים הנחוצים לו. כמו כן, ספקו מגוון אגוזים, פירות וירקות, כמו מנגו, גזר ובטטה. קופי קפוצ'ין זקוקים גם למים מתוקים כדי להישאר לחים, אז נסו למלא את אספקתם כמה פעמים ביום. בנוסף לצרכים היומיומיים שלהם, זכור כי בעלות על קוף קפוצ'ינים היא התחייבות גדולה, שכן הם יכולים לחיות עד גיל 45. לקבלת טיפים נוספים, כולל איך לשמור על קוף הקפוצ'ינים שלך, קרא עוד!

קופי קפוצ'ין מפגינים יכולת הסתגלות מדהימה
קופי קפוצ'ין מפגינים יכולת הסתגלות מדהימה, פיקחות ואינטליגנציה חברתית, מה שהפך אותם לכוכבים בבידור וכחיות מחמד.

קופי קפוצ'ין מפגינים יכולת הסתגלות מדהימה, פיקחות ואינטליגנציה חברתית, מה שהפך אותם לכוכבים בבידור וכחיות מחמד. בעוד שקופי קפוצ'ין יכולים להיות חמודים ונעימים במיוחד, הטיפול בקפוצ'ין כרוך בסיכונים רבים ובאחריות עצומה. לפני שתביא קוף קפוצ'ין הביתה, קבע אם בעל קוף הוא חוקי במדינתך או בטריטוריה שלך. במדינות רבות אסור להחזיק קופים כחיות מחמד, או שהם דורשים אישורים מיוחדים.

חלק 1 מתוך 4: הבנת קופי קפוצ'ין

 1. 1
  שימו לב לסביבתם הטבעית. מקורם של קופי הקפוצ'ין מהג'ונגלים של מרכז ודרום אירופה, שם האקלים נוטה להיות חם. הם חיים את רוב חייהם בצמרות עצים, ויורדים לקרקע רק למים.
  • חשוב על הסביבה שאתה יכול לספק וכמה מקרוב היא מחקה את הסביבה הטבעית שלהם.
 2. 2
  להבין את תוחלת החיים של קפוצ'ין. קפוצ'ינים מפגינים אורך חיים של 35-45 שנה בשבי. אם אתה מאמץ קפוצ'ין כתינוק, ודא שאתה יכול להתחייב לטפל בקוף לכל אורך חייו. הקפוצ'ין שלך יכול לחיות עליך, אז תקבע תוכנית טיפול אם זה יקרה.
 3. 3
  היו ברורים לגבי התנהגות חברתית. קופי קפוצ'ין חיים בקבוצות חברתיות של 10-30 קפוצ'ינים אחרים. בתוך כל קבוצה חברתית נמצא זכר דומיננטי אחד, הפועל כמנהיג.
  • מעמד חברתי קיים בתוך קופי קפוצ'ין ומשפיע על התפקוד היומיומי של האופן שבו הקופים מתקשרים יחד. מבנה המעמד משפיע אם קופים יתחרו להגן על אחר או להשאיר אותו להיות.
  • הקפוצ'ין שלך עשוי להיות אגרסיבי כלפיך או להתחיל לזרוק צואה. זו אולי דרך שהוא בודק איתך גבולות חברתיים.
 4. 4
  התבונן בבגרות מינית. קופי קפוצ'ין מגיעים לבגרות מינית בגיל 4 או 5. קופי קפוצ'ין בגודל מלא שוקלים בין 4-7 ק"ג, עם זכרים גדולים יותר מנקבות. מחזורי מחזור נשיים מתרחשים כל 14 עד 20 יום. עם בגרות מינית, עלולים להתרחש שינויים בהתנהגות או באישיות. מתבגרים שהיו צייתניים וחיבוקים עשויים להפוך לאגרסיביים.
 5. 5
  התבונן בהתנהגות התינוק. אמהות יולדות תינוק אחד, עם הריון של 160 יום. התינוק ייצמד לאם במשך כשלושה חודשים, ובשלב זה הוא עשוי להתחיל לחקור את הסביבה בכוחות עצמו. לאחר כשלושה חודשים תינוקות יתחילו ליטול אוכל מוצק ובדרך כלל נגמלים מגיל שנה בערך.
  • אם אתה מקבל קפוצ'ין תינוק, עשה ככל שתוכל לחקות את האימהות. תינוקות קפוצ'ינים נשענים בכבדות על אימהותיהם בתחילת חייהם, ולעולם לא עוזבים את צידם. תן להם להיצמד אליך ולהתבונן בסביבתם כשהם קרובים אליך. אם הקוף נראה מפוחד או חושש, חיבק אותו. הציגו אובייקטים (ואנשים) לאט והראו שאתם בסדר איתם.
 6. 6
  היכונו להשקיע זמן רב עם הקפוצ'ין שלכם. במיוחד אם יש לך תינוק, תצטרך לבלות זמן רב עם הקוף שלך ולשמש כמטפל שלה. שום דבר לא יכול להחליף זמן ותשומת לב לקוף שלך, מכיוון שקפוצ'ינים הם חברתיים ביותר. אינטראקציה עם הקפוצ'ין שלך, ספק חיבוקים ומשחק עם צעצועים. הפוך את כל האינטראקציות למהנות מאוד עבור הקוף שלך. עצור מיד והפנה לפעילות אחרת אם הקוף שלך אינו מאושר.
קופי קפוצ'ין זקוקים גם למים מתוקים כדי להישאר לחים
קופי קפוצ'ין זקוקים גם למים מתוקים כדי להישאר לחים, אז נסו למלא את אספקתם כמה פעמים ביום.

חלק 2 מתוך 4: הכנת בית קפוצ'ין

 1. 1
  ספק דיור פנימי וחיצוני. ככל שהמתחם גדול יותר, כן ייטב. עדיף לספק חדר שינה שלם בתוספת חלק חיצוני. יש לחמם את החלק הפנימי. אתה רוצה שהקוף שלך יישאר מעוניין בסביבה ולא ישתעמם.
  • הקפידו לכלול מעט צל בעת בניית קטע חיצוני.
 2. 2
  היו זהירים בפתחי בתי הגידול. קופים מטבעם סקרנים. אל תתנו לשעמום הקופים להוביל לקוף שנעלם. היזהר במיוחד בכדי לאבטח דלתות או פתחים שבהם הקפוצ'ין שלך יכול לברוח. זה לא מוגזם ליצור מבנה דלתות כפול.
 3. 3
  צור סביבה מגרה. מלא את בית הגידול בפריטים שהקוף שלך מעניין. כלול פריטים כגון סניפים, עצים ושיחים, פלטפורמות, נדנדות, בריכה, צמיגים, סולמות, מראה שביר, צעצועים לתינוק ו צעצועים לכלב.
  • השתמש בצמחים ועצים שאינם רעילים כמו במבוק, עץ גומי, ערבה, דקל או היביסקוס. הימנע מעצי אלון, ארז, דבקון ועיפרון אירופיים מכיוון שאלה יכולים להרעיל את הקוף שלך.
 4. 4
  לשנות את הסביבה. כדי למנוע שעמום, שנה את מתווה המתחם. הוסף פריטים חדשים או העבר פריטים מסביב. קנו צעצועים חדשים או צעצועים מסובבים כדי לשמור על הקוף שלכם תמיד מעוניין ומשחק.
 5. 5
  בחר רצפה מקורה. הרצפה צריכה להתנקות בקלות, כמו מגש טיפה, כבול, קש או שבבי עץ בכלובים קטנים יותר. בכלובים גדולים יותר יכולות להיות רצפות מלט או לינוליאום.
 6. 6
  נקה את מתחם הקופים שלך. ידוע שקופים זורקים את האוכל שלהם, קורעים דברים ואפילו מעיפים את צואתם. הם לא חיות נקיות. נקה את מתחם הקופים לפחות פעם בשבוע.
מעמד חברתי קיים בתוך קופי הקפוצ'ין ומשפיע על התפקוד היומיומי של האופן שבו הקופים מתקשרים יחד
מעמד חברתי קיים בתוך קופי הקפוצ'ין ומשפיע על התפקוד היומיומי של האופן שבו הקופים מתקשרים יחד.

חלק 3 מתוך 4: הגנה על קופים בבית שלך

 1. 1
  שקול להשתמש בחיתולים. למרות שהם עשויים להראות מטופשים, הורי קופים רבים משתמשים בחיתולים כדי למנוע בלגנים גדולים עם נוזלי גוף. יש קופים שישליכו צואה אם הם מוטרדים, משועממים או נסערים, ולכן שימוש בחיתולים יכול להפחית את הבלגנים הללו. יש הורי קופים שבוחרים להשתמש בחיתולי תינוקות (עם חור שנחתך לזנב), בעוד שאחרים משתמשים בסמרטוטים או בשיטות אחרות בבית.
  • שים לב שקופים מבוגרים עשויים להתחיל לסרב ללבוש חיתולים או להוריד אותם ולמרוח צואה. אין דרך בטוחה לחסל בלגנים.
 2. 2
  אבטח אזורים מקובלים. הורי קופים רבים מאפשרים לקופים להתרוצץ בביתם, אך יש לוודא תחילה שהבית מאובטח לחלוטין. מכסים את השקעים ומסירים את חוטי המכשיר. אם הקוף שלך יוצר קשר עם זרם חשמלי, הוא עלול להרוג את הקוף שלך. הסתכל מסביב וקבע אם הקוף שלך יכול לפגוע בחפצים שלך. אם כן, הסר אותם.
  • נעל את כל הדלתות שהקוף אינו רשאי להיכנס אליהן.
  • בעוד שקופים לעתים קרובות מוקסמים מנורות, הם עלולים להיות מסוכנים. הסר כל מנורות עומדות שיכולות ליפול. קופים אוהבים להניח פריטים על גבי הנורות, שעלולים להדליק אש. הקוף שלך מסוגל לפתוח נורות.
 3. 3
  וודאו שהמטבח אינו מוגבל לחלוטין. הקוף שלך יכול לשרוף את עצמו על הכיריים או לפצוע את עצמו בסכינים. הרבה תאונות יכולות להתרחש במטבח, ועדיף להשאיר אותו מחוץ לתחום.
 4. 4
  הסר את כל שאר חיות המחמד. אתה לא רוצה עימות, אז הזז כל כלבים, חתולים, ציפורים או חיות מחמד אחרות בזמן שהקוף שלך משחק. מקם אותם בחדר מאובטח ונעול.

חלק 4 מתוך 4: האכלת הקפוצ'ין בתזונה מאוזנת

 1. 1
  ספק אוכל מסחרי. אוכל קופים מתמחה קיים, אותו תוכלו לרכוש מחנות מתמחים או מקוון. מזונות אלה מספקים תזונה נכונה לקוף שלך. מזון רטוב ויבש זמין לרכישה. השתמש בהתאם להוראות.
 2. 2
  תוסף הזנה עם פירות וירקות. קופים צריכים לאכול מזון נוסף מחוץ להאכלה, כמו פירות, אגוזים וירקות. הוסף מנגו, גזר ובטטה כל יום בלילה. יש לחתוך את כל המאכלים כך שיתאים לידיו של הקוף.
  • אל תזין יתר על המידה. קופים נוטים לזרוק אוכל או ליצור בלגן כאשר מספקים להם יותר מדי אוכל.
  • הימנע מהאכלת חלב, ממתקים, סוכריות או דגנים מכיוון שאלה רעים לקפוצ'ינים.
 3. 3
  ספק פינוקים מדי פעם. לא חייבים לתת פינוקים כל יום. שקול פינוק כמו צימוקים. אין להאכיל יותר מכפית אחת.
 4. 4
  תן מים מתוקים כל יום. קופים יזדקקו למים מתוקים לאורך כל היום. במיוחד אם הקוף שלך מתיז או יוצר בלגן, תצטרך למלא את המים כמה פעמים בכל יום.
כדי לשמור על קוף של קפוצ'ינים כחיית מחמד
כדי לשמור על קוף של קפוצ'ינים כחיית מחמד, עליכם לספק חדר שינה שלם או את המתחם הגדול ביותר שתוכלו לקבל, כמו גם קטע בחוץ, מכיוון שקופים זקוקים להרבה מקום לחקור.

טיפים

 • אם אתם אוהבים קופים אך נמאס לכם להחזיק אחד כחיית מחמד, שקלו לאמץ (או לתת חסות) לקפוצ'ין פראי באמצעות ארגון לשימור חיות בר שמטרתו להגן על קופים בסביבתם הטבעית. http://capuchinfoundation.org/adopt/index.html

אזהרות

 • אל תשמור קפוצ'ין לא חוקי. וטרינרים בעלי רישיון ממלכתי אינם יכולים לטפל בקופים בלתי חוקיים, וייתכן שיידרשו לדווח על חיות מחמד בלתי חוקיות.
 • זכרו שלא משנה כמה הקוף שלכם נראה חמוד ואוהב, הוא עדיין חיית בר. התנהגות אגרסיבית מתרחשת לעיתים קרובות, אפילו בקופים מבוגרים שאין להם היסטוריה קודמת של התנהגות תוקפנית.
 • ארגונים כמו האגודה הרפואית הווטרינרית האירופית אינם תומכים בבעלות על קופים מכיוון שבין היתר, פרימטים אלה יכולים להעביר מחלות זיהומיות. הם מזהירים כי קופים הם מארחים טבעיים של הרפס B, העלול לגרום לדלקת המוח הקטלנית אצל אנשים. קופים מפתחים בדרך כלל זיהומים סמויים לכל החיים שיכולים להיות מועברים לאנשים באמצעות שריטות ועקיצות.

שאלות ותשובות

 • האם ניתן להשאיר קוף לבד אם הוא נמצא עם קוף אחר?
  לא. לקופים יש ידיים והם יכולים להסתבך בהרבה צרות. אם יש לך קופים, כדאי שיהיו לך כלובים.
 • אם הייתי מקבל כזה, האם זה היה גורם לו להיות פחות מטריד כמבוגר אם הייתי מסורס אותו לפני שהגעתי לבגרות מינית?
  אין שום דרך להחזיק בבטחה קוף כחיית מחמד. זה עשוי להפחית מעט את הרגזנות, אך בסך הכל לא ישפיע הרבה.
 • האם ילד בן 10 יכול לטפל בקפוצ'ין?
  ילד בן 10 לחלוטין לא יכול לטפל בקוף בפני עצמו ללא סיוע. מבוגר אחראי בהחלט יצטרך להיות מעורב.
 • האם קופי קפוצ'ין יכולים ללמוד שפת סימנים?
  כן, הם יכולים ללמוד פקודות בשפת הסימנים עם מספיק תרגול וסבלנות.
 • האם ניתן לאמן אותם שלא לזרוק דברים? האם אוכל ללמד אותם את המילה "לא"? האם מעוקרים או מסורסים עוזרים בזמן ההתבגרות?
  סירוס עוזר במגוון דברים. וכן, אם אתה עושה את זה כמו שצריך וכשהם צעירים אפשר להכשיר אותם.
 • האם אתה יכול להחזיק קופים בכלוב גדול בגן חיות כמו סביבה או שהם יתפרעו ולא יקבלו אותי יותר?
  אתה יכול, אבל הם יתפרעו מעט מכיוון שהם חיות בר. גם אם היו לך אותם כל חייהם, חיות בר יכולות להיות אגרסיביות ולהתנהג כמו בפראות.
 • כמה הם?
  לרוב, טובים הם 4480 € +. רק זכרו, קשה מאוד לטפל בהם ודורשים פיקוח תכוף.
 • כמה זמן זה בסדר להשאיר קוף קפוצ'ן לבד בכלוב?
  בערך שעתיים זה בסדר. לאחר מכן הם משתעממים וחסרי מנוחה. נסה לשמור על זה לבד כמה שפחות.
 • במה עלי להשתמש בכדי לתת להם מים?
  אתה יכול להשתמש בבקבוק או בכוס קטנה.
 • האם אתה חושב שנער בן 16 יכול לטפל בקוף? היא בתיכון שש שעות, אבל הקוף היה נשאר אצל סבתא שלה.
  לא. מכיוון שהיא לומדת בתיכון שש שעות, הקוף לא יכיר אותה בזמן שהיא איננה. הקוף יתרגל לסבתא יותר מאשר בן ה -16.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail